Pavouk se smaragdovýma očima (TV film)

Pohádka / Romantický

Československo, 1986, 37 min

Ciste ze sentimentu. Moje nejoblibenejsi detska pohadka.(25.6.2012)

Líbí se mi pohádky, které jsou něčím jiné a to tahle docela i je. Příjemná nedělní poobědovka. Umění herectví se kolem roku, ve kterém jsem se narodila, velmi cenilo. Ještě.(29.11.2015)

"DÍTĚ UROZENÉ, DCERUŠKO KRÁLOVA..." Lehce strašidelná studiová pohádka o zvědavé princezničce, tajemném nočním návštěvníkovi, zapečetěné galerii našeptávajících portrétů a královně (půvabná Milena Steinmasslová) chycené do pavoučí sítě Zla. Papírový zámek a plyšový pavouk v ceně. Jako dítě jsem ji asi viděl, je mi to nějaké povědomé.(29.1.2014)

Tajemství, dobrodružství, intriky, předsudky, kouzla, láska a sourozenecké vztahy na malém prostoru kulis tří místností královského hradu. Krásná rozvážná královna a její malá sestra, která všechno zamotá do klubíčka, aby to potom zase rozmotala, moudrý zakletý král Jan a tajemné (z)rádcovské portréty. Kdyby tam byla nějaká vysvětlení, jako třeba co ty báby představující živé portréty byly zač, proč se vzepřel král otec a proč byl král Jan zakletý, tak je ta pohádka dokonalá. Takhle jí nějakých pět minut vysvětlení k dokonalosti chybí.(10.7.2011)

• katchi

"Pavouka se smaragdovýma očima" bych zařadila do kategorie "horory pro děti"...mít tak o 15 let méně, tak se v nocí hrůzou budím se vzpomínkou na ty obrovské pavoučí oči...no, i když..noční můry nejsou vyloučené ani teď, že jo :D(7.7.2013)