poster

Harry Potter a Kámen mudrců

 • Velká Británie

  Harry Potter and the Philosopher's Stone

 • USA

  Harry Potter and the Sorcerer's Stone

 • Slovensko

  Harry Potter a Kameň mudrcov

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2001, 152 min (SE: 159 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  *****

  Tu začína najväčší projekt filmového sveta, no nik onom ešte nevie. prvý diel je v skutku vydarený film ktorý ma zaujal svojim dejom o mladých čarodejníkoch.......................Soundtrack John Williams: 1. Prologue [2:12] ,2. Harry's Wondrous World [5:21] ,3. Arrival of Baby Harry [4:25] ,4. Visit to the Zoo/Letters from Hogwarts [3:22] ,5. Diagon Alley/The Gringotts Vault [4:06] ,6. Platform Nine-and-Three-Quarters/The Journey to Hogwarts [3:14] ,7. Entry into the Great Hall/The Banquet [3:42] ,8. Mr. Longbottom Flies [3:35] ,9. Hogwarts Forever!/The Moving Stairs [3:46] ,10. The Norwegian Ridgeback/A Change of Season [2:47] ,11. The Quidditch Match [8:28] ,12. Christmas at Hogwarts [2:56] ,13. The Invisibility Cloak/The Library Scene [3:15] ,14. Fluffy's Harp [2:38] ,15. The Chess Game [3:48] ,16. In the Devil's Snare/The Flying Keys [2:20] ,17. The Face of Voldemort [6:10] ,18. Leaving Hogwarts [2:13] ,19. Hedwig's Theme [5:09],(31.12.2010)

 • Jossie
  ***

  Klasická ukázka toho, jak není vždycky výhra držet se za každou cenu předlohy a autorčiných rad. Velmi průměrný film, což je škoda, protože kniha je opravdu kouzelná.(30.9.2004)

 • Gemini
  ***

  Nepříliš rozsáhlá kniha nejúspěšnější vykradačky posledních několika desetiletí, nicméně famózní kompilátorky a hlavoložky J. K. Rowlingové se dočkala zjevně nadšeneckého zpracování. Režie Chrise Columbuse (nebo Columba?) působí v dětsky naivním a "světlém" prvním díle ve stejném duchu jako dětská zábavka před spaním Hobit před hexalogií Pán Prstenů, a narozdíl od druhého dílu je to trefa do černého. John Williams vystačí s omíláním hlavního tématu, takže se nedá poznat, že zbytek soundtracku (jak už je u něj obvyklé) toho nemá moc co nabídnout, Danny Radcliffe a ostatní herci skoro i vypadají na svůj knižní věk, a vůbec je to takové příjemné pokoukání. 70% PS: Jak "Snape" začaroval Harryho koště, když je v Rowlingovic světě lidským kouzelníkům zapovězeno čarovat bez hůlky?(4.11.2005)

 • AngelAngie
  ****

  Mít mladšího sourozence má velkou výhodu - naučí vás věcem, které byste normálně možná i odsuzovali ..(30.5.2008)

 • ScreamJay
  ****

  Když před pár lety propukla euforie kolem jakéhosi výjimečného díla, které si získává miliony (nejen) dětských srdcí po celém světě, trochu mi ho zprotivila ta přemrštěná reklama. Proto jsem od filmu vůbec nic nečekal, neměl na ty obrázky žádné pocitové pouto a ani srovnání s knižní předlohou. A až teď vidím, jakou chybou bylo shlédnout nejprve druhý díl, který se mi zdál propracovanější. Každý příběh si musí odbýt nějaký úvod a ten Chris Columbus doopravdy jen odbyl. Postupem času už ale děj dostává tu správnou šťávu okořeněnou napětím a sem tam i špetkou humoru. K hodnocení obsazení bych opravdu potřeboval knížku přečíst, abych mohl porovnat fantazii s tvářemi na plátně (obrazovce). Veskrze mi ale přijde adekvátní, hlavně chytrolínka Hermiona Emmy Watson mi tam skvěle zapadá. Daniel Radcliffe je tak pro mě jen ten kluk co se snaží podobat obrázku z přebalů. Efekty velmi slušné a místy přemnožené (bodejť by ne, když právě na nich to tu z velké části sedí), hudební doprovod Johna Williamse sedí jako dobře přilepený příčesek. Možná jde jen o strohé převádění zestručnělé knížky na úkor jejímu vyprávění, ale tohle těžko posoudím. Jako film je to pro mě ucházející rodinná podívaná na podvečer, kterou hodnotím 3&1/2 hvězdičkami.(28.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace