Podfukáři (TV seriál)

Hustle

Prefíkaná banda

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2004, 48x52 min

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore, Ben Miles, Tamzin Outhwaite, Max Grodénchik, Richard Chamberlain, Emil Marwa, Lee Ingleby, Orla Brady, Katie Walder, Eileen Essell, David Walliams, John Carlisle, Patrick Bergin, Dido Miles, Nikki Magnusson, Steven Robertson, Tim Plester, Robert Pugh, Jake Canuso, Indira Varma, Elizabeth Croft, Mark Bazeley, Kate Fleetwood, Anna Madeley, Guy Henry, Christine Adams, Shaun Dooley, Paul Nicholls, Vincent Riotta, Steve McTigue, Ronald Pickup, Patricia Hodge, Denis Lawson, Michael Smiley, Craig Parkinson, Tom Goodman-Hill, Mel Smith, Tom Beard, David Haig, Angel Coulby, Clemency Burton-Hill, Danny Webb, Peter Ferdinando, Stuart McQuarrie, John Barrowman, Silas Carson, Abhin Galeya, Peter Polycarpou, Bill Bailey, William Ellis, Eleanor Matsuura, Nicholas Boulton, William Lucking, Joe Armstrong, India Wadsworth, Francis Magee, Julian Firth, Dimitri Leonidas, Brian Pettifer, David Schaal, Ryan Gage, Claire Goose, Marlene Sidaway, Patrick Ryecart, Phil Atkinson, Richard Dixon, Kenneth Gilbert, Nicholas Asbury, Richard Katz, John Harding, Terence Harvey, Amit Shah, Richard Harrington, Phil Cornwell, Kieran Bew, Raquel Cassidy, David Harewood, Andrew Greenough, Velibor Topic, Simon Kassianides, Geno Monteiro, Tony Rohr, Simon Kunz, Jonny Phillips, Alix Wilton Regan, Brett Fancy, Leon Ockenden, Vincent Franklin, Mark Tandy, Zubin Varla, David Spinx, Paul Chahidi, Skye Lourie, Neil D'Souza, Doreen Mantle, Stanley Townsend, Paulino Nunes, Teddy Kempner, Grant Masters, Gareth Tunley, Vincenzo Nicoli, Adam Smethurst, Rupert Vansittart, Alexander Abadzis, Forbes KB, Robert Goodman, Lee Ross, Vinette Robinson, William Scott-Masson, John Macmillan, Andrew Havill, Munir Khairdin, Greg Bennett, Simon Paisley Day, Ian Hallard, Tim Wallers, Glen Davies, Tom Hodgkins, Danny Erskine, Guy Williams, Pip Torrens, Nic Bishop, Ken Bones, Richard Dillane, Gary Beadle, Nigel Whitmey, Lucy Drive, Lucy Akhurst, Clive Swift, Valentine Pelka, Leena Dhingra, Liz May Brice, Jonathan Slinger, Elizabeth Rider, Chook Sibtain, Hannah Gordon, Lee Cornes, Lola Peploe, Neil Bell, Vicky Hall, Tom Mannion, David Calder, Hermione Gulliford, Steve Hytner, Chris Tardio, Harry Hepple, Nicholas Palliser, Rhoda Lewis, George Rossi

Barney Pilling

Scénografie:

Paul Cross

Někteří boháči jsou potvory a vůbec si ty peníze nezaslouží. To je přeci jasné, že. Když je tedy partička šaramantních podfukářů oblafne s elegantní grácií tak, že chudák napálený "hejl" neví, kde mu z toho hlava stojí, na policii nemůže a nechápe, jak se vše vlastně seběhlo, vůbec by to nemělo vadit. O to spíš, že divák se u inteligentního a svižného anglického seriálku náramně a duchaplně pobaví.(8.9.2006)

Už dlouho jsem nenarazil na seriál, který by dokázal nasadit laťku tak vysoko a pak se jí neustále držet. Každý díl Podfukářů je téměř dokonalý. Jak z hlediska scénáře, který je vždy nepředvídatelný a originální, tak z hlediska technického - kamera je úžasná, a zároveň hereckého. Kladem i záporem je pak uzavřenost jednotlivých epizod. Dá se koukat vlastně na jakýkoli díl bez znalosti těch předchozích, ale zase chybí jakýsi rámcový děj, který by se vyvíjel v průběhu epizod.(10.6.2007)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: I. séria - STV 1 = 21.2.2005+II. séria - STV 1 = 2.7.2014, réžia slovenského znenia (STV 2005+RTVS 2013) = ZDENO DŘÍNOVSKÝ (I. séria)+PAVEL GEJDOŠ (II. séria) - Samé české komentáre. A pritom STV to odvysielala ihneď po britskej premiére. Aj toto je rukolapný dôkaz toho akí "experti" majú v rukách moc posudzovať čo sa nám divákom bude páčiť a čo nie. Hlavne ak budeme poslušne sledovať zvratky typu SUPER TELO či TANEČNÁ HORÚČKA. (24.10.2006)(24.10.2006)

Podfukári majú svižný dej, bez zbytočných hluchých miest. Klamať, klamať, klamať. A keď Vás chytia, tak znovu klamať. Nie je nič lepšie, ako dvojitý podfuk. Príjemná záležitosť, ktorá na dobu trvania jedného dielu zvýši hodnotu Vášho televízora.(15.9.2009)

Partička podvodníků, která se dokáže dostat z jakékoli šlamastiky a navíc si na všem ještě hezky přivydělat. Nejvíc napjatý jsem u tohoto seriálu byl vždy u konce jednotlivých dílů, který se nejvíce věnuje samotnému provedení podfuku. Ale přípravy na jednotlivé kousky a vývoj charakterů v předchozích okamžicích v žádném případě nenudí. První partička mi přišla lepší, nejvíce mi chybí právě Danny a Stacie, ale i nově Emma a Sean mají něco do sebe a dá se na ně v pohodě zvyknout. U Emmy navíc mohu říci, že jsem si ji i velice oblíbil. Hlavní pro mě ale zůstal ohledně změn v partě fakt, že zůstal Albie, můj největší oblíbenec. Nemůžu nic jiného, než tento seriál doporučit a dát plný počet a zařadit ho mezi nejlepší z nejlepších.(5.8.2011)

• - Robert Vaughn, poslední žijící z filmu Sedm statečných (1960), prokázal v sedmdesáti letech svou pohotovost elegána, když začal natáčet hned druhý den po svém obsazení. (Terva)

• - Spoiler: Na začátku čtvrté série řekne Danny divákovi v kině, že na konci filmu všech pět lidí vybouchne na lodi. To samé se pak stane hlavním hrdinům seriálu na konci čtvrté série. (Had6)

• - Režisér Bharat Nalluri přišel na myšlenku natočit  seriál o elitních podvodnících v roce 2002 při natáčení seriálu MI5 (od r. 2002). (Terva)