Láska až za hrob

• Německo

Grabgeflüster

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 94 min

"Proč jsem se jen nemohla zamilovat do chlapa z cestovky !!" ;)(4.5.2015)

Zcela typická britská černá komedie se vším co k ní patří, tedy včetně mnohdy nevtipného humoru. Alespoň pro středoevropana. Osobně si tento Britský film budu pamatovat jen kvůli cizincům, kteří v něm vystupují, především tedy skvělý Christopher Walken se svým průkopnickým pohřebákem a neuvěřitelně šukadelická Naomi Watts, kvůli které by Brendu Blethyn opustil, zabil a okradl každý normální chlap a to myslím vážně!(10.8.2010)

• Xeelee

Tenhle podivnej mišmaš mě nechal naprosto chladným. Jen při startrekovském pohřbu jsem se v rakvi trošku pousmál, ale podle komentářů jsem od něj čekal trochu víc. Příběh je k uzoufání neoriginální, chování černobíle vykreslenejch postav mi přišlo naprosto stupidní (ano, příběh je dost vykonstruovanej), styly vyprávění se spolu mlátí, tempo neustále kolísá a po celou dobu mi bylo naprosto šumák co se s postavami stane. Láska až za hrob se tváří jako malej milej film, ale do všech stran z něj čouhaj neduhy komerční mainstreamový produkce.(4.8.2010)

Moc jsem nevedel, co od filmu cekat, ale nakonec jsem byl hodne prijemne prekvapenej. Film se sice vetsinu casu tvari jako romanticka komedie s britskym humorem, jenze je tu par zajimavejch plusu. Sice podobny filmy, kde se resi, ze na lasku neni nikdy pozde, tu uz naky jsou, jenze tady se chce hlavni dvojka dat dohromady pomoci nafingovani smrti a v hlavni roli je hrobnik. Coz samo o sobe uz dava slusnou komedii, jenze v zaverecny pulhodince se film zvrhne v ciste cernou komedii o potrestani nevernyho manzela a to je fakt paradni jizda. Navic tu jsou fajn herci, ale musim uznat, ze treba takovy Naomi Watts jsem si vsim az nekdy v pulce filmu, predtim jsem si vubec neuvedomil, ze to je ona, hlavne proto, ze tvurci se nejak neobtezujou snimat ji oblicej a spokojili se s tim, ze ji nataci v spodnim pradle ze vsech moznejch uhlu. A pak tu je jeste Christopher Walken jako konkurencni hrobnik s novatorskejma pohrbama, kterej obcas na pohrbu vymysli strasne vostry veci. Fakt jsem se docela nasmal.(17.8.2008)

Míšenina romantické a černé komedie, ve které Nick Hurran s velkým porozuměním a citem pro detail zachytil atmosféru walleského maloměsta a jeho excentrických obyvatel. Ze snímku stále více zaznívají surrealisticko-pohádkové podtóny, vrcholící přímými i zastřenějšími odkazy na muzikály Freda Astaira. Celkově je film, nejen díky zvláštní žánrové směsi, velmi odlehčený a ústřední dvoji Boris a Betty si jednoduše nemůže nezískat naše sympatie. Christopher Walken se svými funebráckými kreacemi je pak třešničkou na dortu. (Mimochodem: Já si také vydělávám na pohřbech.)(7.8.2006)

• - Při natáčení jedné scény vypadl Lee Evans, představitel Delberta Butterfielda, z okna a dopadl na hřebík, jenž se mu zabodl do břicha a jen těsně minul jednu z jeho ledvin. (slatkac)