poster

Misa a vlk

 • Švédsko

  Misa mi

Drama / Rodinný

Švédsko, 2003, 79 min

Kamera:

Anders Bohman
 • triatlet
  **

  Vhodné pro rodiny, kde řeší smrt rodiče. Kromě motivu "druhého břehu" je příběh průměrný, až nudný. A nezachrání to ani vlčata.(21.12.2014)

 • Master19
  **

  Už od Andersena jsou na mě ty severské pohádky nějaké moc ponuré a smutné.(11.11.2006)

 • kedluben
  ****

  no já nevim. mně to přišlo opravdu dobré. byl to film pro děti. pro děti... tak k tomu podle mě musí člověk přistupovat. byl to prostě moc dobrý film.(21.2.2009)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Malá Misa se musí vyrovnat se ztrátou maminky a tím, že si tatínek našel novou partnerku. Zahodí možnost prázdnin s tatínkem a maceškou (nic nenasvědčovalo tomu, že by se k holčičce chovala nějak ohavně) u moře a vydupe si, že pojede k babičce. Babičku do té doby evidentně neznala, protože neměla tucha o tom, jak a kde babička žije. Přesně to totiž malý člověk po ztrátě rodiče chce udělat, jet na místo, kde nezná ani chlup, k příbuzenstvu, které rovněž nezná. Misa se nejprve druží s králíky, aby se posléze začala družit s vlčicí a následně naváže jakýs takýs kontakt s místním laponským chlapcem. Jejich vztah vznikajícího přátelství zdá se být narušen tím, když Misa chlapci rozbije nos, ale laponští chlapci, na rozdíl od všech ostatních kluků na světě, jsou naprosto v pohodě, když jim holka rozbije nos a když je třeba, je rychlejší než policejní vrtulník a kvapí Mise pomoci v její záchranné misi. A pak se stane nepochopitelné cosi, kdy na místo přivolaný otec zmateně pobíhá, babička, povolavší policii a otce pobíhat přestane a s chápavým pohledem a slovy "ví co dělá" čeká, jak si desetiletá holčička z města poradí sama v horách, Misa absolvuje mystický rozhovor s laponskou šamankou a smíří se se smrtí maminky. Život není vždy zcela logický, ale filmy pro děti by měly mezi hlavou a patou mít nějakou zřetelnou spojnici a ne kráčet cestou líbivé utopie.(16.3.2017)

 • Narciska
  ****

  Návrat do dětských let v obklopení panenskou severskou přírodou... Co víc si na nedělní pošmourné odpoledne přát?(16.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace