Dvojitý zásah

• slovenský

Dvojitý zásah

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1991, 104 min

„Možnože som dnes opitý, ale zajtra budem triezvy a on bude stále dosratý teploš.“ K úcte k 80. rokom musím priznať, že od JCVD mám paradoxne radšej skôr filmy z nasledujúceho desaťročia. Nič proti KARATE TIGER, KRVAVÉMU ŠPORTU, KICKBOXEROVI, KYBORGOVI a LEVIEMU SRDCU, ale po filmárskej a diváckej stránke sa mi zdajú zaujímavejší skôr UNIVERZÁLNY VOJAK, ŽIVÝ TERČ, DOUBLE TEAM a na začiatku 90. rokov Sheldonom Lettichom (LEVIE SRDCE) nakrútený DVOJITÝ ZÁSAH, ktorý sa belgickej pume páčil natoľko, že sa po rokoch k dvojičkám ešte raz nepriamo vrátila (MAXIMÁLNYM RIZIKOM Ringo Lama). DVOJITÝ ZÁSAH ponúka jednu z mála možností Van Dammeovi predviesť herecké schopnosti, čo znamená, že jedna z dojičiek je agresívna, fajčí, pije, nadáva a vôbec, škaredo sa správa, kým druhá je pekne oblečená, učí dámy aerobick vo fialových elasťákoch, zásadne nepije a nosí hodvábne slipy. JCVD sa okrem scenára podieľal (s Moshe Diamantom) i na produkcii a výsledkom je poctivo priemerná, zručne nakrútená i herecky obsadená a po stránke choreografie akcie dobre zvládnutá jednoduchá zábava, ktorá uspokojí fanúšikov poctivých ručných bitiek bez počítačových efektov.(17.6.2007)

• nash.

Přepadla mě nostalgická akční nálada. Jenže akce "dva v jednom" tentokrát nebyla dobrou volbou a Van Damme mě z akční nostalgie zase na čas vyléčil. Prostinká story plná nesmyslů, navíc špatně natočená i zahraná. Ani ty akční scény to nějak neměly čím zachránit, a to i když dvojitého JCVD dovybavily tak těžkým kalibrem jako je Bolo Yeung.(14.2.2012)

• sepp

Velmi slaby snimek postradajici jakoukoli jiskru a atmosferu, zbytecna ztrata casu.(4.9.2003)

Moje nejoblíbenější Van Dammovina.(27.5.2008)

• lesumir

Jako dite jsem byl Van Dammuv nadsenec a v tomhle jsem dostal dvojtou porci :)) dneska uz to tak horke neni, v podstate vubec. Ale prat se vzdycky umel, to mu misim nechat.(3.7.2006)