Neskutečné. Ty tři a půl hodiny utečou jako nic, když člověk může sledovat takový skvost! Kde jenom začít... Tak hlavně Al Pacino je tu tak dokonalý, že slovo dokonalost vedle něj bledne. Co ten dokáže zahrát jedním pohledem, jedním pohybem, jedním krátkým výrazem, to se opravdu nevidí. Kreace ostatních ale nijak nezapadají. Například fenomenální Tom Hagen Roberta Duvalla, utrápená Diane Keaton, perfektní frajer Robert de Niro, který se dokonce naučil mluvit stejně jako MB, využitější a výraznější Talia Shire a mě osobně nejvíc zaujal John Cazale a jeho problematický Fredo, se kterým i přes nedostatky musíte soucítit. Výborně propracovaná a zvládnutá psychologie postav, díky čemuž postavám věříte a vžijete se do nich. Síle příběhu napomáhá hlavně skvělý tah kombinovat dění přítomnosti v čele s Pacinem a minulosti v čele s Nirem. Režie a režisérské nápady doslova a do písmene dokonalé a hudba nepřekvapivě nádherná. Minimálně stejně dobré, jako první Kmotr a nejlepší role Al Pacina a zřejmě mnoha ostatních zúčastněných. A ta konečná scéna mi skoro vehnala slzy do očí. Čistých 5*(21.9.2011)

Málokdy se pokračování podaří stejně dokonale jako původní díl, ale u druhého KMOTRA se to téměř povedlo. Navazujeme na život Michaela Corleona, který se stal novým kmotrem, hlavou rodiného podniku a sledujeme jeho životní komplikace. V excelentním podání Al Pacina, který předvádí ještě lepší výkon než v jedničce, jde o úchvatnou podívanou. V paralele s Mikovým příběhem však sledujeme i vzestup jeho otce Vita Corleona (jediná část, která čerpá z původní Puzovy knihy), jeho příjezd do Ameriky a získávání tolik ceněné úcty. Robert De Niro je jako mladý Vito vynikající a téměř se vyrovnává Pacinovi. Výborné pokračování, které předčilo mé původní očekávání. Poslední scéna filmu je naprosto odzbrojující a při jejím sledování mi bylo tak nějak teskno po všech těch co už byli... mrtví.(7.10.2006)

Příručka pravicového konzervatismu.(2.7.2008)

Otěže po Marlonu Brandovi převzal Al Pacino. A to jak v rodině, tak herecky coby Don Conleone. Musím se přiznat, že první díl mě bavil mnohem více a nemá to co dělat s tím, že v tomhle díle je delší stopáž atd... po režijní stránce je to opravdu další skost, proto zůstávám u hodnocení nejvyššího a ani herecky zde nebyly opět nejmenší chybičky. Pouze a jen příběh už nebyl tolik atmosferický, jako v díle prvním. Ale jak říkám... skvost to je a není o tom pochyb. ((Pacino gangsterem))(18.9.2009)

Al Pacino je výborný, charizmatický herec. O tom ma už viac krát presvedčil. No to aký výkon predviedol v druhej časti filmovej trilógie "Krstný otec" je niečo nevídané, famózne, dokonalé. Pod vedením perfekcionalistického režiséra Francisa Forda Coppolu dokázal stvoriť kultovú postavu svetovej kinematografie. Hlava jednej z najväčších organizovaných, zločineckých skupín v USA, Don Michael Corleone, je v jeho podaní neuveriteľne presvedčivý. Vzbudzuje rešpekt, ide z neho strach. Rovnako skvelý je aj Robert DeNiro v úlohe jeho otca Vita, zakladateľa talianskoamerickej mafiánskej dynastie Corleoneovcov. *****(21.1.2012)