Kubula a Kuba Kubikula (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1986, 7x8 min

Zdeněk Smetana

Předloha:

Vladislav Vančura (kniha)

Petr Haničinec

Kubula je čepičář s hlavou jako lívanec a Kuba Kubikula medvěd, s nímž žije v harmonickém vztahu (proslýchá se, že svatba bude na Kubě). Obliba tohoto večerníčku jasně hovoří o toleranci Čechů k sexuálním menšinám. ;-) 80%(10.1.2008)

"Bar bar bar bar!"(18.3.2009)

Nejdrsnější z drsňáků v českých Večerníčcích je zkrátka Barbucha. Navíc si nevybavuju jiný Večerníček, který by jel po nějaké centrální příběhové lajně...(24.9.2006)

• Hrabka

Další z mnoha československých Večerníčků. Žádný není úplně špatný, některý jen baví víc a některý míň. Při vzpomínce na chvilky strávené u těchto krátkých příběhů se každému vybaví něco jiného a každý si vzpomene právě na ten svůj oblíbený. Jak říkám, koukalo se na všechny Večerníčky, protože to byla "povinnost", ale každý si vytvořil svých pár nejoblíbenějších, na jejichž reprízy se nemohl dočkat. Kubula patří pro mě osobně spíše mezi ty, které jsem moc nemusel.(11.1.2008)

Knížku jsem měl moc rád, i díky úžasným ilustracím. A to je hlavní důvod, proč mi tenhle večerníček nepřirostl moc k srdci. Ani ten dabing za moc nestál, hlavně ten uhuhlaný a vůbec ne strašidelný Barbucha. Ad. Gemini - třeba "Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni" nebo "Malá čarodějnice".(31.10.2006)