Hon na myš

Mousehunt

Lov na myš

Rodinný / Komedie

USA, 1997, 94 min

Roztomile cáklá a zajímavě výtvarně stylizovaná komedie ve stylu animovaných grotesek s velmi příjemnými komiky Nathanem Lanem a Lee Evansem. Vřele doporučuji.(27.4.2003)

Komedie, která mě zřejmě nikdy neomrzí, a pořád mi bude dokazovat, že jsem dětinský. Dokonalá atmosféra grotesek (zkrátka hraný Tom a Jerry), Verbinského nápaditá režie, Silvestriho špičková hudba... Nemám co vytknout.(6.6.2009)

Opět jedna americká komedie, která nedokázala vytěžit z daného tématu více. Pár nápadů a lepších gagů navíc... Ale ta myšička byla opravdu šikovná ;-)(1.4.2003)

Nadupaná, cynická (samozrejme len do istej miery) a vizuálne takmer burtonovsky štýlová zábava. Po rokoch som to znovu videl v telke, čakal som vypáchnutosť, ale opak bol pravdou, až teraz som to docenil. Najviac ma dostali gradované viaclevelové gagy. Keď Nathana Lanea výbuch plynu vystrelí z komína, je to sranda. Keď na konci balistickej dráhy dopadne do jazera, je to ešte väčšia sranda. Keď na dne pristane presne do tej vane s lepenkovou figurínou ženy, je to už nekontrolovateľný záchvat smiechu.(2.6.2007)

Pěkný a místy i opravdu groteskní film pro celou rodinu, pro děti přímo skvělý (kromě méně vkusného začátku). Kdo zná myšku z vlastní zkušenosti, bude se asi smát dvojnásob. Taková malá myška dokáže vskutku člověka vyprovokovat k nepříčetné zuřivosti...(7.11.2010)

• - Tento film spolu se snímkem Peacemaker stály při samém začátku studia DreamWorks Pictures. (fannah)

• - V některých scénách, kde je kamera zaměřena na myš ve zdi se musela použít krysa jako "body doubler". (HappySmile)

• - Ve scéně před dražbou domu pozdraví Ernie Smuntz (Nathan Lane) arabského šejka slovy "Hakuna matata". Nathan Lane daboval v originálním znění postavu Timona ve filmu Lví král (1994), ve kterém tato fráze proslula. Pod stejným názvem pak nazpíval i píseň. (ing.Frosty)