Šampion

The Champ

Drama / Sportovní

USA, 1979, 121 min

Zpočátku se zdá, že to bude o koních, pak je to chvíli o fanfarónském otci a jinak, ale podobně nezodpovědné matce a nakonec je to o boxu a synovské lásce a stává se to emočním rýžákem. Film dělá z více než poloviny mladičký Ricky Schroder.(26.6.2013)

Oscar 1 nominace: Hudba(14.4.2004)

Přišla jsem z práce a pustila jsem si telku jen tak, abych si jen chvíli poseděla. Co jsem rozhodně nečekala a co mě upoutalo na 121 minut byla dramatická, sportovně laděná pecka v podání Jona, Faye a Rickyho. To jak se bude příběh vyvíjet se dalo odhadnout hned potom, co se otec rozhodl znovu začít boxovat. Dávám plný zásobník hvězd za toho kluka ... divím se, že měl Šampion jen jednu nominaci na Oscara za hudbu, protože to co předvedl Ricky Schroder v devíti letech - klobouk dolů a soška do kapsy ... věřila jsem mu úplně všechno.(17.1.2014)

Kdyby mi někdo řekl, že Šampion je naruby obrácený americký remake našeho o dva roky mladšího Jak vytrhnout velrybě stoličku, okamžitě bych mu věřil a dodal bych, že je podstatně lepší. Jenže to by asi byla velká náhoda. Takhle mi nezbývá než "pouze" konstatovat, že Šampion mě od začátku do konce bavil a od poloviny do konce průběžně dojímal. Největší podíl na tom má malý velký herec Ricky Schroder, kterému se povedlo ne zastínit zkušenou dvojici Voight a Dunaway, ale být jí zcela rovnocenným partnerem. Šampion je opravdu krásný film. Vidět ho v trochu jiné náladě, možná bych o něm napsal, že mě přinejmenším hodinu sprostě citově vydíral... Ale tentokrát mi krásně padl do noty.(17.1.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $30,441,738Tržby Celosvetovo $32,900,000(3.1.2009)