Viděl jsem redux verzi. Opravdu přespříliš dlouhé. Scén, které vás svým sdělením převálcují, je dle mě přece jen méně, než těch, kde se nic neděje a nemusely by tam být. Herci ušli, režie se snaží, ale abyste film plně vychutnali, je to třeba jistě vidět víckrát, ale doporučil bych tak s desetiletou přestávkou. To nejmíň.(18.4.2005)

Coppola zamíchal "Karty smrti“ a v depresivním river movie žene kapitána Willarda (M.Sheen) se speciálním úkolem do kambodžského vnitrozemí. Čím hlouběji, tím šíleněji. Traumatická cesta tentokrát není cíl. Cílem je Kurtz. A hrůza.. Nálet za východu slunce s Ride of the Valkyres a začátek (The End) považuji za naprosto fenomenální.(1.9.2008)

• choze

Mistrovská filmařina, mistrovská nuda. Nehodnotím, netuším jak.(24.2.2007)

Rozpočet $31,5miliónaTržby USA $83,471,511Tržby Celosvetovo $134,700,000Tržby za predaj DVD v USA $3,478,531 //počet predaných kusov 263,813/70%/(18.5.2005)

Téměř hypnotická cesta do pekla, aneb vietnamská válka na jiný způsob. Coppola ve své nejlepší formě. Nezapomenutelný Robert Duvall a jeho hláška "Miluju vůni napalmu, takhle po ránu."(13.4.2003)

• - Projekt několikrát málem ztroskotal, neboť náklady se z původních 13 miliónů vyšplhali na vce než 30 miliónů dolarů. (Karlos80)

• - Po skončení natáčení a následné postprodukci začínalo být F .F. Coppolovi jasné, že bude potřeba, aby Martin Sheen namluvil mnoho dialogů. Sheen byl však natolik zaneprázdněn, že byl povolán jeho bratr Joe Estevez, který má podobný hlas. (HellFire)

• - Keďže americká armáda odmietla dať tvorcom filmu helikoptéry, ochotne pomohol filipínsky diktátor Marcos, keď im dal k diposzícii celú svoju vzdušnú flotilu v počte 24 strojov. Tie boli behom natáčania občas odvolané k potlačovaniu vzbúrencov. (marlon)