Náhrada Marlona Branda mladším De Nirem ve stejné roli (jen trošku jinak časově zařazené) se vyplatila. Díky této vložce se dostáváme více do historie rodini Corleonů. Ke vzniku jejich jména, tradic, problémů, nenávisti a pomstě. Bohužel druhá část v podobě "života v našem čase" je slabší. Ne o moc, ale stejně je to oproti jedničce viditelný nedostatek. Nevím možná je to pouze můj názor, ale opravdu mi přišli chvíle s Michaelem slabší než ostatní části.... I přesto naprosto výborná práce s opět skvělím koncem(stejně jako u jedničky, díky které si pamatuji skoro celou knězovu řeč :)).(16.6.2004)

"This is the business we chose." Druhý díl geniální adaptace nezapomenutelné knihy. Štafetu tahouna přebírá po Brandovi duo Al Pacino s De Nirem, kteří jsou zde naprosto neuvěřitelní. Více netřeba zmiňovat. Prostě jeden z nejlepších a nejzásadnějších snímků světové kinematografie.(15.1.2007)

Opravdu vynikající "dotvoření" prvního dílu. Dokonalost ve všech stránkách od režie, kamery, hudby až po výběr herců pro role, které jim padnou jak ulité. A Al Pacino ? - to se musí vidět ! Vzhledem ke své délce doporučuji pečlivý výběr klidných 3 1/2 hodiny ke sledování :-)(24.2.2003)

Neskutečné. Ty tři a půl hodiny utečou jako nic, když člověk může sledovat takový skvost! Kde jenom začít... Tak hlavně Al Pacino je tu tak dokonalý, že slovo dokonalost vedle něj bledne. Co ten dokáže zahrát jedním pohledem, jedním pohybem, jedním krátkým výrazem, to se opravdu nevidí. Kreace ostatních ale nijak nezapadají. Například fenomenální Tom Hagen Roberta Duvalla, utrápená Diane Keaton, perfektní frajer Robert de Niro, který se dokonce naučil mluvit stejně jako MB, využitější a výraznější Talia Shire a mě osobně nejvíc zaujal John Cazale a jeho problematický Fredo, se kterým i přes nedostatky musíte soucítit. Výborně propracovaná a zvládnutá psychologie postav, díky čemuž postavám věříte a vžijete se do nich. Síle příběhu napomáhá hlavně skvělý tah kombinovat dění přítomnosti v čele s Pacinem a minulosti v čele s Nirem. Režie a režisérské nápady doslova a do písmene dokonalé a hudba nepřekvapivě nádherná. Minimálně stejně dobré, jako první Kmotr a nejlepší role Al Pacina a zřejmě mnoha ostatních zúčastněných. A ta konečná scéna mi skoro vehnala slzy do očí. Čistých 5*(21.9.2011)

„This is the business we´ve chosen.“ Rodina, moc, loajalita, tahání za nitky a všudypřítomná smrt aneb Coppola pokračuje v precizní filmařině, byť se z jeho díla s honosnou výpravou kamsi vytratily potřebné emoce a střihači učinil nabídku, kterou nelze odmítnout („Jdi domů, chlapče, nebudu tě potřebovat.“). Naštěstí však filmařský štětec Maria Puza vše vynahradil nabitou poslední půlhodinou, kde především don Pacino exceluje (u scény s oznámením interrupce vypadají jeho oči jak Etna vteřinu před výbuchem), aby jako z vlaku mávající loutka voděná od dětství otcem trpce přemítal, jak vše, po čem toužil, získal, ale při tom toho ještě více ztratil. Mimochodem, teď už chápu, proč Vít Bárta z naší Cosa Pubblico Nostra nosí ten šátek kolem krku, ale tam veškeré chtění o podobnost s Michaelem Corleonem končí. A nebo se mýlím..?(30.5.2011)

• - Ve scénách, kdy se děj vrací do minulosti, byly vidět na některých pánech kalhoty se zipem. Někdo ze štábu si toho všiml a upozornil, že zip v té době nebyl ještě vynalezen. Coppola musel některé scény natočit znovu s kalhoty na knoflíky. (don corleone)

• - Postava Hymana Rotha (Lee Strasberg) bola čiastočne sfilmovaná podľa skutočného mafiána Meyera Lanského. Lansky, ktorý v čase uvedenia filmu žil v Miami, údajne zavolal Lee Strasbergovi a zablahoželal mu k jeho postave Rotha. (Stefan_M)

• - V původním scénáři si Tom (Robert Duvall) získal důvěru senátora Gearyho (G. D. Spradlin) tím, že za něj zaplatil dluhy z gamblingu. (HellFire)