Bojiště Země: Sága roku 3000

Bojisko Zem

Akční / Sci-Fi

USA, 2000, 117 min

• dr.horrible

True story! Zasraný vopice(6.2.2013)

• sniper18

Je to mierne podpriemerný film. Má celkom dobrý príbeh, ale je veľmi zle spracovaný, pretože je tu viacero zbytočných scén a dialógov a preto miestami nudí. Ale hlavnou chybou tohto filmu sú mimozemšťania, ktorí vyzerajú veľmi trápne a správajú sa ako ľudia, pretože sa chodia opíjať, majú problémy v práci a podobne. Viackrát si k nim ľudia dovoľujú a nedostanú žiadny trest. Po stránke efektov je tento film tiež zlý, pretože všetko vyzerá umelo. Ale je tu celkom zaujímavý akčný záver. Herecké obsadenie je celkom dobré, ale prekvapuje ma, že v takomto filme hrá John Travolta a Forest Whitaker, ale aj tak hrajú zle. Síce je to film, ktorý má veľa chýb, ale aj tak sa dá baz väčších problémov pozrieť. Objektívna kvalita filmu- 40%, film sa páči mne na 45%.(22.7.2007)

90. léta odstartoval T2 a uzavřel MATRIX, ale jinak se v nich sci-fi moc nedařilo, nepočítám-li kvalitní, žánr však nijak neposouvající popcorn jako JURSKÝ PARK, VODNÍ SVĚT, DEN NEZÁVISLOSTI či ARMAGEDDON. Nepovažujete-li ovšem KONTAKT za dobrou sci-fi. Zato nebyla nouze o brutální úlety jako POSTMAN či právě BOJIŠTĚ ZEMĚ. Oba zmíněné filmy mají hodně společného. Ani jeden nedostál svým uměleckým ambicím, oba jsou přesto v pohodě koukatelné (i když by oba potřebovaly prostříhat) a oba komerčně propadly (POSTMAN stál 80 a vydělal 17, BOJIŠTĚ stálo 73 a vydělalo necelých 30). POSTMAN je sice režijně, scenáristicky, technicky a herecky nesrovnatelně lepší, ale je také podstatně delší, rozvleklejší a méně akční. Scénář BOJIŠTĚ, ačkoli obsahuje spoustu logických děr i do očí bijících nesmyslů, nemluvě o místy velmi podivných dialozích, má solidní potenciál, na kterém se dá stavět a vzdor své nedotaženosti i vyložené zfušovanosti nenudí. Zfetované výkony všech herců, jakož i příšerná, trvale nakřivo zapikovaná kamera, odpudivé filtry a odporné stíračky, se mi v kontextu celkové béčkovosti filmu docela líbily, stejně tak naopak slušné triky a akční scény, obvlášť finále. Jen idiot by bral tohle předražené obskurní béčko vážně a všem, co ho odstřelili bych vzkázal, že jestli jim tohle přijde jako odpad, tak toho v životě opravdu ještě moc neviděli.(2.3.2006)

• Lima

Scientologický věrozvěst Travolta rozbil prasátko, navlékl na sebe kostým, se kterým by byl prvotřídní pouťovou atrakcí a pomohl tak stvořit poctu svému myšlenkovému guruovi, potažmo zakladateli scientologické církve, L.R.Hubbardovi. Ovšem v tomto případě platí, více než jinde, že z extrémně mizerné knihy dobrý film neuděláte. Obzvlášť, když za kamerou stojí člověk, jehož tvůrčí impotence je obdivuhodná a který se zmůže pouze na kradení (či mám tomu říkat citace?) scén ze slavných sci-fi děl (např.zpomalený průlet skleněnými tabulemi po zásahu kulkou je až do očí bijící agonie replikantky Zhory ze Scottova Blade Runnera). Škoda jen, že samotná scientologická církev nebyla stejně "úspěšná", jako tato Travoltova řitní speleologie, bylo by o jedny vlivné fanatiky méně.(9.4.2007)

• Skejpr

mno..tenhle ekloidní útvar budu rozdejchávat hodně dlouho... Fuj tajksl, jen co je pravda... Herecké výkony vesměs na zabití (krom Whitakera, Peppera a Coatese), za některé zločiny proti logice bych je poslal do Haagu, ani taková sranda to nebyla... Psychloni působí naprosto neděsivě, spíš jako nemotorní blbečci na chůdách, většinou se jen pomalu sunou a mávají okolo sebe rukama... Střih je příšernej, záběry na sebe nenavazujou a takové ty předěly mezi záběry, které jsou okoukané z Hvězdných válek mi opravdu lezly krkem.... Triky jsou překvapivě kvalitní, čekal sem něco hroznýho, ale v tomto směru to bylo OK... jinak je ale tenhle film opravdu dost děsnej, pod vlivem těch komentářů tady sem čekal nějakou děsnou srandu, ale ani ta se nekonala...takže pro sledování tohole filmu nemá normální člověk opravdu jedinej důvod...pokud není masochista s úchylkou na dredy..(30.3.2006)