Taková zvláštní rodinka

Taká zvláštna rodinka

The Royal Tenenbaums

Komedie / Drama

USA, 2001, 109 min

Já to nevnímám jako parodii na červenou knihovnu, telenovely nebo romantické komedie. Já to vnímám jako romantickou komedii pro mě. Osudovatější než sám osud. Takže tady s hvězdičkami trochu přitlačím. Český název zase jednou vymýšlela asi nějaká sekretářka distribuční firmy.(6.3.2015)

Další klenot do koruny mistra Wese Andersona... Tenenbaumy jsem viděl půl roku po Životu pod vodou a dostali mě skoro stejně silně. Opravdu nenajdete žádný snímek, který by se tomuhle filmu podobal víc než právě Life Aquatic, což je (pro mě) samozřejmě kompliment jak hrom. Andersonův scénář stejně jako v druhém případě pracuje s několika neuvěřitelně charizmatickými postavičkami, které si ani nehrají na to, že byste někoho jim podobného mohli v reálném životě potkat. Tuhle stylizaci, či nerealističnost, chcete-li, musíte přijmout a pokud to zvládnete a zároveň máte smysl pro jemný humor, budete Royal Tenenbaums milovat. Příběh je to hořkosladký (ale víc hořký), je však zabalen do neuvěřitelně milého a zábavného vyprávění a provázen velice slušnými hereckými výkony (ty jsou nápadně podobné těm v Acquaticu, Wes si asi potrpí na vedení herců). Navíc ta sestava co se tu sešla (pokud bych měl vyzvednout jednoho, byl by to asi Gene Hackman)! Málem jsem zapomněl - vynikající soundtrack, s písničky od Beatles, Velvet Undergorund či Rolling stones... Lahoda, doporučuji všemi devíti! 90%(4.7.2006)

• sharky

Bizardní Andersonův film, který opravdu nevím jak hodnotit, kouká se na to dobře, ale nějak nevím jestli z toho mám plakat nebo brečet, jestli je to dobré nebo trapné...nebo je to prostě jenom bizardní(3.9.2005)

Bizarnost, kterou Anderson dovedl do extrému v Životu pod vodou, je tady ještě servírována ve stylu zábavné zvláštnosti, v tomto případě kombinované s občasným, téměř až laskavým humorem. A scénář si s postavami hraje velmi sladkým způsobem až do samotného závěru. Hackman a Stiller zkrátka rodinku vedou pěkně ostrým krokem na pozici jednoho z nejspecifičtějších feel-good filmů, co jsem kdy viděl.(1.7.2006)

Velmi povedený pohled na neobyčejný život jedné netradiční rodinky. Wes Anderson mohl natočit hlubokou sondu do duší jednotlivých hrdinů a natočit povedené drama, jenže jeho přirozenějším žánrem je komedie a přesně podle toho k Takové zvláštní rodince přistupuje. S jednotlivými hrdiny jsme seznámeni v samotném úvodu a teď zbývá kupa času na odhalování spleti jednotlivých vztahů a zejména nejniternějších pocitů. Díky zajímavému nadhledu a povedený fórkům je snímek oživen, díky čemuž nenudí ani v jednom okamžiku.(3.7.2006)

• - Scény na lodi s Richiem se natáčely na americké lodi Kings Pointer na Long Islandu. (HellFire)

• - Když se Royal (Gene Hackman) setká s Pagodou (Kumar Pallana) před stánkem s párky v rohlíku, sedí na lavičce za nimi slepec s vodicím psem. V první zaběru má na hlavě sluneční brýle, v dalších je však nikde nemá. (hansel97)

• - Nápad se ztrátou prstu Margot byl zamýšlen do předchozího Andersonova filmu Rushmore. (HellFire)