BloodRayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

• Skejpr

Ale jo.. Nebylo to tak tragický. Úvodní Titulky nejsou špatný, a ty záběry na krajinné celky, taky ušly, i když byly vykradený z Pána Prstenů. Taktéž hodně nahoty a spoustu Krve, i relativně kvalitní efekty (bohužel na úkor exteriéru, a celkově velmi televizní výpravy) beru jako nesporné Plus. Herci se vcelku snaží, Kristana Loken, Madsen, a nakonec i Ben Kingsley. Jednoznačným Plusem tohoto filmu je pak naprosto Lahůdkový Billy Zane, který se zde objeví ve dvou scénách, přičemž obě jsou asi něco, jako scéna v autě v Sin City. Film bohužel zaostává po scénáristické stránce, a souboje jsou velmi ubohé. Boll má potíže s tempem. Místo, aby trošku stříhal, nechá Rayne po zničení velkého tlustého týpka dojít na jeden konec místnosti sebrat NĚCO, pak ji nechá přejít na opačnej konec, sebrat něco JINÝHO, a pak teprve vleze do dveří. Tato scéna by se dala zkrátit na 1/5 své doby, použít během ní 3, 4 střihy a vypadalo by to MNOHEM líp. Když se objeví nějaký Zajímavý záběr, nájezd kamery apod, Boll ho okamžitě shodí nějakým jiným, naprosto amatérským (jako že postaví kameru po směru kouře z malého ohníčku, takže vydíte s prominutím, hovno). Několikrát se u scén, které jsou myšleny zcela vážně opravdu od srdce zasmějete (U mě vede scéna, kdy obtloustlý mnich bojuje s tyčí s upírem). Celkově jsem však, vzhledem k tomu, co sem od filmu čekal, docela překvapen, a kdyby Uweho další film, In the name of the King : Dungeon Siege vypadal jen o trošku líp, vlastně bych se ani nezlobil. Bloodrayne totiž rozhodně není nejhorším filmem tohoto roku. Měli jsme zde Aeon Flux, Ultraviolet (a podle ohlasů i Děsnej Doják, nebo Hele kámo kdo tu vaří). BloodRayne je prostě jenom naprosto standartní Podprůměr, který by se na Film+ naprosto skvěle vyjímal a možná tam taky velcie záhy skončí.(29.5.2006)

• mandes

rozpočet : $25 million tržby celosvetovo : $3,591,980 /// Je to asi také zlé ako to dosiahlo po zásluhe tržby :)(27.1.2007)

• Gary

Jak hodnotit film nejkritizovanějšího člověka internetu. Čekal jsem horší, na některé scény se dá i dívat (jelikož kamera ani nápady nejsou vlastní). Všechno to posílá ke dnu nesmírně stupidní scénář a příšerně toporný Ben "Kagan" Kingsley.(2.12.2007)

• MM_Ramone

Videohru, z ktorej tento film vychádza, som nikdy nehral. Takže som sa mohol na to nezaujato pozerať, čiste ako na filmový horror. Išiel som do toho s obavami, pretože som už videl jeden Bollov film - House Of the Dead. A to teda bola poriadna žumpa. BloodRayne na tom nie je o moc lepšie. Má to úroveň televíznej inscenácie a pôsobi to hrozne nepresvedčivo. Uwe Boll je babrák bez kvapky talentu. *(23.1.2008)

• arachneuss

Toby Gard kdysi prohlásil, že na svět přivedl Laru Croft, protože hráči by se po typicky mužných postavách (Duke Nuke, ...) určitě rádi koukali i na pěkně tvarovaný zadeček a tělo hezké baby. Na podobném konceptu fungovala i upírka Bloodrayne. Bujné poprsí, ladné křivky a charisma typické femme fatale. Tahle sexbomba sekala na kousky nácky každou chvíli a i když to zní stereotypně, tak to ve skutečnosti byla strašná zábava. Filmová Bloodrayne je naopak trošku při těle, sexy asi tolik jako mozek Jiřího Paroubka a tak není divu, že se od ní nechá sbalit tak akorát naivní lovec monster (zatímco počítačovou/konzolovou verzí by se nechal každý). Vojáky Třetí říše nahradili neznámí upíři (v čele s Ben "WTF?!" Kingsleym), bojovat s těma špičatejma kudlama se hrdinka naučí až ke konci a přitahovací hák zde raději vůbec neexistuje. Jedinými plusy je tak akorát soft-porno sex a uvědomění si, že díky novým zákonům v Německu už naštěstí něco tak hrozného si nemůže Uwe dovolit natočit.(14.7.2010)

• Kristanna Loken