NFR 2000, Oscar 2 : Kamera, Zvuk + 6 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Robert Duvall, Výprava, Střih, Scénář - A... . . . .Zlatá Palma(20.2.2004)

Redux verze mě definitivně přesvědčila o totálním nasazení pěti hvězd a ještě něčeho navíc. Apokalypsa je název naprosto na místě...atmosféra naprosté psychedelické deprese, ani špetka pozitivních emocí, když nepočítám Satisfaction od Rolling Stones...výjimečné věci prostě musí vznikat za výjimečných okolností. Přes to všechno - dokonalost neexistuje;)(2.6.2005)

Apokalypsa je opravdu mistrovské dílo, hypnotizující výlet do světa šílenství způsobeného válkou. Coppola natočil film zároveň srdcem a duší. Úžasná akce, hudba a herecké výkony. Nádhera.(28.9.2005)

Vynikajici film. Skvela hudba, skvela kamera, vyborne herecke vykony, scena naletu na cinany je nezapomenutelna, ale presto musim rict, ze jsem se trosku mistama nudil a po prijezdu do Kurtzova tabora to uz tak nak neni ono. Presto si 5* zaslouzi.(1.1.2005)

Mistrovské dílo. Ani délka mě moc nevadila. Výborní herci - ano jistě Duvall a Brando, ale i Martin Sheen, na kterého se někdy zapomíná a který jinak už toho moc zajímavého nenatočil - tak mu přiznejme alespoň tento úspěch, v této roli je skvělý. Nejlepší scéna: pochopitelně - nálet na vesnici s Jízdou Valkýr - geniální.(7.6.2003)

• - Coppola natočil téměř dvě stě hodin materiálu. (Kulmon)

• - Martin Sheen začal počas natáčania neúmerne piť a rozišiel sa s manželkou. (marlon)

• - Roku 2001 byl snímek uložen ve filmovém národním registru jako kulturně, historicky a esteticky významný. (Terva)