"TRÁVÍŠ ČAS SE SVOU RODINOU? TO JE DOBŘE. MUŽ, KTERÝ SE NEVĚNUJE SVÉ RODINĚ NIKDY NEMůŽE BÝT PRAVÝM MUŽEM." Stylově temná a pietní filmová adaptace strhující mafiánské ságy Maria Puza. Knihu jsem četl několikrát a patří k mým nejoblíbenějším, je čtivá a každý mladý muž v ní najde odpovědi na všechy svoje otázky o životě a světě, včetně té ohledně jeho pracovního zařazení :) Film sice knihu nezbytně oklešťuje, ale činí tak citlivě a jediná významnější věc o níž přijdeme je vzestup dona Corleona, kterého se ale dočkáme v druhém dílu. Vynikající je herecké obsazení, obzvláště pak Marlon Brando a mladičký Al Pacino, který perfektně vystihl přerod Michaela v kmotra. Na imdb mě dostala tahle lakonická poznámka - Body count: 18 (including the horse).(15.7.2006)

Coppolův majstrštyk, který se jako jedna z mála adaptací vyrovná knižní předloze. Dle mého ji i občas překonává.(29.1.2007)

Kult. Nejlepší mafiánka jaká, kdy byla natočena. Nepřekonaný klenot světové filmografie. Je opravdu pozoruhodné jak nás na tří hodinovém filmu dokáže bavit každá minuta filmu. Geniální Marlon Brando. " I Can Make him an offer, what he cant refused. "(30.11.2007)

Mistrovské dílo bez jediného kazu. Přestože by se dal příběh shrnout do jedné věty, nezbylo mi než jej po kouskách hltat celé tři hodiny a kroutit hlavou nad Coppolovým nesmrtelným kumštem.(24.7.2004)

Fašistický - a ani zbla sebereflexivní - masterpiece o privilegované vrstvě nadřazených.(2.7.2008)