poster

Vyvolávač deště

 • USA

  The Rainmaker

 • Slovensko

  Čarodejník

Drama / Thriller

USA, 1997, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jinny
  ****

  Docela chytrý film, který si drží i porci diváckosti. Copolla je prostě lepší režisér než Joel Schumacher, co tak rád Grishama převádí na plátno, a ten rozdíl je vidět.(20.2.2003)

 • Gemini
  ****

  John Grisham Forever. Když ne vždy, tak minimálně pokud ho režíruje Francis Ford Coppola. Ano, to je přesně případ Vyvolávače Deště, takže asi chápete, co se chystám říct:) Souhlasím, že Damon není ještě ve svojí vrcholné formě (viz Will Hunting nebo Hráči), naštěstí tyto "nedodělky" vynahrazují Mattův mentor (bez advokátních zkoušek:)) Danny DeVito, Jon Voight (slizký tak jako snad nikdy předtím), vtipná figurka Mickeyho Rourkea, týraná žena Claire Danesová (která od Romea A Julie skutečně dospěla) a naprosto výborný Danny Glover. Jen se divím, že mezi žánry není připsaná SCI-FI, protože kdo kdy viděl právníka se svědomím?:) Ale vážně - Damonovy "duševní" monology jsou úchvatné, i když jen přeříkává text, který napsal Mistr Grisham...(6.9.2003)

 • teutates
  ***

  Mladý Matt ještě za něco stojí, je vidět tu jiskru v oku a tu vervu s kterou se vrhá do dalšího případu a snaží se uspět ve světě finančních žraloků a velkých korporací... kdo by to byl do něj řekl. Dneska? Jen starý páprda, co skáče ze střechy na střechu a nosí příčesek... jo a taky má doma 3 holky, omg. Jako čaroděj mě dejme tomu chvílemi zaujal. 7/10(2.7.2011)

 • Oskar
  ****

  Velice působivý, civilní Matt Damon. Coppola se po příšerném 'Jackovi' vzpamatoval.(22.2.2003)

 • Aknah
  ****

  Baví mě sledovat procesy u soudu a docela mě zajímá právo, ale přesto všechno mě zaráží nespravedlnost a bezohlednost obviněné strany. Všechna ta korupce a podvody se mi úplně příčí. A co se týče případu bité manželky, tak tohle mě naprosto dostává a nikdy to nepochopím. Jak vůbec někdo dokáže dát všechno úsilí, špatnou náladu a veškerou brutalitu do mlácení své ženy, která se bojí ho nahlásit, natož ho opustit. Matt Damon s přehledem zvládá roli právníka a jako vždy působí sympaticky a přesvědčivě. Do toho Danny DeVito trošku usměrňuje vážnost případu - protože působí opravdu komicky a tak nějak nemotorně. A hlavní záporák je naprostý slizák, prolezlý korupcí a falší. Jediné co nechápu, co tedy znamená název filmu.(7.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace