Láska až za hrob

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 94 min

Nick Hurran

Jason Piette

Zcela typická britská černá komedie se vším co k ní patří, tedy včetně mnohdy nevtipného humoru. Alespoň pro středoevropana. Osobně si tento Britský film budu pamatovat jen kvůli cizincům, kteří v něm vystupují, především tedy skvělý Christopher Walken se svým průkopnickým pohřebákem a neuvěřitelně šukadelická Naomi Watts, kvůli které by Brendu Blethyn opustil, zabil a okradl každý normální chlap a to myslím vážně!(10.8.2010)

Taková obyčejná zamilovaná komedie, jejíž úroveň zvedají herecké výkony všech hvězd. Je zajímavé sledovat, co by vám lidi řekli po smrti a vy byste to slyšeli.(24.3.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,864,000(9.6.2010)

Komorná romantická komédia stojí predovšetkým na milej preštylizovanosti, láskavej atmosfére a na túto vlnu vyladených hereckých výkonoch. Zámer vyšiel a tieto pozitíva zakrývajú aj trápnosť občas už naozaj prehnaných charakterov Featherbedovcov. Chápem, že aj oni boli takto plánovaní, aby štipke britskej absurdity dodali správnu(?) dávku amerických bláznivých gagov... ale boli chvíle, keď som nad nimi prevracala očami a nemohla to vydržať. Aj slabšie momenty našťastie vyvážili skvelí Molina s Blethynovou, zábavná mrcha Naomi Watts či dvojité cameo Miriam Margolyes :-)(14.3.2011)

Míšenina romantické a černé komedie, ve které Nick Hurran s velkým porozuměním a citem pro detail zachytil atmosféru walleského maloměsta a jeho excentrických obyvatel. Ze snímku stále více zaznívají surrealisticko-pohádkové podtóny, vrcholící přímými i zastřenějšími odkazy na muzikály Freda Astaira. Celkově je film, nejen díky zvláštní žánrové směsi, velmi odlehčený a ústřední dvoji Boris a Betty si jednoduše nemůže nezískat naše sympatie. Christopher Walken se svými funebráckými kreacemi je pak třešničkou na dortu. (Mimochodem: Já si také vydělávám na pohřbech.)(7.8.2006)