Láska až za hrob

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 94 min

Nick Hurran

Jason Piette

John Richards

Pozdní láska zamotaná do konkurenčního boje dvou funebráků... a to že nebyl příběh podle skutečné události? ;-). Nezávadná oddychovka s hodně zábavným koncem, po které mně už nikdo nevymluví, že Christopher Walken není mimozemšťan!(26.5.2014)

Komorná romantická komédia stojí predovšetkým na milej preštylizovanosti, láskavej atmosfére a na túto vlnu vyladených hereckých výkonoch. Zámer vyšiel a tieto pozitíva zakrývajú aj trápnosť občas už naozaj prehnaných charakterov Featherbedovcov. Chápem, že aj oni boli takto plánovaní, aby štipke britskej absurdity dodali správnu(?) dávku amerických bláznivých gagov... ale boli chvíle, keď som nad nimi prevracala očami a nemohla to vydržať. Aj slabšie momenty našťastie vyvážili skvelí Molina s Blethynovou, zábavná mrcha Naomi Watts či dvojité cameo Miriam Margolyes :-)(14.3.2011)

Hodně nadsazená komedie. V prvních dvou třetinách filmu to procházelo a bavilo. Závěrečná strašící etuda už ale byla přes míru i té uvěřitelnosti, kterou nasazují střelené komedie, což snímku ublížilo. /9. 3. 2011/(9.3.2011)

Míšenina romantické a černé komedie, ve které Nick Hurran s velkým porozuměním a citem pro detail zachytil atmosféru walleského maloměsta a jeho excentrických obyvatel. Ze snímku stále více zaznívají surrealisticko-pohádkové podtóny, vrcholící přímými i zastřenějšími odkazy na muzikály Freda Astaira. Celkově je film, nejen díky zvláštní žánrové směsi, velmi odlehčený a ústřední dvoji Boris a Betty si jednoduše nemůže nezískat naše sympatie. Christopher Walken se svými funebráckými kreacemi je pak třešničkou na dortu. (Mimochodem: Já si také vydělávám na pohřbech.)(7.8.2006)

Plevel, ale pro nás jsou to květiny....všechno je možné, nezapomeň. V tomhle filmu určitě - pohřeb stařenky, jako fanynky Star Treku a zejména pana Spocka, s rakví mířící do...vesmíru....skoro...nemá chybu. Zesměšnění církevního obřadu a k tomu ještě probourání střechy kostela - nasaďte si vulkánské uši a přidejte se. A když sledujete pohřební vůz s Bettyninou tchýní, který má nádhernými květy vyvedený nápis -Stará škatule..... , pak není pochyb, že se jedná o povedenou britskou černohumornou komedii. Milý film s hezkými tanečními čísly a opravdu pohřebním humorem....(5.8.2010)

• - Při natáčení jedné scény vypadl Lee Evans, představitel Delberta Butterfielda, z okna a dopadl na hřebík, jenž se mu zabodl do břicha a jen těsně minul jednu z jeho ledvin. (slatkac)