Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  *****

  Scénář: Mario Puzo, Francis Ford Coppola .. Bezpečně nejlepší díl z celé Godfather trilogie a jeden ze tří vrcholů mafiánského žánru potažmo ten třetí v řadě, protože Goodfellas nebo Once Upon a Time in America jsou kalibru nejtěžšího. Přesto, jeden z mých nejoblíbenějších filmů a to nejen pro milované téma, ale rozhodně i za působivé zpracování a bezchybné herecké výkony. 100%.(21.10.2007)

 • Houdini
  *****

  NFR 1990, Oscar 3 : Nejlepší film, Herec HR - Marlon Brando, Scénář - A + 8 nominací: Herec VR - James Caan, Herec VR - Al Pacino, Herec VR - Robert Duvall, Kostýmy, Režie, Střih, Zvuk, Hudba(20.2.2004)

 • Marigold
  *****

  Teprve stříbrné plátno mi konečně umožnilo pocítit velikost tohoto skvostu, který mi v omezené a mělké ploše televizní obrazovky přišel vždy jaksi rozvláčný a bez hloubky některých dalších Coppolových děl. Byl to, samozřejmě, omyl. Kmotr je neobyčejně robustní epikou, ryze narativním filmem, jehož monumentálnost je plná jemných detailů a scén vystavěných s architektonickou precizností (způsob, jakým režisér mistrně kombinuje různé složky vypravování, aby umocnil intenzivní napětí, je jedinečný). Nelze ho konzumovat po částech, nelze u něj vypnout pozornost. Coppola je intenzivní, scény do sebe logicky vplývají (prolínačkový střih není samoúčelný) a fascinující je sledovat proměny postav, které jakoby s filmem stárly a radikálně se vnitřně přetvářely. Kmotr je "film-život", radikální manifest fiktivního času, který svou sevřeností a silou dokáže zcela ovládnout ten aktuální. Podmanivý, kontemplativní zážitek, který to plátno velké skutečně potřebuje.(12.1.2011)

 • Superpero
  *****

  Inu co dodat? Geniální film s geniálními herci... Vše je naprosto skvostně zrežírované, oceňuji hlavně finální zůčtování které se prostřihává s křtinami Michaelova malého kmotřence, při té sekvenci mi vždy běhá mráz po zádech. Celý tenhle film je jeden velký skvost!(17.1.2005)

 • Enšpígl
  *****

  Začátek mafiánské ságy rodiny Corleonů, Marlon Brando zde ztvárnil roli Dona na výbornou.Al pacino a jeho přeměna ze šlušného synka na mafiána, nemá doteď na filmovém plátně obdoby.Film Vás vtáhné svou úžasnou atmosférou.(6.7.2006)

 • - Sonnyho (James Caan) frázi ''bada-bing!'' měl herec od skutečného gangstera jménem Carmine Persico, mimo jiné šlo o hercovou improvizaci. (GreatestFan)

 • - F. F. Coppola do role Vita (Marlon Brando) odmítl obsadit Orsona Wellese. (GreatestFan)

 • - Mafia si vydupala i pár úloh v komparze a niektorí bossovia zavítali počas nakrúcania priamo na pľac, na kontrolu. Dokonca sa traduje, že Al Pacino (Michael Corleone) a Marlon Brando (Vito Corleone) od nich odkukali gestá a štýl vystupovania. (peiton)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace