Začátek mafiánské ságy rodiny Corleonů, Marlon Brando zde ztvárnil roli Dona na výbornou.Al pacino a jeho přeměna ze šlušného synka na mafiána, nemá doteď na filmovém plátně obdoby.Film Vás vtáhné svou úžasnou atmosférou.(6.7.2006)

Mluvit o Kmotrovi je jako omílat stále dokola stejnou říkanku. Stačí snad říct jen to, že se stal legendou, a každému musí být jasné, že tenhle film musí stát za to.(13.8.2002)

Scénář: Mario Puzo, Francis Ford Coppola .. Bezpečně nejlepší díl z celé Godfather trilogie a jeden ze tří vrcholů mafiánského žánru potažmo ten třetí v řadě, protože Goodfellas nebo Once Upon a Time in America jsou kalibru nejtěžšího. Přesto, jeden z mých nejoblíbenějších filmů a to nejen pro milované téma, ale rozhodně i za působivé zpracování a bezchybné herecké výkony. 100%.(21.10.2007)

Mistrovský Marlon Brando... těžko se věří tomu, jaký to byl fešák v mládí... avšak jedno mu zůstalo... charisma. Stačí jeden záběr na něj a vše si krade pro sebe. Celý příběh se točil kolem něj a to ať už v záběru byl, či nikoli. Ať na živu byl, či nikoli. Mistrovský film, který je povinností pro každého filmové gurmána. Já jej viděla před lety a dnes se pustila do celé trilogie, protože celkově doháním i filmy, které mi s Marlonem doteď utíkaly. Nádhera. Dlouhá stopáž filmu velmi prospívá, protože s každou minutou je divák ponořen do děje víc a víc. Smekám. ((Pacino zelenáčem))(17.9.2009)

Uchvatne natocena mafianska saga - na to, ze film trva tri hodiny nema slabe misto a cely cas drzi divaka v pozornosti a neda mu vydechnout - proste tohle je prvni filmova trida.(23.5.2002)