Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

Mrs. Doubtfire - Otec v sukni

Mrs. Doubtfire

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 120 min

Robin Williams v jedné ze svých nejlepších rolí dokazuje, že právem patří mezi nejlepší komiky. Výchovný, ale zároveň vtipný scénář dělají spolu s Williamsem z téhle pohodové komedie klasku.(21.9.2002)

Robin Williams ve své životní roli. Čili životní role Robina Williamse je tranvestita. No tak to se má chlapec čím chlubit. Ne, vážně. Robin zde předvádí snad nejlepší komediální výkon ve své kariéře. Děcka mi tady ani tak nevadily, jako spíš jejich matka. Ano, matka. A také Pierce Brosnan. Neříkám, že tady nepředvedl žádný herecký um, ale jeho postava je pro mě osobně jeho nejhorší. Jak já Robinovi fandil - u bazénu, u Mercedesu, v restauraci... Výborná komedie.(9.1.2006)

Scénář: Randi Mayem Singer, Leslie Dixon .. Jeden z prvních filmů, které jsem měl tu čest vidět na velkém plátně, tj. venkovském (dnes už neexistujícím) kině. Williams se skutečně předvedl a úspěšně pobavil kompletní rodinné publikum.(9.4.2005)

Slabší čtyři hvězdičky za výborného, sólujícího Williamse a naprosto přesnou Fieldsovou, spoustu skvělých gagů a jednu vynikající převlekovou scénu v restauraci (skotská je sviňa). Jinak je to celé hodně podivné, až slizké a dětské role mi připadli příšerně mdlé. Ale jak říkám, smál jsem se poměrně často a nahlas a to se cení. 70%(1.10.2006)

V tomhle filmu je Williams úplně úžasnej, v tom přestrojení vypadá jako opravdová babka a hlavně výborně hraje. jsou tam skvělý vtipný situace (Hlavně když se na scéně objeví Pierce Brosnan) a určitě je to jedna z těch nadprůměrných rodinných komedií při který se určitě nudit nebudete(5.3.2005)

• - V českém znění se tu poprvé objevilo spojení Vladislav Beneš - Pierce Brosnan. Od té doby se stal jeho "dvorním dabérem". (funhouse)

• - Viktor Preiss, který zde propůjčil hlas Robinu Williamsovi, za výkon získal Cenu Františka Filipovského. (funhouse)

• - Když paní Doutfirová (Daniel) chystá anglický čaj pro paní Selnerovou, hledá v kuchyni něco co by si dal na obličej, protože jí maska vypadla z okna. Než vleze do lednice, kde uvidí dort, má paruku (ofinu) rozcuchanou přes obličej, ale jakmile po sekundě otevře lednici, ofinu má už v paruce přičesanou. (Aknah)