Dynastie Nováků (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Československo, 1982, 13x60 min

Ivo Novák

Petr Hapka

Radoslav Brzobohatý, Josef Kemr, Jaromír Hanzlík, Hana Maciuchová, Kateřina Macháčková, Taťjana Medvecká, Oldřich Kaiser, Jarmila Krulišová, Oldřich Vízner, Iva Janžurová, Jaroslav Moučka, Jaroslav Satoranský, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Josef Somr, Jiří Lábus, Miroslav Zounar, František Filipovský, Čestmír Řanda st., Oldřich Velen, Miluše Zoubková, Mirko Musil, Regina Rázlová, Bedřich Prokoš, Svatopluk Beneš, Raoul Schránil, Karolina Slunéčková, Naďa Konvalinková, Václav Štekl, Květa Fialová, Josef Langmiler, František Husák, Jiří Císler, Tomáš Juřička, Viktor Maurer, Evelyna Steimarová, Lubomír Kostelka, Stanislava Bartošová, Vladimír Hlavatý, Jiří Smutný, Alena Karešová, Ludmila Píchová, Jana Břežková, Josef Kubíček, Laďka Kozderková, Renáta Doleželová, Petr Skarke, Jaroslav Mareš, Jiří Ptáčník, Bohumil Švarc st., Jan Faltýnek, Ladislav Trojan, Roman Skamene, Roman Hájek, Svatopluk Schuller, Valentina Thielová, Karel Smyczek, Jindřich Hinke, Zdeněk Srstka, František Hanzlík, Zdeněk Dítě, Vladimír Dlouhý, Václav Sloup, Robert Vrchota, Oto Ševčík, Jiří Štěpnička, Libuše Švormová, Alena Kreuzmannová, Jana Švandová, Milada Ježková, Ladislav Gerendáš, Jiří Havel, Jan Pohan, František Ringo Čech, Zdeněk Rytíř, Jiří Myslivec, Milan Riehs, Jan Kotva, Oldřich Semerák, Tomáš Sedláček, Vítězslav Černý, Ivo Niederle, Vladimír Salač, Adolf Kohuth, Vladimír Hrubý, Jana Dítětová, Boris Halmi, Ljuba Krbová, Bronislav Poloczek, Hana Čížková, Jan Schánilec, Daniela Bakerová, Juraj Ďurdiak, Jiří Lír, Roman Hemala, Jiří Němeček, Marcel Vašinka, Jana Pehrová-Krausová, Jiří Sequens ml., Jitka Zelenohorská, Slávka Hamouzová, Marcela Martínková, Karel Bělohradský, Růžena Rudnická, Lydie Havláková, Zuzana Fišerová-Svátková, Renata Mašková, Lena Birková, Jiří Kadeřábek

Moc pěkný seriál. V dnešní době už nostalgický.(30.4.2010)

• Rakosnicek77

Ivo Novák si svoji seriálovou rodinku pojmenoval jako režisér nejspíš po sobě, pravdou ale je že i přes hvězdné obsazení plejády našich nejlepších herců a hereček tohle zůstane nezajímavé nic a skoro i ztráta času.(4.1.2015)

• DaViD´82

V dětství jsem chtěl makat na dráze. Tenhle socialistický (což jsem si tehdy ještě neuvědomoval) paskvil mě z toho rychle vyléčil. Takže vlastně Ivo Novákovi ze srdce děkuji. Jediný klad celého seriálu je ten nádherný model s vláčky.(20.3.2005)

• SaNcHeZ_cz

Seriálová břečka jaká mohla vzniknout poměrně beztrestně za režimu.(29.1.2011)

Není to jistě nejlepší seriál, jaký Čst natočila, ale rozhodně není nejhorší. A pokud fantoci neviděl nikdy horší seriál, závidím mu, protože já jich viděl opravdu spousty. Jak českých, tak cizích. Tenhle je prostě o životě jedné rodiny. Rozvětvenější a normálnější, než Takové normální rodinky od Fan Vavřincové, ale přesto stejně zajímavé. Dědeček je bývalý železničář, teď ale v důchodu staví modelovou železnici. Jeho syn taky dělá na železnici, i když ne namašině. Spíš přídavné práce technického druhu. Jeho vnučka taky dělá na železnici myslím že průvodčí. Další vnuk je automechanik a nejmladší vnuk se právě rozhodl oddat svůj budoucí život hudbě a jedné zpěvačce. Seriál je pak příjemnou cestou do rodinných, přátelských, partnerských vztahů a ukazuje nám, jak by to mohlo, ale nemuselo být.(15.2.2006)

• - Herec Vladimír Pospíšil si zahrál postavu lékaře pohotovosti také v seriálu Chalupáři (od r. 1975). (Ganglion)

• - V 11. díle "Výlet do Krumlova" navštíví železničáři divadlo s otáčivým hledištěm v Českém Krumlově, kde zhlédnou představení "Zkrocení zlé ženy", jež bylo na repertoáru i ve skutečnosti. (rakovnik)

• - Seriál se stal nejsledovanějším televizním počinem roku 1982. Podle výzkumu, který ukázal, že ze sto zapnutých přijímačů bylo 85 naladěných právě na Dynastii Nováků. (kosticka7)