Hercule Poirot: Pět malých prasátek (TV film)

Poirot: Five Little Pigs

Agatha Christie (kniha)

Kevin Elyot

Martin Fuhrer

80%(28.5.2007)

Já malá čínská prasátka miluji. Na stará kolena si snad jednou nějaké pořídím. Ale nebude mi u toho zrovna muset sekundovat Hercule Poirot.(4.6.2012)

Hercule sa tentokrát pustil do menej zaujímavého prípadu, ktorého podstatou je štrnásť rokov stará vražda. Pomalé retrospektívne prerozprávanie zločinu a udalostí, ktoré k nemu viedli, dávali silný nádych dramatickej línie s psychologickým zameraním na osoby, než na regulérne krimi vyšetrovanie. Tým ma to trošku odrádzalo, pretože som znovu čakal pohotové, svižné vyšetrovanie s kvapkou ľahkosti a šmrncu. Samozrejme mi aj chýbali postavy kapitána Hastingsa a inšpektora Jappa. 70%.(22.12.2007)

Netradiční poirotovka, kdy HP vyšetřuje událost starou 14 let a díky vyprávění od 5 zúčastněných pomalu získává přehled. Depresivnější než obvykle, málo vtipu.(26.4.2011)

Velmi povedená adaptace, která mě dokázala chvílemi opravdu uchvátit a zamotat mi představu o vrahovi.(21.6.2014)