Vyvolávač deště

The Rainmaker

Čarodejník

Drama / Thriller

USA, 1997, 130 min

Žánrově čistá oldschoolovka, která nevyvolá tolik emocí a nadšení díky stárnoucímu syndromu, kdy spoustu věcí, které tu byly trendy už jsou dneska jinak. Mám na mysli především archetypální styl charakteru advokáta mafiána Mickeyho Rourka, ale i tak je to hlavně herecky podmanivý film, kde hlavní vítr do plachet udává pro změnu naprosto nadčasový a přesně trefený právník velké korporace John Voight. Damon hraje typického hledače sebe samotného s potenciálem, což si ostatně ten rok zahrál dvakrát a jde mu to vcelku v pořádku. Určitě je to film který reflektuje zajímavou politiku velkých podniků a jejich legislativních kliček, stejně tak jako zobrazuje soudy, stání a argumentaci advokátů hmatatelněji než spousta jiných právnických filmů. Coppola to však jako obvykle šíleně dlouho rozjíždí.(8.8.2015)

Scénář: Francis Ford Coppola .. Vynikající a velice příjemně odlehčované soudní drama. Tento film má rád Obama, Moore, .. a mám ho i já. 90%.(23.8.2010)

Keby Coppola ukončil svoje režisérske remeslo týmto skvostom, bolo by to asi najdôstojnejšie ukončenie kariéry vo filmovom priemysle. Pekelná právnická dráma s hviezdnym obsadením, potešil ma hlavne môj favorit Rourke. Nenápadná nápadom, no o to nápadnejšia výsledkom. Perfektné súdne finty, dojemná záverečná reč, ktorá dojme aj drevorubača a výborne zamatovo zabalený nehollywoodsky hapy-end. 85%.(17.9.2006)

Vyvolávače deště už jsem jednou viděl a nebavil mě. Když jsem si všiml, že běží v televizi, dal jsem mu druhou šanci. I podruhý jsem ale zjistil, že tenhle film o právnících prostě není pro mě.(22.10.2012)

Skvělý Danny DeVitto a ta právnická atmosféra. Na tenhle film jsem se kouknul vlastně jen náhodou a jsem rád že se to stalo.(30.1.2005)