Hříšný tanec

• slovenský

Hriešny tanec

Romantický / Drama / Hudební

USA, 1987, 96 min

Hudební legenda, Hříšný tanec, je film, který nezná málokdo, jenže já na něj koukám až tak pozdě. Možná mě to předtím ničím nezaujalo, jenže fakt je, že hudba v něm je opravdu výbornám dobře se poslouchá a v rádiích se hraje i dnes s takovým úspěchem, stejně jako tento film. Příjemně se na to kouká a rychle to utíká. Patrick Swayze si zde založil na své životní roli a já s tím naprosto souhlasím. Jedíná věc mě ale rozčílit dokázala. Všechny ty americký holky vypadali, jako kdyby měli bulímii, nemůžu si pomoct. Přesto se na to dalo hezky koukat, i když hodně, opravdu hodně tomu dodala právě samotná muzika, kterou budu slýchávat stále dál a dál, a jen tak se jí nezbavím.(15.3.2008)

Strašný film ktorý na základke žrali všetky moje spolužiačky. Lepkavá romantika, ten tanec tiež nič moc (to už je lepší v Showgirls alebo v Tanci v srdci), z toho mi vychádza čistý podpriemer. Oprava po pár rokoch. Jedna hviezda naviac - je to strašná sranda!(27.12.2004)

Milé, naivní a neodolatelné, stejně jako hlavní hrdinka. Navíc Swayze bude ještě několik desítek let idol. Mám rád sladkobolnou romantiku víc než jakýkoli jiný žánr a na tohle cukrátko nedám dopustit. A kdo říká, že ho nemá rád, ten se na něj potají dívá doteď .(11.8.2006)

• - Scenáristka Eleanor Bergstein sa pri písaní príbehu postavy Johnnyho Castlea (Patrick Swayze) inšpirovala tanečníkom Michaelom Terraceom, ktorého spoznala v Brooklyne. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)

• - Hříšný tanec se odehrává během letních prázdnin, ale filmaři natáčení o několik týdnů přetáhli a zastihl je podzim. Armáda asistentů musela v celém areálu přestříkat zažloutlé listí na stromech na zeleno; tam, kde listy už začínaly padat, je dokonce lepili zpět na větve. (Bauer)

• - Ve filmu zazní také dnes už velmi známá píseň „She's Like The Wind“, kterou zkomponoval, otextoval a nazpíval přímo herec Patrick Swayze. Inspirací mu prý byla jeho žena Lisa, se kterou doma údajně trénoval i všechna taneční čísla k filmu. (Lynette)