BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• imf

Nejlepší Bollův film vůbec, což v přeneseném slova smyslu znamená, že vám nebudou krvácet oči, uvidíte nahou Kristannu Loken a šíleného Bena Kingsleyho. A ten zbytek? No... tam je všechno při starém... nesmyslné dialogy, zabité tempo a neuvěřitelně neohrabané akční scény. Uwe nám roste, pevně věřím, že Dungeon Siege lízne dvě hvězdičky. Je to ale škoda, už to totiž pomalu přestává být vtipné. ;)(25.4.2006)

• HellFire

Hodně jsem se zasmál, líbila se mi jedna scénerie a prsa Kristanny Loken.(24.11.2008)

• Lima

Nevezu se na vlně dnes tak oblíbeného a profláknutého nadávání na Uweho, když on ten chlap opravdu dělá co může, abych také tak učinil. Scenář a dialogy jsou jak z pera sedmiletého chovance Zvláštní školy. Výprava tak ubohá, že se nabízí otázka, co udělal Uwe s těmi 25 miliony rozpočtu, chudou vizualitu proto Boll zhusta oživuje častým používáním kýčovitých leteckých záběrů na jezdce na koních, na druhou stranu jedinou pozitivní věcí je fakt, že se nebojí ukázat krev. Choreografie soubojů je ale otřesná. Michael Madsen a Ben Kingsley zcela jistě tušili, čemu se to upsali, takže se ani nesnaží hrát, zejména prvně jmenovaný vypadá, jako kdyby si chtěl každou chvíli hodit šlofíka a Ben si svého vampíra Kagana vedle Gándhího a Itzhaka Sterna zcela jistě nezařadí, jeho prezentace je přímo k usedavému zoufalému pláči. Ještěžu tu je Kristanna Loken. Hrát sice umí jen o trošku lépe, než pornoherečky, ale mám pro tuhle kočandu už od trojky Terminátora prostě slabost a de facto jedinou věcí, která mi pomohla překlenout tu hodinu a půl, byl pohled do jejího výstřihu. Výmluvný závěr ukazuje, že se počítalo s pokračováním, což po celosvětové tržbě cca 3 milionů dolarů (Uff!:o)) zcela jistě nehrozí.(31.3.2006)

• dr.horrible

Stiahol som to okamžite po dopozeraní House of the Dead a čakal som podobnú halucináciu.A tak ma Bloodrayne sklamala.Síce by som ju v podstate tiež ani nenazýval filmom a technická stránka a celkový vizuál sú ešte aspoň dve tri triedy za Xenou,ale nie je to až taký shit,aby to bola aj sranda.Madsen,Kingsley a tak hrajú hrozne,no furt nie do takej miery,aby som sa tomu smial a akokoľvek je to stupídne,zábava to neni ani obrátená.Rovnako ako HotD je Rayne niekde ďaleko za (respektíve pod) hranicou hodnotiteľnosti a tentokrát body za zábavnosť - alebo teda zábavnú stupídnosť - pridávať nebudem,dám ale aspoň po pól bode za gore a za erotickú scénu - absolútne zbytočnú (samozrejme nejde o tak silný zážitok ako Seven Seconds z Alone in the Dark),no uzrel som Kristanninu bradavku :D A vôbec; ja tam Uwemu tú nulu dávať nebudem. PS:Môj prvý komentár roku 2013.Som rád že hneď k tak hodnotnému filmu(4.1.2013)

• k212

Bloodrayne je buď a) televizní pohádka pro dospělé nebo za b) cool a sexy akční film s upírskou tematikou pro teenagery. Odpověď : není ani jedno. První trpí deficitem normálních slov a děje (lépe řečeno trpí stupiditou), a to druhé zase postrádá nějakou tu dobře natočenou a sestříhanou krvavou smršť. Navíc ani jedno nemá atmosféru. Co se týká obsazení, tak to mi nejspíš z duše vyčetl Lateef, jehož komentář mě velmi rozesmál... i když nad tímhle dílkem by člověk měl nejspíš zaplakat. 10%.(3.7.2007)

• Kristanna Loken