Taková zvláštní rodinka

Taká zvláštna rodinka

The Royal Tenenbaums

Komedie / Drama

USA, 2001, 109 min

"She smokes." Po Až vyjde měsíc mi přišlo, že v Takové zvláštní rodince je těch skutečně vtipných a vypointovaných situací docela málo.(12.7.2003)

Téměř perfektní film, kterému nemám moc co vytknout. Je jasné, že některé lidi jeho styl úplně mine, ale mě to dokonale sedlo. Výborný Bill Murray a samozřejmě všichni další herci, fajn písničky a zajímavá režie. Možná nejlepší film Wese Andersona (tak nastejno se Životem pod vodou no:)(13.2.2009)

Skvělé herecké výkony všech zůčastněných, ale nějak mě ten film nevtáhl, ničim jinym něž těmi herci nezaujal.(18.11.2005)

Každá věcička od Frat Packu je úžasná! Já tuhle squadru mám moc ráda a u "Takové zvláštní rodinky" jsem se moc dobře bavila jejich neotřelým, tak trochu "jiným" humorem. Navíc je neuvěřitelný, jak moc se i ostatní herci (Hackman, Paltrow, Huston ad.) do tohoto spolku hodili.(12.8.2006)

Skvělý film s výborným obsazením. Už podle názvu je jasné, že film bude trochu zvláštní a on také je a ne jen trochu. Film se rozhodně nesnaží být něčím čím není a snaží se hlavně pobavit což se mu daří. Je sice pravda, že film občas sklouzne do dramatičtějšího tónu ale po většinu času to je pohodová a dalo by se řící, že i optimistická podívaná.(6.5.2007)

• - Před domem Tenenbaumových můžete při svatbě Etheline (Anjelica Huston) a Henryho (Danny Glover) v odrazu oken červeného auta vidět kameramana. (hansel97)

• - Postava Etheline Tennenbaum (Anjelica Huston) vychází ze života matky Wese Andersona. Anjelica coby Etheline nosí právě její brýle. (D3VIL)

• - Značka cigaret, které Margot (Gwyneth Paltrow) kouří, se prodávala jen v Irsku a její prodej skončil v 70-tých letech. (D3VIL)