poster

Návrat domů

 • USA

  Coming Home

 • SK název

  Návrat domov

Drama / Romantický / Válečný

USA, 1978, 126 min

Režie:

Hal Ashby

Scénář:

Waldo Salt

Kamera:

Haskell Wexler
 • Houdini

  Oscar 3 : Herec HR - Jon Voight, Herečka HR - Jane Fonda, Scénář + 5 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Bruce Dern, Herečka VR - Penelope Milford, Střih . . . . . . . . . . Zlatá Palma - výběr(30.3.2004)

 • Šakal
  *****

  VIETNAM - osudové, ožehavé a tolik bolestné téma pro američany, s kterým se nikdy zcela nevyrovnali a nevypořádali. Hal Ashby se tentokráte nezaměřuje na válku samotnou ( ve snímku neuvidíte jedinou válečnou scénu), ale důraz klade na psychologickou stránku dopadu války na jedince poznamenaného touto událostí a zaměřuje se i na životy lidí jim blízkých, kteří zůstali doma. Hlavními hrdiny snímku jsou Sally a ochrnutý válečný veterán Luke. Sally se s Lukem seznámí v nemocnici, kde pracuje jako dobrovolná ošetřovatelka a postupně mezi nimi vznikne silné citové pouto, které následně přeroste v milostný vztah. Sally je ale vdaná, manžel se právě vrací z Vietnamu a tak se musí rozhodnout pro jednoho z nich. Coming home je nesmírně silný psychologický snímek o traumatech z války, o zpětném se začlenění do společnosti, o tehdejší politické situaci v USA, " ochotě " státu se postavit a vypořádat s touto nastalou situací, skvělým scénářem a VYNIKAJÍCÍMI hereckými výkony ústředního dua Jane Fonda - John Voight. Díky jejich přesvědčivým civilním hereckým výkonům je snímek tolik působivý. Za zmínku určitě ještě stojí silná hudební složka, umocńující už tak silný filmový zážitek. 95% s dovětkem, že to jsem před shlédnutím snímku nečekal......(1.2.2010)

 • RHK
  ****

  Silné drama nečekané lásky manželky ve vietnamské válce bojujícího vojáka k paraplegikovi - veteránovi z Vietnamu. Není to film válečný, žádnou válečnou scénu zde najít nelze, ale film psychologický o vyrovnávání se s traumaty dvou válkou zničených mužů. Trauma z válečných hrůz, trauma z postižení, trauma z odjezdu manžela, z nevěry a trauma z návratu domů k nevěrné ženě. Film více pro ženy než pro muže. Kvalitně vybraná hudba - např. loučení při odjezdu do války s Hey Jude. Trailer: http://www.csfd.cz/film/16506-navrat-domu-coming-home/videa/(1.2.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jane Fonda chtěla, aby roli Vi hrála Meryl Streep. (Kulmon)

 • - Roli Luka odmítl Jack Nicholson či Al Pacino. (Kulmon)

 • - Luka Martina měl původně hrát Sylvester Stallone. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace