Začátek mafiánské ságy rodiny Corleonů, Marlon Brando zde ztvárnil roli Dona na výbornou.Al pacino a jeho přeměna ze šlušného synka na mafiána, nemá doteď na filmovém plátně obdoby.Film Vás vtáhné svou úžasnou atmosférou.(6.7.2006)

Spolu s Apokalypsou nejlepsi film od Coppoly. Cetl jsem knizku a spousta veci z ni ve filmu chybi, ale ne nic moc zasadniho. Film je diky tomu trochu sviznejsi a hlavne diky tomu, ze jsem znal postavy, mi prisel i prehlednejsi. I kdyz tu je spousta skvelych hercu jako Al Pacino, Diane Keaton, Robert Duvall, John Cazale a vynikajici James Caan, tak jim stejne kraluje naprosto bezchybnej Marlon Brando, on je jedinej pravej Kmotr. I kdyz je ve filmu prestrelek minimum a film je dost dlouhej, tak me ani na minutu nenudil. Navic ma film hodne slusnou hudbu a na dobu vzniku nepusobi nijak stare. Jediny co bych vytknul je krev, ktera vypada jak redenej kecup. Jeden z nejlepsich krimi mafianskejch filmu, ne - li nejlepsi.(20.7.2006)

Teprve stříbrné plátno mi konečně umožnilo pocítit velikost tohoto skvostu, který mi v omezené a mělké ploše televizní obrazovky přišel vždy jaksi rozvláčný a bez hloubky některých dalších Coppolových děl. Byl to, samozřejmě, omyl. Kmotr je neobyčejně robustní epikou, ryze narativním filmem, jehož monumentálnost je plná jemných detailů a scén vystavěných s architektonickou precizností (způsob, jakým režisér mistrně kombinuje různé složky vypravování, aby umocnil intenzivní napětí, je jedinečný). Nelze ho konzumovat po částech, nelze u něj vypnout pozornost. Coppola je intenzivní, scény do sebe logicky vplývají (prolínačkový střih není samoúčelný) a fascinující je sledovat proměny postav, které jakoby s filmem stárly a radikálně se vnitřně přetvářely. Kmotr je "film-život", radikální manifest fiktivního času, který svou sevřeností a silou dokáže zcela ovládnout ten aktuální. Podmanivý, kontemplativní zážitek, který to plátno velké skutečně potřebuje.(12.1.2011)

Knihu som nečítal. Film je výborný ale rozhodne z neho nie som odvarený tak aby som ho vyhlásil za najlepší film aký bol kedy natočený - to totiž ani náhodou nie je. Skôr na 4,5*.(12.4.2004)

Scénář: Mario Puzo, Francis Ford Coppola .. Bezpečně nejlepší díl z celé Godfather trilogie a jeden ze tří vrcholů mafiánského žánru potažmo ten třetí v řadě, protože Goodfellas nebo Once Upon a Time in America jsou kalibru nejtěžšího. Přesto, jeden z mých nejoblíbenějších filmů a to nejen pro milované téma, ale rozhodně i za působivé zpracování a bezchybné herecké výkony. 100%.(21.10.2007)