poster

Vyvolávač deště

 • USA

  The Rainmaker

 • Slovensko

  Čarodejník

Drama / Thriller

USA, 1997, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  John Grisham a Francis Ford Coppola přivádějí do soudní síně čerstvě dostudované právnické ucho, které se v obtížných podmínkách začne velmi rychle a mazácky orientovat. Boj se zdánlivě všemocnou zdravotní pojišťovnou bude mít samozřejmě košatý happy-end, než se k němu ovšem dokluše, dočkáme se pasáží, které si vynucují pozornost svou vyzrálostí. Právnické drama jak se patří, i když to není TEN film, kvůli kterému bychom hned začali pátrat, kdy nejpozději podat přihlášku na práva. Není to žádné rafinované dílo, ale má v čele výborné herce, je chytré a civilní. A to není zdaleka samozřejmostí!!(1.1.2014)

 • Radyo
  ****

  Velice zajímavý film s Mattem Damonem a Danny De Vitem v hlavních rolích. Francis Ford Coppola se opět vzchopil a ukázal, že ještě nepatří do starého železa.(17.3.2003)

 • borsalino
  ****

  Francis Ford Coppola zazářil filmem Kmotr a od té doby již od něj vyžaduji minimálně stejně vysokou kvalitu. A nutno říci, že mě rozhodně tímto snímkem nezklamal. Perfektní herecké výkony spolu s ponurou atmosférou, zaprodanými právníky bohaté pojišťovny, bezbranností "těch dole" v souboji s etikou a charakterem. Perfektní snímek.(9.2.2009)

 • Lima
  *****

  Děj se zpočátku rozjíždí pomalu a nepříliš přesvědčivě, ale potom se z toho vyklube jeden z nejlepších filmů z právnického prostředí, jaké jsem kdy viděl. Jenom sledovat herecké výkony všech zúčastněných je sám o sobě požitek. Počínaje vtipným De Vitem a konče Mickey Rourkem, který tu sice moc prostoru nemá, ale stejně je nezapomenutelný. A že Damon je velmi dobrý herec, to už vím dávno a tady jsem se jenom utvrdil......PS: Napodruhý jdu na 5*.(14.7.2003)

 • Gemini
  ****

  John Grisham Forever. Když ne vždy, tak minimálně pokud ho režíruje Francis Ford Coppola. Ano, to je přesně případ Vyvolávače Deště, takže asi chápete, co se chystám říct:) Souhlasím, že Damon není ještě ve svojí vrcholné formě (viz Will Hunting nebo Hráči), naštěstí tyto "nedodělky" vynahrazují Mattův mentor (bez advokátních zkoušek:)) Danny DeVito, Jon Voight (slizký tak jako snad nikdy předtím), vtipná figurka Mickeyho Rourkea, týraná žena Claire Danesová (která od Romea A Julie skutečně dospěla) a naprosto výborný Danny Glover. Jen se divím, že mezi žánry není připsaná SCI-FI, protože kdo kdy viděl právníka se svědomím?:) Ale vážně - Damonovy "duševní" monology jsou úchvatné, i když jen přeříkává text, který napsal Mistr Grisham...(6.9.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace