Metro

Christopher Smith

Danny Cohen

Julie Baines
  • Ded@M@tes

Tip filmu podobný např. Pach krve, ale v hodně slabém podání s dosti nevýrazným dějem. Nechutné scény se sadistickými scénami nechybí. ( Hodnocení: 3/10 )(4.3.2013)

Som až prekvapený, ako dobre METRO funguje... Horory sú tu na to, aby nás strašili. Niektoré jeho odnože sa nás snažia zabávať absurdným, pre ne-hororového fanúšika neprijateľným/nepochopiteľným spôsobom (Braindead - Živí mŕtvi, Vreskot), niektoré znechucujú a tie naozajstné strašia. Ako najlepšie vystrašíte diváka? Tým, že dej umiestníte do notoricky známeho prostredia. Majster Hitchcock nás naučil báť sa sprchy, Spielberg mora, Myrick so Sánchezom lesa, Nakata studní a teraz ku nám prichádza kúsok s povesťou vydareného žánrového diela. Bojíte sa metra? Perfektne tiesnivá atmosféra, fakticky mi snímka potrhala nervy (nevraviac o nechutne dokonalej exploitation scéne s "gynekológom")!(18.11.2005)

Cože? Že bych měl po dvaceti letech noční můry, ve kterých mě děsí monstrum z tohoto béčka? A zbavoval jsem se toho fakticky dlouho! Velmi slušná atmosféra (navíc mě to donutilo přemýšlet o pražském metru LOL).(11.3.2009)

Nikdy nevíte, co na vás v metru vyskočí. Dost nechutný horor. Vraždící maniak ale dostane co proto.(16.2.2013)

• Mi Nü-Chai

Za tak trestuhodné promrhání aktraktivního prostředí nočního opuštěného metra a docela solidní kamery neschopnou a zmatenou režií a pitomým scénářem by zasloužil páně Smith zavřít na pár dní někam do kanálu.(3.9.2008)

• - Franka Potente v německé verzi dabovala sama sebe. (Chatterer)

• - Scény v metru byly natočeny ve dvou stanicích Londýnského metra, a to v Aldwych Underground Station a Charing Cross Underground Station. Ostatní scény byly natočeny v Three Mills Studios, která se nachází v Londýně a Kolíně. (Stanleyyyy)

• - Původním záměrem tvůrců bylo na začátku filmu objasnit, jak se zabiják dostal do podzemí. Od nápadu však bylo upuštěno mimo jiné proto, aby diváci necítili k zabijákovi větši sympatie než k hlavní hrdince. (L_O_U_S)