poster

Harry Potter a Kámen mudrců

 • Velká Británie

  Harry Potter and the Philosopher's Stone

 • USA

  Harry Potter and the Sorcerer's Stone

 • Slovensko

  Harry Potter a Kameň mudrcov

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2001, 152 min (SE: 159 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ****

  Knižní předlohy jsou skvělé. Začala jsem je číst díky mladší sestře a dodnes mě nepustily. Mám všechny díly přečtené několikrát a pořád je to napínavé, zajímavé a kouzelné. První film je velmi věrnou adaptací knihy, ale možná až moc věrnou a v tom bude ten problém. Technická stránka filmu je naprosto v pořádku - až na famfrpál, se kterým se v ILM moc nevytáhli, ale budiž. Hudba Johna Williamse je také dost dobrá. Dospělí herci nemají chybu - obzvláště profesor Snape v podání Alana Rickmana je dostatečně slizký, přesně tak, jak má být. I většina dětský představitelů je dobrá - hlavně Hermiona ale teď nastává ten problém ... Harry Potter. Podle mě proste Daniel Radcliffe není moc dobrý herec, je hrozně prkenný a spoustu věcí mu prostě nemůžeme uvěřit. A to je u hlavní postavy podle mě dost velký problém.(15.3.2004)

 • Shit
  ***

  Podle mě to je jen nafouknutá bublina, která si nezaslouží takovou popularitu jakou to má. Rozhodně nechápu jak to může být tak oblíbený, když je to skoro stejný, jako kterákoliv jiná podobná pohádka. Je to sice strašně dlouhý, aby to vypadalo, že je to něco víc, než ty ostatní pohádky, ale neni a ještě to má dost ubohej konec takzvanej Happyend, ale tak blbě udělanej, že je to trapný. Samozřejmě že to neni tak hrozně špatný, ale po tom humbuku co kolem toho je, jsem čekal něco extra a ne obyčejnou pohádkou s hodnýma na jedný straně a se zlýma na tý druhý a samozřejmě že ty hodný vždycky vyhrajou a ty zlý pak dělaj blbý držky. Je to prostě průměr, sand ty ostatní díly budou opoznání lepší(26.3.2005)

 • novoten
  *****

  Jedna dekáda je pryč a film, kterým to všechno začalo, nezestárnul ani o den. Těžko říct, jestli Chris Columbus věděl, jak obrovský fenomén startuje, ale neskutečně mu za to děkuju. Bez něj bych se nikdy nedostal nejen k filmům, ale hlavně k mojí milované knižní předloze. A nostalgie při sledování "naší nové celebrity" stírané Severusem Snapem je skutečně nezměrná. Není to nejlepší díl, ale je zkrátka první.(17.12.2011)

 • Dever
  *****

  Tu začína najväčší projekt filmového sveta, no nik onom ešte nevie. prvý diel je v skutku vydarený film ktorý ma zaujal svojim dejom o mladých čarodejníkoch.......................Soundtrack John Williams: 1. Prologue [2:12] ,2. Harry's Wondrous World [5:21] ,3. Arrival of Baby Harry [4:25] ,4. Visit to the Zoo/Letters from Hogwarts [3:22] ,5. Diagon Alley/The Gringotts Vault [4:06] ,6. Platform Nine-and-Three-Quarters/The Journey to Hogwarts [3:14] ,7. Entry into the Great Hall/The Banquet [3:42] ,8. Mr. Longbottom Flies [3:35] ,9. Hogwarts Forever!/The Moving Stairs [3:46] ,10. The Norwegian Ridgeback/A Change of Season [2:47] ,11. The Quidditch Match [8:28] ,12. Christmas at Hogwarts [2:56] ,13. The Invisibility Cloak/The Library Scene [3:15] ,14. Fluffy's Harp [2:38] ,15. The Chess Game [3:48] ,16. In the Devil's Snare/The Flying Keys [2:20] ,17. The Face of Voldemort [6:10] ,18. Leaving Hogwarts [2:13] ,19. Hedwig's Theme [5:09],(31.12.2010)

 • T2
  ****

  Rozpočet $125miliónovTržby USA $317,575,550Tržby Celosvetovo $974,733,550║ Je to hravé, roztomilé, kúzelné ale až moc zdĺhavé aby sa to dalo označiť za príjemnú jazdu cez svet začínajúcich kúzelníkov, k tomu miestami aj poslabšie triky zbytočne vyčnievajú z pekného uhladeného vizuálu, ale za to hudba je čarovná, obsadenie na každom poste skvelé, hlavne mladé osadenstvo(Radcliff, Grint, Watson) si dobre počína. A taktiež je veľký rozdiel v tom kde sa to pozerá na TV obrazovke to nie je proste ono, takéto fantasy filmy jednoznačne patria na plátno kín. /videl v kine: 75%/ (videl v kine až v roku 2009) ...a zažitok z filmu videného v kine sa o niečo polepšil(19.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace