poster

Hercule Poirot: Pět malých prasátek (TV film)

 • Velká Británie

  Poirot: Five Little Pigs

 • Slovensko

  Poirot: Päť podozrivých

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2003, 105 min

Režie:

Paul Unwin

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Kevin Elyot

Kamera:

Martin Fuhrer
 • misterz
  *****

  Celkom určite jeden z najlepších dielov z detektívneho cyklu s H. Poirotom. Príbeh, krimi zápletka a jej brilantné rozuzlenie ma celého uchvátili. Navyše tento diel disponuje aj niečím navyše, a síce vynikajúcou dramatizáciou jednotlivých udalostí, pričom sa nezabudlo ani na emotívnu stránku, proste extra výživný, parádny diel.(13.7.2016)

 • Maryinka
  *****

  Knížku jsem měla moc ráda a její adaptace mě v žádném případě nezklamala. Má nádhernou poetickou až melancholickou atmosféru, dokonce bych se nebála mluvit o jakémsi "zfilmovaném impresionismu". Změny ve scénáři mi nevadily, zde se totiž hodily. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších filmů s Poirotem.(29.3.2016)

 • aniiicka
  *****

  Výjimečný díl. Smutný příběh, ale nádherně zpracované drama s s citlivou hudbou (Erik Satie). Vynikající herci a postavy, Poirot geniální jako vždy. Na konci vždycky potřebuju kapesník na nějakou tu slzu. 'It’s all right, darling, it’s all right.'(26.6.2014)

 • SoolenJV
  ****

  Tak trochu jiný Poirot a to zejména stylem vyprávění a vůbec objasňováním případu, který se stal před dlouhou dobou. Velmi zajímavé a zábavné.(28.5.2009)

 • consuela1
  *****

  Pravdivé jádro případu se skrývá někde v bludišti pěti subjektivních výkladů událostí, které se odehrály v několika kouzelných letních dnech před čtrnácti lety. Pravdy a lži, láska a nevěra, podivná forma lásky a podivná forma nevěry, kdy nic není tak, jak se zdá být. Najít správný konec nitky a rozplést natolik zamotané klubíčko je herculovským úkolem pro nejlepšího detektiva všech dob, který kromě šedých buněk mozkových umí použít také srdce, které ho neomylně přivede k rozuzlení.(15.9.2014)

 • - V celém filmu není zmíněno, proč titulu dala Agatha Christie jméno Pět malých prasátek. V knize Poirot připodobňuje pět hlavních postav k jedné dětské říkance a dle jeho názoru povahy zúčastněných přesně vystihují popis jednotlivých prasátek. (Robbi)

 • - Překlad básně z filmu zní: "Žilo bylo, dávno tomu, maličkých pět prasátek. První na trh běží z domu koupit kornout cukrátek. Na peci se druhé válí, a třetímu maso dali, čtvrté hlodá kost, páté křičí jéje jéje, jak by ho na nože brali, copak se mu asi děje, že má na svět zlost?" (Robbi)

 • - Hlavní hudební motiv filmu je z pera slavného francouzského skladatele Erika Satie, konkrétně se jedná o sérii klavírních kompozic "Gnossiennes". (PhillM.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace