Ledová planeta

Smrtonosná epidémia

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Lucembursko / Itálie / Velká Británie, 2004, 93 min

• Chrustyn

Bože, kde na to ty lidi berou peníze a kuráž?!(9.5.2010)

• Maty85

Hezká pohádka pro děti.(9.8.2008)

Je to celkom dobrý akčný sci-fi film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má dosť dobrý príbeh o poslednej nádeji ľudstva, v časoch vzdialenej budúcnosti je už ľudstvo na pokraji zániku, pretože sa nedarí objaviť liek na veľmi nebezpečnú chorobu pochádzajúcu z meteoritu, ktorý na zem spadol pred dvesto rokmi a tak je skupinka mužov vyslaná vo vesmírnej lodi späť v čase, aby nájdeniu meteoritu zabránila. Lenže väčšine osádky ide o obohatenie sa a tak musí veliteľ uniknúť, aby splnil misiu a zneškodnil hrozbu. Spracovanie nie je zlé, ale mám z neho také rozporuplné pocity. Na jednej strane je to celé príliš lacné a miestami prakticky až amatérske, ale inak som celkom spokojný, až na horšie podaný úvod z budúcnosti a celú situáciu vo vesmírnej lodi sa na to dobre pozerá, síce potenciál tejto témy bol o dosť väčší, ale aj tak je dej zaujímavý, ani na okamih ma nezačal nudiť, má viacero prvkov, ktoré mám rád a viacero nápadov je zaujímavých, aj keď nie práve najoriginálnejších. A páči sa mi aj záver. Akcie je tu priemerné množstvo, ale moc ma nezaujala. Nachádza sa hlavne v druhej polovici, dovtedy sa nájde skôr len niekoľko maličkostí, súboje sú príliš pomalé a jednoduché, po každom údere nasleduje strih, takže ani natočené nie sú až tak dobre, likvidácie sú nudne podané, takže ani inak moje obľúbené lámanie väzov ma to nezaujalo a prestrelky sú na tej najobyčajnejšie úrovni. Akcia je tu len na to, aby tu bola, inak by tento film nemohol fungovať, ale za zmienku nestojí ani jedna akčná scéna. Herecké obsadenie nie je najhoršie, Dolph Lundgren v hlavnej úlohe ma baví, okrem neho poteší aj Gary Daniels, len škoda, že v akcii má len minimum priestoru, jeden krátky, ale aj tak nudný súboj, pár úderov a to je všetko. Ale s nikým tu nemám problém, záporáci sú znesiteľní a ani vedľajšie postavy nenudia. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi zle, ale dá sa na to zvyknúť. Myslím, že toto hodnotenie je až moc prísne, samozrejme sa nejedná o nič výnimočné, ale kto vie, čo od toho môže čakať by nemal byť sklamaný. Ale dalo sa z toho získať aj o dosť viac. Objektívna kvalita filmu- 43%, film sa páči mne na 60%.(18.7.2008)

• Wacoslav1

S prehledem nejhorsi Lundgrenuv film nevim co to melo bejt scifi? akcarna? nebo parodie na to? nebo parodie na parodii? to asi nejspis jak rekl Dolph ty nemas budoucnost a ja pevne doufam ze takovyhle shitky taky ne(1.11.2011)

• Expendable

Neuvěřitelně levný a mizerný počin, který si říká scify. První nedostatky - malý rozpočet, 2. neschopní herci předvést lepší akční scénu než kopnout Dolpha akorát do pasu a ten na to "Ty nemáš budoucnost Dotne" 3. ta roztřelená helikoptéra, jedna rána z kapslikovky a vrtulník bouchne jako rachejtle a pak rázem zmizí, 4. mizerné ozvučnění a soundtrack, 5. děj naprosto nedávající smysl. Když se to sečtě vychází totální hovadina typu Alien Siege.1* za ten vrtulník a za Dolpha.(1.8.2009)