Souboj cti

Súboj cti

Akční / Dobrodružný

USA, 1996, 94 min

• Lateef

Christopher Dubois jako pouliční zlodějíček sice metá salta s vruty, ale v ringu v Zakázaném městě není už tak suverénní. Spíš se trápí a stejně tak se trápí hlavní prvek filmu - arénové souboje. Každou zemi zastupuje jeden bojovník, ale že by to byl nějaký sraz superfighterů, to tedy ne (snad kromě Cesara Carneira coby capoeiristy). Většinou neatraktivní, trhaně zpomalované a choreografií nepříliš vydařené boje korunuje finální duel s mírou hovadství 8 (na stupnici 1 - 10, přičemž 10 je absolutně zhovadilej a dementní souboj). Film obsahuje tolik zpomalovaček, že bez nich by trval sotva 40 minut. A děj směřující ke krádeži Zlatého draka je opravdu pitomoučký. /Koordinátor bojových scén: Mark Stefanisch/ 30 miliónů dolarů(rozpočet)/57,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(14.4.2006)

Jean-Claude Van Damme umí. Nelekne se ani mnohonásobné přesily. Někdy má namále, ale přesto to vždy nějak zvládne.(29.8.2010)

Muj nejoblibenejsi film od Van Damma.(1.1.2005)

• Jeanne

Škoda, že Jean-Claude zřejmě čerpal inspiraci z námětů kolegy Chucka místo Sylvestera, který to umí... I když i Norris umí udržet úvod, prostředek a závěr. Proč jen Van Damma napadlo na začátku budovat obrovský kontext zlého světa, života opuštěných dětí a smyslu jejich záchrany, pak se ztratit v splácanině bojových umění a dalších zbytečných postav a... tím skončit? Proč tedy vůbec stavěl nějaký úvod a další postavy, když se k nim už vůbec nevrátil? Mohl to být tradiční příběh o hodném klukovi, co všechny porazil, našel si svéráznou dívku a spolu žili šťastně až do smrti, starali se o malé sirotky na druhém konci světa a učili je bojovým uměním, a místo toho to byl příběh o hodném klukovi, co bojoval a to je vše.(29.12.2012)

• Falcor

"Když to se mnou nezvládnou jiní rejžové (nebejt jich, kdo ví?... třeba bych měl i nominaci na Oscara) , proč se nezkusit ukočírovat sám? Aspoň konečně nikdo nebude poutat mé herecké kvality... tak, teď vám všem ukážu, co ve mě je...je to otázka cti...(4.10.2005)