Souboj cti

Súboj cti

Akční / Dobrodružný

USA, 1996, 94 min

• Djkoma

Jedna hvězdička za to, že je to podobné Mortal Kombatu....(12.6.2004)

Docela slušný film, nečekal jsem od toho nic zvláštního a proto mě ten film nezklamal. Líbí se mi hlavně ty souboje v aréně. Jeden z těch lepších filmů s Van Dammem.(13.2.2005)

• Chrustyn

Tak Van Damme nám zkusil režírovat a dopadlo to dost bídně.(22.5.2007)

• tron

Dnes je to takmer už až neuveriteľné, ale ešte v roku 1995 bola belgická puma menom Jean-Claude Van Damme pokladaná (vďaka kúskom, ako sú LEVIE SRDCE, DVOJITÝ ÚDER alebo KYBORG a UNIVERZÁLNY VOJAK) za akčnú hviezdu. V polovici 90. rokov, teda v dobe, kedy jeho kariéra začala upadať, mu niekto dovolil režijne debutovať. Nech už bol Jean-Claude akýkoľvek, vždy si vážil bojové umenia, preto nečudo, že si za svoj debut vybral práve kryštalicky akčný scenár, pozostávajúci predovšetkým z boja. SÚBOJ CTI s nami nehrá špinavú hru: ani sa netvári, že je niečím iným, ako prehliadkou bojových umení rôznych (všetkých?) druhov. Bohužiaľ, práve to je jeho problém. Čosi ako príbeh a herecké výkony (Roger Moore) nečakajte. Ešte horšie je, že nudná je samotná akcia, ktorá zaujme snáď len inštruktorov bojového umenia a ich študentov. Ale na to sú dokumentárne filmy.(1.11.2004)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $21,686,547Tržby Celosvetovo $65,400,547/30%/(29.6.2005)