Zas jeden dobrý film, který skončil v edici levných dvd za 40 kč, což si rozhodně nezaslouží...silný příběh, který připomíná, že ne všichni v Německu souhlasili s nacistickými zrůdonostmi...(20.6.2008)

Zajímavé, koukatelné, ale trochu předvídatelné. Herecké výkony jsou fajn a dá se jim věřit - zvlášť tělocvikář je povedený kousek. Celkově se na to dá koukat, ale jsou i lepší filmy s podobnou tématikou - namátkou třeba Zlo - Ondskan.(30.5.2008)

Zpočátku to vypadalo na klasický válečný film se spoustou hákových křížů a orlic, ale není tomu tak. Líbily se mi herecké výkony hlavních hrdinů, dobrá byla i hudba a hlavně měnící se ideologické přesvědčení (nejen) hlavního hrdiny.(20.4.2008)

Tak tohle se Německé produkci povedlo. Do 5 hvězdiček moc nescházelo. Vážně jsem překvapený - od hereckých výkonů, přes zpracování až po scénář. 5 hvězdiček nedám jen proto, že si myslím, že z toho šlo dostat víc a šlo to dotáhnout až k dokonalosti. To se nestalo, takže Napola zůstane pro mě ´´pouze´´ velikým překvapením.(9.8.2009)

Natočit dobře vypadající film z druhé Světové války je snadné. Možná nejsnadněji vydobyté slzy diváků a ocenení ze všech kombinací žánrů. Proto Napola končí jako další nevýrazná dramatické devadesátiminutovka, která sice není sama o sobě špatná, ale vyřčeno už bylo zkrátka tolik, že její chabý námět nestačí. Chabé kulisy evokující televizní inscenaci, ne vždy nejlepší herci, jednostrané charaktery a velmi brzy odhadnutelná pointa. Napola přijde, řekne vám své poselstní, někoho možná a zaujme, ale brzy odezní a bude zapomenuta. Nic jiného si ani nezaslouží.(13.12.2009)