Slavné historky zbojnické (TV seriál)

Dobrodružný

Československo, 1985, 6x59 min

Hynek Bočan

Jiří Melíšek

Miloš Kopecký, Jiří Bartoška, Karel Heřmánek, Ladislav Mrkvička, Jiří Sovák, Josef Kemr, Karel Augusta, František Husák, Václav Sloup, Radoslav Brzobohatý, Jana Hlaváčová, Josef Somr, Vladimír Krška, Zora Jandová, Rudolf Jelínek, Jaromír Hanzlík, Veronika Gajerová, Dagmar Veškrnová-Havlová, Stanislav Fišer, Ivana Andrlová, Petr Nárožný, Jan Přeučil, Helena Růžičková, Miroslav Vladyka, Vlastimil Brodský, Ondřej Vetchý, Ladislav Potměšil, Jan Růžička, Yvetta Kornová, Barbora Štěpánová, Lubomír Kostelka, Otakar Brousek ml., Ladislav Trojan, Pavel Zedníček, Veronika Freimanová, Naďa Konvalinková, Lubomír Lipský st., Josef Bláha, Viktor Preiss, Marcel Vašinka, Jiří Lábus, Ladislav Gerendáš, Vladimír Dlouhý, Martin Stropnický, Josef Abrhám, Svatopluk Beneš, Ivan Vyskočil, Ljuba Krbová, Václav Mareš, Antonín Molčík, Roman Skamene, Jiří Růžička ml., Roman Hemala, Miloslav Štibich, Vilém Besser, Adolf Filip, Miloš Vávra, Miriam Kantorková, Jiří Pleskot, Svatopluk Skládal, Jiří Schwarz, Dana Bartůňková, Ladislav Křiváček, Jiří Cimický, Jan Schánilec, Naděžda Prchalová-Vicenová, Radan Rusev, Rudolf Vodrážka, Jaroslav Cmíral, Karel Engel, Václav Fišer, Petr Jákl st., Bohuslav Kalva, Martin Krb, Renata Mašková, Jana Robenková, Václav Stýblo, Zuzana Talpová, Vlastimil Bedrna, David Matásek, Bořivoj Navrátil, Ilja Racek, Jaroslav Kepka, Jan Teplý st., Hana Talpová, Karel Urbánek, Lena Birková, František Hanzlík, Antonín Hardt, Karel Hábl, Karel Hovorka ml., Milan Charvát, Milan Klacek, Josef Kubíček, Vladimír Lebeda, Petr Svoboda, Lenka Kodešová-Skopalová, Vítězslav Jirsák, Isabela Soukupová-Siegelová, Jiří Schmiedt, Ivan Gübel, Jiří Kraus, Jiří Klenot, František Michálek, Josef Patočka, Arnošt Proschek, Jan Sedliský, Radim Vašinka, Miroslav Dubský, Ladislav Šimek, Jana Viščaková, Jiří Růžička st., Zdeněk Srstka, Vlasta Mészarosová, Oldřich Janovský, Jan Kreidl, Petr Růžička, Lubomír Bryg, Eva Jiroušková, Petr Drozda, Ivo Helikar, Karel Kocourek, Mirko Musil, Jindřich Sejk, Miloslav Šindler, Libuše Geprtová, Pavel Nový, Martin Hron, Jindřich Hinke, Gustav Bubník, Jan Skopeček, Hana Čížková, Kateřina Lojdová, Václav Vydra nejml., Viktor Maurer, Ilona Svobodová, Bohuslav Čáp, Alena Karešová, Jiří Hálek, Eugen Jegorov, Jana Leichtová, Jaroslav Tomsa, Bohumil Vávra, Antonín Procházka, Miloslav Homola, Zdeněk Blažek

Hodnotím jen epizodu Jan Jiří Grasel a tak tomu zůstane, protože tyhle historky, jak tady kluci kradou mě až příliš připomínaj naše politiky a já jsem pak celej večer nasranej, protože dřív zlodějům a gaunerům stínali palice nebo je pohoupali na provázku, ale dneska se jim říká "vlivní lidé", dělají se s nima rozhovroy a vládnou týhle zemi. Klidně bych si uměl představit druhou sérii slávných zbojnických historek o zbojních dnešní doby : 1 Pavel Bém; 2. Stanislav Gross; 3 Chlap s gulemy; 4. Miroslav Kalousek, jak tak o tom přemýšlím, jedna serie by nestačila. Nic už zase začínám bejt nasranej, tak radši rychle k dílu o Grázlovi. Hrozně se mě líbilo úvodní vyprávění Miloše Kopeckýho kde obraz originálně a vtipně doplňoval mluvené slovo. Samotná historka byla vyprávěna s postupnou gradací napětí, takže paráda, kdo z nás nakonci nefandil Grázlovi ať hodí šutrákem. Ivan Vyskočil se pro roli grázla doslova narodil. Docela jsem zíral na tu jeho vymakanou postavu, myslím čistě z neteplýho hlediska, fakt dobrý. Vůbec vybraný herci svými výkony opět potvrdili svou extratřídu a důvod proč se na většinu z nich vzpomíná s respektem a úctou. Jinak Jirka Grázl mě zajímal hlavně proto, že v Český Kanadě jsou tzv. "grázlovi turistický cesty" nikdo po nich nechodí a vedou nádhernou krajinou kolem mnoha rybníků až přímo k rasovně kde se Jirka Grázl narodil, doporčuju. "Grázl měl více žen, ale paní Kateřina byla zavřená a paní Martina toho času milovala někoho jinýho" :DD Takovejch žen, co toho času zrovna milujou někoho jinýho, mám taky celkem dost :-)(20.7.2011)

Tyhle historky mi k srdci nepřirostly.(28.8.2008)

Seriál, který i přes "špatné?" konce upoutá velkou dávkou humoru. Radoslav Bzobohatý coby Václav Babinský je přesvědčivý coby životem zkroušený zbojník, který má svá nejlepší léta za sebou. K jeho hereckému výkonu se nedá nic říct. Jen to, že ve všech polohách zůstává naprosto skvělý. Jiří Bartoška coby Šobri Jožka opět podává (nad)standartně dobrý výkon - on prostě špatně hrát nedokáže a má k tomu dva zdatné spoluhráče - úžasně nejednoznačného Karla Heřmánka a jako vždy perfektního Ladislava Mrkvičku. Prostě ta skvělá, silná trojice kolegů z Divadla na Zábradlí. Ivan Vyskočil je opravdu grázl a obdařil tohoto gaunera vším, abychom ho mohli jak nesnášet, tak mu bezmezně fandit - prostě zbojník, jak se patří - bez patosu a podobných berliček. Asi největším překvapením pro mě byl strhující výkon Miroslava Vladyky coby Schinderhannese. Vladyka jako poměrně arogantní rváč, který se dokáže chovat jako pravý generál. Přesně ten typ vůdce, ke kterému mohou mít vojáci bezmeznou důvěru. Pavel Zedníček se na roli maďarského zbojníka Róži Šándora vysloveně hodí a podává tak soustředěný výkon, že úplně zapomenete, že se díváte na televizi. Ve všech polohách je naprosto přesný a člověk velmi dobře chápe, proč má kolem sebe vždy zástup ctitelek. Vladimír Dlouhý patří odjakživa mezi naší hereckou elitu a člověku je jeho postavy, trestance Salvadora asi nejvíce líto, protože je to takový sympaťák. Sympatický mladý rebel s krásnou a roztomilou Ilonou Svobodovou po boku. K tomuto výčtu kladů si připočítejte herecké hvězdy ve většině vedlejších rolí a úžasného vypravěče v podání Miloše Kopeckého a vyjde vám národní poklad.(10.12.2008)

Skvěle natočená záležitost. Zbojnické historky jsem neskutečně žral už jako dítě a nenechám si je ujít ani teď, kdykoli je možnost je vidět v tv.(2.6.2006)

6/6 Báječné, vejcolepé, mohu všechny epizody.(17.11.2009)