Druhá návštěva u Corleonů dopadla nad má očekávání, že se bude jednat jen o umělé prodloužení mafiánské ságy. Patrně díky fenomenálnímu šeptání Vita juniora jsem dospěl ke kacířské myšlence, že tohle je ještě o kousek lepší než jednička. Přesto jsou ty tři hoďky dostatečně dlouhé na to, abych stihl několikrát zazívat a nenápadně zatlačit ručičky na hodinkách směrem k závěrečným titulkům.(21.7.2011)

Ačkoliv je to stále machrovina nad machroviny, neřekl bych, že je pokračování lepší originálu. Pravda ale je, že Robert De Niro je fenomenální, a jeho výkon naprosto zaslouženě oscarový, stejně tak jako je část mládí Vita Corleoneho zcela po zásluze nejlepší částí Kmotra II.(10.5.2004)

rozpočet : ? tržby americke : $47,542,841(10.12.2006)

Otěže po Marlonu Brandovi převzal Al Pacino. A to jak v rodině, tak herecky coby Don Conleone. Musím se přiznat, že první díl mě bavil mnohem více a nemá to co dělat s tím, že v tomhle díle je delší stopáž atd... po režijní stránce je to opravdu další skost, proto zůstávám u hodnocení nejvyššího a ani herecky zde nebyly opět nejmenší chybičky. Pouze a jen příběh už nebyl tolik atmosferický, jako v díle prvním. Ale jak říkám... skvost to je a není o tom pochyb. ((Pacino gangsterem))(18.9.2009)

Nejlepší filmové pokračování co jsem kdy viděl.(5.4.2004)