Dvojitý zásah

Dvojitý zásah

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1991, 104 min

• Smok

Jedna hviezda za každého Van Damma.(3.8.2008)

Docela slušná béčková akce od Van Damma. Neni to žádnej zázrak, prostě dostačující příběh, pár soubojů při kterých Van Damm seřeže par šmejdů a nakonec si to rozdá ve finiši s elitním záporákem Bolo Yeungem, kterej párkrát pohodí kozama a pak chcípne(12.2.2004)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $30,102,717Tržby Celosvetovo $80,039,915/35%/(29.6.2005)

• Faidra

Klep klep. "Kdo tam?" "Jean-Claude Van Damme!" "Fajn, vypadněte všichni čtyři!" Tady sice byli jen dva, ale na to, abych se modlila za rychlý konec, to úplně stačilo.(7.7.2007)

„Možnože som dnes opitý, ale zajtra budem triezvy a on bude stále dosratý teploš.“ K úcte k 80. rokom musím priznať, že od JCVD mám paradoxne radšej skôr filmy z nasledujúceho desaťročia. Nič proti KARATE TIGER, KRVAVÉMU ŠPORTU, KICKBOXEROVI, KYBORGOVI a LEVIEMU SRDCU, ale po filmárskej a diváckej stránke sa mi zdajú zaujímavejší skôr UNIVERZÁLNY VOJAK, ŽIVÝ TERČ, DOUBLE TEAM a na začiatku 90. rokov Sheldonom Lettichom (LEVIE SRDCE) nakrútený DVOJITÝ ZÁSAH, ktorý sa belgickej pume páčil natoľko, že sa po rokoch k dvojičkám ešte raz nepriamo vrátila (MAXIMÁLNYM RIZIKOM Ringo Lama). DVOJITÝ ZÁSAH ponúka jednu z mála možností Van Dammeovi predviesť herecké schopnosti, čo znamená, že jedna z dojičiek je agresívna, fajčí, pije, nadáva a vôbec, škaredo sa správa, kým druhá je pekne oblečená, učí dámy aerobick vo fialových elasťákoch, zásadne nepije a nosí hodvábne slipy. JCVD sa okrem scenára podieľal (s Moshe Diamantom) i na produkcii a výsledkom je poctivo priemerná, zručne nakrútená i herecky obsadená a po stránke choreografie akcie dobre zvládnutá jednoduchá zábava, ktorá uspokojí fanúšikov poctivých ručných bitiek bez počítačových efektov.(17.6.2007)