Neskutečné. Ty tři a půl hodiny utečou jako nic, když člověk může sledovat takový skvost! Kde jenom začít... Tak hlavně Al Pacino je tu tak dokonalý, že slovo dokonalost vedle něj bledne. Co ten dokáže zahrát jedním pohledem, jedním pohybem, jedním krátkým výrazem, to se opravdu nevidí. Kreace ostatních ale nijak nezapadají. Například fenomenální Tom Hagen Roberta Duvalla, utrápená Diane Keaton, perfektní frajer Robert de Niro, který se dokonce naučil mluvit stejně jako MB, využitější a výraznější Talia Shire a mě osobně nejvíc zaujal John Cazale a jeho problematický Fredo, se kterým i přes nedostatky musíte soucítit. Výborně propracovaná a zvládnutá psychologie postav, díky čemuž postavám věříte a vžijete se do nich. Síle příběhu napomáhá hlavně skvělý tah kombinovat dění přítomnosti v čele s Pacinem a minulosti v čele s Nirem. Režie a režisérské nápady doslova a do písmene dokonalé a hudba nepřekvapivě nádherná. Minimálně stejně dobré, jako první Kmotr a nejlepší role Al Pacina a zřejmě mnoha ostatních zúčastněných. A ta konečná scéna mi skoro vehnala slzy do očí. Čistých 5*(21.9.2011)

„Vždy som mal o teba starosť, Fredo.“ Prequel a sequel v úchvatnom dvestominútovom gangsterskom epose. Kým Michael (Al Pacino) starne a sleduje zradu (manželka Diane Keatonová) i vernosť (plešivejúci consigliori Tom Hagen Roberta Duvalla) a preberá otcove gestá, mimiku a hlas, v minulosti sledujeme vzostup jeho otca (Robert De Niro fascinujúco hrá mladšieho Marlona Branda – táto „rovina z minulosti“ je podrobne popísaná v Puzovej knihe, ale táto „rovina z minulosti“ sa do originálu neprebojovala). KRSTNÝ OTEC II, ktorý prišiel dva roky po „jednotke“, býva často pokladaný za jedno z najlepších voľných pokračovaní vôbec (aj keď Randy Meeks si o tom myslel svoje) a znova je strhujúco režírovaný Francisom Fordom Coppolaom, ktorý na rozdiel od komplikovaného pôrodu originálu dostal od Paramount Pictures úplne voľné ruky a vytvoril vďaka tomu surové, mrazivé ale tiež vtipné (a na jedenásť Oscarov nominované) klasické veľdielo o ponukách, aké sa neodmietajú. Veľká škoda, že kolos Brando sa odmietol vrátiť do peknej záverečnej scény, zasa na rozbroje medzi hercom a štúdiom doplatili diváci.(24.3.2009)

Trochu rozbitejšie ako prvý diel ale stále fajn, i keď kult okolo týchto filmov nikdy nepochopím. Skvelý Al Pacino.(26.4.2004)

Kmotr zcela revolučně změnil můj pohled a názor na gangsterské filmy. Jedna z filmových ság, která nebude nikdy nikým překonána. Velkolepé dílo a dle mého skromného názoru je Kmotr II nejlepší a nejsilnější díl z této trilogie. Famózní hudba Nina Roty. Nepřekonatelný Al v jedné ze svých největších rolí. Tento film je příliš velký na to, aby se o něm pronášela pouhá slova. Musíte ho vidět. "Je to v tobě Michaeli, ta Sicílie. Je to v tobě už dva tisíce let..."(24.3.2009)

Otěže po Marlonu Brandovi převzal Al Pacino. A to jak v rodině, tak herecky coby Don Conleone. Musím se přiznat, že první díl mě bavil mnohem více a nemá to co dělat s tím, že v tomhle díle je delší stopáž atd... po režijní stránce je to opravdu další skost, proto zůstávám u hodnocení nejvyššího a ani herecky zde nebyly opět nejmenší chybičky. Pouze a jen příběh už nebyl tolik atmosferický, jako v díle prvním. Ale jak říkám... skvost to je a není o tom pochyb. ((Pacino gangsterem))(18.9.2009)

• - Na začátku filmu, kde mafie zabije mladičkého Paola, ho jeho matka poté objímá na zemi, přičemž je jasně vidět, jak dětský herec pohne rukou na kameni. (Mol)

• - Americká vlajka ve scéně z roku 1917 na ulici při karnevalu má mít 48 hvězd, nikoli 50. (Hopkins)

• - Film bol natočený za 104 dní. (Stefan_M)