Pravda a lež (TV film)

Pohádka / Romantický

Československo, 1992, 76 min

Jedna z mých nejoblíbenějších TV pohádek. Už jsem ji viděl třikrát, ale stejně se vždy rád podívám.(26.7.2009)

Jsi zlobivá, jdi za dveře a vrať se, až z tebe bude hodná holčička. Tak tady hlavní hrdinka není poslaná za dveře, ale vrátít se smí taky až poté, když už bude hodná. A taky až potom, kdy někdo uhodne její jméno.(6.9.2010)

Nikoliv čistě interiérová televizní pohádka, která pocitově trvá déle než onu hodinu a čtvrt avizované stopáže, a stále se v ní něco děje. Navíc až na Michaelu Kuklovou, která má tradiční naivní roli, všichni podávají velice dobré herecké výkony a jednotlivé postavy jsou "jako živé" (a pan Lukavský je naprosto lahůdkový). Ono vlastně tak celkově jde o dosti "dospělou" koláž několika pohádkových motivů, nejslabším bodem celé konstrukce je jednoznačně problém s kreslenými dívčími dvojčaty z Reflexu, který je pro změnu z kraje tovaryšů poněkud mdlejšího rozumu. Ale nic není dokonalé, ani totalita, takže jaképak copak. 70% s dost vysokým koeficientem opakovakoukatelnosti.(5.12.2010)

Moc hezká pohádka.. Marta Vančurová jako pravda a Jana Březinová jako lež...(29.9.2004)

Ať se propadnu, kdysi jsme pohádky uměli.(18.8.2015)