Příručka pravicového konzervatismu.(2.7.2008)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Osiření mladého Vita Corleone a osamocení v Americe a pak jeho postupné budování postavení oblíbeného kmotra obávaného všemi nepřáteli. Versus postavení oblíbeného Michaela Corleone jako bohatého kmotra a jeho postupné osamocení jako člověka obávaného i přáteli při krutých vendetách za zrady skutečné i domnělé včetně příslušníků jeho rodiny. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1645-kmotr-ii-godfather-part-ii-the/videa/(19.1.2009)

„Pokud nás dějiny něco naučily, zabít je možné kohokoliv“ Dva vysoce nadprůměrné filmy spojené v jeden unikátní celek. Pozoruhodný vzestup a strmý pád rodiny Corleone na ploše odvážných 190-ti minut. Tam, kde by někomu mohl chybět nezapomenutelný Marlon Brando, za něj zdatně zaskakuje Robert De Niro. Pacinův Michael Corleone se pak zásluhou pokračování stal přímo shakespearovsky tragickou postavou. Zřejmě nejlepší ze všech filmových dvojek. 90% Zajímavé komentáře: Pohrobek, kneekal(28.3.2005)

Nejlepší filmové pokračování co jsem kdy viděl.(5.4.2004)

Velkolepé pokračování největší mafiánské ságy všech dob. Film má dvě déjové linie. První se odehrává za dob mládí Vita Corleoneho a jeho prvních zkušeností s mafií. Zatímco druhá se točí kolem Michaela Corleoneho, který pokračuje v rodinném byznyse po otci Vitovi. Francis Ford Coppola natočil minimálně stejně dobré pokračování jako první díl. Všechni herci bez vyjímky předvádějí mistrovské herectví. Především Al Pacino s Robertem De Nirem, pro kterého to byla první významná role, a který ztvárnil dokonale mladého Vita Corleoneho. Propracovaný scénář, skvělá režie, herecké výkony a geniální hudba, co více si od filmu přát. Ty tři hodiny života u toho sakra stály za to. Kdo neviděl měl by rychle napravit.....(10.1.2008)