Mistrovský Marlon Brando... těžko se věří tomu, jaký to byl fešák v mládí... avšak jedno mu zůstalo... charisma. Stačí jeden záběr na něj a vše si krade pro sebe. Celý příběh se točil kolem něj a to ať už v záběru byl, či nikoli. Ať na živu byl, či nikoli. Mistrovský film, který je povinností pro každého filmové gurmána. Já jej viděla před lety a dnes se pustila do celé trilogie, protože celkově doháním i filmy, které mi s Marlonem doteď utíkaly. Nádhera. Dlouhá stopáž filmu velmi prospívá, protože s každou minutou je divák ponořen do děje víc a víc. Smekám. ((Pacino zelenáčem))(17.9.2009)

Uchvatne natocena mafianska saga - na to, ze film trva tri hodiny nema slabe misto a cely cas drzi divaka v pozornosti a neda mu vydechnout - proste tohle je prvni filmova trida.(23.5.2002)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $134,966,411Tržby Celosvetovo $268,500,000 ║ Až druhé pozretie tohto ospevovaného filmu mi prinieslo neskutočný zážitok, prvý krát ma sledovanie tohto filmu na TV obrazovke moc neupútalo ale pustenie filmu cez projektor po niekoľkoročnom odstupe už bola úplne iná káva. A výsledok sa dostavil, film som zhltol zo všetkým čo ponúka ako malinu. Tento film je právom tak ospevovaný, v prvom rade má hustú atmosféru vďaka ponúknutému príbehu z prostredia mafiánskych bosov, členitosť príbehu má stále čím upútať nech sa odohráva kdekoľvek, k tomu výborne vytipované obsadenie od samotného Marlona Branda-Al Pacina-... jednoducho radosť pozerať tento herecký koncert všetkých zúčastnených. Francis Ford Coppola natočil majstrovské dielo, plné vypätých scén a postáv čo konajú v zápale vyúsťujúcom v krviprelievanie. /100%/(6.1.2008)

Kmotrovi se jen těžko něco vyčítá. Už samotný název člověka tlačí k vysokému hodnocení. Podle mnohých nejlepší film všech dob, podle ostatních jeden z nejlepších. Vyzdvihl bych Marlona, koňskou hlavu a nabídku, která se neodmítá, ale plné hodnocení dát nemůžu, protože Kmotr místy nudí až běda.(11.10.2009)

Nemůžu hodnotit jinak. Tenhle film sice nevyniká tím, co si asi člověk pod klasickou gangsterkou představí - dlouhými a krvavými přestřelkami, ale naopak nám servíruje úžasnou ságu jedné mafiánské rodiny prostřednictvím velkého kápa Dona Corleoneho (úžasný sípající Marlon Brando) a jeho syna Michaela (geniální Al Pacino), který zpočatku jako jediný z rodiny neměl s mafií a ilegální činností nic společného, ale okolnosti, příležitost a nejspíš i geny dokázaly změnit leccos. Samozřejmě že na pár kulek do hlavy (a nejen do ní dojde), ale tím hlavním jsou zde proměny a vývoj postav, úkoly, které chtějí nebo musí plnit, intriky mezi přistěhovaleckými rodinami atd. Kromě famózních hereckých výkonů je nepřehlédnutelná perfektní režie, díky které téměř tříhodinový film uteče jakoby nic a také nepřeslechnutelně krásná hudba Nina Roty. U mě jde opravdu při vší úctě k Martinu Scorsesemu o nejlepší mafiánský film, jaký jsem kdy viděla a zřejmě i uvidím, tohle už se dneska netočí.(2.7.2006)