• golfista
  *****

  Po přečtení knihy jsem si řekl, že nikdo nemůže natočit film, který by alespoň vzdáleně navodil tu atmosféru, jakou jsem prožíval u stránek knihy. Proto jsem film ignoroval až do včerejška - cca 30 let ! Ten noční zážitek jen potvrdil, jak moc jsem se celou tu dobu mýlil ! Skvělý film, který se naprosto právem stal klasikou. Ze všech nej... bych si dovolil vyzvednout výkon Marlonda Branda - opravdu nezapomenutelný zážitek !(21.2.2003)

 • Marius
  *****

  Knihu som nečítal. Film je výborný ale rozhodne z neho nie som odvarený tak aby som ho vyhlásil za najlepší film aký bol kedy natočený - to totiž ani náhodou nie je. Skôr na 4,5*.(12.4.2004)

 • movie
  *****

  KMOTR mě rozhodně chladným nenechal a naopak mi potvrdil svůj status oprávněné klasiky. Coppolova místy až velmi civilní režie nechává téměř 3 hodinový opus náramně plynout a herecké výkony jsou jedna velká slast, když byl Brando, Pacino či Duvall v záběru, ani jsem nedutal.(15.2.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - James Caan (Sonny) a Abe Vigoda (Tessio) jsou Židé, kteří hráli Italy a Alex Rocco (Moe Greene) zase Ital hrající Žida. (GreatestFan)

 • - Frank Sinatra bol nahnevaný z viditeľnej paralely medzi ním a postavou Jonyho Fontanea (Al Martino). Pri zoznámení s Mariom Puzom v reštaurácii Chasen's sa obaja pohádali a dokonca sa medzi nimi strhla šarvátka. (Dado513)

 • - Videohru "The Godfather" z roku 2006 režisér Coppola zavrhol so slovami: „Táto hra premenila film, na ktorom sme toľko pracovali, na nenáročný masaker - vraždi, lebo inak budeš zavraždený.“ (Dado513)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace