BloodRayne

Bloodrayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

Rozpočet $25miliónovTržby USA $2,405,420Tržby Celosvetovo $3,650,275Tržby za predaj DVD v USA $10,803,641 //počet predaných kusov 622,728(11.12.2008)

• Faidra

Tak dlouho jsem hanobila jména Víta Olmera a Zdeňka Trošky, až jsem viděla Bloodrayne. Předesílám, že jsem do té doby žila v blažené nevědomosti o jménu, pře jehož pouhém vyslovení i otrlí muži blednou a omdlévají a milovníkům filmu celého světa naskakuje vyrážka, zkrátka že jsem při slovech Uwe Boll jen bezelstně pokrčila rameny a zeptala se: "Was?" A dodávám, že mám ráda upíry, Rumunsko a Bena Kingsleyho, takže mládenci v půjčovně nedalo až tak moc práce přesvědčit mě, že Bloodrayne bude ta pravá zábava na deštivý večer. Děkuji mu tímto za umožnění poznání skutečných hlubin filmové stupidity a divákova zoufalství, z kterých nebylo úniku ani pohledem na křivky Kristanny Loken, protože to na mě jako na ženu holt nemá ten správný účinek. Teď abych v potu tváře smolila omluvný dopis pro Olmera a Trošku s čestným prohlášením, že vedle Boodrayne vypadají všichni ti blbci větší, než jsme doufali, a kamenné fóry jako žhaví kandidáti na vítěze Zlaté palmy, a při té příležitosti sepsala i poslední vůli pro případ, že by mé těžce zkoušené oko bylo ještě někdy nějakým sadistickým psychopatem přinuceno vidět další opus maior se signaturou Uwe Boll. Nemám ráda štvanice na neblaze profláklá jména, ale vzhledem k tomu, že lieber Uwe by fakt jednoho donutil probouzet se uprostřed noci zmáčený potem a vykřikovat "Uwe Boll" (a zanechávat partnera v přesvědčení, že má erotické sny o nějakém německém pornoherci), se obávám, že je to v tomhle případě zasloužené. Niemals mehr!(29.11.2007)

Pro mě to neni vůbec špatnej film. Sice to neni bombastická podívaná, ale já se u filmu pěkně odreagoval.Kristana Loken se do hlavní role hodí skvěle. Za mě pěkných 70%. :)(18.2.2012)

• Beckett51

Nevím, jak je to možné, ale já se u toho doopravdy bavil.(10.6.2011)

• Hakha

Nebýt Kristanny Loken, tak se ani nedodívám. Uwe Boll je režisérský looser, a blbý na tom je, že si to o sobě nemyslí. Nedokáže vést herce a ani natočit akční scénu tak, aby nevypadala vtipně, někteří neví jak držet meč a vše vypadá dost křečovitě, ale po pravdě, co jsem od tohoto filmu mohl očekávat, že.... Mé hodnocení 1 hvězdička za Kristannu Loken...(19.7.2008)

• Kristanna Loken

• - Počet mrtvých ve filmu je 102. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Původně měla Katarinu hrát Jessica Alba, ale od role odstoupila kvůli brutálnosti postavy. (HellFire)

• - Film se natáčel ve Fargasu, v Muresu, v Bukurešti a na Hradě Fargas v Brasově v Rumunsku. (rafix)