Ačkoliv je to stále machrovina nad machroviny, neřekl bych, že je pokračování lepší originálu. Pravda ale je, že Robert De Niro je fenomenální, a jeho výkon naprosto zaslouženě oscarový, stejně tak jako je část mládí Vita Corleoneho zcela po zásluze nejlepší částí Kmotra II.(10.5.2004)

Al Pacino - (Don Michael Corleone) +++ James Caan - (Santino ´Sonny´ Corleone) +++ Robert Duvall - (Tom Hagen) +++ Diane Keaton - (Kay Adams) +++ Robert De Niro - (Vito Corleone) +++ Talia Shire - (Connie Corleone Rizzi) +++ Harry Dean Stanton - (Muz z FBI) +++ Danny Aiello - (Tony Rosato) +++ Roger Corman - (Senator) +++ Hudba: Nino Rota +++ Druha cast je rovnako zaujimava a aj napinava, ako aj prva. Proste Coppola aj s Mariom Puzom su talenti, pricom studio chcelo pocas prvej casti Coppolu niekolkokrat vyhodit pocas natacania. Aj napriek tomu, ze film trva viac nez 3 hodiny mi film ubehol velmi rychlo, aj ked chvilkami som sa nudil, ale aj tak davam 5 *. Zaujimava bola uloha Roberta De Nira v podani mladeho Vita Corleoneho, ale aj Ala Pacina, ktory svojou dominanciou pomaly stracal aj tych najblizsich. V tomto filme sme De Nira a Pacina spolu vidiet nemohli, ale nakoniec sa to podarilo napriklad vo filme Michaela Manna NELITOSTNY SOUBOJ (1995)...............20.10.2008(26.9.2006)

Příručka pravicového konzervatismu.(2.7.2008)

[imdb: 9.0/10] | me: Je pre mňa ťažké písať akési hodnotenia k filmu takého zrna a preto len poviem, že podobne ako prvý diel, tak aj tento na mňa zapôsobil veľmi ale veľmi silne a dojmy sú stale veľmi intenzívne. Oproti prvému dielu chýba Brando, ale jeho mladšie "ja" dostalo možnosť prezentovať sa s tvárou DeNira, ... čo spolu s priestorom, ktorý ma v tomto diele Al Pacino vytvára neuveriteľný herecký koncert .... Opäť vravím: Vynikajúce !(7.7.2009)

Jedno z mála pokračování, které ve všem překonalo první díl. Úžasný film s brilantními výkony všech herců. Ten film má vše dobré z prvního dílu, skvělou hudbu, výtečně napjatou atmosféru a navíc mnohem zajímavější děj. No a mimo jiné jsou to vlastně skvělé 2 filmy v 1.(1.7.2002)