BloodRayne

Bloodrayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

Rozpočet $25miliónovTržby USA $2,405,420Tržby Celosvetovo $3,650,275Tržby za predaj DVD v USA $10,803,641 //počet predaných kusov 622,728(11.12.2008)

• Darth Sidious

Taková docela úsměvná blbost, ale za Kristanu Loken a Michelle Rodriguez, dám o hvězdu navíc:-)(27.11.2010)

Pro mě to neni vůbec špatnej film. Sice to neni bombastická podívaná, ale já se u filmu pěkně odreagoval.Kristana Loken se do hlavní role hodí skvěle. Za mě pěkných 70%. :)(18.2.2012)

• Lateef

Takže podruhé v krátké době jsem zavítal do Rumunska(poprvé to bylo asi před týdnem, kdy se hledala Jeskyně), okřídlené příšery jsem vyměnil za ubohé upíry, Bruce Hunta za Uwe Bolla. Let´s the game begin...Asi nikdo na světě(kromě samotného Uweho, ale ten mi svůj trik neprozradí) mi nevysvětlí, jak Uwe "The Shit-maker" Boll dokáže sehnat herecký ansábl, rovnající se počtem slavných hereckých jmen Dannyho parťákům...i když nebudu počítat Micheala Paré, který odjakživa zabředával ve sračkách, stále mi vychází nějakých pět šest jmen, která mají rozhodně navíc, než se upsat ďáblu...na tohle musí mít Uwe nějaký fígl a zdá se, že dobrý, protože v chystaném Dungeon Siege se s filmovými hvězdami doslova roztrhnul pytel...Bloodrayne jsou krvavá jatka bez příběhu, s trapnou akcí a jednou porno scénou...Rayne je dhampir, napůl upír, napůl člověk(znáte to), nevadí ji krucifix, ale nesnáší sluneční světlo a svěcenou vodu(je to nějaký prototyp speciálního upíra). Poslední dobou trčí u nějakého cirkusu, kde je přivázáná jako koza u kůlu a slouží jako zábavná atrakce místních lidí. Když se jednoho dne utrhne ze řetězu(Rayne, ne ta koza), posbírá si svých pět švestek a dva meče podobné tonfám a jako hladový upír vysává každého, kdo jí přijde do cesty. Začíná její odplata...Připadá mi, že Uwe natáčí, jak ho prostě napadne. Nemá žádný rozpracovaný scénář, neví, jaký den se bude co natáčet, ráno přijde na plac, vypustí z držky: "Action!" a hrejte si všichni, jak a co chcete. Scény pak navazují trapně jedna na druhou, jednání jednotlivých postav nemá mnoho společného s logikou...Souboje jsou neskutečně triviální, a celý film si vystačí s třemi čtyřmi dokola se opakujícími technikami...navíc jsou zabírány za špatných úhlů a mnohdy se tak stávají neviditelnými...Uwe se snaží navodit dobrý dojem kamerovými nálety alá Peter Jackson, ale spíše se dočká vašeho vtipkování ohledně chabého napodobování Pána Prstenu(nicméně film obsahuje jeden podařený, skoro bayovský kamerový průlet)...herecké výkony jsou slabé, ale co chcete, aby herci v téhle břečce hráli?? Michael Madsen je k smrti znuděný a s dlouhým příčeskem vypadá jako Rákosníček po ránu, Ben Kingsley se hodně podobá mluvící soše, Michelle Rodriguez se od Resident Evilu vůbec nezměnila, je věčně zakaboněná a neústupně tvrdá a Kristanně Loken doporučuju urychleně nastoupit do teleportační koule a nechat se časoprostorem odnést do čtvrtého Terminátora...tady je prostě špatná...Jediné, v čem je Bloodrayne alespoň trochu svůj, jsou detailní výsledky soubojů a díky Uwemu si tak vychutnáváte hlavu rozdrcenou ostnatým kyjem, sečné, bodné a řezné rány, z nichž prýští napodobenia krve, usekané končetiny a hlavy. V nechutnostech se Uwe zkrátka vyžívá a to doslova, protože na konci filmu si je všechny pro jistotu zopakujeme....Film jako celek je strašný, vše, o co tu jde(žebro, srdce a oko nějakého arciupíra) je v závěru úplně zazděno, scény jsou neuvěřitelně stupidní a dialogy odpovídají scénám. 25 miliónů dolarů(rozpočet)/3,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(3.11.2006)

• imf

Nejlepší Bollův film vůbec, což v přeneseném slova smyslu znamená, že vám nebudou krvácet oči, uvidíte nahou Kristannu Loken a šíleného Bena Kingsleyho. A ten zbytek? No... tam je všechno při starém... nesmyslné dialogy, zabité tempo a neuvěřitelně neohrabané akční scény. Uwe nám roste, pevně věřím, že Dungeon Siege lízne dvě hvězdičky. Je to ale škoda, už to totiž pomalu přestává být vtipné. ;)(25.4.2006)

• Kristanna Loken