Dvojitý zásah

Dvojitý zásah

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1991, 104 min

• sepp

Velmi slaby snimek postradajici jakoukoli jiskru a atmosferu, zbytecna ztrata casu.(4.9.2003)

• Radyo

Opravdu by se pro Van Damma nenašla v Hollywoodu nějaká jiná práce, než kopání kaskadérů a komparzistů?(31.7.2002)

• Faidra

Klep klep. "Kdo tam?" "Jean-Claude Van Damme!" "Fajn, vypadněte všichni čtyři!" Tady sice byli jen dva, ale na to, abych se modlila za rychlý konec, to úplně stačilo.(7.7.2007)

:::::::::::::::::::::::::: Spolu s Lvím srdcem jsem jako dítě tuhle Van Dammovinu měl nejraději !!! :::::::::::::::::::::::(26.2.2009)

JCVD v úloze Chada nám názorně ukazuje že stát se gangsterem a střílet lidi není vůbec těžké a touhle proměnou každý z nás může projít prakticky přes noc. Tohle jsem trošku odlehčil, protože jinak to byl film mého mládí. Hlavně jsem se vždy těšil na souboje s Bolo Yeungem. Škoda že když člověk později zavadil o Chanovky, kde se to mydlí pořád, kdežto tady divák musí na jeden kopanec čekat, tak tenhle film hodně bledne oproti běžné Hongkongské produkci.(19.10.2012)

• - Van Damme, jehož honorář za film činil 600 000 amerických dolarů, byl za svou dvojroli nominován v soutěži MTV Movie Awards v kategorii Nejžádanější muž. (Eldrick)

• - Opuštěný objekt, ve kterém se Chad, Alex (oba Jean-Claude Van Damme) a Frank (Geoffrey Lewis) ubytují, je již dlouho uzavřený Jockey Club Mong Tung Wan Hostel ležící na pobřeží Mong Tung Wan na hongkongském ostrově Lantau. (ajaxx)

• - Film měl původně pracovní název Korsičtí bratři a byl volně inspirován stejnojmenným románem Alexandra Dumase. Příběh byl dokonce původně situován do Francie a Korsiky. (Vlk17)