poster

Pavouk se smaragdovýma očima (TV film)

Pohádka / Romantický

Československo, 1986, 37 min

 • Tommassi3
  **

  "Vyřčené slovo nevrátíš zpátky ani párem volů.. Natož slovo královské !!"(29.11.2015)

 • Lisabellla
  ***

  Líbí se mi pohádky, které jsou něčím jiné a to tahle docela i je. Příjemná nedělní poobědovka. Umění herectví se kolem roku, ve kterém jsem se narodila, velmi cenilo. Ještě.(29.11.2015)

 • Krasus
  ****

  Jedna z nejpodivnějších českých pohádek,ale jedna z mých nejoblíbenějších.(3.4.2007)

 • choze
  ***

  "DÍTĚ UROZENÉ, DCERUŠKO KRÁLOVA..." Lehce strašidelná studiová pohádka o zvědavé princezničce, tajemném nočním návštěvníkovi, zapečetěné galerii našeptávajících portrétů a královně (půvabná Milena Steinmasslová) chycené do pavoučí sítě Zla. Papírový zámek a plyšový pavouk v ceně. Jako dítě jsem ji asi viděl, je mi to nějaké povědomé.(29.1.2014)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Tajemství, dobrodružství, intriky, předsudky, kouzla, láska a sourozenecké vztahy na malém prostoru kulis tří místností královského hradu. Krásná rozvážná královna a její malá sestra, která všechno zamotá do klubíčka, aby to potom zase rozmotala, moudrý zakletý král Jan a tajemné (z)rádcovské portréty. Kdyby tam byla nějaká vysvětlení, jako třeba co ty báby představující živé portréty byly zač, proč se vzepřel král otec a proč byl král Jan zakletý, tak je ta pohádka dokonalá. Takhle jí nějakých pět minut vysvětlení k dokonalosti chybí.(10.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace