Dva v tom

Nine Months

Dvaja v tom

Komedie / Romantický

USA, 1995, 100 min

Další neurážející Grantovka, kde Hugh pluje cestu k sebeobjevení. Nu proč ne, když se k němu přidá nádherná Julianne Moore, bláznivý Tom Arnold, bohém Jeff Goldblum, dinosaurus či potrhlý ruský gynekolog Robin Williams. Jediný, kdo mi celou dobu vadil a nesnášel jsem ani minutu filmu s ní byla Joan Cusack, možná to bylo její rolí, ale Joan má u mě mínusový bod. Celkově vzato jsem se nakonec bavil a nebýt Joan, tak přibude i čtvrtá hvězdička. Souboje s dinosaurem a při porodu si budu pamatovat ještě hodně dlouhou dobu.(26.12.2008)

Nenáročná komedie, která splňuje základní pravidlo tohoto žánru - pobavit diváka. Jen ten všudypřítomný sentiment, Chrisi, udělej s tím už něco!(25.5.2002)

Příjemná oddychovka s naprosto výborným Hughem Grantem, jehož nechuť k prodeji zánovního Porsche plně chápu...Chris Columbus natočil odlehčenou podívanou, která se neomrzí ani při opakovaném zhlédnutí. Jen je škoda, že občas tlačí moc na pilu a posouvá "Dva v tom" do sféry vyloženě fyzické komiky. Ale to je jen drobná vada na kráse.(28.2.2006)

Hlavně díky zásluze Toma Arnolda a Hugha Granta jsem se řehtal v podstatě v jednom kole. Že komedii natáčel tvůrce prvních Harry Potterů, mne teď docela překvapilo.(29.5.2009)

• Violeta

Hugh, Hugh Grant! Po stodevadesátýpátý a pokaždý stejně!(25.12.2007)

• - Hans Zimmer složil hudbu k filmu ještě před začátkem natáčení. (Terva)

• - Režisér Chris Columbus si ve filmu zahrál jednoho z hostů na svatbě, který políbí nevěstu. (Terva)

• - Ve filmu si malou roli zahrály i tři děti režiséra Columbuse, a to Eleanor, která ztvárnila Baletka, Brendan, jenž ztvárnil chlapce na pláži, a Violet, která se objevila jako dítě v obchodě s hračkami. (Terva)