Hercule Poirot: Pět malých prasátek (TV film)

Poirot: Five Little Pigs

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Kevin Elyot

Martin Fuhrer

Tato filmová adaptace románu Agathy Christie na mě udělala neobyčejně silný dojem. Klid a příjemná atmosféra z filmu jen září. Herecké výkony a obsazení je také na vysoké úrovni. Úžasná scéna je např. ta, kdy Gemma Jones projevuje svou účast Rachael Stirling slovy: "...vedete si dobře..." a ty opravdově slzami zamžené oči...ano herecké výkony jsem si tentokrát obzvlášť vychutnal. Netroufám si však odhadnout jaké by bylo moje hodnocení, kdybych prvně četl knihu a poté viděl film. Díky představám a fantizii se pak zdá být filmové zpracování oproti knižní předloze méně dokonalé. V tomto případě to ale bylo naštěstí jiné. Snímek Pět malých prasátek pro mě byl netradičním zážitkem, který se při každé jeho repríze jen prohlubuje. Jeden z nejlepších dílů.(9.11.2007)

Jeden z nejlepších..(30.7.2008)

Nádherný, můj oblíbený díl s krásnou hudbou, letní atmosférou a skvěle vykreslenými postavami. Asi nejsmutnější Poirot.(2.2.2015)

Ty jeden proradný intelektuále! Dejte Herculovi patnáct let starou vraždu, obstarejte mu sezení s účastníky inkriminovaného pohodového víkendu a tra dá - vrah je odhalen a hurá na šibenici! Věru sympatická popravená je ještě za života svého donucena trpět osmnáctku, jež rejdí s jejím chotěm a (což je s podivem) veškeré příbuzenstvo tuto skutečnost bere jako samozřejmý fakt. Proto jsou na konci prodlouženého víkendu všichni šokování zabitím jejich miláčka, jež byl v mimomanželském sexu stejný odborník jako Hercule v problematice belgických pralinek. Hastings opět nikde, tak snad příště! 86%(16.4.2014)

Jeden z najlepších dielov série. Skvelá atmosf éra a klasicky výborny Suchet. Príbeh je vynikajúci, ikeď dosť smutný.Pre mňa tak trochu výnimočný diel.(14.1.2007)