Asi bych po delším přemýšlení našla na Kmotrovi nějakou chybu, ale mohla bych dostat nabídku, jakou nelze odmítnout, takže to raději neudělám. Málokdy se vidí, aby film vyvolával stejné pocity jako kniha, Kmotrovi se to ale daří bez nejmenší námahy, v čemž mu navíc pomáhají skvělí herci, především s velkou slávou se navrátivší Brando.(5.7.2007)

Kmotr je gangsterské ultimátum. K tomu není moc co víc dodat. Marlon Brando je jedinečný a nepřekoná ho ani Al Pacino. A to hlavně proto, že výkon Marlona Branda je snad jeden z těch největších hereckých výkonů, co jsem ve filmu kdy vůbec zažil. Výborný od začátku do konce. Sice má film 175 minut, ale co je to v porovnání s jednou dekádou mafiánské rodiny, která je všecko, jenom ne nudná.(3.12.2012)

Dlouho, předlouho jsem odkládal zhlédnutí Kmotra. Nevím proč, snad ze strachu. Ze strachu, že se mi snad klasika nezalíbí natolik, abych jí z fleku hodil vysoké hodnocení. Mé obavy se ukázaly jako liché, Kmotr je neskutečnou filmovou kvalitou a právem patří mezi absolutní špičku světového filmu. Dokonce bych si dokázal Kmotra představit na třetí příčce, hned za Shawshankem a Forrestem. Co však s ostatními nesdílím je bezbřehé obdivování hereckého výkonu (ano, byl výborný) Marlona Branda. Podle mého je absolutním vítězem mladý Al Pacino, není divu že ho jeho výkon v Kmotrovi odrazil k téměř dokonalým hereckým výkonům a nezapomenutelným rolím. No, já teď jdu urychleně shánět obě pokračování a hlavně knižní předlohu...(5.7.2008)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Legendární snímek podle geniální předlohy Maria Puza. Úžasný Marlon Brando a Al Pacino (tehdy začínající v hlavních rolích). Je zajímavé sledovat vývoj od spokojené mafiánské rodiny přes různé odvety a vendety pohlcující postupně životy členů širší rodiny až k úspěšnému sice, ale téměř osamělému konci v závěrečných dílech filmové ságy. Trailer (s nádherným hudební tématem filmu): http://www.csfd.cz/film/1644-kmotr-godfather-the/videa/(12.1.2009)

Nezapomenutelné dílo mistrů (Puza i Coppoly), výborné výkony všech zúčastněných, jedny z nejpůsobivějších scén historie filmu. Strohé hodnocení, ale tady jsou slova zbytečná. Nejoblíbenější vedlejší postava? Samozřejmě Tom Hagen;) 100%(8.5.2003)