Jeden z údajných najväčších fuckupov Brucea Willisa (vedie Hudson Hawk), no ani z ďaleka to nie je také zlé. V podstate viac ako len priemerná akčná dráma.(25.6.2012)

Dost průměrný film a opravdu špatný Willisův výkon.(3.3.2003)

70%(26.2.2009)

• Djoker

Skvělý námět, ale horší provedení. Bruce se mi ve své klasické roli zahránce všech moc nelíbil. O Alecovi se nebudu raději vyjadřovat, ten je nechutný skoro v každém filmu. Malý Miko mě opravdu vytáčel, ale to je spíše známka dobře zahrané role.(24.12.2009)

• Tyler

"Mercury" krátce a výstižně charakterizuje slovo podprůměr. Podprůměr po všech stránkách - odfláknutý scénář, televizní režie a ke všemu necharismatický Bruce Willis (!). Spousta nelogičností, málo chytlavých scén. Na druhou stranu uměřená stopáž, možnost věnovat se při sledování třeba luštění křížovek, a pěkná hudba...(11.12.2006)

• - Bruce Willis získal za roli Jeffriese Zlatou malinu v kategorii nejhorší herec. (Terva)

• - Film se pozoruhodně podobá události, která byla zveřejněna v prosinci 2009. V prosinci 1955 rozjel Sears Roebuck v novinách reklamu, která tvrdila, že zobrazuje telefonní číslo na Santu Clause. Bohužel se při tisku spletli o jednu číslici, a tak telefonní číslo nevedlo na Searse, ale na přísně tajnou linku CONADu - Continental Air Defene Command (velitelství vnitrozemské vzdušné obrany). Když plukovník Harry Shoup, vedoucí operací, zvedl telefon, čekal, že uslyší zprávy o řízených střelách, místo toho po něm dítě požadovalo, aby mu předal Santu. Tento telefonát skončil plačícím dítětem a vztekajícím se Shoupem, nakonec ale Shoup začal dalším volajícím dětem tvrdit, že Santa je zrovna na vyjížďce po noční obloze. Další rok CONAD nabídl nové, tentokrát už ne utajené, telefonní číslo, na které mohly děti volat. (HappySmile)

• - Miko Hughes získal za roli Simona Lynche cenu Young Artist v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu pro mladého herce. (Terva)