poster

Jaguár

 • Francie

  Jaguar, Le

Dobrodružný

Francie, 1996, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  **

  Francois Perrin je vášnivý karetní hráč a tentokrát visí sto tisíc dolarů když mu nešla karta. Ještě horší je, že dluží mafii, která rozhodně dluhy neodpouští. Perrin má starostí plný kotel a jednou v noci uprostřed Paříže si ho vybere polonahý indián s tím, že má kdesi v amazonském pralese zachránit jeho duši. Hlavně, aby se zbavil mafiánských vymahačů. Ocitá se tedy uprostřed deštných pralesů a najednou nalézá cestu k sobě samému. Francis Veber už dávno netočí odlehčené komedie s třeskutým humorem, ale pokusil se také natočit film s myšlenkou, kterou narouboval dost nešikovně do už tak splácaného scénáře a navíc se to k němu ani moc nehodí. Výsledkem je chaotický film, který má do komedie daleko, ale velmi blízko k podivnému a hlavně dysfunkčnímu skloubení několika žánrů. Klady: francouzská dvojka Reno & Bruel + pěkné lokace + náznak originality. Zápory: film se nedrží jednoduché myšlenky a pokouší se o víc než na co stačí - zbytečně filosofický nádech - nekompaktní příběh - nefunkční skloubení žánrů - nudné a zdlouhavé procedury v chabém příběhu - nevýrazný žánrový slepenec - slabá režie - levná triková a technická stránka filmu. Mé hodnocení: 40%(5.3.2013)

 • B!shop
  ***

  Jedinej vaznej film Francise Vebera, ale poradil si s tim docela dobre a hlavne to pojal po svym a vymyslel celkem slusnej pribeh. Prvni pulhodinka je sice drobet zdlouhava a spis pripomina ne moc povedenou komedii, ale jakmile se dej presune do pralesa, tak uz je film v pohode. Sice ne nejaky veledilo, precejen akce tu prakticky neni, velkolepejch zaberu naprosty minimum a hudba taky jen misty, takze se vetsinou jen mluvi, ale presto film dokaze zaujmout. Taky tomu napomahaj herci, Reno sice nicim neprekvapi, ale odehrava svuj drsnackej standart. Co se tyce Bruela, misty uz byl lehce otravnej, ale jinak vicemene pohoda. Ale nejvic me prekvapil Danny Trejo, ne tak jeho role, ktera je jednak minimalni a navic ne moc vyrazna, ale uz samotna jeho ucast, v takovymhle filmu jsem ho fakt necekal. Celkove se jedna o prijemnej film, ale nic extra, takze dobry 3*.(15.5.2008)

 • Oskar
  ***

  Jaguár je docela milá dobrodružná komedie, ale řekl bych, že podstatně zábavnější je v první, městské části. Příběh se pak přesune do džungle a tam už to taková legrace není. Francis Veber se ostatně pravidelně osvědčuje v konverzačních, bytových scénách. Odborníkem na džungli je ve francouzské kinematografii Phillipe DeBroca.(15.4.2003)

 • novoten
  **

  Reno umí utáhnout film zcela sám, vždyť se mu povedlo udělat z nadprůměrných filmů dokonalé (Leon) a z vyloženě špatných pak koukatelné (Godzilla). Jaguár je bohužel ten druhý případ a bez charizmatu vyhlášeného drsňáka by v něm nezbylo dobrého skoro nic (snad jen vedlejší role Patricie Velasquez a Dannyho Treja). Obstojná dobrodružná komedie by se z něj možná stala, kdyby Bruelův Perrin nebyl pořád takový had a nesnažil se ze všeho zbaběle vykroutit.(28.5.2006)

 • sportovec
  ****

  I dobrodružný žánr může prolomit úzké hranice svého záběru, dotkne-li se silným příběhem a pečlivým scénářem i propracovanou výpravou-výpravností obecnějších problémů. Problémy brazilské Amazónie a jejích indiánských autochtonních obyvatel nesporně takovým obecnem jsou. Výsledkem - pro diváckou duši nadmíru hladivým a potěšujícím - je kvalitní, skutečně thrillerová podívaná, na kterou se tak snadno nezapomíná. A hercům bez rozdílu stačí - jako kdysi Jeanu Maraisovi - hrát to své. To přelidské mnoho.(23.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace