Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

• Česko Táta v sukni (více)

Skvělý imitátor hlasů Daniel Hillard se nepohodne se svým šéfem kvůli tomu, že nechce ve vyprávění propagovat kouření. Dostává za to okamžitou výpověď. Daniel je ale v zásadě veselý člověk, který si dlouho z ničeho hlavu neláme. A tak hned vzápětí uspořádá doma obrovský narozeninový mejdan pro syna Chrise, kterému je právě dvanáct let. To se ovšem nelíbí jeho manželce Mirandě, která dělá skvělou kariéru a představa, že po práci bude doma hodiny uklízet po dětech, se jí vůbec nezamlouvá. Ostatně má pocit, že jejich manželství už delší dobu nefunguje, a žádá Daniela o rozvod. Protože právě přišel o práci a nemá vlastní byt, zdá se, že se bude moci s dětmi vídat jen jednou týdně, což ho velice bolí. Své děti totiž nadevše miluje. Daniel si najde byt a později i práci, i když zdaleka neodpovídající jeho schopnostem. Je pod dozorem protivné sociální pracovnice a děti nadále vídá jen jednou týdně. A pak zjistí, že si Miranda dala inzerát na pomocnici v domácnosti. Vždy krajně vynalézavý Daniel vše zařídí tak, aby se jako jediná přijatelná adeptka jevila ta, kterou se rozhodne hrát... S pomocí bratra maskéra a jeho přítele se z něj brzy stane roztomilá starší paní. Miranda je spokojená a zdá se, že i děti si na paní Doubtfireovou zvykají, dokonce i starší dcera Lydie, která jí zpočátku nebyla příliš nakloněná. Miranda se mezitím v práci setká se svým bývalým přítelem Stuem Dunmeyerem, který se o ni začne ucházet. Daniel – paní Doubtfireová – vše sleduje s tichým vztekem, ale kromě občasných kousavých poznámek na krasavcovu adresu nemůže nic dělat. Přes počáteční potíže s vařením se do chodu domácnosti skvěle zapojí a všichni jsou spokojení. Pak se ale jednoho dne stane strašlivá věc: Chris přistihne paní Doubtfireovou, jak na záchodě močí jako muž. Děti jsou zděšené, chtějí volat policii, Daniel musí rychle zasáhnout a vše vysvětlit. Tedy jen dvěma starším, nejmenší Natie by to asi jen těžko pochopila. Vysvětluje dětem, že se převléká jen proto, aby jim mohl být denně nablízku. Mezitím si ho v práci při jedné improvizované scénce všimne generální ředitel televize, kde pracuje jako balič, a vytuší v něm obrovský talent. Pozve ho proto na večeři do luxusního podniku Bridges, kde mají dojednat podrobnosti. Na stejný den tam ale rezervoval stůl i Stu, protože Miranda má ten den narozeniny. Na večeři mají jít nejen všechny děti, ale také paní Doubtfireová. Daniel je na rozpacích: schůzka s ředitelem pro něj znamená novou budoucnost, na druhé straně je ale rodina a děti. Jak tuhle zapeklitou situaci vyřeší? (TV Prima)

nash.

Další repríza po 20 letech, která potěšila a po dlouhé době převleková komedie, která mě opravdu bavila. Svižně ubíhající, zábavná i když až po strop narvaná klasickými klišé. Neskutečně vygradované situace (návštěva sociální pracovnice, restaurace), výtečné gagy, skvělé hlášky , zábavné dialogy, to vše hustě prokládáno emocemi. A všecho to spolu klape a funguje na výbornou. Hlavním kladem je ovšem Robin Williams ve své životní roli. Herecký koncert při kterém srší skvělými hláškami, udržuje pozornost propracovanými detaily a zejména, když se promění v paní Doubtfireovou, rozehrává neskutečné věci. Myslím, že tahle dáma strčí do kapsy i Tootsie. ()

Streeper

Jak já tenhle film milovala když jsem byla malá. Paní Doubtfire jsem se nikdy nemohla nabažit a Robin Williams? Ten je prostě dokonalý a tahle role mu neuvěřitelně sedla na tělo. Je to vtipné, smutné, dojemné a krásně to utíká. Ovšem když jsem se na film v nedávné době podívala, tak jsem se místy i nepatrně nudila, proto nedávám plný počet hvězdiček, ale rozhodně patří k mým velmi oblíbeným filmům. ()

MM_Ramone

Daniel Hillard sa rozvedie s manželkou a jediný spôsob ako sa môže naďalej stretávať so svojimi troma deťmi je ten, že sa prestrojí za staršiu, serioznu opatrovateľku, ktorá sa má o ne postarať, pokiaľ je ich matka v práci. O tom je táto rodinná, americká komédia. O mužovi, čo sa prezlieka za ženskú. Koľký krát sa už táto téma omieľa dokola radšej ani nepočítam. Nikdy sa mi takýto transexuálny humor nepáčil. Chlap s umelými prsiami, navlečený v dámskom kostýme a s makeupom na tvári vo mne vždy vzbudzuje nechuť. Aj keď ide len o žart, či jednoduchú komédiu, je mi to protivné. *** ()

Desperado

Tak toto je ideálna Columbusova parketa. Komédie mu neskutočne sedia a Mrs.Doubtfire je toho príkladným dôkazom. Skvele vie využiť potenciál hercov/komikov a svoje najlepšie diela servíruje ako láskavé a zábavné komédie, ktoré zbytočne netlačia na pílu v moralizovaní a patose, ale predovšetkým bavia. ()

genetique

Krásny film o rodinných hodnotách na pozadí prebiehajúceho rozvodu. Prebiehajúca dráma je aj v prítomnosti neskutočne nadľahčeného deja dokonale realistická. Krásny srdečný, rodičovský humor, dojemné, rodinné a hlavne vtipné. Vrcholom je prezliekačka v reštaurácii a krásne vypovedaný záver. 80%. ()

• Během natáčení navštívil Robin Williams (Daniel) sex shop, kde si koupil velké dildo a několik dalších sexuálních hraček. Vše ovšem v masce a kostýmu paní Doubtfireové. (ArsenalEagle)
  • Když paní Doubtfireová (Robin Williams) chystá anglický čaj pro paní Selnerovou (Anne Haney), hledá v kuchyni něco, co by si dala na obličej, protože jí maska vypadla z okna. Než otevře lednici, v níž uvidí dort, má paruku (ofinu) rozcuchanou přes obličej, ale jakmile lednici otevře, ofinu má už přičesanou. (Aknah)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006