poster

Hříšný tanec

 • USA

  Dirty Dancing

 • slovenský

  Hriešny tanec

Romantický / Drama / Hudební

USA, 1987, 96 min

 • Malarkey
  ***

  Hudební legenda, Hříšný tanec, je film, který nezná málokdo, jenže já na něj koukám až tak pozdě. Možná mě to předtím ničím nezaujalo, jenže fakt je, že hudba v něm je opravdu výbornám dobře se poslouchá a v rádiích se hraje i dnes s takovým úspěchem, stejně jako tento film. Příjemně se na to kouká a rychle to utíká. Patrick Swayze si zde založil na své životní roli a já s tím naprosto souhlasím. Jedíná věc mě ale rozčílit dokázala. Všechny ty americký holky vypadali, jako kdyby měli bulímii, nemůžu si pomoct. Přesto se na to dalo hezky koukat, i když hodně, opravdu hodně tomu dodala právě samotná muzika, kterou budu slýchávat stále dál a dál, a jen tak se jí nezbavím.(15.3.2008)

 • Marius
  ***

  Strašný film ktorý na základke žrali všetky moje spolužiačky. Lepkavá romantika, ten tanec tiež nič moc (to už je lepší v Showgirls alebo v Tanci v srdci), z toho mi vychádza čistý podpriemer. Oprava po pár rokoch. Jedna hviezda naviac - je to strašná sranda!(27.12.2004)

 • novoten
  ****

  Milé, naivní a neodolatelné, stejně jako hlavní hrdinka. Navíc Swayze bude ještě několik desítek let idol. Mám rád sladkobolnou romantiku víc než jakýkoli jiný žánr a na tohle cukrátko nedám dopustit. A kdo říká, že ho nemá rád, ten se na něj potají dívá doteď .(11.8.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Scenáristka Eleanor Bergstein sa pri písaní príbehu postavy Johnnyho Castlea (Patrick Swayze) inšpirovala tanečníkom Michaelom Terraceom, ktorého spoznala v Brooklyne. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)

 • - Hříšný tanec se odehrává během letních prázdnin, ale filmaři natáčení o několik týdnů přetáhli a zastihl je podzim. Armáda asistentů musela v celém areálu přestříkat zažloutlé listí na stromech na zeleno; tam, kde listy už začínaly padat, je dokonce lepili zpět na větve. (Bauer)

 • - Ve filmu zazní také dnes už velmi známá píseň „She's Like The Wind“, kterou zkomponoval, otextoval a nazpíval přímo herec Patrick Swayze. Inspirací mu prý byla jeho žena Lisa, se kterou doma údajně trénoval i všechna taneční čísla k filmu. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace