BloodRayne

Bloodrayne

BloodRayne: Smäd upírov

Akční / Horor / Fantasy

USA / Německo, 2005, 95 min

Rozpočet $25miliónovTržby USA $2,405,420Tržby Celosvetovo $3,650,275Tržby za predaj DVD v USA $10,803,641 //počet predaných kusov 622,728(11.12.2008)

• Djkoma

Tak jo vezmeme to rychle. Plusy tohoto filmu jsou v obsazení. Ano určitě potěší kráska v hlavní roli Bloodrayne terminátorka Kristanna Loken. Moc hezká slečna, která ve filmu ukáže nejen své hezké oči, ale i něco z těla, kterým ji obdařil Bůh(to byl druhý plus). Ben Kingsley, Michelle Rodriguez a Michael Madsen nebyli by jste šťastní, kdyby se takováto parta sešla v nějakém filmu? Určitě byli a jen mlsně by jste čekali na premiéru(plus č.3). Taky vím co by vám toto čekání a chuť hodně rychle zkazilo a to je jméno režiséra, které zní ... chvilka napětí, ale vy to už tušíte, když přeci jde o adaptaci počítačové hry... Ano a máme tu výherce a tím je Uwe Boll!!!! Je to on našich srdcí šampión a asi jeden z 6-ti miliard lidí na planetě, který by opravdu měl dostat zákaz točení snímku a jejich pohřbívání. Tímto se rychle dostávám k mínusům filmu a jednomu velkému problému. Tímto problémem je, že nejlepší na celém filmu je rychlá krátká milostná scéna Kristanny Loken s nějakým hercem. Vše ostatní je strašná břečka, v které se topí každý ať má Oscara (Ben Kingsley) nebo nemá(všichni ostatní). Snažit se adaptovat počítačovou hru a pak se vlastně na původní děj vybodnout přenést ho pár set let zpátky a naší krvavé královně dát do rukou meče ve tvaru jejich oblíbených "Kráječů lidí"? To někdo čekal, že ten film bude kvalitní, když zmizí Hitlerovu přisluhovači a neuvidíme lidi rozkrojené na půl a bez končetin? Ne nečekal, protože lidem, kteří svěří tomuto talentovanému režisérovi jakýkoliv film jsou lidi, kteří by měli být zavřeni v Bohnicích a doufat, že ještě někdy uvidí východ slunce jinak než skrz zamřížované zrcadlo svého pokoje.(7.6.2006)

• Webb

Hrozný paskvil po všech stránkách. Kde jenom Uwe Boll na to bere prachy? Prodává drogy nebo ženský?(26.10.2008)

• Avalon820

Uwe Boll se vrací s další adaptací počítačové hry. Nutno přiznat, že je jednou z jeho zdařilejších, což je zároveň i negativem, neboť i přesto jde o špatný film. Bohužel, je to tak, Bloodrayne jsem věřil, je jednou z mých oblíbených her, námět je velmi zajímavý a hlavní hrdinka (zejména pak její sporý obleček) stojí za pohled. Ale všechno je špatně. Příběh zcela zbytečně překopaný, s herním má jen málo společného, dialogy hloupé, přehloupé a Kristanna Loken v roli Rayne se hýbe jako poleno. Velice slabé dvě hvězdičky jsem udělil za nostalgii (hra ve mně zkrátka zanechala hodně) a za obsazení. Jména jsou to slavná a i v těch příšerných rolích se na ně dobře dívá. A závěrečný souboj byl i přes velice slabé triky velmi zábavný. // Po čase stahuji jednu hvězdu, protože to ve mě prakticky nic nezanechalo a to, co ano, mě zpětně spíše vytáčí.(2.1.2011)

• genetique

Ako môže niekto takto pobabrať celkom sľubný námet, navyše úplne sa odkláňajúci sa od podstaty hry? Otrasné bojové scény, ich nacvičenosť a choreografia je na škôlkárskej úrovni. Hrozne trapne vyznelo dookabijúce používanie atráp mečov, ktoré boli dva centimetre hrubé a vyzerali ako lopatky na krájanie chleba. Kulisy ani nevravím, kamera sa snaží byť originálna, ale v každej scéne používa Boll iný spôsob záberu. Navyše Rayne absolútne nevyužíva svoje dvojmeče, ktoré boli pre jej postavu v hre také charakteristické. Dve hviezdičky dávam len za motív hry, pekné grafické spracovanie a za odvahu hercov takto si ohroziť reputáciu. 35%.(24.6.2006)

• Michelle Rodriguez