Kultovní filmový muzikál se spoustou nádherných písniček, který udělal hvězdu jak z Johna Travolty (i když on už si udělal jméno na Horečce sobotní noci), tak z Olivie Newton-John. Tohle musel vidět zkrátka každý......(1.12.2007)

Klasika. Jako malý jsem si na tom strašně ulítával a mým snem bylo žít v americe 70. let a chodit do školy s Jonem Travoltou. Už jenom pro ta auta! (...a holky - updatováno 30.3.2007;))(18.4.2005)

Zbytečně přeceňovaný film... Když někdy počátkem osumdesátých frčely v husákovském česku naplno travoltovské trendy, tehdy my kluci (co jsme spolu začínali pořádně vnímat film a muziku) jsme měli jízlivou nadávku "travoltíku". Travoltictví skončilo naštěstí v propadlišti popkultůry a i tenhle film už dnes není kultem dob minulých. A s odstupem už dnes lze tuhle taškařici hodnotit bez emocí. Jako film je to průměrné až běda a co se týče hudby, mající evokovat léta šedesátá - no tož to si raděj poslechnu ta opravdová šedesátá... :-)(5.7.2006)

Skvělá atmosféra středních amerických škol, které já tak miluju a k tomu pohodový výkon Johna Travolty - prostě pohodová klasika.(9.12.2005)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $188,389,888Tržby Celosvetovo $394,589,888Tržby za predaj DVD v USA údaje od roku 2006 $23,277,428 //počet predaných kusov 1,768,696/75%/(29.6.2005)

• - O roli Dannyho se utkali John Travolta, Richard Gere a Patrick Swayze. Rozhodly pěvecké schopnosti, které neměli Travoltovi rivalové. (Zdroj: časopis retro č.8/2016). (marhan)

• - Jeff Conaway musel chodit mírně nahrbený, aby se John Travolta jevil vyšší. (Kulmon)

• - Olivia Newton-John musela mít na konci filmu zašité kalhoty, kvůli lámání zipu. (Kulmon)