Jaguár

Jaguar, Le

Dobrodružný

Francie, 1996, 100 min

• Dever

Soundtrack Vladimir Cosma: 1. Le Jaguar (overture) ,2. L'Indien ,3. Thème de l'Aventure ,4. Incantation de Wanu ,5. L'Arrivée en Amazonie ,6. Les Ruelles de Matupa ,7. Vengeance de Kumaré ,8. Maya ,9. Trois sur la pirogue ,10. Tabaris ,11. Brinquedo de Amar ,12. Perrin et Maya ,13. Fin de Kumaré ,14. Thème de l'Amitié ,15. Le Jaguar (final),(7.5.2011)

Průměrný dobrodružný film.(8.2.2009)

Takhle dotěrného indiána jako v tomhle filmu jsem ještě neviděl a to jsem viděl všechny díly s Vinnetouem. Stejně tak ovšem je těžko k vidění i film, který v sobě misí prvky komedie a velmi vážného tématu / kácení deštných pralesů /. Hudební doprovod Vladimíra Cosmy mě připomněl jak moc je tenhle výborný hudební skladatel světově nedoceněn. Patricia Velasquez mě zase připomněla, že nejen v Evropě, ale i v hlubokých amazonských pralesech jsou překrásné ženy. Pokud bych si měl vybrat mezi autem a filmem s názvem Jaguár vyberu si film. Pro ty, co kritizují tento film, rád zařídím pobyt u jaguára v ZOO.(25.3.2007)

I dobrodružný žánr může prolomit úzké hranice svého záběru, dotkne-li se silným příběhem a pečlivým scénářem i propracovanou výpravou-výpravností obecnějších problémů. Problémy brazilské Amazónie a jejích indiánských autochtonních obyvatel nesporně takovým obecnem jsou. Výsledkem - pro diváckou duši nadmíru hladivým a potěšujícím - je kvalitní, skutečně thrillerová podívaná, na kterou se tak snadno nezapomíná. A hercům bez rozdílu stačí - jako kdysi Jeanu Maraisovi - hrát to své. To přelidské mnoho.(23.12.2008)

Poslední dobou se mi daří narážet na kvalitní filmové kousky, jimž ale stejně k lepšímu hodnocení něco chybí - jako by u nich nebyla ona esence "lepšího" filmu, která jde zaregistrovat na několik metrů filmového pásu daleko a kterou do sebe lze příjmně nasávat při sledování samotném... Nejinak je tomu i u Jaguára, kterému jsem se dlouho vyhýbal, jen abych si ho posléze o to více užil. Obal samotný mne navnadil na akční film s Jeanem Reno, takže jsem byl mírně překvapen, když jsem již od prvních minut sledoval zábavnou komedii. Hodně povedenou komedii. Určitě to nebylo perfektní, ale dokáži ocenit, když se ve snímku nenacházejí hluchá místa a děj dokáže člověka připoutat k obrazovce. Všem příznivcům vtipných dobrodružných komedií nelze nedoporučit.(6.5.2009)