poster

Metro

 • Velká Británie

  Creep

 • Německo

  Creep

 • Slovensko

  Metro

 • Slovensko

  Hrôza v metre

Horor / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Německo, 2004, 85 min

Scénář:

Christopher Smith

Kamera:

Danny Cohen

Producenti:

Julie Baines
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  **

  Nejprve se nic neděje a film drží nad vodou atraktivní prostředí "děje", pak přijde jedna vyvedená hláška a nadále se nic neděje. Poté se na scéně zjeví původce zla a ... a nic se neděje, pak se konečně začnou dít nechtěně směšné scény a pak už je naštěstí konec. Snímek nezachrání ani Franka Potente ani sociální ponaučení na závěr ,-) Jeden z těch filmů, který vás přesvědčí, že necelých devadesát minut může být sakra dlouhých.(16.8.2005)

 • Hakha
  **

  Podprůměrný horor, který by si s takovým prostředím zasloužil děsivější zpracování. Škoda, potenciál moc využit nebyl i když místy má slušnou atmosféru, ale film postrádá napětí a logické chování postav. Mé hodnocení 1,5 hvězdičky… PS: zajímavé, že v druhé polovině na krysu nenarazíme…(31.8.2009)

 • Gemini
  **

  Kdyby forma pohltila obsah, dosáhlo by Metro na vyšší hodnocení. Jenže ten zloprcek ze všeho nejvíc připomínající Gluma prostě kazí celkový dojem. No dobře, pak ho kazí i poněkud nablblý scénář a fakt, že ve filmových luzích a hájích jsou k vidění skutečně MNOHEM strašidelnější horrory. Světlá místa tu jsou, například lékařská procedura tařka v závěru filmu, ale i tak zdaleka nejzrádnějším metrem zůstane to v Gaimanově Podlondýně. 40%.(26.2.2007)

 • Shit
  ***

  Solidní vyvražďovačka, která sice občas trošku postrádá tempo a napětí, ale zase má pěknýho vrahouna. Škoda jen že pointa nebyla aspoň trošku promyšlenější a že postavy se chovaj mírně řečeno dementně, ale pobavit se u toho rozhodně dá a krve je dostatek(17.2.2008)

 • Xeelee
  ****

  Očekávání po shlédnutí procentuálního hodnocení nebyla nic moc, ale DVD v trafice jsem si koupil. Nevím, asi lidem vadil děravěj a poměrně přímočarej scénář, ale tohle je jeden z mála hororů, kterej mě svojí atmosférou zatlačil hluboko do křesla a já byl napnutej jak struna. Vizuální stránka je fajn, skvělý střih, dobře nalíčený a skvěle zahraný mutant (pohyby působily velmi autenticky), kterého mi v některých scénách bylo až líto (jako hlavní hrdince na konci), pak je tu velký kontrast mezi barevným vnějším světem, barvami hýřícími zastávkami, světlým neosobním bludištěm cestujícím přístupných míst a jednotvárnými neutěšenými prostorami metra, které prošly důkladnou odbarvovací kůrou. Navíc mě úplně dostal nádherný závěr. Sice mi došlo co se bude dít (scéna mi připomněla začátek komiksu Pohádka o zlobivé kryse, který u nás nedávno vyšel), ale provedení bylo nádherný. Za zmínku taky stojí chytlavá hudba a pěkný minimalistický DVD menu a spousta bonusů v angličtině.(18.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace