Taková zvláštní rodinka

The Royal Tenenbaums

Taká zvláštna rodinka

Komedie / Drama

USA, 2001, 109 min

Dílo, kterým Wes Anderson přesvědčil, že je v současné době nejosobitějším režisérem, který si může dovolit zaplnit svůj film infantilními, sobeckými hrdiny a lidé mu to budou žrát. A přitom jsou ty postavy životnější a příběh pravdivější než všechna ta slzopudná dramata, kterými nás zásobuje každý okolo. Neopětovaná láska, rakovina, rozvod, drogy, mrtvá manželka, zašlá sláva. Stále však neskonale zábavně namixované.(30.8.2010)

Svělé herecké obsazení, hezké výtvarné zpracování, jen občas trochu překombinovaný děj a moc postav.(5.10.2003)

• TeeAge

|| Scenár: Wes Anderson, Owen Wilson | Hudba: Mark Mothersbaugh | Produkcia: Wes Anderson, Barry Mendel, Scott Rudin | Distribúcia: Touchstone Pictures | Rozpočet: 28 miliónov $ | Tržby: 52,307,676 $ ||(15.8.2011)

Téměř perfektní film, kterému nemám moc co vytknout. Je jasné, že některé lidi jeho styl úplně mine, ale mě to dokonale sedlo. Výborný Bill Murray a samozřejmě všichni další herci, fajn písničky a zajímavá režie. Možná nejlepší film Wese Andersona (tak nastejno se Životem pod vodou no:)(13.2.2009)

Taková zvláštní rodinka je takovej zvláštní film ze zcela zvláštními členy rodiny a zcela zvláštními vztahy .(30.6.2006)