Nevravím, že námet alebo jeho spracovanie nestáli za to, ale z celkového potenciálu mohli tvorcovia vyšťaviť o kúsok viac. A navyše, scény, ktoré mali pôsobiť dojímavo a srdcervúco, mi dojímavé a srdcervúce vôbec nepripadali. Že by som sa poriadne nevžil do charakterov? Alebo je chyba niekde inde?(13.7.2013)

Sice docela předvídatelné, ale (vzhledem k režisérovi) velmi dobře natočené a především zahrané. Krásná hudba. 85%(5.7.2004)

Klasická hitlerovina. Navíc s Maxem Riemeltem, který nemá chybu.(4.2.2016)

Celkem zajímavý film, bylo až zarážející sledovat, jak si němečtí mládí chlapci nechávali dobrovolně vymývat mozky, vtloukáním nacistické ideologie a z celkem rozumých hochů, se postupně stávaly bezmyšlenkovité ovce, které jen tupě plnili leckdy nesmyslné úkoly. Zajímavý výběr hlavních představitelů a exteriéru pro natáčení, protože hrad Bouzov byla jistě velmi dobrá volba a do děje dokonale zapadl. Myšlenkový odkaz filmu, morální dilemata hlavního hrdiny a jeho postupné vystřízlivění, jsou vlastně ústředním motivem. Vyobrazují tu skutečnost, kdy realita války a nacistické ideologie, byla běžnými lidmi vnímána i velice negativisticky, ale ne každý se dokázal vzepřít a proti těmto metodám postavit!(11.1.2015)

Zas jeden dobrý film, který skončil v edici levných dvd za 40 kč, což si rozhodně nezaslouží...silný příběh, který připomíná, že ne všichni v Německu souhlasili s nacistickými zrůdonostmi...(20.6.2008)

• - Scény z přijimacího řízení se natáčely v sokolovně v Praze Libni. (Sumec)

• - Dům, kde slavil narozeniny otec Alberta, Gauleiter Heinrich Stein (Justus von Dohnanyi), je ten samý dům, který byl použit ve filmu Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále jako Hotel Tichota (Hotel Dítě). Tato budova sloužila v době protektorátu Čechy a Morava pro výchovu české mládeže v duchu myšlenek Třetí Říše, tzv. Kuratorium - obdoba Hitlerjugend. (Bobek27)

• - Většina lokací se natáčela v Praze a německém Hamburku. (Elisebah)