poster

Lidé deště

 • USA

  Rain People, The

 • slovenský

  Ľudia dažďa

Drama

USA, 1969, 101 min

Kamera:

Bill Butler

Hudba:

Ronald Stein

Producenti:

Bart Patton

Střih:

Barry Malkin
(další profese)
 • genetique
  ***

  Ranný Coppolov film so vznešeným obsadením. Mladí, dnes už preslávení herci prevádzajú v jednom zo svojich prvých filmov naozaj skvelé výkony, škoda, že scenár im v tej kvalite nemôže ani zďaleka konkurovať. James Caan predvádza naozaj umiernený a sústredený výkon. Tragicky ladený road-movie začne svoju zaujímavú myšlienku a zápletku využívať príliš neskoro na to, aby ma dokázal dostatočne zaujať. Zo začiatku je to len bezduchý a nezáživný útek mladej ženy pred svojou vlastnou identitou. K záveru je film naozaj emocionálne vypätý a dramatické napätie ako aj kvalita charakterov sa dostáva na povrch, no prvú hodinku som takmer zaspal. 65%.(16.5.2009)

 • Radek99
  ****

  Výborné drama Francise Forda Coppoly, mix psychologického filmu, road-movie a filmu o mentálně retardovaném člověku, trochu podobný svým nostalgickým vyzněním našemu Návratu idiota. Dobře napsaný scénář, ale hlavně již plnohodnotná režie pana Coppoly (třeba výborně fixované flasbacky) a jeho citlivá práce s herci, kteří podávají přesvědčivé nadstandardní výkony. Hodně povedený film...(26.2.2007)

 • igi B.
  ****

  Zvláštní >psychologická< road movie coby vynikající filmařina ač mladého, přesto již vyzrálého Pana Filmaře F.F.C. s citlivě brilantními hereckými výkony... Podivné cesty osudu svedou dohromady několik zcela odlišných lidí, přičemž nakonec až tak trošku s nelibostí zjistíte, že nejnormálnější člověk v celém příběhu je nejspíš právě ten "retardovaný" Jimmy Kilgannon (Killer) v podání skvělého Jamese Caana...(27.2.2007)

 • hirnlego
  ***

  Pěkný malý snímek o strachu ze zodpovědnosti a snahou utéct před ní - s krásně všeříkajícím závěrem... Jednou se přestaneme bát.(27.2.2007)

 • dobytek
  **

  Další road movie, kde nikdo nikam nedojede a nic během tý cesty nevyřeší. Podobnejch (a lepších) filmů jsem už viděl mraky.(12.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace