Mercury

Mercury Rising

Merkúr

Akční / Drama / Thriller

USA, 1998, 108 min

Můj oblíbený film s oblíbeným Brucem, proto se přikláním ke 4 hvězdičkám.(15.9.2009)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $32,935,289Tržby Celosvetovo $93,107,289║ Film ponúka pútavú konšpiračnú tému, v podstate ide o takého o niečo slabšieho predchodcu Verejného nepriateľa. Herci na čele s Brucom Willisom hrajú slušne, dej ma dobrý spád, nenudí, možno skúsenejší režisér by z toho vyžmýkal viac, lebo Harold Becker je skôr rutinér, než nejaký talent čo by dokázal ponúkať nadštandartne prepracovaný film. /videl v kine: 70%/(18.5.2005)

Když se vraždí nemocné děti, Bruce Willise to pěkně naštve. Geniální autista řeší obtížné hlavolamy, prolomil supertajný kód a jaksi je překážkou v plánech bestie s tváří Aleca Baldwina. Vládní zabijáci tak budou bojovat proti dvěma osamělým duším, z nichž jedna měla toho času superhvězdný status a přesnou mušku. Žádného druhého Rain Mana nehledejme, tohle je průměrný thriller s děravou logikou na jedno podívání.(14.12.2014)

Filmy tohohle typu nesleduju často, takže si netroufám říct, že už to tu x-krát bylo. Mě to bavilo. Dobře napsaný scénář, gradující příběh. A i když Baldwinova role je nechutně záporná, nakonec i on měl svou pravdu, jeho argumenty měly logiku a v některých momentech mě bavil víc než Willisova póza spasitele světa. Hezky zahraná vedlejší role Stacey, náhodně odchycené ženy v knajpě.(19.2.2012)

• Tyler

"Mercury" krátce a výstižně charakterizuje slovo podprůměr. Podprůměr po všech stránkách - odfláknutý scénář, televizní režie a ke všemu necharismatický Bruce Willis (!). Spousta nelogičností, málo chytlavých scén. Na druhou stranu uměřená stopáž, možnost věnovat se při sledování třeba luštění křížovek, a pěkná hudba...(11.12.2006)