"Nechci zabít všechny. Jen své nepřátele." Úžasný. Neuvěřitelný. Nikdy bych nevěřila, že se dvojka Kmotra dokáže vyrovnat brilantní jedničce. A přitom mám pokračování stejně ráda, co je lepší si netroufám odhadnout. Pro Kmotra II jsem ale přece jen měla trochu usnadněné podmínky, neztrácela jsem se v postavách jako v jedničce, ani jsem se nakonec nerozhodla před dokoukáním přečíst knížku, abych pochopila děj. Tedy jsem ani předem neznala dějové zvraty. A závěr? Krásné, prostě krásné... a navíc skutečně srozumitelné. Vývoj postavy Michaela Corleona je podán naprosto přesvědčivě a mimořádně zajímavě, když jsem si jeho obraz zarmouceného muže v závěru srovnala s tím klukem ze svatby z prvního dílu, začala jsem ho až litovat. A ta krásná italština! Nemůžu si pomoct, ale zdálo se mi, že se v pokračování objevuje mnohem víc, navíc jak z úst Pacina, tak i De Nira zní více než příjemně. Co dodat? Kmotr II je obrovským soubojem dvou herců, kteří patří mezi nejlepší (nejen mafiánské) herce, jací se kdy narodili. Roberta De Nira a Al Pacina. A tentokrát De Niro Pacina možná skutečně přehrál. To ale rozhodně neznamená, že by vás Pacino jediným pohledem nedokázal naprosto uzemnit. Nádhera, nádhera... "Otec mě v této místnosti naučil řadu věcí. Říkal mi: 'Drž se přátele blízko u těla, ale nepřátele ještě blíž.'"(14.12.2007)

Perfektní děj, fantastická režie, famózní Al Pacino... Druhý díl, který se svému předchůdci nejen vyrovnal, ale místy ho i předčil.(4.7.2006)

Jednička měla několik vrcholů, dvojka jen jeden. Chyba se tedy našla a tentokrát nejsem sužován tím pocitem dokonalosti... Michael žije v otcově odkazu a zažívá útrapy při řízení Corleonovského impéria. Spolu s tím sledujeme i příběh mladého Vita, který roku 1901, ještě jako malý kluk, uprchl ze Sicílie a doplul na newyorský Ellis Island. Pořád je to velká story, jenom o něco slabší. Charaktery mě už také tolik nezaujaly, nicméně ten Pacinův si (bráno už od minula) prošel zajímavým vývojem a skončil v nezávidění hodné situaci. Monstrum či nikoli? [HD](8.10.2010)

Al Pacino - (Don Michael Corleone) +++ James Caan - (Santino ´Sonny´ Corleone) +++ Robert Duvall - (Tom Hagen) +++ Diane Keaton - (Kay Adams) +++ Robert De Niro - (Vito Corleone) +++ Talia Shire - (Connie Corleone Rizzi) +++ Harry Dean Stanton - (Muz z FBI) +++ Danny Aiello - (Tony Rosato) +++ Roger Corman - (Senator) +++ Hudba: Nino Rota +++ Druha cast je rovnako zaujimava a aj napinava, ako aj prva. Proste Coppola aj s Mariom Puzom su talenti, pricom studio chcelo pocas prvej casti Coppolu niekolkokrat vyhodit pocas natacania. Aj napriek tomu, ze film trva viac nez 3 hodiny mi film ubehol velmi rychlo, aj ked chvilkami som sa nudil, ale aj tak davam 5 *. Zaujimava bola uloha Roberta De Nira v podani mladeho Vita Corleoneho, ale aj Ala Pacina, ktory svojou dominanciou pomaly stracal aj tych najblizsich. V tomto filme sme De Nira a Pacina spolu vidiet nemohli, ale nakoniec sa to podarilo napriklad vo filme Michaela Manna NELITOSTNY SOUBOJ (1995)...............20.10.2008(26.9.2006)

Náhrada Marlona Branda mladším De Nirem ve stejné roli (jen trošku jinak časově zařazené) se vyplatila. Díky této vložce se dostáváme více do historie rodini Corleonů. Ke vzniku jejich jména, tradic, problémů, nenávisti a pomstě. Bohužel druhá část v podobě "života v našem čase" je slabší. Ne o moc, ale stejně je to oproti jedničce viditelný nedostatek. Nevím možná je to pouze můj názor, ale opravdu mi přišli chvíle s Michaelem slabší než ostatní části.... I přesto naprosto výborná práce s opět skvělím koncem(stejně jako u jedničky, díky které si pamatuji skoro celou knězovu řeč :)).(16.6.2004)

• - Ve filmu je uvedeno, že se Vito Corleone (Robert De Niro) narodil 7. prosince 1891. Ve scéně na jeho pohřbu v prvním díle přibližně v čase 2:33:51 si však na náhrobním kameni můžeme všimnout data narození 28. dubna 1887 a data úmrtí 29. července 1955. (Lukaash)

• - James Caan dostal za svou epizodní roli Sonnyho ve vzpomínkové scéně na konci filmu stejnou částku, jakou dostal za natáčení prvního dílu. (don corleone)

• - Podľa Francisa Forda Coppolu v komentári na DVD, si G.D. Spradlin (Senator Pat Geary) napísal väčšinu svojich textov sám, vrátane protitalianskeho rozhovoru s Michaelom (Al Pacino). (Stefan_M)