Pravda a lež (TV film)

Pohádka / Romantický

Československo, 1992, 76 min

Televizní pohádka na kterou se příjemně kouká, ale k něčemu většímu se neodhodlá.To mně tam chybělo, ale možná tím, že je to takové obyčejné a televizní, to nedokážu až tak docenit. Mělo to svůj půvab a výběr herců byl trefný. Rovněž námět nebyl nějak moc ohraný, ale stejně jsem měl pocit jakoby si vypůjčoval od jiných pohádek, ale šikovně to uměl zakamuflovat. Pěkná pohádka pro pohodové chvíle. 60%(28.2.2012)

Z námětu Karla Šiktance čiší pohádkovost, i když v příběhu použil motivy z jiných klasických pohádek. Studiovost nepůsobí fádně a hlavně herecké obsazení i výkony jsou výborné.(28.7.2009)

Jedna z mých nejoblíbenějších TV pohádek. Už jsem ji viděl třikrát, ale stejně se vždy rád podívám.(26.7.2009)

Pravda a lež, věčné to téma pro mnoho autorů, tento použil žánr pohádku. :-)(29.7.2009)

Jsi zlobivá, jdi za dveře a vrať se, až z tebe bude hodná holčička. Tak tady hlavní hrdinka není poslaná za dveře, ale vrátít se smí taky až poté, když už bude hodná. A taky až potom, kdy někdo uhodne její jméno.(6.9.2010)