Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Sorcerer's Stone

Harry Potter a Kameň mudrcov

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2001, 152 min (SE: 159 min)

Já vím, že jako obyčejný mudla do toho nemám co kecat, ale proč tvůrci proboha nevyčarovali lepšího hlavního představitele? Daniel Radcliffe je děsně prkennej, i přesto, že nemůžu od nováčka čekat zázraky. A taky bych čekal, že u takového projektu některé triky nebudou tak okatě digitální. A když už kritizuju, tak i Williamsova hudba nepatří mezi silné stránky. Přijde mi, že se Williams dost opakuje a část hlavního motivu mi nápadně připomíná jeden z motivů v Schindlerově seznamu. Na druhou stranu, fanfrpál se povedl a šachy, obzvláště pěšci se dvěma meči, jsou dost prďácký. Potěší taky párkrát se objevivší John Cleese...Jo a ještě něco. Už jsem se rozhodl. Vykašlu se na auto a pořídím si Nimbus 2000.....(22.6.2003)

Dokonaly rodinny film, kteremu se podarilo skloubit vybornou podivanou jak pro deti, tak pro jejich rodice.(31.7.2002)

Klasická ukázka toho, jak není vždycky výhra držet se za každou cenu předlohy a autorčiných rad. Velmi průměrný film, což je škoda, protože kniha je opravdu kouzelná.(30.9.2004)

Lehko stravitelná, lehko vyvrátitelná rodinná fantasy. 80% Zajímavé komentáře: Melies, kiddo, pshimi, Vitason, Spectre, Avathar, Indy(11.1.2006)

Rutinná, ničím výnimočná, ale veľmi zručne a efektne nakrútená hollywoodska zábava pre celú rodinu.(11.4.2002)