Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

Mrs. Doubtfire - Otec v sukni

Mrs. Doubtfire

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 120 min

Nadprůměrná americká komedie s VELICE nadprůměrným Robinem Williamsem, který hodně dobře zahrál otce rodiny a hlavně chůvu Doubtfireovou, čímž mě moc pobavil.(9.6.2006)

Pěkná rodinná komedie která kombinuje prvky bláznivé komedie s melodramatem. Ve filmu je hodně vtipných scén zásluhou převleků a vtipných hlášek (zvláště scénka Taky umím předvést hotdog). Rodinné komedie nejsou mým šálkem čaje, ale tahle je jedna z těch lepších. Skvělý Robin Williams. 60%.(17.4.2006)

Konečně komedie, kde má převlíkání muže za ženu nějaký širší a inteligentnější smysl. Scénáři rozhodně nelze upřít příjemný nadhled, takže se nám nedostává scén s křečovitým humorem a trapnými situacemi. Možná se scénáristovi podobná věc i stala, žena se s ním pro jeho komediálnost - což byla stejná věc, jaká je svedla dohromady - rozvedla a on se musí převléci za hospodyňku, protože to je jediný možnost, jak může opět spatřit své milované děti. Jedná se o klasickou Williamsovku, která kombinuje jak humor pro děti, tak i situace při kterých se zasmějí dospělí. A myslím to vážně, dospělí se zasmějí, nebude se jedna o takové to tupé pochechtávání u scén s Troškovým humorem. Rozhodně se jedná o jednu z nejlepších komedii, která kdy spatřila světlo světa.(9.2.2006)

Komediální koncert Robina Williamse, jehož některé hlášky, obzvlášť ty na adresu Pierce Brosnana, mi málem přivodily smrt posmátím :) Ale toho sentimentu na mě bylo trochu moc. Ale toho si nevšímejte, já pocházím z rozvrácené rodiny:)))(23.4.2003)

Robin Williams ve své životní roli. Čili životní role Robina Williamse je tranvestita. No tak to se má chlapec čím chlubit. Ne, vážně. Robin zde předvádí snad nejlepší komediální výkon ve své kariéře. Děcka mi tady ani tak nevadily, jako spíš jejich matka. Ano, matka. A také Pierce Brosnan. Neříkám, že tady nepředvedl žádný herecký um, ale jeho postava je pro mě osobně jeho nejhorší. Jak já Robinovi fandil - u bazénu, u Mercedesu, v restauraci... Výborná komedie.(9.1.2006)

• - Na výrobě makeupu paní Doubtfire se podílelo 12 profesionálních designérů. Za svoji práci byli oceněni Oscarem. (EMMY)

• - Režisér vybral pro natáčení filmu rodinný dům s číslem popisným 2640 na ulici Steiner Street v San Franciscu na západě USA. (EMMY)

• - Když paní Doutfirová (Daniel) chystá anglický čaj pro paní Selnerovou, hledá v kuchyni něco co by si dal na obličej, protože jí maska vypadla z okna. Než vleze do lednice, kde uvidí dort, má paruku (ofinu) rozcuchanou přes obličej, ale jakmile po sekundě otevře lednici, ofinu má už v paruce přičesanou. (Aknah)