Láska až za hrob

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 94 min

Nick Hurran

Jason Piette
  • Eddard

Nebudu vysvětlovat okolnosti, které mě donutili tuhle šedinu zkouknout, smutným faktem zůstává, že se tak stalo. Romantická komedie? To snad ne. Po tisící zpracovaný příběh jak z románů Karolíny Světlé, který je cokoli, jen ne zábavný. Jména jako Molina, Walken v tomhle případě nic nezachraňují, co se týče miniroličky Naomi Watts, nechápu jak se chudinka k téhle přitroublé (ač sexy :-) ) sekretářce přichomítla... Mno nic, ono se to asi určitému publiku líbit bude. Slaboučké dvě hvězdy dávám za pohřební ústav Christophera Walkena, některé nápady jak rozveselit funus byly vskutku vypečené :-) 30%(13.9.2006)

Míšenina romantické a černé komedie, ve které Nick Hurran s velkým porozuměním a citem pro detail zachytil atmosféru walleského maloměsta a jeho excentrických obyvatel. Ze snímku stále více zaznívají surrealisticko-pohádkové podtóny, vrcholící přímými i zastřenějšími odkazy na muzikály Freda Astaira. Celkově je film, nejen díky zvláštní žánrové směsi, velmi odlehčený a ústřední dvoji Boris a Betty si jednoduše nemůže nezískat naše sympatie. Christopher Walken se svými funebráckými kreacemi je pak třešničkou na dortu. (Mimochodem: Já si také vydělávám na pohřbech.)(7.8.2006)

Nenápadná komedie, která tak dlouze hledala producenta až se jednoho dne dostala i na česká DVD. Poslední půlhodina nebyla už tak skvělá, jako rozjezd, ale některé perličky stojí za vidění. Pohřby Walkenovi pohřebácké firmy Featherbed jsou bezchybné (sám uvažuju o takovém obřadu). A tak mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami uznávám, že jsem se zasmál více, než u většiny dnešních komedií.(20.10.2005)

Moc jsem nevedel, co od filmu cekat, ale nakonec jsem byl hodne prijemne prekvapenej. Film se sice vetsinu casu tvari jako romanticka komedie s britskym humorem, jenze je tu par zajimavejch plusu. Sice podobny filmy, kde se resi, ze na lasku neni nikdy pozde, tu uz naky jsou, jenze tady se chce hlavni dvojka dat dohromady pomoci nafingovani smrti a v hlavni roli je hrobnik. Coz samo o sobe uz dava slusnou komedii, jenze v zaverecny pulhodince se film zvrhne v ciste cernou komedii o potrestani nevernyho manzela a to je fakt paradni jizda. Navic tu jsou fajn herci, ale musim uznat, ze treba takovy Naomi Watts jsem si vsim az nekdy v pulce filmu, predtim jsem si vubec neuvedomil, ze to je ona, hlavne proto, ze tvurci se nejak neobtezujou snimat ji oblicej a spokojili se s tim, ze ji nataci v spodnim pradle ze vsech moznejch uhlu. A pak tu je jeste Christopher Walken jako konkurencni hrobnik s novatorskejma pohrbama, kterej obcas na pohrbu vymysli strasne vostry veci. Fakt jsem se docela nasmal.(17.8.2008)

Hodně nadsazená komedie. V prvních dvou třetinách filmu to procházelo a bavilo. Závěrečná strašící etuda už ale byla přes míru i té uvěřitelnosti, kterou nasazují střelené komedie, což snímku ublížilo. /9. 3. 2011/(9.3.2011)