Green Street Hooligans

Futbaloví chuligáni

Drama / Krimi / Sportovní

USA / Velká Británie, 2005, 109 min

• MM_Ramone

Keď som videl film Nicka Lovea "The Football Factory", tak ma silne oslovil svojou autentickosťou. Preto som sa ani nejak moc neponáhľal si pozrieť "Green Street Hooligans". Teraz som sa ku nemu konečne dostal a sklamaniu som sa nevyhol. Celé je to určené snáď len Američanom (ktorí o futbale nemajú ani šajnu) alebo konzumnému divákovi, ktorý medzi hooligans nikdy nepatril. Až mi je ľúto, že tá partia holobriadkov spoločne s hobitom E.Woodom sa vydáva za najtvrdšiu Firmu môjho najobľúbenejšieho anglického klubu West Ham United. Klipové nasnímanie bitiek vyznieva smiešne teenagersky. Vrcholom tejto frašky je melodramatický koniec, kde sa z amerického študentíka stáva tvrdý chlapák. Oi, kamaráti, je to blbosť. **(3.8.2008)

Charlie je úžasný .. Elijah stejně tak .. Claire je sexy .. a to je asi vše :)(22.5.2008)

Solidní sonda odvrácené strany fandovství. Přes postrádání silnější příběhové linie má film rozsah a silný dopad. Navíc Wood se snad konečně vymanil z LOTRovské škatulky. Nejen, že hraje skvěle, ale jeho proměně by se dalo i věřit. Pro mě jeho nejlepší role. A Charlie Hunnam je jednička.(13.1.2007)

Hooligans mě opravdu přesvědčil o tom jaké mají starosti britští fanoušci a co se jim asi honí hlavou. Že to nejsou jenou hloupí lidé ale lidé, kteří se vypořádají s problémy tím, že někoho pořádně zmastí a tím se na chvilku uklidní, podání Wooda bylo velmi příjemné a celý příběh měl spád a všechno co k dobrému filmu patří, nenudil jsem se ani na vteřinu a jejich partička mě na chvilku vzala do jejich života (( ::(5.2.2006)

Nikdy jsem nebyl členem žádné firmy fungující pod zástěrkou fanouškovství, ale pokud bych se jednou rozhodl rozdávat budspencerovky v barvách svého klubu, tak by to rozhodně nebyl West Ham United, nýbrž FC Barcelona případně Slavoj Houslice. Hooligans, k mému jistému zklamání, o fotbal skoro nezavadili, o životě rowdies jsem se toho určitě dozvěděl víc z dokumentu MacIntyre Undercover, ale dost mne to bavilo jako příběh truhlíka, do kterého s chutí kopal celý svět a on se prokrvácel k tomu, že každá zapůjčená rána se musí vrátit i se slušnými úroky.(27.12.2011)

• - Lexi Alexander vyhrála s Hooligans na Filmovém festivalu v Malibu a na Ženském festivalu v Los Angeles. (imro)

• - Když jde Matt na svůj první zápas West Hamu, je mu řečeno, že hrají proti BIrminghamu. V reálu byl soupeřem Gillingham. (don corleone)

• - Snímek získal speciální cenu poroty na filmovém festivalu SXSW. (Sufferer)