BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• Faidra

Tak dlouho jsem hanobila jména Víta Olmera a Zdeňka Trošky, až jsem viděla Bloodrayne. Předesílám, že jsem do té doby žila v blažené nevědomosti o jménu, pře jehož pouhém vyslovení i otrlí muži blednou a omdlévají a milovníkům filmu celého světa naskakuje vyrážka, zkrátka že jsem při slovech Uwe Boll jen bezelstně pokrčila rameny a zeptala se: "Was?" A dodávám, že mám ráda upíry, Rumunsko a Bena Kingsleyho, takže mládenci v půjčovně nedalo až tak moc práce přesvědčit mě, že Bloodrayne bude ta pravá zábava na deštivý večer. Děkuji mu tímto za umožnění poznání skutečných hlubin filmové stupidity a divákova zoufalství, z kterých nebylo úniku ani pohledem na křivky Kristanny Loken, protože to na mě jako na ženu holt nemá ten správný účinek. Teď abych v potu tváře smolila omluvný dopis pro Olmera a Trošku s čestným prohlášením, že vedle Boodrayne vypadají všichni ti blbci větší, než jsme doufali, a kamenné fóry jako žhaví kandidáti na vítěze Zlaté palmy, a při té příležitosti sepsala i poslední vůli pro případ, že by mé těžce zkoušené oko bylo ještě někdy nějakým sadistickým psychopatem přinuceno vidět další opus maior se signaturou Uwe Boll. Nemám ráda štvanice na neblaze profláklá jména, ale vzhledem k tomu, že lieber Uwe by fakt jednoho donutil probouzet se uprostřed noci zmáčený potem a vykřikovat "Uwe Boll" (a zanechávat partnera v přesvědčení, že má erotické sny o nějakém německém pornoherci), se obávám, že je to v tomhle případě zasloužené. Niemals mehr!(29.11.2007)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $2,405,420Tržby Celosvetovo $3,650,275Tržby za predaj DVD v USA $10,803,641 //počet predaných kusov 622,728(11.12.2008)

Pro mě to neni vůbec špatnej film. Sice to neni bombastická podívaná, ale já se u filmu pěkně odreagoval.Kristana Loken se do hlavní role hodí skvěle. Za mě pěkných 70%. :)(18.2.2012)

• teutates

Booože dejte už někdo Boll-ovi zvířecí kazajku a povinně na léčbu bez podmínečného propuštění... tohle je kluku na doživotí. Koho zajímá, jak tam nějaká Loken pobíhá v trapným oblečku a jakože zabíjí "upíry". Absolutně nechápu, jak přesvědčil Kingsley-ho do tady tý koliky. Nejenom, že to nemá ani hlavu ani patu, ale ještě to působí tak strašně lacině, že se chce člověku z toho až plakat. Mám pocit, že svým mobilem bych natočil akčnější promo, jak zajíc Tonda skáče po pohovce. Odpad!(30.6.2011)

• MM_Ramone

Videohru, z ktorej tento film vychádza, som nikdy nehral. Takže som sa mohol na to nezaujato pozerať, čiste ako na filmový horror. Išiel som do toho s obavami, pretože som už videl jeden Bollov film - House Of the Dead. A to teda bola poriadna žumpa. BloodRayne na tom nie je o moc lepšie. Má to úroveň televíznej inscenácie a pôsobi to hrozne nepresvedčivo. Uwe Boll je babrák bez kvapky talentu. *(23.1.2008)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 1. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

• - Filmování probíhalo mimo jiné v rumunském městě Sighișoara, které je rodištěm legendárního Vlada III. Napichovače - Drăculea, a na hradě Bran, který je z komerčních důvodů propagován jako "Drákulův hrad", i když se skutečným Drákulou nemá prakticky nic společného. (L_O_U_S)

• - I naproti neúspěchu v USA se film v mnoha zemích umístil v nejlepší desítce během otevíracího víkendu. Ve Spojených Arabských Emirátech to bylo na prvním místě, v Rusku na místě třetím. (HellFire)