Srdeční záležitost. Atmosféra z této pohádky doslova prýští, nejvíce si vychutnávám sekvence ze zakletého půlnočního dvorce a audienci hlavního hrdiny u dvou sester, z nichž jedna mluví pravdu a druhá lež. Herecky velice silné (Kostka, Vančurová, Březinová, Štěpánek, Lukavský, Hlaváčová) a koneckonců i ta Míša Kuklová zde ještě za něco stála. Mezi pohádkami Vlasty Janečkové můj favorit.(18.7.2010)

Z námětu Karla Šiktance čiší pohádkovost, i když v příběhu použil motivy z jiných klasických pohádek. Studiovost nepůsobí fádně a hlavně herecké obsazení i výkony jsou výborné.(28.7.2009)

Televizní pohádka na kterou se příjemně kouká, ale k něčemu většímu se neodhodlá.To mně tam chybělo, ale možná tím, že je to takové obyčejné a televizní, to nedokážu až tak docenit. Mělo to svůj půvab a výběr herců byl trefný. Rovněž námět nebyl nějak moc ohraný, ale stejně jsem měl pocit jakoby si vypůjčoval od jiných pohádek, ale šikovně to uměl zakamuflovat. Pěkná pohádka pro pohodové chvíle. 60%(28.2.2012)

Moc hezká pohádka.. Marta Vančurová jako pravda a Jana Březinová jako lež...(29.9.2004)

Ať se propadnu, kdysi jsme pohádky uměli.(18.8.2015)