poster

Harry Potter a Kámen mudrců

 • Velká Británie

  Harry Potter and the Philosopher's Stone

 • USA

  Harry Potter and the Sorcerer's Stone

 • Slovensko

  Harry Potter a Kameň mudrcov

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2001, 152 min (SE: 159 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  Jsem doslova v šoku jaká ikona je Harry Potter. Knižní předlohu snad přečetl celý svět až na mě. Naštěstí je tu film a tak i já, mudla neznalý knižní předlohy Harryho Pottera dostal šanci navštívit ten báječný kouzelnický svět v Bradavicích. Nejdříve jsem tak trošku přetrpěl tu tlustou rodinu u které Harry bydlel . Zejména tomu tlustýmu spratkovi bych nejradší prohnal hlavou dělovou kouli. Naštěstí brzo vyjede z koleje 9 a 3/4 bradavický expres do světa kouzel. Kouzelnická škola na mě po vizuální stránce udělala obrovský dojem. Trošku jsem čekal, že budou učit holky, třeba jak vyčarovat dobrý jídlo a kluky, jak učarovat každé krásce na světě. Nicméně bylinkářství, obrana proti černé magii a hlavně jízda na koštěti jsou 100x lepší než matika, chemie i fyzika dohhromady. Famfrpál bych si klidně zahrál místo fotbalu, navíc korupce jako ve světě mudlů, zdá se nehrozí. Jo a kdo tvrdil že šachové partie jsou nudné , tak at si jde dát partičku do Bradavic. Bohužel, celkově na mě působil film příliš dětsky. To je však chyba mého věku a ne filmu. Chyba mého věku však není to, že se mě zdála tato seznamka z kouzelnickým světem příliš dlouhá.(26.7.2007)

 • ScreamJay
  ****

  Když před pár lety propukla euforie kolem jakéhosi výjimečného díla, které si získává miliony (nejen) dětských srdcí po celém světě, trochu mi ho zprotivila ta přemrštěná reklama. Proto jsem od filmu vůbec nic nečekal, neměl na ty obrázky žádné pocitové pouto a ani srovnání s knižní předlohou. A až teď vidím, jakou chybou bylo shlédnout nejprve druhý díl, který se mi zdál propracovanější. Každý příběh si musí odbýt nějaký úvod a ten Chris Columbus doopravdy jen odbyl. Postupem času už ale děj dostává tu správnou šťávu okořeněnou napětím a sem tam i špetkou humoru. K hodnocení obsazení bych opravdu potřeboval knížku přečíst, abych mohl porovnat fantazii s tvářemi na plátně (obrazovce). Veskrze mi ale přijde adekvátní, hlavně chytrolínka Hermiona Emmy Watson mi tam skvěle zapadá. Daniel Radcliffe je tak pro mě jen ten kluk co se snaží podobat obrázku z přebalů. Efekty velmi slušné a místy přemnožené (bodejť by ne, když právě na nich to tu z velké části sedí), hudební doprovod Johna Williamse sedí jako dobře přilepený příčesek. Možná jde jen o strohé převádění zestručnělé knížky na úkor jejímu vyprávění, ale tohle těžko posoudím. Jako film je to pro mě ucházející rodinná podívaná na podvečer, kterou hodnotím 3&1/2 hvězdičkami.(28.3.2005)

 • Marigold
  **

  Ech uch... no, byl jsem okolnostmi donucen to shlédnout. Ano, je to vizuálně perfektní, ale probůh, do teď vůbec nechápu, o co tomu brejlatému klučinovi šlo. Na pohádku to bylo moc vážné, na fantasy zase moc infantilní, na komedii moc málo humorné a na dobrodružný film moc málo dobrodružné. Columbus mi připomíná řemeslníka, který nechtěl (nemohl) do příběhu vpašovat jakýkoli vlastní rukopis. Perfektně odvedený komerční produkt, víc ani ťuk. Chyba je asi ve mně, Potěr mě i jako knížka po několika stránkách začne spolehlivě strašně nudit. My dva jsem se pro sebe nezrodili, nu co, Rowlingová neschudne, že... A já také ne, tak nač se rmoutit.(25.1.2004)

 • Dever
  *****

  Tu začína najväčší projekt filmového sveta, no nik onom ešte nevie. prvý diel je v skutku vydarený film ktorý ma zaujal svojim dejom o mladých čarodejníkoch.......................Soundtrack John Williams: 1. Prologue [2:12] ,2. Harry's Wondrous World [5:21] ,3. Arrival of Baby Harry [4:25] ,4. Visit to the Zoo/Letters from Hogwarts [3:22] ,5. Diagon Alley/The Gringotts Vault [4:06] ,6. Platform Nine-and-Three-Quarters/The Journey to Hogwarts [3:14] ,7. Entry into the Great Hall/The Banquet [3:42] ,8. Mr. Longbottom Flies [3:35] ,9. Hogwarts Forever!/The Moving Stairs [3:46] ,10. The Norwegian Ridgeback/A Change of Season [2:47] ,11. The Quidditch Match [8:28] ,12. Christmas at Hogwarts [2:56] ,13. The Invisibility Cloak/The Library Scene [3:15] ,14. Fluffy's Harp [2:38] ,15. The Chess Game [3:48] ,16. In the Devil's Snare/The Flying Keys [2:20] ,17. The Face of Voldemort [6:10] ,18. Leaving Hogwarts [2:13] ,19. Hedwig's Theme [5:09],(31.12.2010)

 • lebowski
  ****

  Film se věrně drží předlohy,nic víc ani nic míň(4.1.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace