Souboj cti

Súboj cti

Akční / Dobrodružný

USA, 1996, 94 min

• Hismael

Jak už název napovídá, hlavně jde o souboje které zde najdete na každém rohu. Bohužel zásadní problém je právě v nich. Možná je neměli dělat až tak přehnaně filmově. Údery které se tady rozdávají, končí skoro pokaždé přímo na obličeji nebo břichu a málo kdy se stane, že se někdo kryje. Ve skutečnosti by se takový uder povedl jednou nebo dvakrát za celý zápas a poté by téměř s jistotou zápas skončil K.O. Skoro každý druhý uder je zpomalený, což jsem tak nějak s rezervou přijal. Celkově to vše není pravidlo. Najdete tam několik super bojových kreací. Film neobsahuje snad ani jednu kapku krve, to jsem ale ještě trochu chápal. Příběh je spíš okrajová záležitost, není nijak tragicky nudný. Jako kulisa k nějaké vedlejší činnosti naprosto ideální film. Krásný Bčko pro odpočinek, bez namáhání mozku.(22.3.2009)

• Stegr

45%(11.1.2013)

• Ilicka

Jean Claude se souhrou několila z nejnepravděpodobnějších náhod dostane na turnaj velkých bojovníků a celé jim to tam vymlátí, což lze očekávat. Zajímavé na tom filmu jsou především souboje všemožných bojových stylů a Jeanův zarputilý výraz:-D(22.3.2009)

Rozpočet miliónov ? Tržby Celosvetovo$57,400,547(5.5.2006)

• Falcor

"Když to se mnou nezvládnou jiní rejžové (nebejt jich, kdo ví?... třeba bych měl i nominaci na Oscara) , proč se nezkusit ukočírovat sám? Aspoň konečně nikdo nebude poutat mé herecké kvality... tak, teď vám všem ukážu, co ve mě je...je to otázka cti...(4.10.2005)

• - Van Damme je vedle režie pod snímkem podepsán i coby scénárista. (Eldrick)

• - Postavu mladého Chrisa Duboisa (Jean-Claude Van Damme) si zahral hercov syn Kristopher Van Varenberg. (Raccoon.city)

• - Filmovanie prebiehalo i v Slovinsku na hrade Mokrice v Rajci. (dyfur)