rozpočet : ? tržby americke : $47,542,841(10.12.2006)

Al Pacino dokonalost to se musí vidět, dodnes nepochopím, proč nedostal Oscara. Dějová linie s mladým Vitem Corleonem ve fenomenálním podaní Roberta De Nira je perfektně zpracovaná do nejmenších detailů. Brilantní záležitost. (Vůni stránek od Maria Puza za dva dny s jedním nádechem).(9.10.2011)

Druhá návštěva u Corleonů dopadla nad má očekávání, že se bude jednat jen o umělé prodloužení mafiánské ságy. Patrně díky fenomenálnímu šeptání Vita juniora jsem dospěl ke kacířské myšlence, že tohle je ještě o kousek lepší než jednička. Přesto jsou ty tři hoďky dostatečně dlouhé na to, abych stihl několikrát zazívat a nenápadně zatlačit ručičky na hodinkách směrem k závěrečným titulkům.(21.7.2011)

Stejně jako v případě prvního Kmotra, i tento díl jsem docenil až časem. Strhující příběh mafiánské rodiny má něco do sebe. Takovéhle filmy by už dnes vzniknout nemohly...(1.4.2009)

Jasný top mých gangsterek. Výborný Al Pacino a ještě mnohem lepší De Niro předvedli, jak to za starých časů chodilo mezi mafiánskými gangstery.(28.11.2010)