poster

Nepřítel před branami

 • USA

  Enemy at the Gates

 • Německo

  Duell - Enemy at the Gates

 • Slovensko

  Nepriateľ pred bránami

Drama / Válečný / Akční / Romantický

USA / Německo / Velká Británie / Irsko, 2001, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marius
  *****

  Na filme mi vadia len dve veci . Snahy o skopírovanie Ryana na začiatku a ten milostný trojuholník. Hviezdou filmu je Ed Harris ktorý ako Herr Konig nemá chybu, je taký správne nemecky oceľovo chladný a presvedčivý. Law je dobrý ale na Harrisa nestačí.(29.12.2004)

 • Gemini
  ****

  Velkolepost některých scén je až zarážející, přece jen hořící trosky Stalingradu se ve válečných filmech nevidí každý den, a pokud mě paměť neklame, Horner k tomu nehrál nikdy (ačkoliv budete asi sem tam mít velmi nedobytný pocit, že už jste to někde slyšeli:P ). A souboj elitních sniperů je lákavé téma, není liž pravda? A Ed Harris jako major König je nezapomenutelný. Je to film, který stojí za to vidět i kvůli Bobu Hoskinsovi v roli Nikity Chruščova a nejen za jeho výstup dávám 80%. I když za tu Rachel Weisz, která je ve filmu tak nějak navíc, jsem váhal, jestli to není až příliš...(28.1.2003)

 • Anthony
  ****

  Nejdražší evropský film - od toho bych přeci jen čekal více monumentálních scén, na které jsem se těšil. Pár pěkných jich je na začátku, ale pak je to spíše pomalu komorní drama dvou ostřelovačů. Dost dobré bylo ukázat, jaké svině měli Sověti ve vedení (skvělý Hoskins coby Chruščov). Pokud ovšem přijmete, že je to vlastně o schovávání a nahánění a ne o velkých bitvách, může se vám film líbit. Horner sem složil jednu ze svých nejvíce vykrádajících kompozic.(27.7.2003)

 • Kaka
  ***

  Poměrně chladný příběh špičkového ostřelovače sice Annaud prokládá pro něj typicky monumentální a do detailu propracovanou výpravou, avšak samotné válečné řádění není tak realistické a tak bombasticky natočené aby vtrhlo diváka do děje a příběh dvou elitních sniperů je v druhé polovině až nepříjemně sterilní a zdlouhavý v mnoha pasážích. Rovněž neustálá přítomnost anglického jazyka v tak východním konfliktu, jakým bitva o Stallingrad je, je neuvěřitelně rušivý. Potěší výborný Ed Harris, dostatek krve a několik úchvatných sniperských přestřelek, ale jinak vzhledem k marketingové kampani a veškerého hašteření a povyku kolem pouze průměrná žánrovka.(7.5.2005)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Výborný naturalistický válečný film od známého francouzského režiséra Jean-Jacques Annauda. Souboj ruského a německého odstřelovače ve velkolepých kulisách bitvy o Stalingrad. Trailer je i na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/164-nepritel-pred-branami-enemy-at-the-gates/videa/(6.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace