"...Well-a, well-a, well-a, uh! Tell me more, tell me more Did you get very far? Tell me more, tell me more Like does he have a car?... Well-a, well-a, well-a, uh! Tell me more, tell me more Was it love at first sight? Tell me more, tell me more Did she put up a fight?... Tell me more, tell me more But you don't gotta brag. Tell me more, tell me more 'Cause he sounds like a drag... Tell me more, tell me more How much dough did he spend? Tell me more, tell me more Could she get me a friend? Summer dreams ripped at the seams. But, oh, those summer nights. Tell me more, tell me more... Letní čas zradil nás, ale ach ta letní noc. A co dál řekni nám... Tell me more..." A čo ďalej? Vy to neviete? Prezradiť to? Povedať ako sa bude vyvíjať príbeh stredoškolskej lásky mladého rebela v koženej bunde s frajersky vyčesaným három Dannyho Zucca a krásnej, jemnej Sandy? Radšej nie. Ak chcete vedieť ako to medzi nimi dopadlo, pozrite si tento podarený muzikál. Dodnes je to jeden z najlepších, najkvalitnejších teenagerských hudobno-tanečných filmov. Časom preverená, značková, štvorhviezdičková "Pomáda". ****(1.11.2010)

Som presvedčený, že dnes by už muzikál tochto typu nenadchol tak publikum, ako to bolo v časoch jeho vzniku – a vlastne to bol vtedajší životný štýl ľudí, ktorý zabezpečil úspech formy tochto filmu. Mne sa osobne muzika až tak nepáčila, ako špičkové jazz elementy v tancoch a pocitové prežívanie každého jedného pohybu. Divadelná forma tiež nesklamala. A preklad textov bol tiež dobrý. (CZ)(30.10.2008)

Nestárnoucí klasika s úžasnou, a ještě jednou - úžasnou hudbou. Podpořená koňskou dávkou humoru v odlehčeně pozitivní kulise padesátých let; jež jsou lehce šmrncnuty náladou let sedmdesátých, v nichž se film točil. No a samozřejmě Danny Zuko a Sandy Olsen... pro mně jeden z nejmilovanějších párů filmové historie.(10.3.2011)

Vypadnout ze své role frajírka a hvězdy party nebo rozvíjet svou prázdninovou lásku z pláže? Danny a Sandy. Znají je všichni. Stejně jako skladby, které se díky tomuhle kousku proslavily. Nejednou muzikály pomocí svého rámce dokázaly snáz proniknout tam, kam se někdy těžká dramata prodírala jen stěží. Pomáda určitě nemá ambice sdělit publiku něco zásadního, řeší maximálně milostné problémy mládeže nebo hrozbu těhotenství, ale pubertální slzy tekly tehdy, o deset let později, o dalších deset let později a divák si Pomádu pustí klidně i dnes. A vůbec to díky dokonale namíchaným ingrediencím ničemu nevadí. Nostalgie funguje, John Travolta je bourák par excellence, Olivia Newton-John zatraceně roztomilá, zápletky dietní, konflikty úsměvné. Našel by se půltucet dalších chyb, ale proč bychom to dělali?(9.8.2016)

muzikálová klasika.. oblíbený film moji babičky... oblíbený film mojí mámi.. oblíbený film můj.. a jistě bude oblíbený film mé dcery, na které se ještě ani nepracuje =o) našlo by se na něm tolik chyb.. ale já je hladat nechci.. ba je ani nevidím.. protože to pozlátko okolo mě tak unáší.. k tomu úžasný písničky.. a sexy Travolta se svým ďolíčkem.. no co víc si ženská může přát :-D(31.3.2009)

• - Mladý režisér Randal Kleiser sa musel neustále podriaďovať producentovi Allanovi Carrovi, ktorý mu nakázal, aby nepoužíval mäkkú ostrosť a tlmenejšie svetlá, ktoré mali vyvolať atmosféru 50. rokov. (Zdroj: moviemania.sk) (classic)

• - Piesne z filmu sa do éteru púšťali ešte pred premiérou a dokonale fungovali ako reklamné „prepadové“ jednotky dobíjajúce prvé priečky svetových hitparád. Všetky piesne sprevádzali klipy vystrihnuté z filmu, čo umožnilo pripraviť divákov na bleskovú módnu vojnu. (marlon)

• - S výdělkem 188 755 690 amerických dolarů v USA je v domovské zemi snímek k roku 2013 nejvýdělečnějším muzikálem. (GreatestFan)