BloodRayne

Bloodrayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

Rozpočet $25miliónovTržby USA $2,405,420Tržby Celosvetovo $3,650,275Tržby za predaj DVD v USA $10,803,641 //počet predaných kusov 622,728(11.12.2008)

• Superpero

Nejhorší Uwe!!!!!!! Tadyto nejde ani brát s nadhledem to je prostě nonstop utrpení. Loken tam je strašný koště, Kingsley to odehraje s jednim výrazem a vsedě. A Madsen tam pro jistotu jen chodí. Bitky jsou neuvěřiteně nepřehledný no prostě hrůza. Po shlédnutí "Bloodrayne" si uvědomíte že například "Alone in the Dark," "Rudá Sonja" nebo "Elektra" nebyly zas tak špatné filmy.(29.5.2006)

• becki_tu

Místy ucházející a koukatelná, většinou však ale hodně hloupá upírská záležitost, která měla ze začátku slušný potenciál stát se alespoň "druhým" Underworldem. Jenže tento potenciál byl díky nešikovnosti scénáristů a německého pana režiséra brzy utopen v kalužích umělé krve a herci, kteří na tento projekt kývli, si ještě teď udobřují své fanoušky a vysvětlují jim, že za špatný výsledek může právě Uwe a jeho banda. Tentokrát jsou v tom herci ale opravdu nevinně. 25%(16.7.2009)

• Hitman_47

Ajajajajaj..no, tak začnem. Uwe se s tím moc nesere...celý film má seriálovou "kameru" a kulisy (imho tohle bylo už patrné při historické scéně v HotD). Dále bych se rád zmínil o choreografii soubojů => děs jak cyp, imho jediná celkem dobře zvládnutá soubojová scénka byla jedna z posledních, ale teď nemyslím bitku Rayne X Kagen (ta byla hrozně debilní), myslím tu těsně předtím (ta hromadná) => tam totiž Uweho napadlo použít tzv. "mírně zrychlenou kameru," takže ty souboje opravdu vypadaly jako souboje a ne jako souboj dětí na fotbalovém hřišti s dřevěnými mečíky. Ale zase myslím, že to nebyla až taková chyba herců...upřímně pochybuju, že jim Uwe zaplatil "bojový" výcvik...teď kapitola "Rayne and her blades" - normální hrůza, je tu ovšem další ALE...nemůžeme to dávat za vinu Kristanně, protože jak všichni moc dobře víme, tak herní Rayne má ty čepele "přikurtované" k loktům...a ono to má svůj rozumný důvod => mají pevný základ. Nevím, kterého debila napadlo udělat čepele ve stylu policajtských nástrojů jménem tonfa...No a teď obhájím ty svoje dvě hvězdičky. Ta první je za brutalitu (sice to někdy vypadalo až moc uměle, ale i tak se na to celkem příjemně koukalo a navíc krev a uřezané končetiny k Bloodrayne odjakživa patří) a druhá hvězda je za Kristannu a za to, že měla žaludek ukázat "dvojčata" zrovna v Uweho filmu :) Nevím jak to ve skutečnosti je, ale mám takový dojem, že všichni hollywoodští herci maj nějakou sázku, která spočívá v "appearence" v Uweho filmech a jak moc velký extrém tam dovedou předvést :) No...ale jestli Uwe takto zmrdá i Far cry, teď mám konkrétně na mysli tu seriálovou kameru, tak mu osobně uřežu koule a hodím je prasatům.(26.5.2006)

• 2Pac

Rozculovat sa nad schopnostami Uwe Bolla je zbytocne. Ten chlap musi mat ohromny vplyv, alebo charizmu, alebo bohvie co, ze mu hollywoodsky papalasi dovolia tocit take braky. Chapem, ze natocit film podla pocitacovej hry moze byt tazke, ale ked sa uz do toho pustil, je to jeho starost. Urcitym kladnym prvkom filmu su dost umele, ale predsa len pekne krvave "gore" sceny a slusny vystrih (a mozno aj cosi viac ;-) z uplne toporne hrajucej Kristanny Loken. Rozum sa mi zastavuje nad tou plejadou celkom slusnych hercov, co sa nechali nahovorit na Rayne. BTW. Michelle Rodriguez ma tymi svojimi tupymi charaktermi uz zacina celkom nudit.(8.7.2006)

• Kristanna Loken

• - I naproti neúspěchu v USA se film v mnoha zemích umístil v nejlepší desítce během otevíracího víkendu. Ve Spojených Arabských Emirátech to bylo na prvním místě, v Rusku na místě třetím. (HellFire)

• - Filmování probíhalo mimo jiné v rumunském městě Sighișoara, které je rodištěm legendárního Vlada III. Napichovače - Drăculea, a na hradě Bran, který je z komerčních důvodů propagován jako "Drákulův hrad", i když se skutečným Drákulou nemá prakticky nic společného. (L_O_U_S)

• - Původně měla Katarinu hrát Jessica Alba, ale od role odstoupila kvůli brutálnosti postavy. (HellFire)