Kubula a Kuba Kubikula (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1986, 7x8 min

Zdeněk Smetana

Předloha:

Vladislav Vančura (kniha)

Petr Haničinec

Horší animace, průměrná vtipnost, odpovídající stopáž. Co více si divák může přát?:)(10.1.2012)

Kubula je čepičář s hlavou jako lívanec a Kuba Kubikula medvěd, s nímž žije v harmonickém vztahu (proslýchá se, že svatba bude na Kubě). Obliba tohoto večerníčku jasně hovoří o toleranci Čechů k sexuálním menšinám. ;-) 80%(10.1.2008)

Kubula mi přišel vždy svojí animací zlý... avšak nepopírám nesmrtelnost, kterou tahle pohádka oplívá...(26.9.2008)

Knížku jsem měl moc rád, i díky úžasným ilustracím. A to je hlavní důvod, proč mi tenhle večerníček nepřirostl moc k srdci. Ani ten dabing za moc nestál, hlavně ten uhuhlaný a vůbec ne strašidelný Barbucha. Ad. Gemini - třeba "Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni" nebo "Malá čarodějnice".(31.10.2006)

Vy jste my ale banda ! A co blechy, blechy nemáš? Celkem roztomilý, ale neříkám že nejlepší večerníček mého mládí, ač Haničincův projev se mě tu velice líbil...Čarodějnice však byla lepší nemůžu si pomoc..Námět: Vladislav Vančura. Výtvarník: Zdeněk Smetana. Hudba: Josef Celba.(20.8.2007)