BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• MM_Ramone

Videohru, z ktorej tento film vychádza, som nikdy nehral. Takže som sa mohol na to nezaujato pozerať, čiste ako na filmový horror. Išiel som do toho s obavami, pretože som už videl jeden Bollov film - House Of the Dead. A to teda bola poriadna žumpa. BloodRayne na tom nie je o moc lepšie. Má to úroveň televíznej inscenácie a pôsobi to hrozne nepresvedčivo. Uwe Boll je babrák bez kvapky talentu. *(23.1.2008)

• prome

Viděl jsem kousek a raději jsem to vypl. Nechci psát sprostě, ale každý stejně ví co bych tady napsal. Jen by mě zajímalo, kde bere peníze a co slibuje hercům za to, že budou hrát v jeho filmech, protože je téměř nemožné, aby do toho šli dobrovolně.(1.11.2006)

• arachneuss

Toby Gard kdysi prohlásil, že na svět přivedl Laru Croft, protože hráči by se po typicky mužných postavách (Duke Nuke, ...) určitě rádi koukali i na pěkně tvarovaný zadeček a tělo hezké baby. Na podobném konceptu fungovala i upírka Bloodrayne. Bujné poprsí, ladné křivky a charisma typické femme fatale. Tahle sexbomba sekala na kousky nácky každou chvíli a i když to zní stereotypně, tak to ve skutečnosti byla strašná zábava. Filmová Bloodrayne je naopak trošku při těle, sexy asi tolik jako mozek Jiřího Paroubka a tak není divu, že se od ní nechá sbalit tak akorát naivní lovec monster (zatímco počítačovou/konzolovou verzí by se nechal každý). Vojáky Třetí říše nahradili neznámí upíři (v čele s Ben "WTF?!" Kingsleym), bojovat s těma špičatejma kudlama se hrdinka naučí až ke konci a přitahovací hák zde raději vůbec neexistuje. Jedinými plusy je tak akorát soft-porno sex a uvědomění si, že díky novým zákonům v Německu už naštěstí něco tak hrozného si nemůže Uwe dovolit natočit.(14.7.2010)

• BadoXXII

Vidieť sa oplatí len erotickú pasáž Kristanny Loken. Telo má krásne.(13.3.2008)

• Marius

Epilog rulezzz !!!(30.5.2010)

• - Počítalo se s nasazením do 2,500 kin, ale číslo se snížilo na 1,600, protože kopie filmu byly dopraveny do kin, které na něj neměli licenci. (HellFire)

• - I naproti neúspěchu v USA se film v mnoha zemích umístil v nejlepší desítce během otevíracího víkendu. Ve Spojených Arabských Emirátech to bylo na prvním místě, v Rusku na místě třetím. (HellFire)

• - Film se natáčel ve Fargasu, v Muresu, v Bukurešti a na Hradě Fargas v Brasově v Rumunsku. (rafix)