Asi bych po delším přemýšlení našla na Kmotrovi nějakou chybu, ale mohla bych dostat nabídku, jakou nelze odmítnout, takže to raději neudělám. Málokdy se vidí, aby film vyvolával stejné pocity jako kniha, Kmotrovi se to ale daří bez nejmenší námahy, v čemž mu navíc pomáhají skvělí herci, především s velkou slávou se navrátivší Brando.(5.7.2007)

Tak nějak chápu, proč se tenhle film stal legendou. Abych se přiznala, mě moc nebavil, ale musím uznat, že zvuk, provedené některých scény jsou geniální. Proto ty čtyři *... jinak prostě: mafie mi nic moc neříká, její hyerarchie už vůbec ne, častokrát jsem se nachytala, jak se nudím. Vidět už to znovu nemusím, ani se mi nechce. Ano, Brando byl skvělý, přeměna Pacina skvělá, ale mám takové tušení, že jako knihu by mě to bavilo mnohem více. Ale ten konec se mi líbil, to jako fakt :-)(6.11.2009)

Spolu s Apokalypsou nejlepsi film od Coppoly. Cetl jsem knizku a spousta veci z ni ve filmu chybi, ale ne nic moc zasadniho. Film je diky tomu trochu sviznejsi a hlavne diky tomu, ze jsem znal postavy, mi prisel i prehlednejsi. I kdyz tu je spousta skvelych hercu jako Al Pacino, Diane Keaton, Robert Duvall, John Cazale a vynikajici James Caan, tak jim stejne kraluje naprosto bezchybnej Marlon Brando, on je jedinej pravej Kmotr. I kdyz je ve filmu prestrelek minimum a film je dost dlouhej, tak me ani na minutu nenudil. Navic ma film hodne slusnou hudbu a na dobu vzniku nepusobi nijak stare. Jediny co bych vytknul je krev, ktera vypada jak redenej kecup. Jeden z nejlepsich krimi mafianskejch filmu, ne - li nejlepsi.(20.7.2006)

Nezapomenutelné dílo mistrů (Puza i Coppoly), výborné výkony všech zúčastněných, jedny z nejpůsobivějších scén historie filmu. Strohé hodnocení, ale tady jsou slova zbytečná. Nejoblíbenější vedlejší postava? Samozřejmě Tom Hagen;) 100%(8.5.2003)

Při sledování tohoto skvělého filmu, jsem si opravdu přál být mafiánem. Je to prostě bezchybný film, který názorně ukazuje, co je opravdu důležité! Čest, omerta a hlavně bezpečí a spokojenost rodiny! Chápu , že vše má své stinné stránky a i nelítostného mafiána mohou začít trápit výčitky svědomí, ale to je nutná daň za život v bezpečí mafie. Ať mi Puzo s Coppolou netvrdí, že nechtěli oslavit skvělou Cosa Nostru i její americkou odnož! Ať žije mafie! Smrt fízlům a práskačům!(20.9.2004)

• - Spoiler: Při střelbě na Sonnyho (James Caan) u mýtné brány je vidět, že čelní sklo jeho auta je rozstřílené. Při závěrečném záběru, když přijíždí ostatní a Sonny leží na vozovce, je vidět, že čelní sklo je neporušené. (Vladko10)

• - Obsazení Richarda Conteho (Brazini) byl nápad matky dnes již slavného režiséra Martina Scorseseho Catherine Scorsese. (GreatestFan)

• - Frank Sinatra bol nahnevaný z viditeľnej paralely medzi ním a postavou Jonyho Fontanea (Al Martino). Pri zoznámení s Mariom Puzom v reštaurácii Chasen's sa obaja pohádali a dokonca sa medzi nimi strhla šarvátka. (Dado513)