Boj o oheň

Claude Agostini

Yves Langlois

Kostýmy:

Janty Yates, Penny Rose

Zcela mimořádný film. Není co vytknout. Ve filmu vše pěkně klape a to i přesto, že zde nepadne jediné mluvené slovo. Běhal mi mráz po zádech z té hrůzy jakou si hlavní protagonisté museli projít. Skvělé úplně jiné herecké ýkony, než na jaké jsme zvyklí.(1.9.2006)

Snímek který nám nutily ve škole a nic mi tenkrát neříkal, mi až v této době připadá povedený a takový nadčasový... - Viděno 2x cca - 80%(6.1.2012)

Oscar 1 : Masky(14.4.2004)

Takřka geniální. Až na menší protáhlost nemám filmu co vytknout. Ohromně působivý, netradiční, reálný, zábavný, poučný i k zamyšlení. Geniální Ron Perlman, který se mi líbil obzvláště ve vypravěčské scéně o mamutovi, skvělé, těch přívlastků je tolik, že bych zahltil databázi :-))(2.2.2006)

Možná kdybych film viděl jako dítě, nebude mi místy připadat tak směšný.(4.10.2010)

• - Kulhavá (a do jisté míry "boční") chůze, kterou se lidé v tomto filmu pohybují, vypadá velmi efektně (pravděpodobně je inspirovaná pohybem šimpanzů), vědci však dnes soudí, že už Homo erectus měl moderní pružnou chůzi (byl přizpůsoben doslova vytrvalostnímu běhu). (Jirka_Šč)

• - Snímek byl natočen v Kanadě, Skotsku a Keni. (Kulmon)

• - Film byl debutem Rona Perlmana , kterého dnes známe mj. jako Hellboye. (Rodriguez)