Jaguár

Jaguar, Le

Dobrodružný

Francie, 1996, 100 min

• novoten

Reno umí utáhnout film zcela sám, vždyť se mu povedlo udělat z nadprůměrných filmů dokonalé (Leon) a z vyloženě špatných pak koukatelné (Godzilla). Jaguár je bohužel ten druhý případ a bez charizmatu vyhlášeného drsňáka by v něm nezbylo dobrého skoro nic (snad jen vedlejší role Patricie Velasquez a Dannyho Treja). Obstojná dobrodružná komedie by se z něj možná stala, kdyby Bruelův Perrin nebyl pořád takový had a nesnažil se ze všeho zbaběle vykroutit.(28.5.2006)

Jaguár, tak trochu jiná Veberovka než by každý čekal. Víc dobrodružné než komediální a proto možná pro někoho tak průměrné na druhou stranu konverzační humor kvete hlavně v první polovině velice zdárně a tak jedinečně jak Francis Veber umí. Přitom k ruce mu jsou herci vysokých kvalit, při které mě potěšil Jean Reno, Danny Trejo a naopak překvapil Patrick Bruel jako stín jaguára. Mám na tuto dobrodružnou komedii příjemné vzpomínky. Už jako malý jsem na to koukal s radostí a v dnešní době se k ní opět vracím a stále se u ní dokážu pobavit i když humorných stránek není příliš tolik. --- Kácí stromy po tisících, je to katastrofa pro celou planetu. - Dobře dobře, nejde mi o ekologii. Zajímá mě ta malá, její zadeček.(16.9.2007)

Zajímavé téma, dobří herci.. Slušná hudba a skvělý režisér, člověk by myslel, že to bude extra movie, nicméně splňuje parametry spíše uspokojivého snímku.(8.3.2011)

Jaguár je docela milá dobrodružná komedie, ale řekl bych, že podstatně zábavnější je v první, městské části. Příběh se pak přesune do džungle a tam už to taková legrace není. Francis Veber se ostatně pravidelně osvědčuje v konverzačních, bytových scénách. Odborníkem na džungli je ve francouzské kinematografii Phillipe DeBroca.(15.4.2003)

• Xmilden

Slabší kousek Francise Vebera, který je více dobrodružným než komediálním. Že to režisér myslí vážně dokázal při scéně useknuté hlavy a ruky. Jean Reno hraje vlastně takového bouráka jako v 80. letech Depardieu. Souhlasím s tím že film měl mnohem větší komediální potenciál v první části. 40%(20.6.2014)