poster

Jaguár

 • Francie

  Jaguar, Le

Dobrodružný

Francie, 1996, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ***

  Veber už natočil lepší a zábavnější snímky a Jean Reno ztvárnil mnohem ikoničtější postavy, ale i tak má Jaguár jisté kouzlo, které ho činí tak pohodovou a neotřelou dobrodružnou komedií. Možná je to tou nádhernou amazonskou přírodou, tím někdy poněkud bizarním smyslem pro humor, půvabnou Patricií Velasquez nebo prostě jen mou slabostí pro Vebera a Rena. Každopádně já se u toho bavil velmi dobře a ty 3* značí tentokrát mnohem víc zábavnou jednohubku než upachtěný průměr:-) 65%(23.7.2013)

 • Dever
  **

  Soundtrack Vladimir Cosma: 1. Le Jaguar (overture) ,2. L'Indien ,3. Thème de l'Aventure ,4. Incantation de Wanu ,5. L'Arrivée en Amazonie ,6. Les Ruelles de Matupa ,7. Vengeance de Kumaré ,8. Maya ,9. Trois sur la pirogue ,10. Tabaris ,11. Brinquedo de Amar ,12. Perrin et Maya ,13. Fin de Kumaré ,14. Thème de l'Amitié ,15. Le Jaguar (final),(7.5.2011)

 • sportovec
  ****

  I dobrodružný žánr může prolomit úzké hranice svého záběru, dotkne-li se silným příběhem a pečlivým scénářem i propracovanou výpravou-výpravností obecnějších problémů. Problémy brazilské Amazónie a jejích indiánských autochtonních obyvatel nesporně takovým obecnem jsou. Výsledkem - pro diváckou duši nadmíru hladivým a potěšujícím - je kvalitní, skutečně thrillerová podívaná, na kterou se tak snadno nezapomíná. A hercům bez rozdílu stačí - jako kdysi Jeanu Maraisovi - hrát to své. To přelidské mnoho.(23.12.2008)

 • kingik
  **

  Francois Perrin je vášnivý karetní hráč a tentokrát visí sto tisíc dolarů když mu nešla karta. Ještě horší je, že dluží mafii, která rozhodně dluhy neodpouští. Perrin má starostí plný kotel a jednou v noci uprostřed Paříže si ho vybere polonahý indián s tím, že má kdesi v amazonském pralese zachránit jeho duši. Hlavně, aby se zbavil mafiánských vymahačů. Ocitá se tedy uprostřed deštných pralesů a najednou nalézá cestu k sobě samému. Francis Veber už dávno netočí odlehčené komedie s třeskutým humorem, ale pokusil se také natočit film s myšlenkou, kterou narouboval dost nešikovně do už tak splácaného scénáře a navíc se to k němu ani moc nehodí. Výsledkem je chaotický film, který má do komedie daleko, ale velmi blízko k podivnému a hlavně dysfunkčnímu skloubení několika žánrů. Klady: francouzská dvojka Reno & Bruel + pěkné lokace + náznak originality. Zápory: film se nedrží jednoduché myšlenky a pokouší se o víc než na co stačí - zbytečně filosofický nádech - nekompaktní příběh - nefunkční skloubení žánrů - nudné a zdlouhavé procedury v chabém příběhu - nevýrazný žánrový slepenec - slabá režie - levná triková a technická stránka filmu. Mé hodnocení: 40%(5.3.2013)

 • Aluska88
  ***

  Jean Reno v roli přátelského tlumočníka, Patrick Bruel coby mrzutý dlužník, nádherná Patricia Velasquez jako místní divoženka, či Danny Trejo, opět v jedné ze svých četných rolí "Badasse" (I když zde se dočkáme nečekaného zvratu, kdy i sám velký Trejo strachy prchne před protivníkem:). Velmi příjemná komedie se spoustou vtipných hlášek i situací. "Vy věříte, že to tak je?" - "Nevím, jestli věřím, ale rozhodně o tom sním víc, než o tom Ferrari za pět miliónů", "Je Vám něco?" - "Ne, promiňte, poprvé pohřbívám hlavu kněze." :)(19.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace