Jediněčný film nejen díky způsobu jakým je natočen, ale i průběhem natáčení a celkově jeho historií. Při čtení zajímavostí jsem byl chvílemi i zděšen. Například: Dennis Hopper dával na place plný průchod své závislosti na drogách a alkoholu. Předčítal mi z Bible a řezal k tomu tlusté špalky hašiše: řekl Laurence Fishbourne, kterému tehdy bylo 14 let !! Nebo samotný režisér prodělal během natáčení epileptický záchvat a pod vlivem drog nadiktoval pokyny, aby v případě jeho smrti dokončil film George Lucas !! Nemluvě o tom, že Americká armáda nechtěla film financovat a neposkytla žádné prostředky, režisér si je musel propůjčit od diktátora Filipín, kde se film natáčel, Fernanda Marcose. Docela nářez, co tento film měl za sebou a nejlepší na tom je, že mrtvoly, kterých je ve filmu nepřeberné množství nejsou jen figuríny...Jestli to byla Apokalypsa tak nejen pro samotné vojáky v té době, ale i pro filmový štáb jako takový. Musím podotknout, že téměř každá scéna je tak nádherně kamerou nasnímaná, a sledovat vzlet vrtulníku za východu slunce je tak oslnivý a symbolický, že se Vám až zachvěje žaludek. .(23.12.2006)

Viděl jsem Redux verzi a i přes více než tříhodinovou stopáž to je silný film. Vietnam ukazuje jako totální chaos a tak trochu anarchii. Místy jsem si dokonce vzpomněl i na Lynche (nebo vám snad připadá normální surfovat na pláži za napalmového útoku?). Ovšem nachází se zde i slabší místa, která musíte přetrpět. Úvodní a závěrečná sekvence ( s písní od The Doors ) a Robert Duvall nemají chybu. Po druhém skouknutí doma na DVD jsem došel k názoru, že tenhle film kazí závěrečná třetina, kde nám plukovník Kurtz vštěpuje do hlavy něco ( údajně svojí filozofii ), kterou jsem dosud nepochopil a začínám si myslet, že jenom plácá kraviny bez hlavy a paty, aby si divák řekl, že to je magor.(6.12.2003)

Mistrovské dílo. Ani délka mě moc nevadila. Výborní herci - ano jistě Duvall a Brando, ale i Martin Sheen, na kterého se někdy zapomíná a který jinak už toho moc zajímavého nenatočil - tak mu přiznejme alespoň tento úspěch, v této roli je skvělý. Nejlepší scéna: pochopitelně - nálet na vesnici s Jízdou Valkýr - geniální.(7.6.2003)

Coppola zamíchal "Karty smrti“ a v depresivním river movie žene kapitána Willarda (M.Sheen) se speciálním úkolem do kambodžského vnitrozemí. Čím hlouběji, tím šíleněji. Traumatická cesta tentokrát není cíl. Cílem je Kurtz. A hrůza.. Nálet za východu slunce s Ride of the Valkyres a začátek (The End) považuji za naprosto fenomenální.(1.9.2008)

Viděl jsem redux verzi. Opravdu přespříliš dlouhé. Scén, které vás svým sdělením převálcují, je dle mě přece jen méně, než těch, kde se nic neděje a nemusely by tam být. Herci ušli, režie se snaží, ale abyste film plně vychutnali, je to třeba jistě vidět víckrát, ale doporučil bych tak s desetiletou přestávkou. To nejmíň.(18.4.2005)

• - Aby vůbec mohl dokončit Francis Coppola film, musel se zaručit svým majetkem. (Karlos80)

• - Roku 2001 byl snímek uložen ve filmovém národním registru jako kulturně, historicky a esteticky významný. (Terva)

• - Francis Ford Coppola rozbil počas nakrúcania štyri z piatich sošiek Oscara, ktoré dostal za predošlé filmy. (Raccoon.city)