Rozpočet $31,5milióna Tržby Celosvetovo $128,696,504(23.9.2006)

Vynikajici film. Skvela hudba, skvela kamera, vyborne herecke vykony, scena naletu na cinany je nezapomenutelna, ale presto musim rict, ze jsem se trosku mistama nudil a po prijezdu do Kurtzova tabora to uz tak nak neni ono. Presto si 5* zaslouzi.(1.1.2005)

Conradovo Srdce temnoty je jedna z TĚCH nadčasových knih a není vůbc špatná. O to více je s podivem, že Coppolova svébytná adaptace za předlohou v ničem nezaostává. Dokonce ji v mnohém překonává... Minimálně v režisérském sestřihu je totiž neméně strhující sondou srze temnotu duše a šílenství.(14.9.2006)

První dvě hodiny jsou nejkomplexnějším zachycením Vietnamu tehdejší doby, jaké jsem měl možnost vidět a o to více je škoda, že to ta poslední třetinka o bod snižuje.(27.4.2008)

To bylo HODNE HUSTY!!!(18.11.2003)

• - V hre "World of Warcraft" sa v krajine Stranglethorn Vale nachádzal šialený Plukovník Kurzen, ktorý na skrytej základni vybudoval svoju súkromnú armádu. Bol odkazom na Plukovníka Kurtza (Marlon Brando) z Apocalypse Now. Jeho postava bola z hry odstránená, celý nadväzujúci príbeh o jeho prisluhovačoch však ostal. (Zl0)

• - Pri oslave Coppolových 37 rokov na Filipínach dostal tortu 1,8 metra širokú a 3 metre vysokú. Poleva na nej znázorňovala hory, rieku, oceán a vlny, dekoračné postavičky vojakov, palmy, lode a helikoptéry dopĺňali dobrodružný obrázok. Pod ním si Coppola našiel odkaz: "Všetko najlepšie, Francis, tvoja Apocalypsa." (Raccoon.city)

• - Coppola natočil téměř dvě stě hodin materiálu. (Kulmon)