Hříšný tanec

• Československo

Hriešny tanec

Romantický / Drama / Hudební

USA, 1987, 96 min

Jak jednoduchá výroba dnes již kultovního a tenkrát silně kasovního hitu:-) Musím se přiznat, že při tomto filmu mám vždy tak trochu rozdvojené pocity, úplně ho sice neodsuzuji, ale na druhou stranu ho pro svoji až nebetyčnou přeslazenost a typický amerikanismus zase i odsuzuji..Jako mladý jsem nikdy k romantickým filmům netíhnul a slaďáky mě nikdy neinspirovaly a dnes, když jsem už konečně dospěl, tak by logicky nemělo cenu vracet se k něčemu, co mě kdysi nezajímalo..Takže, šlo to sice se mnou, ale jen kolem:-) Zajímavé...Možná se mně jen tenkrát líbily všechny ty mladé roštěnky, co tam hrály, kus skrytého a vášnivého erotična, vážně nevím..Ve své podstatě se jedná o velmi jednoduchý příběh, ve kterém zní krásné písničky ( viz. "Be my baby"-Ronettes) padesátých a šedesátých let, objevují se a hrají krásní napomádovaní lidé, film je plný velmi efektních tanečních scén, příběh je však velmi dojemný a nechybí překvapivě ani trochu té morálky. Konec jak jinak než s hapíkem:-) Romantický film tedy tenkrát splnil určitě svá nevelká očekávání, dokázal zaujmout dospívající mládež a Swayze byl určitě idol všech tehdejších pubescentek. Taneční školy začaly vyučovat mambo, protože tento nový tanec ovládl záhy všechny diskotéky..(11.8.2006)

Svého času se konaly málem soutěže o to, kdo Hříšný tanec viděl vícekrát. Já ho viděl jen asi 4x, ale klidně se podívám i popáté. Ne že by se jednalo o tak úžasné veledílo, ale je to snad nejlepší oddechovka, co jsem kdy viděl, navíc se skvělou hudební složkou (60. léta já ne že mám rád, já je přímo žeru). Patrick Swayze a Jennifer Grey odvádějí přesně to, co je od nich očekáváno a divák tak může po skončení filmu blaženě usínat s představou, že ta 60. léta byla opravdu úžasná ...(31.7.2002)

Ovšem , já vím , že to je jen romantická limonáda s jednoduchým dějem , ale přesto mám Hříšný tanec ráda. Je tam hezká muzika , skvělý tanec , Bejby není žádná tuctová kráska , ale milá holka , která chce spasit svět. Já osobně ho mám z tanečních filmů nejradši.A moc se mi tu líbil Patrick Swayze.(27.12.2004)

Už viem, prečo ma dodnes obchádzajú všetky dance-movies, s ktorými sa v poslednej dobe pretrhlo vrece. Nebavila ma ani táto klasika, aj keď tu to aspoň ako-tak zachraňovali herci, atmosféra a príbeh v tej dobe ešte pomerne originálny. 70%.(13.11.2013)

Film, ktery se stal neskutecnym fenomenem - dovedu to pochopit jen proto, ze u nas v te dobe chybelo dostatek kvalitnich cizich filmu - protoze jinak by tato nesnesitelna limonada asi tezko tolik bodovala. I kdyz, ....(6.8.2002)

• - Hlavní mužskou roli měl původně hrát Billy Zane, neměl však žádnou taneční průpravu. Jednou z variant byl také Val Kilmer. (Kamkon)

• - Keď Johnny (Patrick Swayze) učí Baby (Jennifer Grey) tancovať v miestnosti so zrkadlami a príde k nemu šéf, tak si je možné všimnúť, že po rozhovore Johnny odkladá veci z rúk do krabice. V ďalšom zábere, keď sa pozriete do zrkadla, ich stále drží v rukách. (Johnny.ARN)

• - Zcela spontánně vznikla mj. scéna, v níž Johnny stojí Baby za zády a nechává svou ruku zlehka sklouznout podél jejího těla. Jennifer při natáčení několikrát zkazila záběr, protože byla nesmírně lechtivá a pokaždé vyprskla smíchy. Režisér Emile Ardolino nakonec tyto „nepovedené“ pokusy zařadil do hotového filmu. Velmi autenticky v nich působí zejména otrávený výraz Patricka Swayzeho. (Bauer)