Šampion

The Champ

Drama / Sportovní

USA, 1979, 121 min

Zpočátku se zdá, že to bude o koních, pak je to chvíli o fanfarónském otci a jinak, ale podobně nezodpovědné matce a nakonec je to o boxu a synovské lásce a stává se to emočním rýžákem. Film dělá z více než poloviny mladičký Ricky Schroder.(26.6.2013)

"Šampion vždycky nakonec vyhraje !!"(17.1.2014)

• danecek24

37. Zlatý Glóbus za rok 1979 - cena (1) - *Objev roku (herec) - Rick Schroder + nominace (1) - Nejlepší herec (drama) - Jon Voight(26.12.2008)

Pěkný film o bývalém boxerovi, který i přes bídu vychovává svého syna, pro kterého by udělal cokoliv a klidně by i obětoval život, aby mohl pro syna zachránit jeho milovaného koně.(21.12.2013)

Podle obrázků ve fotogalerii a textu v obsah/info to vypadá, že film je především o boxu, ale nenechte se mýlit, ač je hlavní hrdina bývalý šampion, samotné boxování je zde naprosto vedlejší. Film je především popis nádherného vztahu mezi otcem a synem. John Voight jako životem zklamaný boxer, který díky své přehnané hrdosti zanechal sportovní kariéry po prvním nepovedeném zápase bloumá mezi sebelítostí, kterou utápí v alkoholu a hazardu a svým sedmiletým synem Timym, který ho jediný drží nad vodou. Jednou je nahoře (vyhraje peníze, koupí synovi koně) jednou je dole (prohraje koně), jeho syn je mu stále naprosto oddaný a táta je pro něj největším hrdinou. Pak do děje vstoupí Timyho matka, kterou nikdy neviděl a která (ne)chtěně velmi rozhází jejich zavedeným režimem. Především vinou její touhy znovu vychovávat kdysi zatraceného a opuštěného syna film dospěje do strhujícího finále v boxerském ringu....Herecké výkony jsou jedinečné, Voight a Dunawayová jsou však zastíněni skutečným hlavním hrdinou a to tehdy devítiletý Rickem Schroderem v roli sedmiletého Timyho. Jeho famózní výkon byl navíc podpořen úžasným českým dabingem, bohužel nevím, jak se dětský dabér jmenoval. Přiznám se, na konci mi srdce spadlo do trenek a tekly mi slzy. Dlouho na mě nějaký film tak nezapůsobil!(30.11.2007)

• - Rick Schroder v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)