zimi

To je opravdu super filmek, takovou nudou se prokousat, jen pro krapet zajímavější závěr, to je film u kterýho by mi snad ani nevadilo, aby mi jej někdo odvyprávěl a já ušetřil, můj vzácný čas, lidi neblázněte max. 30% víc nééééé!!!!! ()

lotr222

Najlepšie čo som zatial videl. Obsahuje všetko čo mám na mysterióznych filmoch tak rád. Z počiatku nevysvetlitelnú záhadu a na konci dokonalé rozuzlenie, nad ktorým sa však treba zamyslieť, aby sme si uvedomili ako všetko do seba dokonale zapadá.Postavy aj tie vedľajšie sú prepracované. Po viacerých pozretiach je film stále rovnako dobrý, ak nie lepší. ()

in flames

Byť filmu uberá je dobovosť niektorých postupov, ktoré sa už dnes považuujú za prekonané (pesničkové scény) a efekty sú niekedy také prvoplánové, a jack posobí asi trošku staro na dieťa aké hrá, ...tak príbeh a ten je prvoradý, ostáva úplnym originálom vo svete filmov, v ktorom ( pochopil som až po zhliadnutí) je citovaný a napodobovaný naozaj často. Atmosféra je tajomná a miestami až desivá (bez násilia) a myšlienka obetovania sa čo by úniku z reality je a bude vždy charakterizvaná už týmto filmom. ()

PersilVanish

Docházejí mi slova. Je to jako když koukáte na obraz, na mistrovské dílo nějakého velikána a vidíte v něm věci jen ty, co chcete vidět. Myslím, že tento film jako jeden z MÁLA a mála myslím tak 2-3. Donnie Darko je opravdu UMĚNÍ v pravém slova smyslu. Nemám slov. ()

radek.896

Je to skvělý psycho film, který nenudí, pořád se něco děje. Má to zajímavý konec, který jsem vůbec neočekával. ()

Ether

Predovšetkým príťažlivo bizarný temný humor, ktorý balansuje na hranici medzi spontánnou reakciou hlavnej postavy a odhalením toho, čo sa už nepripúšťa. Jake Gyllenhaal sa naozaj hodí na túto rolu s tak lákavo grandióznym osudom. Na pomedzí roztomilého psychopata a ponurého génia zahral perfektne. A ten jeho potuteľný úsmev sám pre seba - no nemajte radi tohto hrdinského pošahanca. ()

tvurce

Po 4.shlédnutí...nemohu jinak... než se prosoukat červí dírou zpět do ... prdele já ten film zbožňuju... a zbytek příště... ***** ()

gfrusvk

Žiadna šialená psychadélia sa nekoná, ale to Donniemu len prospieva, jedná sa skôr o ľahšie mysteriózny film, s trochou viac mystérie na konci. Mimo to, čo bolo good, tak im vyšli tie vtipné hlášky a vtipné scény hlavne v prvej polke. Neviem čo k tomu viac dodať, bavilo ma to. ()

Annienkaaa

Jeden z mála filmov v ktorom sú otázky dôležitejšie ako odpovede... Režisér vytvoril priam strhujúce dielo, ktoré sem-tam zabaví, prinúti rozmýšľať a taktiež poriadne zneistí. Je mierne podobný Lynchovým filmom-jednoducho viete, že ho stopercentne nepochopíte a ešte niekoľko dní ho nemôžte dostať z hlavy.95% ()

hybridcz

Pokud budete tento film pochopit tak budete zklamaní ....prostě je to nelogická slátanina ,která nemá řešení.Na druhou stranu je to tak špičkově udělaný film,že jsem dal okamžitě 5* prostě zážitek doporučuji vřele :) ()

Martazoe

Dějově je to pěkná pitomina, ale celkově, postavy, atmosféra a herci, prostě fajn. I trošku jsem se bála, králík má styl. ()

Critical odpad!

Dobrá komedie :-D Moment....aha, v popisu filmu to není, asi to tam chybí. Nejvíc mě rozesmály dvě věci: Název města (Middlesex) a ten zhulenej jelen, kterej komunikoval s hlavní postavou. Film na mě působil težce béčkově. A to vysoký hodnocení je tu ze srandy, že jo? :-D ()

pekos

Film D.D. je zmesou nielen časopriestorového posunu príbehu hlavného hrdinu, ale aj psychologickou sondou do života dospievajúceho, inteligentného chlapca, ktorého bravúrnym spôsobom, sebe vlastným, stvárnil Jake Gyllenhaal. Tento skvelý herec dokázal z tohoto zvláštneho mixu sci-fi a psychologického filmu vytvoriť takmer dokonalý príbeh s (ne)uveriteľným dejom. Napriek tomu, že ani predĺžená režisérska verzia nedokázala vysvetliť paradox časových posunov, je tento film klenotom filmárskeho umenia, ku ktorému sa vždy rád vrátim, a to nielen kvôli skvelému hereckému výkonu Gyllenhaala. ()

Mazmen

Film je to zajimavý, o tom žádná, ale že bych se na něj chtěl podívat ještě jednou - to asi už ne. Uznávám, že režijní a herecké výkony jsou obdivuhodné, ale samotný film mě moc nebavil. ()

Zsir

Děj mě nevtáhl, přemyšlel jsem nad jinýma věcmi. Řekl bych, že jeden z nejnudnějších filmu co jsem teď viděl. Třeba se na to jednou podivám znovu a změním názor. ()

Neo83

Nie je ľahké sa dostať do deja,ale pri konci sa mi to konečne podarilo. Veľa hluchých pasáží na kvalite veľmi nepridali a ktomu zvučné mená ako Schwayze, Barrymore vo vedľajších bezvýznamných úlohach. Nudný film ktorý ma ani nemal čím ohúriť. ()

RyuzakiSE

Snad nejlepší film, co jsem kdy viděla. Skvělé herecké obsazení, prostě skvělé výkony. Musím se přiznat, že jsem se v některých částech docela bála a byla v napětí, zvlášť z toho králíka Franka (z kterého jsem měla v noci bludy), měl opravdu strašidelnou podobu a jeho odhalení mě ještě více vyděsilo, ani nevím proč. Také mi párkrát i ukápla slza. Za mne 5*. ()

Coumway

Aj keď Kelly nemá veľa filmov môžem kľudne skonštatovať,že Donnie Darko je jeho typická pôda.Skvelá povedal by som moderná hudba (hehe) a výborné herecké obsadenie. To však nie je ten pravý dôvod prečo som tomuto filmu dal bez váhania 5 *.Je to proste skvele natočený príbeh o klasickom paranoidnom schyzofrenikovi a tak trošku to celé aj okorenil tým,že film nedáva zmysel hneď na prvé zhliadnutie.Skvelá práca Richarda Kellyho jednoducho je to jeden veľký talent len škoda,že o ňom nepočuť viac,ale on určite vie čo robí a hlavne kedy to robí. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz