Hříšný tanec

• Československo

Hriešny tanec

Romantický / Drama / Hudební

USA, 1987, 96 min

Svého času se konaly málem soutěže o to, kdo Hříšný tanec viděl vícekrát. Já ho viděl jen asi 4x, ale klidně se podívám i popáté. Ne že by se jednalo o tak úžasné veledílo, ale je to snad nejlepší oddechovka, co jsem kdy viděl, navíc se skvělou hudební složkou (60. léta já ne že mám rád, já je přímo žeru). Patrick Swayze a Jennifer Grey odvádějí přesně to, co je od nich očekáváno a divák tak může po skončení filmu blaženě usínat s představou, že ta 60. léta byla opravdu úžasná ...(31.7.2002)

Pro mou přítelkyni (a mnoho, mnoho dalších žen bez rozdílu věku a dalších stratifikačních kategorií:)) milovaná pohádka vymazlená po všech stránkách. Pro mě steží víc než další průměrná slaďárna se strááášně překvapivým příběhem. Nikdo sice nemůže upřít realizačnímu týmu hodně slušně našlapaný "various artists" soundtrack, ale já si dám radši Ledové Ostří;) Pro film 60%.(8.6.2006)

• dobytek

Narozdíl od Torisiona jsem se nevybavil flaškou vodky, takže jsem to až do konce nevydržel. Jinak škoda, že jsem si předem nepřečet komentář, co napsal Ivoshek. Ušetřilo by mi to spoustu času. I když ten tanec na kládě bych pochopi asi trochu jinak. No prostě neni kláda jako kláda. Jinak zdejší hodnocení 69% mi hlava nebere... Faidra: Můžu tim šutrákem hodit po tobě?(23.4.2008)

Nemůžu jinak.(1.12.2007)

Jasne, je to kravina, ale fakt pohodova a prijemne se na ni diva. Je to takovej film na odreagovani. Pribeh je hodne naivni a jednoduchej, ale vynahrazuje to super hudba a nenudici dej. Patrick Swayze a Jennifer Grey sice nic extra nehrajou, ale jsou uveritelny. Ve filmu se bud tancuje a nebo neco resi a ty radoby vazne sceny sou sice k smichu, ale to nevadi. Nerek bych, ze pisne byli na oscara, ale pekny byli. Za to, ze to je klasickej romantickej film, na kterej se da koukat skoro porad, ty 4* dam.(9.11.2005)

• - Hříšný tanec se stal nejvýnosnějším filmem roku 1987, celosvětový výdělek je přes 200 milionů dolarů. (Specs)

• - Scény v jazere sa nakrúcali v októbri, a preto mali hlavní hrdinovia dokonca od zimy modré pery. Situáciu ešte viac zhoršovalo to, že scénu museli opakovať stále dookola. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)

• - Když se Patrick Swayze dozvěděl, že jeho hereckou partnerkou bude Jennifer Grey, chtěl okamžitě z filmu vycouvat. Nepadl si s ní totiž vůbec do oka, když se natáčel film Rudý úsvit. (Bauer)