Slečna Marplová: Není kouře bez ohýnku (TV film)

Marple: The Moving Finger

Slečna Marpleová: Niet dymu bez ohňa

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Niet dymu bez ohňa

Krimi / Drama

Velká Británie, 2006, 93 min

Zatím nejlepší Slečna Marplová co jsem viděl. Marplovou ve filmech nemám zrovna nejradši a tady je docela v pozadí, hlavním vyšetřujícím je spíš Jerry, takže možná proto se mi to tak líbilo. Děj je taky hodně dobrej, prostředí malé vesničky pro Agathu typický, prostě super film. 90%(30.10.2009)

• jojinecko

Používať v roku 2006 spätnú projekciu pri jazde autom je fakt rarita, ale kedže ide o TV film dá sa cez to preniesť:)) Klasická detektívka, kde všetko do seba zdanlivo zapadá (no má to toľko logických dier ako ementál), a tá babka so záhadným úsmevom na všetko nakoniec záhadne príde, hoci počas vrážd je stále v absolútnom klídku:) Slečna Marplová by sa mala dať dokopy s ďalším "old-school" bardom Derrickom, to by bola dvojka! :)))(6.7.2007)

Uplne klasicka televizna Christieovka, ktora neurazi, avsak nic hlbsie nezanecha. Ale aspon tu nie je ten odporny Poirot, ale sympaticka starenka Marplova. Knihu vsak vrele odporucam. 2,5/5*(24.4.2007)

Škoda, že tady byla slečna Marplová v podstatě jen jednou z vedlejších postav. V opačném případě bych totiž bez váhání udělil za pět.(26.7.2007)

Kouř bez ohýnku je patrně nejlepší díl z druhé série nové slečny Marplové. Ale musím říci, že především z důvodů, které jsou zde prezentovány jako mínusové body. Menší prostor slečny Marplové mne potěšil, ale ne proto, že bych ji neměl rád jako postavu (i když mám mnohem raději Poirota, který mi zdaleka nepřijde odporný), ale že Geraldine McEwan mi nepřijde jako úplně vhodná volba na její ztvárnění - sice přesně skloubila její střídmé vystupování s babkovskou zvědavostí, ale typově se mi na roli úrostě nehodí. A ta zadní projekce, jojinecko, to je v tomto případě nápaditá stylizace.(24.8.2007)