Hercule Poirot: Pět malých prasátek (TV film)
-
Poirot: Five Little Pigs
-
Poirot: Päť podozrivých
Drama / Krimi
Velká Británie, 2003, 105 min
Režie:
Paul UnwinHudba:
Christopher GunningPlakáty
Obsah
-
Lucy Craleová přišla ve svých sedmi letech o matku Carolinu, která byla odsouzena a popravena za vraždu svého manžela Amyase, Lucyina otce. Po čtrnácti letech dostává Lucy dědictví jehož součástí je i dopis, který jí matka napsala před svou smrtí a v němž tvrdí, že je nevinná. Lucy se rozhodne očistit její jméno a požádá slavného detektiva Hercule Poirota o prošetření případu. Poirot případ přijímá a nejprve jde za advokátem, který před čtrnácti lety Carolinu obhajoval. Od něj se mimo jiné dozví, že Amyas míval pletky se ženami, což Caroline mlčky snášela,. Až na tu poslední, Elsu Greerovou (oficiální text distributora)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (69)
-
Canniosh
Tento detektivní díl s Herculem Poirotem je zcela odlišný od jiných, seriálových, epizod. Je takový ponurejší a více dramatický. Tím samozřejmě nechci říci, že je špatný, to v žádném případě, jedná se o kvalitní detektivní film se zajímavou zápletkou a ještě zajímavějším rozplétáním záhady 14 let staré vraždy. Škoda jen, že Poirot nemá k ruce svého potřeštěného "Watsona", čili kapitána Hastingse, který prostě k Poirotovi patří a bez něhož to prostě není ono. Právě Hastings a inspektor Japp dodávali vždy tu pravou šťávu, protože předkládali Poirotovi de facto ty otázky, které si kladl při sledování sám divák. V tomto díle je od začátku jasné, že byť si všichni aktéři filmu myslí, že za 14 let starou vraždu byla odsouzena ta pravá osoba, nebude tomu tak a Poirot tomu opět přijde na kloub. Všechny indicie si tentokrát Poirot nechává pro sebe a vše si nechává až na závěr (jako obvykle). Osobně mohu tento film vřele doporučit nejen pro ty, kdo mají rádi Poirota, ale i pro ty, kdo mají rádi dobré detektivky, kde nemusí téct krev a přesto je divák napjat od začátku do konce.(17.11.2005)
-
miccio
David Suchet alias Hercule Poirot je dokonalost sama, zatímco nad filmovým ztvárněním slečny Marplové jsem zatím vždy zaplakala, tak D. Suchet se pro tuhle roli prostě narodil. Přesto, snad že ho tu nedoprovázejí kapitán Hastings a inspektor Japp, přijde mi děj místy trochu tuhý, nesnadno plynoucí. Mimoto, děj ani v knížce není nějaký rozjuchaný, ale atmosféra ve filmu je příliš temná a neveselá. Z celé série mi tento díl přijde jako jeden z nejméně zdařilých, škoda. 3 a půl ***_*.(6.5.2008)
-
sister
Profesionální doják. Tradičně skvělí herci.(14.9.2008)
-
potapka02
je to dost dobře propracovaný děj atd.(24.7.2010)
-
branchillon
Skvěle natočené. Hastings a Japp mi vůbec nechybí, spolu s Kočkou mezi holuby asi to nejlepší z filmů o slavném detektivovi (tedy moje nejoblíbenější a z těch které jsem zatím viděla). Krásná hudba, tu si pamatuji dodnes. Na to, že jsou ty filmy tak dobré usuzuji podle toho, že si stále pamatuju jejich atmosféru a jak mi bylo dobře při jejich sledování. Člověk musí vzdát holt Angličanům, kteří díla převedli tak pečlivě a schopně do televizní podoby.(20.10.2010)
-
rey17
New layout Poiorota se mi příliš nelíbil. Roztěkaná kamera a "živé barvy" pro Poirota absolutně netypické a řekl bych až ohavné a mimo to si režisér podstatně usnadňuje práci. Poirot má dokonce nepatrně jiný knírek a v tomto díle mu příliš nevěnuje pozornost, stejně tak není Poirot zobrazen např. jak se od někud "kutálí nebo šmatle". V tomto díle se mi líbilo několik málo věcí: když opominu roztěkanou kameru v některých scénách, tak celková poetičnost obrazového vyjádření v kombinaci s kvalitním hudebním doprovodem a dobrými herckými výkony. Samotný příběh je velmi smutný, avšak se mi zdá, že tato retrospektivní detektivka je možná jednou z nejslabších vůbec co do obsahu. (Co se však autorce nedá upřít je milé schéma - sestra se obětuje pro druhou na druhou stranu zločin z lásky). Přes všechny výhrady je to stále nadprůměrná detektivka, která si dle mého názoru zaslouží něco kolem 65%.(2.4.2011)
-
Kivis
Nikdy jsem nebyl fanouškem Hercula a ani po shlédnutí tohoto dílu nemám potřebu vidět další epizody. Ale na druhou stranu rozhodně koukání na P(p)ět malých prasátek nepovažuji za ztracený čas. Navíc vyprávění jednoho příběhu pořád dokola, ale vždy z jiného úhlu pohledu mám rád. A v průběhu filmu jsem podezíral snad všechny kromě skutečného pachatele. Takže shrnuto: příjemné vyplnění volného času, ale nic víc.(3.5.2011)
-
(fun)tomas
Jedna z mojich najmilších Christie-oviek. A takisto jedna z najsmutnejších.(14.10.2011)
-
chlievik
Jeden z najlepších Poirotových príbehov, ak nie úplne ten najlepší. Sú asi 4, možno 5, ktoré sa mu vyrovnajú, inak je to špička. Vykreslenie príbehu je príjemne jemne nejasné, hoci som tušil, metódou eliminácie, že vrahom/-hyňou bude dotyčný/-á (zámerne nepoviem kto, aby tí, čo to nevideli... veď viete..), ale aj keď je odhalenie vraha inteligentne skryté verzatilným chápaním situácií, videním príbehu každý okom inak, vysvetlením si situácie tej alebo onej inak, atď, stále to nie je tak nejasné ale ani jasné, a tým pádom je to zaujímavé. Pekne prekrútený príbeh, a zas mi vteká do mysle pomyslenie, ako debilne môže niekedy polícia postupovať aj v dnešnom živote, že trošku inteligentnejší vrah jej prejde cez prsty poľahky, a nevinný sa ani nebráni, lebo bráni niekoho, koho miluje. Celé Poirotovské zápletky sú krásne, a jemne rezané bylinkovým čajom, posedením na besiedke, vypočúvaním v teple pri kozube, proste mám až pocity "motýlikov v brušku", keď mám možnosť prvýkrát vidieť nejakú časť, a vychutnať si tú sladkú nevedomosť, a túžbu uhádnuť, kde je pes zakopaný. Aj dnes ide jedna časť v telke, takže... ide sa na to. No a ešte k tomuto príbehu, zaujímaví herci, krásna Rachael Stirling, nežná, jemná, nadnesená, nie pyšná, ale každopádne vznešená, niektoré herecké výkony týchto svetove menej známych Britských hercov sú fakt znamenité. A láska? Láska nepozná hraníc, ale treba dávať pozor, chrániť ju, aby nebola zneužitá! Stlačte len PLAY na ovládači, a vychutnajte si to v najskromnejších detailoch.(13.11.2011)