Boj o oheň

Claude Agostini

Yves Langlois

Kostýmy:

Janty Yates, Penny Rose

rozpočet : $12.5 million tržby americké : $20,959,585(5.1.2007)

Základní lidské emoce, vzorce chvání a hodnoty v krystalickém příběhu. Lidský druh nezatížený kulturou, náboženstvím, filosofií a mnoha dalšémi výdobytky pozdější civilizace je nám přesto tak podobný... Boj o oheň - zrcadlo naší přirozenosti a prapodstaty působící skrze film, jeden z největších výdobytků po všech stránkách vyvinutého homo sapiens sapiens.(25.4.2006)

Dobrodružný příběh, býť jednoduchý, tak podmanivý a surový. Trojice neandertálců na cestě za ohněm- aatrr si v průběhu filmu získá vaše srdce. Dnes by tento film byl přeplněn specialními efekty a asi by měl slabší příběh, ale náštěstí se natočil v roce 1981 a s režíserem Jeanem - Jacquesem Annaudem. Kritika, že by se jednotlivé lidské druhy nemohly setkat, již neplátí, protože vývoj lidského rodu není přímá linka, ale rozvětvený strom. A nakonec je to film u kterého nepotřebujete titulky ani dabing.(21.2.2008)

veľmi šikovne urobený film. annauda mám nesmierne rád z čisto osbných dôvodov a zaujíma v mojom živote a vzťahu k filmu špecifické miesto. ale aj odhliadnuc od istého subjektívneho zaťaženia sa jedná o silný, pôsobivý a odvážny experiment na poli filmového umenia.(27.5.2007)

Upozornil bych na skvěle vybrané herecké typy. Stačí se podívat na Everetta McGilla a Rona Perlmana a v obou ty neandrtálce vidím. Tyhle dva nemuseli ani moc maskovat.(29.1.2005)

• - Děj filmu se odehrává před 80ti tisíci lety v pravěké Evropě. (HellFire)

• - Kulhavá (a do jisté míry "boční") chůze, kterou se lidé v tomto filmu pohybují, vypadá velmi efektně (pravděpodobně je inspirovaná pohybem šimpanzů), vědci však dnes soudí, že už Homo erectus měl moderní pružnou chůzi (byl přizpůsoben doslova vytrvalostnímu běhu). (Jirka_Šč)

• - Film byl natočen za "pouhých" 13 týdnů. (Rodriguez)