Šampion

The Champ

Drama / Sportovní

USA, 1979, 121 min

• danecek24

37. Zlatý Glóbus za rok 1979 - cena (1) - *Objev roku (herec) - Rick Schroder + nominace (1) - Nejlepší herec (drama) - Jon Voight(26.12.2008)

Přišla jsem z práce a pustila jsem si telku jen tak, abych si jen chvíli poseděla. Co jsem rozhodně nečekala a co mě upoutalo na 121 minut byla dramatická, sportovně laděná pecka v podání Jona, Faye a Rickyho. To jak se bude příběh vyvíjet se dalo odhadnout hned potom, co se otec rozhodl znovu začít boxovat. Dávám plný zásobník hvězd za toho kluka ... divím se, že měl Šampion jen jednu nominaci na Oscara za hudbu, protože to co předvedl Ricky Schroder v devíti letech - klobouk dolů a soška do kapsy ... věřila jsem mu úplně všechno.(17.1.2014)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $30,441,738(24.12.2006)

Zpočátku se zdá, že to bude o koních, pak je to chvíli o fanfarónském otci a jinak, ale podobně nezodpovědné matce a nakonec je to o boxu a synovské lásce a stává se to emočním rýžákem. Film dělá z více než poloviny mladičký Ricky Schroder.(26.6.2013)

Pěkný film o bývalém boxerovi, který i přes bídu vychovává svého syna, pro kterého by udělal cokoliv a klidně by i obětoval život, aby mohl pro syna zachránit jeho milovaného koně.(21.12.2013)