Hon na myš

Mousehunt

Lov na myš

Rodinný / Komedie

USA, 1997, 94 min

Podle mých nedávných zkušeností s mus musculus je film vskutku hrubý understatement:)(20.3.2012)

To nám toho ta myška natropila, že? Aneb jaká bláznivina se dá vymyslet. Každopádně to stálo za to a já se báječně bavil. Supr zábava a nejen to, supr je zde všechno.(23.2.2011)

Chytrá myšska,blbí majitelé domu a likvidátor myší co pojída jejich vý***i. :-) 75%(17.4.2010)

Čtu tady komentáře typu ,,Nepovedená variace na Toma a Jerryho" nebo ,,Scénář by se hodil spíš na animáků".Možná jo.Ale já bych se na těch pár scén s ,,Hitlerem s ocáskem" moh dívat furt.A Chris Walken tomu dává korunu.Bravo,bravisimo.(27.7.2003)

• kingik

Bratři Ernie a Lars zdědí po otci zchátralý dům. Zjistí, že jde o dílo ceněného architekta, a začnou o dům bojovat s jeho dosavadním obyvatelem - nepolapitelnou, zlomyslnou myší. Tak tohle už vážně pro mě není. Nevadil mně ani tak řídký scénář, ale jeho infantilnost už byla nesnesitelná. Když už měl nakročeno zaujmout nejen dospělého diváka, tak stejně v závěru zvolil úkrok na stranu a závěrečné usmíření s otravnou myší po tak dlouhém a většinou marném boji, bylo vysilující. Několik scén ve filmu sice je dobrých, ale ocení je hlavně dětští diváci a milovníci grotesek. Mě to tedy moc nenadchlo. 40%(24.10.2010)

• - Ve scéně před dražbou domu pozdraví Ernie Smuntz (Nathan Lane) arabského šejka slovy "Hakuna matata". Nathan Lane daboval v originálním znění postavu Timona ve filmu Lví král (1994), ve kterém tato fráze proslula. Pod stejným názvem pak nazpíval i píseň. (ing.Frosty)

• - K filmu byla natočena raritní upoutávka, kterou ale bohužel nenajdete na VHS ani na DVD. Na začátku je slyšet dramatický hlas: "Příběh o myši..." a ze stínu pomalu vystupuje obrys známé Disneyho postavičky Mickeyho Mouse. V dalším záběru se ale ukáže, že je to myš z Honu na myš, která drží blízko u hlavy párátka, na kterých má napíchnuté olivy. (HappySmile)

• - Tento film spolu se snímkem Peacemaker stály při samém začátku studia DreamWorks Pictures. (fannah)