Anakonda

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Kathy Monderine
  • Lateef

"Ahoj Paule, přepínám." "Ahoj anakondo, chceš se nažrat?? přepínám." "Jasně a čeho?? přepínám." "Mám plán, banda tupců vyráží nahoru po Amazonce, já na ně udělám past, jakože mám porouchanou loď a oni mě vezmou k sobě na palubu a já je navedu přímo k Tobě do tlamy, přepínám." "Oukej, takže stačí se líně válet po březích a počkat na Vás v tý spojce?? přepínám." "Jo, přesně a budeš mít žrádlo na rok, přepínám." "A co bude pak, Paule?? přepínám." "No pak Tě budu lovit, přepínám." "Jak lovit, Ty mě nejdřív nakrmíš a pak ulovíš?? přepínám." "Jo, přepínám." "Ty hajzle!! Zabiju Tě!! přepínám." "Polib si, uklohním si Tě k vobědu, přepínám." .... tak nějak takhle musela proběhnout před natáčením tato fiktivní konverzace mezi lovcem hadů Paulem Saronem(Jon Voight) a ústředním plazem, protože jinak bych si musel myslet, že scénář je nejprimitivnější a nejstupidnější!!! To snad ani není možný, jak se nechají Ti blázni zlákat lstivým Saronem, který je mimochodem ďábelštější a hrozivější než samotný had!! Katastrofa!!! Herci až na Voighta(a malý výstup Danny Treja - tomu jsem ten strach věřil) tragičtí!!...Anakonda není až tak špatná, ale většinou špatně zabíraná, občas hnusně digitální, občas hezky digitální!!! Mnoho nepochopitelných děr ve scénáři(i když tu fintu s lodí a vodopádem jsem asi pochopil...totiž v podpalubí lodi je antigravitační zvedák a ten ji dokázal vyzdvihnout na ten asi dvacetimetrový vodopád nebo jinak nechápu, jak se ta loď mohla dostat nahoru nebo proč vůbec plula k vodopádu, pak zpět, prostě tuhle pasáž točil Pat a Mat)...zkrátka a dobře, tohle se nepovedlo a já s hrůzou oznamuji, že toto veledílo má pokračování!!! Ale o tom až příště(jdu hledat to jaguáří oko, prej je to pochoutka...) 137 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(5.7.2006)

• Tom Hardy

Velmi průměrné béčko, které je zajímavé snad jen tím, že se jedná o jeden z prvních filmů Jennifer Lopez...(2.9.2002)

• Tyler

Tak zaprvé - už úvodní text je pěkná zhovadilost ,a to, co potom předvádí ta anakonda je ještě horší. Herpetologům museli vstávat vlasy znechucením. Za druhé - kde je nějaký charizmatický hrdina? Nebo aspoň nějaká komická figurka? A o hercích v čele s "krasavicí" Jennifer Lopez nebudu ani mluvit...(12.9.2003)

„Omotajú vás ako vášnivé milenky. Zrazu počujete praskanie. Praskanie kostí. VAŠICH kostí." Legendy o obrích anakondách nie sú výmyslom unudených hollywoodskych scenáristov. Od nepamäti sa plazivo zákerne šíria povodím Amazónie a keby ste sa tam vybrali, určite vám najbližší starec za pintu hnusného piva v zapľuvanej krčme porozpráva o tom, ako ho ako dieťa takmer zožrala dvadsaťmetrová anakonda. Pravda, dôkazy neexistujú – v minulosti rôzne zoologické záhrady vypísali tučné odmeny za hmatateľné dôkazy o existencii obrovských anakond. No nič sa nestalo. A film? Vynikajúca syčiaca béčkarská výprava za dobrodružstvom, meniaca sa v poctivý filmový boj o holý život v temne mútnom povodí fascinujúcej veľrieky Amazonky. Podtrhuje to režisér Luis Llosa (solídny ŠPECIALISTA), ktorý vie, čo chce a ako to i s malým rozpočtom a nenáročným scenárom dosiahnuť. Dusnú výpravu (rieka, vodopád, džungľa), kvalitných hercov (Stoltz, Voight, Trejo, Castellanos), niekoľko pôsobivých drobností (požieranie nasnímané ZVNÚTRA, diera v krku, ohnutá flinta) a digitálne/animatronické/živé hady. Vďaka tomu sa hneď lepšie ignorujú prehrešky voči logike (SPOILER prečo Voight zachráni Stoltza, keď sa ho pavúkom v dýchacej trubici snažil zabiť? SPOILER). Sadnite si na tento ošarpaný - ale stále účelu funkčný - hausbót. Ale pozor, hmlisté noci tu bývajú nepokojné. Kino Považan 1997 (2x)(19.10.2004)

• Gemini

Nejenom umělecká hodnota (kterou by ostatně od filmu s JLo čekal jen krajní optimista, člověk neznalý popové scény nebo naopak beznadějný fanoušek pozadí zmiňované divy - tímto zdravím Oliho.G:)), ale i zábavnost filmu se blíží bodu mrazu. Jen drobná výtka směrem k Tylerovi - komické figurky jsou vypsané v titulcích, hned na začátku:) Ve chvílích jako je tato si člověk musí položit otázku - co přiměje takového herce jakým Jon Voight bezpochyby je už od dob Hlavy XXII ke ztvárnění role v něčem takovém???(2.11.2003)

• - Ve scéně, kdy se loď pomalu vrací, je možné si všimnout, že jde o záběr puštěný pozpátku, protože vodopád teče „do kopce“.

• - Postava Jennifer Lopez se původně jmenovala Terri Porter. (PußyMagnet)

• - Tvůrci původně chtěli ve filmu použít skutečné hady. Nakonec od nápadu upustili, jelikož se jim jejich využití nezdálo příliš bezpečné. (Žralok)