Taková zvláštní rodinka

The Royal Tenenbaums

Komedie / Drama

USA, 2001, 109 min

• AngelAngie

Film mě absolutně nebavil a nevidím v něm nic světoborného ..(28.5.2008)

Vychytaných vtipů se najde docela dost, na komedii i docela dost vážných míst, ale to mezitím je (možná práve proto) hodně nekonzistetní. Ale i tak v podstatě zajímavé. A celkově hodnoceno: velmi rozporuplné. Už dlouho jsem neviděl snímek, který by u mě v průběhu sledování lavíroval v hodnocení mez nějakými třiceti až sedmdesáti procenty. Takže ty hvězdičky jsou v podstatě kompromis.(20.7.2006)

Další klenot do koruny mistra Wese Andersona... Tenenbaumy jsem viděl půl roku po Životu pod vodou a dostali mě skoro stejně silně. Opravdu nenajdete žádný snímek, který by se tomuhle filmu podobal víc než právě Life Aquatic, což je (pro mě) samozřejmě kompliment jak hrom. Andersonův scénář stejně jako v druhém případě pracuje s několika neuvěřitelně charizmatickými postavičkami, které si ani nehrají na to, že byste někoho jim podobného mohli v reálném životě potkat. Tuhle stylizaci, či nerealističnost, chcete-li, musíte přijmout a pokud to zvládnete a zároveň máte smysl pro jemný humor, budete Royal Tenenbaums milovat. Příběh je to hořkosladký (ale víc hořký), je však zabalen do neuvěřitelně milého a zábavného vyprávění a provázen velice slušnými hereckými výkony (ty jsou nápadně podobné těm v Acquaticu, Wes si asi potrpí na vedení herců). Navíc ta sestava co se tu sešla (pokud bych měl vyzvednout jednoho, byl by to asi Gene Hackman)! Málem jsem zapomněl - vynikající soundtrack, s písničky od Beatles, Velvet Undergorund či Rolling stones... Lahoda, doporučuji všemi devíti! 90%(4.7.2006)

Rozpočet $21miliónovTržby USA $52,364,010Tržby Celosvetovo $71,441,250(18.2.2010)

I always wanted to be Tenenbaum !(12.2.2007)

• - Před domem Tenenbaumových můžete při svatbě Etheline (Anjelica Huston) a Henryho (Danny Glover) v odrazu oken červeného auta vidět kameramana. (hansel97)

• - Postava Margot byla ovlivněna německou zpěvačkou a herečkou Nico. Margot (Gwyneth Paltrow) nosí podobný účes a výrazné tmavé líčení. Skladby Nico se také objevují ve filmu. (Biff)

• - Když Etheline (Anjelica Huston) přijde za Margot (Gwyneth Paltrow) do koupelny, je lanko držící přenosnou televizi nataženo před obrazovkou, při dalších záběrech je však za ní. (hansel97)