poster

Hercule Poirot: Pět malých prasátek (TV film)

 • Velká Británie

  Poirot: Five Little Pigs

 • Slovensko

  Poirot: Päť podozrivých

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2003, 105 min

Režie:

Paul Unwin

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Kevin Elyot

Kamera:

Martin Fuhrer
 • necisty
  *****

  Kvalitní příběh, který až moc nápadně ukazuje na nesprávnou osobu a přitom krutý vrah je do poslední chvíle schováván. Zajímavé je vykládání 14 let starých informací pěti různými lidmi. Bohužel zde Poirot musí domyslet až příliš mnoho skutečností, o kterých ani samotní aktéři nevěděli a museli si je vyložit jinak, a to je i pro takového génia takřka nemožné. ... Malíř, molo, pivo, jed.(28.10.2012)

 • Morien
  *****

  Nejspíš jedna z nejlepších Poirotových adaptací, rozhodně moje nejoblíbenější. Tolik poetiky a citu se najde v málokterém celovečerním filmu, nemluvě o takřka impresionistickém obrazu a nádherné hudbě. Herci svým postavám vdechli život doslova a do písmene a jejich vášněmi zmítané osudy opravdu bodají do srdce, pokud jste naladěni na stejnou vlnu. Z protagonistů z trochu osobních důvodů vyzdvihnu Tobyho Stephense... viděla jsem ho tady den po sledování Dnes neumírej a musela jsem si říkat: "Je to opravdu ten stejnej chlap?" Je, kdyby nic, tak zuby to řeknou za něj. Ale to jen tak mimochodem, zkrátka tohle si pustím ráda znovu a znovu, když mám depku nebo záchvaty melancholie. Jeden z těch filmů, které mi opravdu změnily život (nebo náhled na něj). ♥♥♥(18.11.2006)

 • Stegr
  ****

  80%(28.5.2007)

 • kaylin
  *****

  Výborný díl, který má i zajímavou formu vyprávění, čemuž je celkově přizpůsobena vizuální stránka filmu, a to jak v případě flashbacků, tak i v případě současnosti. Je to krásně zamotané a až do konce nebudete vědět, kdo je skutečně vrahem a proč. Skvěle natočené. Vůbec nevadí, že tu není ani špetka humoru. Není ho třeba.(28.4.2015)

 • Macik
  ***

  Nevím.....viděl jsem a byl jsem zklamán. Jako by tenhle Poirot ztratil to svoje předchozí kouzlo tu jeho "zvláštní" atmosféru,která z tohohle detektiva dělala jakéhosi nadčlověka....Bohužel opět další díl, který totálně nezvládnul pan režisér..(15.12.2004)

 • - Meredith Blake je také jméno postavy ve filmu Past na rodiče (1998). (Elwanelyn)

 • - Hlavní hudební motiv filmu je z pera slavného francouzského skladatele Erika Satie, konkrétně se jedná o sérii klavírních kompozic "Gnossiennes". (PhillM.)

 • - Překlad básně z filmu zní: "Žilo bylo, dávno tomu, maličkých pět prasátek. První na trh běží z domu koupit kornout cukrátek. Na peci se druhé válí, a třetímu maso dali, čtvrté hlodá kost, páté křičí jéje jéje, jak by ho na nože brali, copak se mu asi děje, že má na svět zlost?" (Robbi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace