Bojiště Země: Sága roku 3000

Bojisko Zem

Akční / Sci-Fi

USA, 2000, 117 min

• Hellboy

Jasný, scénář je dokonale vybroušenej a co hláška, to perla, ale hlavně bych se chtěl pozastavit nad stylem. Ty úhly kamery! Ten střih! Ty prolínačky! To fakt nikde jinde neuvidítě. Kam se na to hrabe třeba Mortal Kombat 2. To se vůbec nedá srovnávat.(18.6.2013)

No... Kniha je vážne kultová (aj keď jej novému vydaniu dali u nás po filme radšej iný názov :-)). Myslím, že sa o Bojisku príliš hovorilo, aby si potom niekto všímal jeho plusy. Taký Costner by sa tu mohol veľa naučiť. Podľa mňa to stačí zostrihať. Bez tohto filmu by svet prišiel a najnamakanejšiu "leteckú prestrelku" (ktoré mi v takých Star Warsoch dosť lezú na nervy). Vzhľadom nato, že som videl ako postupne dopadla Planéta opíc, musím dať 3...(11.4.2005)

• Lima

Scientologický věrozvěst Travolta rozbil prasátko, navlékl na sebe kostým, se kterým by byl prvotřídní pouťovou atrakcí a pomohl tak stvořit poctu svému myšlenkovému guruovi, potažmo zakladateli scientologické církve, L.R.Hubbardovi. Ovšem v tomto případě platí, více než jinde, že z extrémně mizerné knihy dobrý film neuděláte. Obzvlášť, když za kamerou stojí člověk, jehož tvůrčí impotence je obdivuhodná a který se zmůže pouze na kradení (či mám tomu říkat citace?) scén ze slavných sci-fi děl (např.zpomalený průlet skleněnými tabulemi po zásahu kulkou je až do očí bijící agonie replikantky Zhory ze Scottova Blade Runnera). Škoda jen, že samotná scientologická církev nebyla stejně "úspěšná", jako tato Travoltova řitní speleologie, bylo by o jedny vlivné fanatiky méně.(9.4.2007)

• Le_Chuck

Toto by bolo zlé aj na seriál. Bod za pár vydarených efektov.(27.5.2004)

• Stegr

Zlaté maliny 2000 - 7x - Nejhorší film, Nejhorší herec HR (John Travolta), Nejhorší herec VR (Barry Pepper), Nejhorší herečka VR (Kelly Preston), Nejhorší herecký pár, Nejhorší režie (Roger Christian), Nejhorší scénář...(19.2.2008)

• - V roce 2005 se připojila k sedmi oceněním Zlatá malina ještě jedna, a to pro nejhorší film za posledních 25 let. (Terva)

• - Film získal anticenu Zlatá malina v 7 kategoriích a vyrovnal tak rekord v počtu získaných ocenění filmu Showgirls z roku 1995. (Stegr)

• - Scénář původně sepsal J. D. Shapiro. Jeho verze byla temnější a nekopírovala tak úzce knižní předlohu. Producenti, obzvláště John Travolta, měli ale o scénáři jinou představu a Shapira tak nahradil Corey Mandell. Jeho verze scénáře zapadala přesně do představ producentů. (HellFire)