Tak nějak chápu, proč se tenhle film stal legendou. Abych se přiznala, mě moc nebavil, ale musím uznat, že zvuk, provedené některých scény jsou geniální. Proto ty čtyři *... jinak prostě: mafie mi nic moc neříká, její hyerarchie už vůbec ne, častokrát jsem se nachytala, jak se nudím. Vidět už to znovu nemusím, ani se mi nechce. Ano, Brando byl skvělý, přeměna Pacina skvělá, ale mám takové tušení, že jako knihu by mě to bavilo mnohem více. Ale ten konec se mi líbil, to jako fakt :-)(6.11.2009)

„Až tak veľmi zasa neodpúšťam.“ Tu je škoda vypisovať dlhé komentáre. Presný prepis výbornej Puzovej knižky. Výsledkom je klasické dielo svetovej kinematografie o rodine a rezaní hláv. Vynikajúce herecké obsadenie (cholerický Caan, verný Duvall, neopísateľný Marlon Brando), hrsť legendárnych scén (kôň, pomaranče) a pocit, že ani jedna scéna nie je vo filme zbytočná. Nádhera. Bomba. Človeče.(7.6.2008)

Kmotr je gangsterské ultimátum. K tomu není moc co víc dodat. Marlon Brando je jedinečný a nepřekoná ho ani Al Pacino. A to hlavně proto, že výkon Marlona Branda je snad jeden z těch největších hereckých výkonů, co jsem ve filmu kdy vůbec zažil. Výborný od začátku do konce. Sice má film 175 minut, ale co je to v porovnání s jednou dekádou mafiánské rodiny, která je všecko, jenom ne nudná.(3.12.2012)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Legendární snímek podle geniální předlohy Maria Puza. Úžasný Marlon Brando a Al Pacino (tehdy začínající v hlavních rolích). Je zajímavé sledovat vývoj od spokojené mafiánské rodiny přes různé odvety a vendety pohlcující postupně životy členů širší rodiny až k úspěšnému sice, ale téměř osamělému konci v závěrečných dílech filmové ságy. Trailer (s nádherným hudební tématem filmu): http://www.csfd.cz/film/1644-kmotr-godfather-the/videa/(12.1.2009)

Coppolův majstrštyk, který se jako jedna z mála adaptací vyrovná knižní předloze. Dle mého ji i občas překonává.(29.1.2007)

• - Väčšina recenzií na film bola pozitívna. Niektorí kritici mu však vyčítali nadmernú dĺžku a Stanley Kaufman z The New Republic dokonca prehlásil: Brandovi vypchali líca pudingom a začiernili mu zuby. Rozpráva zachrípnutým hlasom a strnulo sa pohybuje. Toto oslavujú ako úžasné herectvo. Aký herec, taký film, kľúčovým pojmom je inflácia.“ (Dado513)

• - Jako mafiánské sídlo Vita Coleoneho (Marlon Brando) posloužila kamenná vila s pěti ložnicemi a čtyřmi koupelnami postavená v roce 1930 na newyorském Staten Islandu. Majitelé s natáčením souhlasili za novou střechu. Od listopadu 2014 byla nemovitost k prodeji za 2,9 miliónů dolarů (cca 71,6 mil. Kč), majitelé však nakonec nabídku stáhli. (peetriss)

• - Svatební scéna se točila týden. (GreatestFan)