Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Osiření mladého Vita Corleone a osamocení v Americe a pak jeho postupné budování postavení oblíbeného kmotra obávaného všemi nepřáteli. Versus postavení oblíbeného Michaela Corleone jako bohatého kmotra a jeho postupné osamocení jako člověka obávaného i přáteli při krutých vendetách za zrady skutečné i domnělé včetně příslušníků jeho rodiny. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1645-kmotr-ii-godfather-part-ii-the/videa/(19.1.2009)

Al Pacino - (Don Michael Corleone) +++ James Caan - (Santino ´Sonny´ Corleone) +++ Robert Duvall - (Tom Hagen) +++ Diane Keaton - (Kay Adams) +++ Robert De Niro - (Vito Corleone) +++ Talia Shire - (Connie Corleone Rizzi) +++ Harry Dean Stanton - (Muz z FBI) +++ Danny Aiello - (Tony Rosato) +++ Roger Corman - (Senator) +++ Hudba: Nino Rota +++ Druha cast je rovnako zaujimava a aj napinava, ako aj prva. Proste Coppola aj s Mariom Puzom su talenti, pricom studio chcelo pocas prvej casti Coppolu niekolkokrat vyhodit pocas natacania. Aj napriek tomu, ze film trva viac nez 3 hodiny mi film ubehol velmi rychlo, aj ked chvilkami som sa nudil, ale aj tak davam 5 *. Zaujimava bola uloha Roberta De Nira v podani mladeho Vita Corleoneho, ale aj Ala Pacina, ktory svojou dominanciou pomaly stracal aj tych najblizsich. V tomto filme sme De Nira a Pacina spolu vidiet nemohli, ale nakoniec sa to podarilo napriklad vo filme Michaela Manna NELITOSTNY SOUBOJ (1995)...............20.10.2008(26.9.2006)

Prvním dílem vydělal Coppola těžký prachy a na "dvojce" je to znát. Rozmáchlá výprava, stovky stovky komparzistů, ale někam se vytratily emoce. Zejména v první půli je dějová linie s Michaelem Corleonem poměrně nezajímavá. Naopak vzpomínky na Vita Corleona jsou působivé, je požitek sledovat tehdy ještě málo známého De Nira. Všechny mé výčitky vzaly za své závěrečnou třetinou a emočně vypjatým koncem. Nezapomenutelný je poslední záběr na tvář Michaela Corleoneho, na muže obtěžkaného tíživým svědomím s vráskami pod očima a šedivějícími vlasy, na muže, který získal moc, ale ztratil lásku.(19.10.2003)

Další neskutečný filmový epos s prvky antické tragédie, kde samotné postavy přirovnávají klan Corleone k římskému impériu. Nejoblíbenější postavou se pro mě definitivně stává Tom Hagen Roberta Duvalla a i přes své stinné stránky také sám Michael Corleone. Jeho hádka s Kay nebo pohled v očích při osudném prořeknutí ohledně Oly jsou jen dalším důkazem Pacinova ďábelství.(23.4.2006)

Jednička měla několik vrcholů, dvojka jen jeden. Chyba se tedy našla a tentokrát nejsem sužován tím pocitem dokonalosti... Michael žije v otcově odkazu a zažívá útrapy při řízení Corleonovského impéria. Spolu s tím sledujeme i příběh mladého Vita, který roku 1901, ještě jako malý kluk, uprchl ze Sicílie a doplul na newyorský Ellis Island. Pořád je to velká story, jenom o něco slabší. Charaktery mě už také tolik nezaujaly, nicméně ten Pacinův si (bráno už od minula) prošel zajímavým vývojem a skončil v nezávidění hodné situaci. Monstrum či nikoli? [HD](8.10.2010)