Pravda a lež (TV film)

Pohádka / Romantický

Československo, 1992, 76 min

Kdyby mi křečovitý úsměv představitele hlavního hrdiny nepůsobil nauzeu, možná by se mi pohádka i líbila. A celkem by mě zajímalo, kdo a kdy Vladislavu Benešovi nakukal, že je herec, ba co horšího, že se má jít křečovitě tlemit před kameru.(24.3.2013)

Televizní pohádka na kterou se příjemně kouká, ale k něčemu většímu se neodhodlá.To mně tam chybělo, ale možná tím, že je to takové obyčejné a televizní, to nedokážu až tak docenit. Mělo to svůj půvab a výběr herců byl trefný. Rovněž námět nebyl nějak moc ohraný, ale stejně jsem měl pocit jakoby si vypůjčoval od jiných pohádek, ale šikovně to uměl zakamuflovat. Pěkná pohádka pro pohodové chvíle. 60%(28.2.2012)

Nikoliv čistě interiérová televizní pohádka, která pocitově trvá déle než onu hodinu a čtvrt avizované stopáže, a stále se v ní něco děje. Navíc až na Michaelu Kuklovou, která má tradiční naivní roli, všichni podávají velice dobré herecké výkony a jednotlivé postavy jsou "jako živé" (a pan Lukavský je naprosto lahůdkový). Ono vlastně tak celkově jde o dosti "dospělou" koláž několika pohádkových motivů, nejslabším bodem celé konstrukce je jednoznačně problém s kreslenými dívčími dvojčaty z Reflexu, který je pro změnu z kraje tovaryšů poněkud mdlejšího rozumu. Ale nic není dokonalé, ani totalita, takže jaképak copak. 70% s dost vysokým koeficientem opakovakoukatelnosti.(5.12.2010)