Slečna Marplová: Není kouře bez ohýnku (TV film)

Marple: The Moving Finger

Slečna Marpleová: Niet dymu bez ohňa

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Niet dymu bez ohňa

Krimi / Drama

Velká Británie, 2006, 93 min

Zatím nejlepší Slečna Marplová co jsem viděl. Marplovou ve filmech nemám zrovna nejradši a tady je docela v pozadí, hlavním vyšetřujícím je spíš Jerry, takže možná proto se mi to tak líbilo. Děj je taky hodně dobrej, prostředí malé vesničky pro Agathu typický, prostě super film. 90%(30.10.2009)

Škoda, že tady byla slečna Marplová v podstatě jen jednou z vedlejších postav. V opačném případě bych totiž bez váhání udělil za pět.(26.7.2007)

Kouř bez ohýnku je patrně nejlepší díl z druhé série nové slečny Marplové. Ale musím říci, že především z důvodů, které jsou zde prezentovány jako mínusové body. Menší prostor slečny Marplové mne potěšil, ale ne proto, že bych ji neměl rád jako postavu (i když mám mnohem raději Poirota, který mi zdaleka nepřijde odporný), ale že Geraldine McEwan mi nepřijde jako úplně vhodná volba na její ztvárnění - sice přesně skloubila její střídmé vystupování s babkovskou zvědavostí, ale typově se mi na roli úrostě nehodí. A ta zadní projekce, jojinecko, to je v tomto případě nápaditá stylizace.(24.8.2007)

Pěkná slečna Marplová, tentokrát se zvlášť labužnickými záběry anglického venkova.(15.8.2010)

Díky, že jsi mě vytáhl z té trouby:).(11.5.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného detektivního románu Agathy Christie. (Terva)