poster

Metro

 • Velká Británie

  Creep

 • Německo

  Creep

 • Slovensko

  Metro

 • Slovensko

  Hrôza v metre

Horor / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Německo, 2004, 85 min

Scénář:

Christopher Smith

Kamera:

Danny Cohen

Producenti:

Julie Baines
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  Rozjezd filmu Metro byl skvělý, strach z neznáma se mě vždy líbil, bohužel postupem času toto ustoupili na úkor krve a hnusu a tudíž musím jít s hodnocením doleji , Franka jistě promine.Pokusím se však nejezdit posledním metrem.(7.7.2006)

 • Ded@M@tes
  **

  Tip filmu podobný např. Pach krve, ale v hodně slabém podání s dosti nevýrazným dějem. Nechutné scény se sadistickými scénami nechybí. ( Hodnocení: 3/10 )(4.3.2013)

 • Hakha
  **

  Podprůměrný horor, který by si s takovým prostředím zasloužil děsivější zpracování. Škoda, potenciál moc využit nebyl i když místy má slušnou atmosféru, ale film postrádá napětí a logické chování postav. Mé hodnocení 1,5 hvězdičky… PS: zajímavé, že v druhé polovině na krysu nenarazíme…(31.8.2009)

 • Adrian
  **

  Režisér a scenárista v jednej osobe počas nakrúcania pravdepodobne zabudol na jedno z hlavných pravidiel hororu - viac sa bojíme toho, čo nevidíme. To platí o to viac, ak má byť tým ústredným esom filmu - brutálny zabiják, ktorý ale žiaľ, keď sa ukáže v plnej paráde už v úvodnej polhodine, namiesto strachu vyvoláva smiech. K tomu sa následne pridáva scenáristicka nemohúcnosť, ktorú nedokáže zaplátať ani obstojná forma. Škoda toho, pretože výprava a lokácie filmu aj napriek (alebo možno práve vďaka) jeho nízkorozpočtovosti, zo začiatku sľubovali slušnú atmosféru.(14.6.2005)

 • -bad-mad-wolf-
  **

  Opuštěné metro se zdá být ideálním prostředím pro horor, tvůrci ho však zasypali příšerným nelogickým bordelem: v Londýnských tunelech si pobíhá nějaký bastard, vraždí lidi včetně ostrahy na potkání, schovává se v záhadném doupěti s lékařským materiálem a nikdo o ničem samozřejmě neví. Uprostřed noci v metru stále jezdí vlaky a člověk přesto nemá šanci dostat se v jednom z největších evropských měst ven, protože zavřeli - co to sakra je? Největší slabina je však v záporákovi - nic mizernějšího, co se týká nápadu i provedení, jsem snad ještě neviděl. V jedné scéně tenhle ocásek masakruje člověka s kadencí armády terminátorů, v další dostává nakládačku od vyděšené holky, v jiné se chová jako neškodný idiot. Pokus o nástin záporákova původu je docela komická záležitost. Možná si někdo uvědomil, že tenhle průjem už lepší nebude a chtěl ho mít rychle za sebou, takže se stejně ve výsledku nedozvíme nic. Metro nakonec zachraňuje jen slušná atmosféra a občasné známky napětí v první polovině - 6/10. Druhá polovina, kde už je kašpar v roli záporáka odhalen, je čistokrevný odpad.(8.1.2008)

 • - Franka Potente v německé verzi dabovala sama sebe. (Chatterer)

 • - Původním záměrem tvůrců bylo na začátku filmu objasnit, jak se zabiják dostal do podzemí. Od nápadu však bylo upuštěno mimo jiné proto, aby diváci necítili k zabijákovi větši sympatie než k hlavní hrdince. (L_O_U_S)

 • - Franka měla celkem šest žlutých šatů s různým stupňem zašpiněnosti. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace