Vyvolávač deště

The Rainmaker

Čarodejník

Drama / Thriller

USA, 1997, 130 min

Dobře natočené soudní drama. Problém je snad jen v tom, že případ je předem vyhraný, všichni to víme, ale Coppola jako by nám chtěl tvrdit, že Damon může prohrát... Přestože by to určitě nemuselo být tak dlouhé, funguje to tak, jak má.(16.1.2011)

90% - Výborní herci, skvělý scénář a zajímavá kauza = velmi povedený film o právnících...(8.2.2009)

Precizna rezia F. F. Coppolu, tradicne skvely namet mojho knizneho oblubenca Grishama, zaujimave vykony Matta Damona, DeVita a dalsich, plus atraktivne prostredie sudnych sieni.. Velmi inteligentne a chytlavo spracovana kniha. Som rad, ze je na svete dalsia vydarena Grishamovka.(4.1.2008)

Famózně natočený smutný příběh s ještě smutnějším koncem. Z toho, co jsem měla možnost vidět nejlepší zpracování podle Johna Grishama(15.1.2016)

Baví mě sledovat procesy u soudu a docela mě zajímá právo, ale přesto všechno mě zaráží nespravedlnost a bezohlednost obviněné strany. Všechna ta korupce a podvody se mi úplně příčí. A co se týče případu bité manželky, tak tohle mě naprosto dostává a nikdy to nepochopím. Jak vůbec někdo dokáže dát všechno úsilí, špatnou náladu a veškerou brutalitu do mlácení své ženy, která se bojí ho nahlásit, natož ho opustit. Matt Damon s přehledem zvládá roli právníka a jako vždy působí sympaticky a přesvědčivě. Do toho Danny DeVito trošku usměrňuje vážnost případu - protože působí opravdu komicky a tak nějak nemotorně. A hlavní záporák je naprostý slizák, prolezlý korupcí a falší. Jediné co nechápu, co tedy znamená název filmu.(7.2.2009)