Metro

Velká Británie / Německo, 2004, 85 min

Christopher Smith

Danny Cohen

Julie Baines

Tak nějak jsem překvapený, že tu všichni řeší, jak se vrah dostal do té které místnosti, jak na sebe navazují scény. Já to nějak automaticky vnímal jako zastřenou skoro snovou jízdu (ostatně ji odstartuje to, že hrdinka usne), která rozhodně nemá působit jako realistický film. Jediné, co mě mrzí, že v polovině odhalením záporáka upadne děj do značného stereotypu. (To jak má hrdinka několikrát příležitost zloducha zabít a neudělá to, je opravdu iritující, ale přežil bych to). 50 %(3.5.2013)

• Mi Nü-Chai

Za tak trestuhodné promrhání aktraktivního prostředí nočního opuštěného metra a docela solidní kamery neschopnou a zmatenou režií a pitomým scénářem by zasloužil páně Smith zavřít na pár dní někam do kanálu.(3.9.2008)

Mě se to líbilo :)(5.9.2008)

• Scrytcher

Tenhle horror mě strašně zklamal a na to, co se tu s námi rozehrává za rošádu nejsem ochoten přistoupit. Ze začátku to spíš vypadá na britskou grotesku, kde nás v kanalizaci baví dvojice herců a atmosféra nikde. Jakmile se objeví Franka, nestačil jsem se divit, co se stalo s tou tvrdou Lolou. Místo ní je to lítostivý trdlo (ovšem běhat tu bude taky). Scénárista měl asi Parkinsona když psal Creep, jelikož i přes velice malou stopáž (85 minut - a to je dost málo, i na horor) nedokázal scénář sesmolit do nějakého přijatelného stavu. Po napětí a strachu nejsou ani stopy, místo toho pár lekaček, hloupých postav a hrozného záporáka. Záporák je sám o sobě případ, protože místo, aby vás měl vyděsit pokaždé kdy se objeví, je vám spíš do smíchu. Než masový vrah jakoby vypadl z oka Glumovi z LOTRa o jehož minulosti není nikde nic vysvětelno, takže nám asi režisér naznačuje, aby jsme zapojili vlastní představivost. Tohle doopravdy ne.(17.8.2005)

• Djkoma

Na poměry docela slušný horor, který přijíždí metrem přes Německo z Velké Británie. Franku Potente si moc neužijete furt někam běhá a snaží se zachraňovat lidi, než v půlce filmu pochopí, že by měla nejdřív zachránit sama sebe. Je trochu nesmyslné jakým způsobem vytrhli metro a všechny stanice metra ze světa. Žena běhá po stanici a nikdo nikde? Ani žádná kamera co by ji viděla? A když už se někdo najde je jen jeden? No Nechme to být. Trochu nevyužitá linii o tom co se vlastně stalo tam v dole v metru. Celkově se u filmu chvílemi trochu zaklepete, ale o mrazivých 85 minutách plných naprosté hrůzy se opět mluvit nedá.(28.10.2006)

• - Scény v metru byly natočeny ve dvou stanicích Londýnského metra, a to v Aldwych Underground Station a Charing Cross Underground Station. Ostatní scény byly natočeny v Three Mills Studios, která se nachází v Londýně a Kolíně. (Stanleyyyy)

• - Franka měla celkem šest žlutých šatů s různým stupňem zašpiněnosti. (Chatterer)

• - Franka Potente v německé verzi dabovala sama sebe. (Chatterer)