Boj o oheň

Claude Agostini

Yves Langlois

Kostýmy:

Janty Yates, Penny Rose

Velmi starý film, už jsem ho vyděl na základce. Nemůžu jinak, než dát 5 hvězdiček. Film jsem viděl několikrát a pokaždé mě dostal.(16.3.2015)

Zajímavý filmařský pokus který nemá ve světě obdoby.(22.5.2006)

Takřka geniální. Až na menší protáhlost nemám filmu co vytknout. Ohromně působivý, netradiční, reálný, zábavný, poučný i k zamyšlení. Geniální Ron Perlman, který se mi líbil obzvláště ve vypravěčské scéně o mamutovi, skvělé, těch přívlastků je tolik, že bych zahltil databázi :-))(2.2.2006)

Je pravda, že filmů z doby kamenné moc není (pokud nepočítám Cavemana jiný mě ani nenapadá) a tento je natočen vskutku drsně a reálně avšak film mě poměrně brzy začal nudit a chvílemi mi to i přes poměrně krátkou stopáž přišlo trochu zdlouhavé.(26.9.2007)

Nemůžu jinak, než dát 5 hvězdiček. Film jsem viděl několikrát a pokaždé mě dostal. Jak maskami, tak dějem, atmosférou, stylem natočení, prostě vším. Annaud je skvělý režisér, jenž mě ještě nikdy nezklamal a tady to platí dvojnásob. A k hercům jen tolik - McGill i Perlman jsou úžasní. Jakoby je vytáhli rovnou z pravěku...(4.3.2005)

• - Film byl debutem Rona Perlmana , kterého dnes známe mj. jako Hellboye. (Rodriguez)

• - Film byl natočen za "pouhých" 13 týdnů. (Rodriguez)

• - Film získal v roce 1983 Oscara za masky. (Rodriguez)