Jaguár

• Francie

Jaguar, Le

Dobrodružný

Francie, 1996, 100 min

Jean Reno v roli přátelského tlumočníka, Patrick Bruel coby mrzutý dlužník, nádherná Patricia Velasquez jako místní divoženka, či Danny Trejo, opět v jedné ze svých četných rolí "Badasse" (I když zde se dočkáme nečekaného zvratu, kdy i sám velký Trejo strachy prchne před protivníkem:). Velmi příjemná komedie se spoustou vtipných hlášek i situací. "Vy věříte, že to tak je?" - "Nevím, jestli věřím, ale rozhodně o tom sním víc, než o tom Ferrari za pět miliónů", "Je Vám něco?" - "Ne, promiňte, poprvé pohřbívám hlavu kněze." :)(19.9.2012)

Příjemný film, ale skoro ničím výjimečný. Z těch, které Francis Veber napsal a zároveň režíroval, zatím nejslabší. Jean Reno tedy perfektní, ale téměř do konce jsem nevěděl, co si myslet o Perrinovi ztvárněném Patrickem Bruelem. Po většinu času byl tak nepříjemný a nesympatický až jsem si říkal, je-li to Veberův záměr, nebo se chyba stala někde jinde. Vladimir Cosma tentokrát při skládání hudby sice opisoval ze Vzpomínek na Afriku Johna Barryho, ale zase na druhou stranu opisoval dobře.(22.2.2015)

super stylizovaná,dobrodružná jízda,místy trochu komplikovaná režie,ale jinak se jedná opravdu o klasiku vebera.reno a bruel předvádí nadprůměrné výkony.(3.2.2008)

Poslední dobou se mi daří narážet na kvalitní filmové kousky, jimž ale stejně k lepšímu hodnocení něco chybí - jako by u nich nebyla ona esence "lepšího" filmu, která jde zaregistrovat na několik metrů filmového pásu daleko a kterou do sebe lze příjmně nasávat při sledování samotném... Nejinak je tomu i u Jaguára, kterému jsem se dlouho vyhýbal, jen abych si ho posléze o to více užil. Obal samotný mne navnadil na akční film s Jeanem Reno, takže jsem byl mírně překvapen, když jsem již od prvních minut sledoval zábavnou komedii. Hodně povedenou komedii. Určitě to nebylo perfektní, ale dokáži ocenit, když se ve snímku nenacházejí hluchá místa a děj dokáže člověka připoutat k obrazovce. Všem příznivcům vtipných dobrodružných komedií nelze nedoporučit.(6.5.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $17,200,000(12.4.2010)