Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

Mrs. Doubtfire - Otec v sukni

Otec v sukni

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 120 min

To je klasika, kterou dost lidí vidělo nesčetněkrát, včetně mě. Parádní podívaná, která stojí za to.(24.11.2012)

::::::::::::::::::::::::::::: Nezapomenutelná komedie, na kterou se mohu dívat pořád znovu a znovu. Scéna v restauraci nemá chybu. Silně doporučuji !! ,-) ::::::::::::::::::::::::::::::::(29.12.2008)

„Hovorí sa, že muži si takýmito autami kompenzujú malé genitálie. To ale URČITE nebude váš prípad.“ Kto by nemiloval túto úspešnú komédiu? Od Chrisa Columbusa (ktorému je stále vyčítaná akási „cukrovosť na škodu veci“, potom je ale obrovskou záhadou, kde sa berú všetky tie stovky miliónov dolárov z tržieb jeho trhákov) mám radšej prvého a druhého SÁM DOMA, ale akonáhle to Robin William (o ktorého improvizačných schopnostiach sa v Hollywoode hovoria legendy) naplno rozbalí (napríklad pri maniakálnej, snáď dvadsaťminútovej finálnej scéne z reštaurácie), divákovi padá sánka a bez dychu obdivuje Robinov talent. Ostatní herci mu to našťastie nekazia (a Pierce Brosnan je dokonca veľmi dobrý, dodnes ľutujem, že jeho postava sa z príbehu tajomne vytratí, ja by som ho nechal s Mirandou oženiť), masky sú skvelé a i to mizerné ponaučenie o „všelijakých rodinách“ nie je až také primitívne, ako sa niektorým deckám zdá.(18.11.2007)

Pěkná rodinná komedie která kombinuje prvky bláznivé komedie s melodramatem. Ve filmu je hodně vtipných scén zásluhou převleků a vtipných hlášek (zvláště scénka Taky umím předvést hotdog). Rodinné komedie nejsou mým šálkem čaje, ale tahle je jedna z těch lepších. Skvělý Robin Williams. 60%.(17.4.2006)

Počátek devadesátých let patřil v žánru rodinných komedií bezpodmínečně jemu. Chris Columbus tehdy moc dobře věděl, kdy sáhnout po sentimentu, jak pracovat s timingem a kdy zase ubrat. Sólo velkého komediálního herce, který jako otec za moc nestál, naopak jako postarší britská chůva je úžasný. Nejprve jsou všichni trochu v rozpacích, pak přijde na řadu vaření, uklízení i hraní fotbalu, tvůrci brzdí sentiment, scénář několikrát překvapí a herci? Jedním dechem úžasní. Robin Williams si stejně jako někteří jeho kolegové vyzkoušel život ve spodničce, v dámské konfekci je k nezastavení a znovu dává vyniknout své neodolatelné komice. Těším se na další zhlédnutí. Protože tohle je pozoruhodná komedie s jemným moralizováním, která spolehlivě funguje i po letech.(7.10.2012)