Dynastie Nováků (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Československo, 1982, 13x60 min

Ivo Novák

Petr Hapka

Radoslav Brzobohatý, Josef Kemr, Jaromír Hanzlík, Hana Maciuchová, Kateřina Macháčková, Taťjana Medvecká, Oldřich Kaiser, Jarmila Krulišová, Oldřich Vízner, Iva Janžurová, Jaroslav Moučka, Jaroslav Satoranský, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Josef Somr, Jiří Lábus, Miroslav Zounar, František Filipovský, Čestmír Řanda st., Oldřich Velen, Miluše Zoubková, Mirko Musil, Regina Rázlová, Bedřich Prokoš, Svatopluk Beneš, Raoul Schránil, Karolina Slunéčková, Naďa Konvalinková, Václav Štekl, Květa Fialová, Josef Langmiler, František Husák, Jiří Císler, Tomáš Juřička, Viktor Maurer, Evelyna Steimarová, Lubomír Kostelka, Stanislava Bartošová, Vladimír Hlavatý, Jiří Smutný, Alena Karešová, Ludmila Píchová, Jana Břežková, Josef Kubíček, Laďka Kozderková, Renáta Doleželová, Petr Skarke, Jaroslav Mareš, Jiří Ptáčník, Bohumil Švarc st., Jan Faltýnek, Ladislav Trojan, Roman Skamene, Roman Hájek, Svatopluk Schuller, Valentina Thielová, Karel Smyczek, Jindřich Hinke, Zdeněk Srstka, František Hanzlík, Zdeněk Dítě, Vladimír Dlouhý, Václav Sloup, Robert Vrchota, Oto Ševčík, Jiří Štěpnička, Libuše Švormová, Alena Kreuzmannová, Jana Švandová, Milada Ježková, Ladislav Gerendáš, Jiří Havel, Jan Pohan, František Ringo Čech, Zdeněk Rytíř, Jiří Myslivec, Milan Riehs, Jan Kotva, Oldřich Semerák, Tomáš Sedláček, Vítězslav Černý, Ivo Niederle, Vladimír Salač, Adolf Kohuth, Vladimír Hrubý, Jana Dítětová, Boris Halmi, Ljuba Krbová, Bronislav Poloczek, Hana Čížková, Jan Schánilec, Daniela Bakerová, Juraj Ďurdiak, Jiří Lír, Roman Hemala, Jiří Němeček, Marcel Vašinka, Jana Pehrová-Krausová, Jiří Sequens ml., Jitka Zelenohorská, Slávka Hamouzová, Marcela Martínková, Karel Bělohradský, Růžena Rudnická, Lydie Havláková, Zuzana Fišerová-Svátková, Renata Mašková, Lena Birková, Jiří Kadeřábek
  • kingik

Opět český seriál, který se do dnešní doby zoufale nehodí svým pojetím. Snad každý si všimne, že je to naprosto bez děje a vše se většinou odehrává v zoufale zařízeném bytě přeplněném lidmi a krámy. Pak prostřih na Víznera s Janžurovou, jak pořád něco "chálují", a dokonce se jim to i vymstí, když v jednom díle snědí zkažené rybičky. Kaiser chodí obdivovat zpěvačku v podání Medvěcké, ale s hlasem Zelenkové. Kemr nalíčený na dědu ve věku nejméně 80 let vyvolávajícího dojem, že přespává v rakvi. Dalo se dívat jen na parádní model železnice, a občas to zahrálo na dobrou náladu tehdejší trudomyslné doby. 20%(27.10.2011)

• cariada

Seriál ,který vytáhla tv nova z archivů a neustále ho opakuje. Není to špatné ,ale poctivě jsem to nesledoval. Prostě o rodině Nováků ,kterou spojuje železnice a hudba.(24.12.2007)

• adams89

Asi nejhorší na celém seriálu je pro mně nesmírně protivná a kýčovitá titulní skladba, kterou snad nemohli myslet vážně! Druhá věc je naprosto nevyhovující barva obrazu, díky které divákovy oči dostávají pořádně zabrat. Samotný děj a postavy také nestojí za nic. Jsou to vlastně jakási starší Rodinná pouta. Herecké obsazení kvalitní, scénář však nedostačující. Jeden z nejhorších českých seriálů, který dnešní mladou generaci těžko osloví.(14.9.2007)

• SaNcHeZ_cz

Seriálová břečka jaká mohla vzniknout poměrně beztrestně za režimu.(29.1.2011)

• Segrestor

Neříkám, taky se rád napiju. Seriál o železničářích byl v té době dobrej nápad. Osobně bych raději čuměl na seriál o železničářích, protože o zemědělcích, inženýrech, sousedech a jiných soudruzích jsem měl nakoukáno dost a mozek už bublal a chtěl ven. Leč, bohužel ani zde u mě tvůrcům pšenka nekvetla. Byla to stejná komunistická sračka jako ty předtím, ale co člověk může chtít od takových amůzických šmejdů jako byli komunisti, kteří v případech těchto všech seriálů a Novákama počínaje dělali takzvané samozvané producenty.(24.4.2011)

• - V 11. díle "Výlet do Krumlova" navštíví železničáři divadlo s otáčivým hledištěm v Českém Krumlově, kde zhlédnou představení "Zkrocení zlé ženy", jež bylo na repertoáru i ve skutečnosti. (rakovnik)

• - Za Taťjanu Medveckou, která hraje zpěvačku, zpívá zpěvačka Jitka Zelenková. (M.B)

• - Pepa (Jaromír Hanzlík) byl jediný, který nebyl v rodině železničářem. (M.B)