Jedna z mála výjimek, potvrzující pravidlo o slabším pokračování.. Tohle pokračování je minimálně stejně dobré, jako první díl. Herecké výkony stále na maximální možné úrovni, režie špičková, děj precizně zpracovaný - je jen málo příběhů, kdy se nedá jednoznačně posoudit, zda je lepší kniha, nebo film.(13.8.2002)

Náhrada Marlona Branda mladším De Nirem ve stejné roli (jen trošku jinak časově zařazené) se vyplatila. Díky této vložce se dostáváme více do historie rodini Corleonů. Ke vzniku jejich jména, tradic, problémů, nenávisti a pomstě. Bohužel druhá část v podobě "života v našem čase" je slabší. Ne o moc, ale stejně je to oproti jedničce viditelný nedostatek. Nevím možná je to pouze můj názor, ale opravdu mi přišli chvíle s Michaelem slabší než ostatní části.... I přesto naprosto výborná práce s opět skvělím koncem(stejně jako u jedničky, díky které si pamatuji skoro celou knězovu řeč :)).(16.6.2004)

Majstrovske dielo, ktore prekonalo prvu cast. Zaujimave, ze tu mi nevadila stopaz a nenasla som ziadne nudne momenty a hluche miesta... Netreba nic viac dodavat, len ze v priebehu jedneho dna som stihla Godfather 1 a Godfather 2, viac uz neslo :)(21.9.2009)

Další neskutečný filmový epos s prvky antické tragédie, kde samotné postavy přirovnávají klan Corleone k římskému impériu. Nejoblíbenější postavou se pro mě definitivně stává Tom Hagen Roberta Duvalla a i přes své stinné stránky také sám Michael Corleone. Jeho hádka s Kay nebo pohled v očích při osudném prořeknutí ohledně Oly jsou jen dalším důkazem Pacinova ďábelství.(23.4.2006)

Otěže po Marlonu Brandovi převzal Al Pacino. A to jak v rodině, tak herecky coby Don Conleone. Musím se přiznat, že první díl mě bavil mnohem více a nemá to co dělat s tím, že v tomhle díle je delší stopáž atd... po režijní stránce je to opravdu další skost, proto zůstávám u hodnocení nejvyššího a ani herecky zde nebyly opět nejmenší chybičky. Pouze a jen příběh už nebyl tolik atmosferický, jako v díle prvním. Ale jak říkám... skvost to je a není o tom pochyb. ((Pacino gangsterem))(18.9.2009)

• - De Niro (mladý Vito Corleone) trávil před natáčením hodiny před zrcadlem, aby se vžil do replik svého předchůdce Marlona Branda. (Sfinkter)

• - Film bol natočený za 104 dní. (Stefan_M)

• - Spoiler: Ve filmu je celkem 16 úmrtí. (don corleone)