Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

Mrs. Doubtfire - Otec v sukni

Otec v sukni

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 120 min

Konečně komedie, kde má převlíkání muže za ženu nějaký širší a inteligentnější smysl. Scénáři rozhodně nelze upřít příjemný nadhled, takže se nám nedostává scén s křečovitým humorem a trapnými situacemi. Možná se scénáristovi podobná věc i stala, žena se s ním pro jeho komediálnost - což byla stejná věc, jaká je svedla dohromady - rozvedla a on se musí převléci za hospodyňku, protože to je jediný možnost, jak může opět spatřit své milované děti. Jedná se o klasickou Williamsovku, která kombinuje jak humor pro děti, tak i situace při kterých se zasmějí dospělí. A myslím to vážně, dospělí se zasmějí, nebude se jedna o takové to tupé pochechtávání u scén s Troškovým humorem. Rozhodně se jedná o jednu z nejlepších komedii, která kdy spatřila světlo světa.(9.2.2006)

Po druhém zhlédnutí jdu o 1* výš. Totální herecký koncert Robina Williamse (+ kvalitní práce maskérů), příjemný humor, kvalitní soundtrack, zdravá porce sentimentu, a to vše zabalené do pohodového dvouhodinového obalu. V žánru "rodinná komedie" patří k nejlepším.(25.3.2008)

Počátek devadesátých let patřil v žánru rodinných komedií bezpodmínečně jemu. Chris Columbus tehdy moc dobře věděl, kdy sáhnout po sentimentu, jak pracovat s timingem a kdy zase ubrat. Sólo velkého komediálního herce, který jako otec za moc nestál, naopak jako postarší britská chůva je úžasný. Nejprve jsou všichni trochu v rozpacích, pak přijde na řadu vaření, uklízení i hraní fotbalu, tvůrci brzdí sentiment, scénář několikrát překvapí a herci? Jedním dechem úžasní. Robin Williams si stejně jako někteří jeho kolegové vyzkoušel život ve spodničce, v dámské konfekci je k nezastavení a znovu dává vyniknout své neodolatelné komice. Těším se na další zhlédnutí. Protože tohle je pozoruhodná komedie s jemným moralizováním, která spolehlivě funguje i po letech.(7.10.2012)

Tenhle film jsem viděl už několikrát a pokaždé je to s ním horší a horší. Je to sice milá pohádka - komedie s několika nápady a pohodovou atmosférou, ale Columbus prostě svým filmům nedokáže dát duši. Nemá ji ani Táta v sukni. Je to "jen" pěkný film.(11.12.2009)

Táta v sukni je neotřelá komedie, u které se zasmějete z absurdit, se kterými se tvůrci vypořádali hravě a opravdu originálně. Robin Williams ve své velké roli září a vše plyne tak jak u správné komedie plynout má. Chris Columbus rodinné komedie točit umí, no a Mrs. Doubtfire nebude vyjímkou, svého řemesla se chytil pevnou rukou a dopadlo to tak, jak to každý chtěl, no a nakonec si tuhle komedii nejeden divák zamiloval, tak jako já, a kdykoliv se objeví v televizi, rád se na ní znova podívám, proč by ne.(6.1.2009)