KMOTR mě rozhodně chladným nenechal a naopak mi potvrdil svůj status oprávněné klasiky. Coppolova místy až velmi civilní režie nechává téměř 3 hodinový opus náramně plynout a herecké výkony jsou jedna velká slast, když byl Brando, Pacino či Duvall v záběru, ani jsem nedutal.(15.2.2009)

Uchvatne natocena mafianska saga - na to, ze film trva tri hodiny nema slabe misto a cely cas drzi divaka v pozornosti a neda mu vydechnout - proste tohle je prvni filmova trida.(23.5.2002)

Pro spravedlnost musíme za Donem Corleonem! ,,Nestál jste o moje přátelství. Chránil Vás stát. A teď po mě chcete spravedlnost. Jednoho dne, který třeba ani nepřijde, tě požádám o službu, ale do té doby přijmi spravedlnost jako dar.“ ,,Kdo další je na seznamu?“....... Pokuď se vám aspoň trochu líbí mafiánský filmy a máte 3 hodiny času a hlavně klidu, neváhejte! Pro filmové fanoušky je to povinnost! Přestože se zde hodně mluví, tak mě ty mafiánský keci dost berou. Co je na nich zajímavýho? Nevím, snad že je autorita M.Branda cítit až do obýváku, J.Caan je všehoschopný nástupce a Al Pacino mužem činu. Neskutečné herecké výkony!!!! ,,Budeme přáteli? KMOTŘE?“ Já jsem jednoznačně pro!!!!(10.9.2006)

"TRÁVÍŠ ČAS SE SVOU RODINOU? TO JE DOBŘE. MUŽ, KTERÝ SE NEVĚNUJE SVÉ RODINĚ NIKDY NEMůŽE BÝT PRAVÝM MUŽEM." Stylově temná a pietní filmová adaptace strhující mafiánské ságy Maria Puza. Knihu jsem četl několikrát a patří k mým nejoblíbenějším, je čtivá a každý mladý muž v ní najde odpovědi na všechy svoje otázky o životě a světě, včetně té ohledně jeho pracovního zařazení :) Film sice knihu nezbytně oklešťuje, ale činí tak citlivě a jediná významnější věc o níž přijdeme je vzestup dona Corleona, kterého se ale dočkáme v druhém dílu. Vynikající je herecké obsazení, obzvláště pak Marlon Brando a mladičký Al Pacino, který perfektně vystihl přerod Michaela v kmotra. Na imdb mě dostala tahle lakonická poznámka - Body count: 18 (including the horse).(15.7.2006)

Mistrovský Marlon Brando... těžko se věří tomu, jaký to byl fešák v mládí... avšak jedno mu zůstalo... charisma. Stačí jeden záběr na něj a vše si krade pro sebe. Celý příběh se točil kolem něj a to ať už v záběru byl, či nikoli. Ať na živu byl, či nikoli. Mistrovský film, který je povinností pro každého filmové gurmána. Já jej viděla před lety a dnes se pustila do celé trilogie, protože celkově doháním i filmy, které mi s Marlonem doteď utíkaly. Nádhera. Dlouhá stopáž filmu velmi prospívá, protože s každou minutou je divák ponořen do děje víc a víc. Smekám. ((Pacino zelenáčem))(17.9.2009)