Bojiště Země: Sága roku 3000

Bojisko Zem

Akční / Sci-Fi

USA, 2000, 117 min

• Le_Chuck

Toto by bolo zlé aj na seriál. Bod za pár vydarených efektov.(27.5.2004)

• kOCOUR

Bezpochyby nejzábavnější snímek mého života. Dreadlock Travolta s ošklivým staniolem na nose, suspenzorem, za který by se nemusel stydět ten nejlepší pornoherec, rybářskými holinkami a jedním slovem úžasným dabingem Pavla Trávníčka (který možná ani netuší, jak moc dodal celému filmu říz :) hubí lidskou rasu za doprovodu hlasitého chrochtání a se zbraní, která jako by vypadla z počítačové hry počátku 90. let.Triková stránka je pouze pro nejotrlejší a ani se nesnaží maskovat zoufale malý rozpočet. Což by nebyl zase takový problém, kdyby si slečna Logika neodběhla nakoupit a nenechala autory vymýšlet si své verze přírodních zákonů a poté je počítačově ztvárňovat. Vrcholem slasti je pak téměř doslovně vykradená vestibulová scéna z prvního Matrixu a nechutné citace ze Star Wars. A ta kamera! Zvláštní náklon, který naznačuje nemalé zdravotní problémy jejího operátora, vyvolává citelné bolesti za krkem. A to ani nemluvím o střihu, to je panečku, věc! Smutné na celé věci je fakt, že si Travolta OPRAVDU myslel, že film je neuvěřitelně cool a že vystavěl dokonalou konkurenci všem sci-fi apokalyptickým spektátklům. Nebo je možná i předčil. Ale asi ho ani nenapadlo, že stojí za zrodem jedné z nejlepších filmových komedií, která JE OPRAVDU zábavná. A asi si to nemyslí dodnes. Což se vymyká mému chápání. VŘELE doporučuji jako studijní podklad pro práci na téma "Co všechno je možné ve filmu."(1.6.2003)

• sepp

Zrejme nejhorsi film desetileti. To uz je zabavnejsi pocitat vajgly v popelniku na nadrazi.(7.9.2003)

No... Kniha je vážne kultová (aj keď jej novému vydaniu dali u nás po filme radšej iný názov :-)). Myslím, že sa o Bojisku príliš hovorilo, aby si potom niekto všímal jeho plusy. Taký Costner by sa tu mohol veľa naučiť. Podľa mňa to stačí zostrihať. Bez tohto filmu by svet prišiel a najnamakanejšiu "leteckú prestrelku" (ktoré mi v takých Star Warsoch dosť lezú na nervy). Vzhľadom nato, že som videl ako postupne dopadla Planéta opíc, musím dať 3...(11.4.2005)

• Dudek

Tak na tenhle film se jen tak nezapomene, excelentní herecké výkony a přesvědčivost na druhou... nebo že bych si spletl film?(31.5.2005)