Jednička měla několik vrcholů, dvojka jen jeden. Chyba se tedy našla a tentokrát nejsem sužován tím pocitem dokonalosti... Michael žije v otcově odkazu a zažívá útrapy při řízení Corleonovského impéria. Spolu s tím sledujeme i příběh mladého Vita, který roku 1901, ještě jako malý kluk, uprchl ze Sicílie a doplul na newyorský Ellis Island. Pořád je to velká story, jenom o něco slabší. Charaktery mě už také tolik nezaujaly, nicméně ten Pacinův si (bráno už od minula) prošel zajímavým vývojem a skončil v nezávidění hodné situaci. Monstrum či nikoli? [HD](8.10.2010)

Příručka pravicového konzervatismu.(2.7.2008)

Stejně jako v případě prvního Kmotra, i tento díl jsem docenil až časem. Strhující příběh mafiánské rodiny má něco do sebe. Takovéhle filmy by už dnes vzniknout nemohly...(1.4.2009)

Scénář: Mario Puzo, Francis Ford Coppola .. Výtečný, leč trochu natahovaný, proto místy ne tak působivý, přírůstek do ságy rodu Corleone. Ani Robert De Niro nedokázal přesunout ručičku vah na stranu někdy přechvalované dvojky. Kmotr II. se kvalitou, jak formální tak hereckou sice přibližuje svému předchůdci, ale v některých pasážích je už hodně přebubřelý a pro mě tak bude vždy “jen“ dvojkou. 95%.(21.10.2007)

Filmy Kmotr (třetí jsem ještě neviděl, takže..) jsou jako olivy. První chutná strašně trpce a říkáte si, že už si snad ani druhou nevezmete. Jenže pak neodoláte a už žvýkáte druhou. Je pořád trpká, ale už vám začíná chutnat a při třetí už tuto pochutinu považujete za drogu. Chcete víc a nemůžete přestat. A přesně takhle to mám s Kmotrem. První díl s Marlonem Brandonem je sice úchvátný, ale prostě mě to neposadilo na zadek. Dvojka je ale přesně to co jsem chtěl vidět. Emoce, hádky, přestřelky, nenávist, pocity úzkosti atd. Nejvíc se mi líbilo prolínání se s dětstvím Vita, to prostě mělo švih a De Niro tomu všemu vévodil (ten jeho hlas byl skvělej). Ovšem přehlednutí Al Pacina akademií byla opravdu ostuda: "Styďte se!". Za nějakou dobu se určitě budu chtít podívat na finální díl a nesmím zapomenout koupit si k němu olivy :D "Pasuji tímto režiséra F.F. Coppolu do královského stavu ! ".(30.8.2007)

• - James Caan dostal za svou epizodní roli Sonnyho ve vzpomínkové scéně na konci filmu stejnou částku, jakou dostal za natáčení prvního dílu. (don corleone)

• - V předprodeji bylo na premiéru vyprodáno 340 kinosálů. Lidé za tyto lístky zaplatili 26 milionů amerických dolarů. (don corleone)

• - Francis Ford Coppola prohlásil, že by pokračování Kmotra raději pouze produkoval a na režii navrhnul místo sebe Martina Scorsese. Nakonec byl studiem přemluven a s několika podmínkami s natáčením souhlasil. Mimo jiné ho přesvědčilo studio i darovanou limuzínou Mercedes Benz. Šéfové studia mu také slíbili značný podíl ze zisku a do budoucna tvůrčí svobodu. Coppola pod vidinou svobodné budoucí seberealizace na nabídku kývl, i když natáčení prvního dílu bylo pro něho velmi vyčerpávající. (don corleone)