Bojiště Země: Sága roku 3000

Bojisko Zem

Akční / Sci-Fi

USA, 2000, 117 min

• dobytek

Tenhle film je natolik blbej, že už to ani neni k smíchu, ale spíš mi bylo za jeho tvůrce až trapně. Kdyby někoho zajímalo, za co dávám tu hvězdičku, tak to má 2 důvody: 1) Pobavila mě jedna hláška: Co je to za zvíře na fotce? To je pes. Hmm, asi to bylo nejvyspělejší zvíře na Zemi, když mu člověk dělal řidiče. 2) Našly se tam dva momenty, který mi připomněly, že jsem už dlouho neviděl Blade runnera. Jednak to byla zpomalená scéna, kdy člověk střelenej do zad běží a padá skrz skleněný výlohy a potom záběr na planetu Psychlonů, kde je vidět temný město a nějaký věže, ze kterejch šlehaj plameny. I když teda uznávám, že psát v souvislosti s touhle sračkou o Blade runnerovi, to je skoro zločin. Jinak už nevim, co víc k tomu napsat. Snad mě akorát mrzí, že jsem film neviděl s dabingem Pavla Trávníčka, kterej tady všichni vychvalujou.(26.12.2008)

• Stegr

Zlaté maliny 2000 - 7x - Nejhorší film, Nejhorší herec HR (John Travolta), Nejhorší herec VR (Barry Pepper), Nejhorší herečka VR (Kelly Preston), Nejhorší herecký pár, Nejhorší režie (Roger Christian), Nejhorší scénář...(19.2.2008)

• sniper18

Je to mierne podpriemerný film. Má celkom dobrý príbeh, ale je veľmi zle spracovaný, pretože je tu viacero zbytočných scén a dialógov a preto miestami nudí. Ale hlavnou chybou tohto filmu sú mimozemšťania, ktorí vyzerajú veľmi trápne a správajú sa ako ľudia, pretože sa chodia opíjať, majú problémy v práci a podobne. Viackrát si k nim ľudia dovoľujú a nedostanú žiadny trest. Po stránke efektov je tento film tiež zlý, pretože všetko vyzerá umelo. Ale je tu celkom zaujímavý akčný záver. Herecké obsadenie je celkom dobré, ale prekvapuje ma, že v takomto filme hrá John Travolta a Forest Whitaker, ale aj tak hrajú zle. Síce je to film, ktorý má veľa chýb, ale aj tak sa dá baz väčších problémov pozrieť. Objektívna kvalita filmu- 40%, film sa páči mne na 45%.(22.7.2007)

• Skejpr

mno..tenhle ekloidní útvar budu rozdejchávat hodně dlouho... Fuj tajksl, jen co je pravda... Herecké výkony vesměs na zabití (krom Whitakera, Peppera a Coatese), za některé zločiny proti logice bych je poslal do Haagu, ani taková sranda to nebyla... Psychloni působí naprosto neděsivě, spíš jako nemotorní blbečci na chůdách, většinou se jen pomalu sunou a mávají okolo sebe rukama... Střih je příšernej, záběry na sebe nenavazujou a takové ty předěly mezi záběry, které jsou okoukané z Hvězdných válek mi opravdu lezly krkem.... Triky jsou překvapivě kvalitní, čekal sem něco hroznýho, ale v tomto směru to bylo OK... jinak je ale tenhle film opravdu dost děsnej, pod vlivem těch komentářů tady sem čekal nějakou děsnou srandu, ale ani ta se nekonala...takže pro sledování tohole filmu nemá normální člověk opravdu jedinej důvod...pokud není masochista s úchylkou na dredy..(30.3.2006)

• m.krudenc

Uznávám že tohle dílko není žádná sláva, ale odpad? To by bylo příliš tvrdé, vyděl jsem horší. Docela to šlo.(16.3.2015)

• - John Travolta se v roce 1995 nechal slyšet, že „Bojiště Země je vrcholem toho, čeho bych mohl dosáhnout díky svému vlivu”. (Coldrex)

• - John Travolta za film inkasoval honorář ve výši deseti milionů amerických dolarů, což bylo méně, než na co byl zvyklý. Kdyby však film uspěl v kinech, dostal by dalších patnáct milionů. K tomu však nedošlo. Film v kinech "vyhořel". (HellFire)

• - Film bol natočený podľa rovnomenného románu. Keďže bola sfilmovaná len prvá polovica knihy, počítalo sa aj s natočením sequelu. Tieto plány sa však nakoniec neuskutočnili z dôvodu príliš negatívnych reakcií na film zo strany divákov i kritiky. (Abiosis)