Lidé deště

Bill Butler

Ronald Stein

Bart Patton

Barry Malkin

Moc jsem od toho nečekal, neboť z Coppolovejch nejstarších filmů jsem nebyl zrovna dvakrát nadšenej, ale tohle se mi fakt líbilo a moc. Už tady je vidět ta Coppolova brilantní režie a to nemluvim o hereckejch výkonech - Shirley Knight a Robert Duvall zahráli dokonale, ale to neni ještě nic proti tomu, co tu předvádí James Caan. Jeho výkon je fakt famózní a možná bych řekl, že i nejlepší v jeho kariéře. Prostě moc příjemná záležitost.(26.2.2007)

"Lidé deště jsou z kapek. A když pláčou, tak úplně zmizí, protože sami sebe vypláčou."(2.8.2008)

• dobytek

Další road movie, kde nikdo nikam nedojede a nic během tý cesty nevyřeší. Podobnejch (a lepších) filmů jsem už viděl mraky.(12.10.2013)

Pěkný malý snímek o strachu ze zodpovědnosti a snahou utéct před ní - s krásně všeříkajícím závěrem... Jednou se přestaneme bát.(27.2.2007)

Výborné drama Francise Forda Coppoly, mix psychologického filmu, road-movie a filmu o mentálně retardovaném člověku, trochu podobný svým nostalgickým vyzněním našemu Návratu idiota. Dobře napsaný scénář, ale hlavně již plnohodnotná režie pana Coppoly (třeba výborně fixované flasbacky) a jeho citlivá práce s herci, kteří podávají přesvědčivé nadstandardní výkony. Hodně povedený film...(26.2.2007)

• - Francis Ford Coppola řadí Lidi deště mezi svých pět nejlepších filmů. (Matty)

• - Francis Ford Coppola napsal scénář během natáčení Divotvorného hrnce (1968). Pro výchozí situaci mu posloužil zážitek z dětství, kdy jeho matka po hádce s otcem na dva dny odjela sama do motelu. (Matty)

• - Souboj s jídlem se natáčel po zavírací době restaurace Howarda Johnsona v Harrisonburgu, ve Virginii. (Matty)