"Kde jsou všichni muži? Vendeta je všechny zabila."...Kmotr není jen nejlepší gangsterská sága, ale i ten nejlepší film o hrátkách mužů a údělu žen. A Al Pacino je ten nejlepší herec, kterého znám. I kdyby ani nepohnul brvou, dokáže hrát pouhýma očima. Nikdy nezapomenu na jeho pohled, kdy daruje Appolonii náhrdelník při námluvách, nebo když při pohřbu Dona Corleana pozoruje své odpůrce. Fantastico! Fenomenale!(19.10.2003)

Film plný paradoxů.(8.4.2004)

KMOTR mě rozhodně chladným nenechal a naopak mi potvrdil svůj status oprávněné klasiky. Coppolova místy až velmi civilní režie nechává téměř 3 hodinový opus náramně plynout a herecké výkony jsou jedna velká slast, když byl Brando, Pacino či Duvall v záběru, ani jsem nedutal.(15.2.2009)

„Neříkám, že nechci umřít, jen nechci být u toho, bez puštěného THE GODFATHERA až se to stane“.(5.9.2011)

Asi bych po delším přemýšlení našla na Kmotrovi nějakou chybu, ale mohla bych dostat nabídku, jakou nelze odmítnout, takže to raději neudělám. Málokdy se vidí, aby film vyvolával stejné pocity jako kniha, Kmotrovi se to ale daří bez nejmenší námahy, v čemž mu navíc pomáhají skvělí herci, především s velkou slávou se navrátivší Brando.(5.7.2007)