Slečna Marplová: Není kouře bez ohýnku (TV film)

Marple: The Moving Finger

Slečna Marpleová: Niet dymu bez ohňa

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Niet dymu bez ohňa

Krimi / Drama

Velká Británie, 2006, 93 min

Uplne klasicka televizna Christieovka, ktora neurazi, avsak nic hlbsie nezanecha. Ale aspon tu nie je ten odporny Poirot, ale sympaticka starenka Marplova. Knihu vsak vrele odporucam. 2,5/5*(24.4.2007)

Zase jsem měla pocit, že ta stará a bystrá čmuchalka je tu jaksi pouze jenom do počtu. Do všeho strkali nos Jerry a Joanna, kteří si na venkov přijeli odpočinout. Tradičně jsem jako vraha tipovala někoho jiného. Dokonce jsem si pohrávala i s myšlenkou, že by mohl být vrahem ten policajt, který v městečku všechno vyšetřoval. Ale tu myšlenku jsem zavrhla, protože tu byla pronesena věta, která se týkala toho, že zločiny dělají ti nejnepravděpodobnější lidí, kteří se chovají absolutně normálně nebo, že nám z našeho pohledu tak připadá, že se chovají normálně a že oni chtěji, abychom si to o nich mysleli.(25.8.2011)

Zdařilé zpracování pěkné knihy. Technika použitá u automobilové jízdy sice nepůsobí dobře, ale to je na celém filmu jediná taková věc.(30.10.2009)

Pěkná slečna Marplová, tentokrát se zvlášť labužnickými záběry anglického venkova.(15.8.2010)

Škoda, že tady byla slečna Marplová v podstatě jen jednou z vedlejších postav. V opačném případě bych totiž bez váhání udělil za pět.(26.7.2007)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného detektivního románu Agathy Christie. (Terva)