Metro

Velká Británie / Německo, 2004, 85 min

Christopher Smith

Danny Cohen
  • lola3121

Že prý mysteriozní thriller... no tak jsem asi přehlédla, že první je psaný horor. Nejdřív to vypadalo na takovou nezávaznou nadháněčku, vlastně jsem čekala něco ve stylu Revizorů, ovšem pak se tam objevil ten pištící kříženec Voldemorta s Glumem a rázem to bylo v čudu. Vrcholem byla pak scéna na operačním sále, kdy už jsem vážně přemýšlela o tom, že to nedokoukám. Nakonec jsem vydržela a jenom kvůli France dávám tu jednu hvězdu, jinak by tohle dílo skončilo v propadlišti dějin.(8.10.2012)

• Djkoma

Na poměry docela slušný horor, který přijíždí metrem přes Německo z Velké Británie. Franku Potente si moc neužijete furt někam běhá a snaží se zachraňovat lidi, než v půlce filmu pochopí, že by měla nejdřív zachránit sama sebe. Je trochu nesmyslné jakým způsobem vytrhli metro a všechny stanice metra ze světa. Žena běhá po stanici a nikdo nikde? Ani žádná kamera co by ji viděla? A když už se někdo najde je jen jeden? No Nechme to být. Trochu nevyužitá linii o tom co se vlastně stalo tam v dole v metru. Celkově se u filmu chvílemi trochu zaklepete, ale o mrazivých 85 minutách plných naprosté hrůzy se opět mluvit nedá.(28.10.2006)

Super záležitosť, toto som nečakal. Keď ukázali zabijáka preklínal som tvorcov, že ničia dobre budovanú atmosféru, ale napokon toho hajzlíka celkom slušne využili takmer rovnako dobre ako v HORY MAJÚ OČI...(16.12.2010)

• Deimos

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +atmosféra, zvuky -hodně tmavý obraz, podivný děj, slabé obsazení i herecké výkony/// Film vynášený do výšin (reklama) nakonec nepřinesl nic nového, zajímavého ani zvláštního. Sice mohu tvrdit, že teď už mě neuvidíte v Pražském metru...a já mohu býr rád, že v Brně žádné nemáme... ale teď vážně, být to trošku více vysvětleno a být to více vyvražďovačka, tak budiž. Ovšem tenhle film velice rychle zapadne, když nezmíním pár hutných scén, tak to byl film docela o ničem. No sem zvědav na alternativní začátek i konec, když už to na tom dývku mám :-)/// Celkem 47%///(26.12.2006)

• Scrytcher

Tenhle horror mě strašně zklamal a na to, co se tu s námi rozehrává za rošádu nejsem ochoten přistoupit. Ze začátku to spíš vypadá na britskou grotesku, kde nás v kanalizaci baví dvojice herců a atmosféra nikde. Jakmile se objeví Franka, nestačil jsem se divit, co se stalo s tou tvrdou Lolou. Místo ní je to lítostivý trdlo (ovšem běhat tu bude taky). Scénárista měl asi Parkinsona když psal Creep, jelikož i přes velice malou stopáž (85 minut - a to je dost málo, i na horor) nedokázal scénář sesmolit do nějakého přijatelného stavu. Po napětí a strachu nejsou ani stopy, místo toho pár lekaček, hloupých postav a hrozného záporáka. Záporák je sám o sobě případ, protože místo, aby vás měl vyděsit pokaždé kdy se objeví, je vám spíš do smíchu. Než masový vrah jakoby vypadl z oka Glumovi z LOTRa o jehož minulosti není nikde nic vysvětelno, takže nám asi režisér naznačuje, aby jsme zapojili vlastní představivost. Tohle doopravdy ne.(17.8.2005)