Podfukáři (TV seriál)

Hustle

Prefíkaná banda

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2004, 48x52 min

Robert Vaughn, Robert Glenister, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore, Ben Miles, Tamzin Outhwaite, Max Grodénchik, Richard Chamberlain, Emil Marwa, Lee Ingleby, Orla Brady, Katie Walder, Eileen Essell, David Walliams, John Carlisle, Patrick Bergin, Dido Miles, Nikki Magnusson, Steven Robertson, Tim Plester, Robert Pugh, Jake Canuso, Indira Varma, Elizabeth Croft, Mark Bazeley, Kate Fleetwood, Anna Madeley, Guy Henry, Christine Adams, Shaun Dooley, Paul Nicholls, Vincent Riotta, Steve McTigue, Ronald Pickup, Patricia Hodge, Denis Lawson, Michael Smiley, Craig Parkinson, Tom Goodman-Hill, Mel Smith, Tom Beard, David Haig, Angel Coulby, Clemency Burton-Hill, Danny Webb, Peter Ferdinando, Stuart McQuarrie, John Barrowman, Silas Carson, Abhin Galeya, Peter Polycarpou, Bill Bailey, William Ellis, Eleanor Matsuura, Nicholas Boulton, William Lucking, Joe Armstrong, India Wadsworth, Francis Magee, Julian Firth, Dimitri Leonidas, Brian Pettifer, David Schaal, Ryan Gage, Claire Goose, Marlene Sidaway, Patrick Ryecart, Phil Atkinson, Richard Dixon, Kenneth Gilbert, Nicholas Asbury, Richard Katz, John Harding, Terence Harvey, Amit Shah, Richard Harrington, Phil Cornwell, Kieran Bew, Raquel Cassidy, David Harewood, Andrew Greenough, Velibor Topic, Simon Kassianides, Geno Monteiro, Tony Rohr, Simon Kunz, Jonny Phillips, Alix Wilton Regan, Brett Fancy, Leon Ockenden, Vincent Franklin, Mark Tandy, Zubin Varla, David Spinx, Paul Chahidi, Skye Lourie, Neil D'Souza, Doreen Mantle, Stanley Townsend, Paulino Nunes, Teddy Kempner, Grant Masters, Gareth Tunley, Vincenzo Nicoli, Adam Smethurst, Rupert Vansittart, Alexander Abadzis, Forbes KB, Robert Goodman, Lee Ross, Vinette Robinson, William Scott-Masson, John Macmillan, Andrew Havill, Munir Khairdin, Greg Bennett, Simon Paisley Day, Ian Hallard, Tim Wallers, Glen Davies, Tom Hodgkins, Danny Erskine, Guy Williams, Pip Torrens, Nic Bishop, Ken Bones, Richard Dillane, Gary Beadle, Nigel Whitmey

Úžasný a velmi vtipný seriál ve stylu Dannyho parťáků 1, který určitě stojí za to. Strašně mě baví soukromá "válka" mezi Dannym a Mickeym, strašně mě baví, jak se Danny snaží uhnat Stacey, jak to Albert jen z povzdálí sleduje. Někdy lituji barmana Eddieho a jindy Ashe, který musí všechno zařídit... Je to prostě velká dávka vtipu, akce a dokonale promyšlených nápadů zabalená do rozumného času jedné hodiny.(2.9.2007)

Někteří boháči jsou potvory a vůbec si ty peníze nezaslouží. To je přeci jasné, že. Když je tedy partička šaramantních podfukářů oblafne s elegantní grácií tak, že chudák napálený "hejl" neví, kde mu z toho hlava stojí, na policii nemůže a nechápe, jak se vše vlastně seběhlo, vůbec by to nemělo vadit. O to spíš, že divák se u inteligentního a svižného anglického seriálku náramně a duchaplně pobaví.(8.9.2006)

Jsem nevděčný televizní divák. Aby si nějaký seriál zajistil mou důvěru a každotýdenní účast, musí projít komplikovaným schvalovacím procesem, který vede od mozku přes srdce a... nepřejte si vědět, kde většina kandidátů končí. :o) Žijeme v době, kdy televize všechno přehánějí a co chvíli v upoutávkách vykřikují, že máme zapomenout na vše, co jsme dosud viděli, protože TEPRVE TEĎ přichází to úplně nejfajnovější a ten, kdo se nepodívá, bude společensky vyřízen. Seriál, který dosud nikdo neviděl, hystericky avizují jako "kultovní" (Chirurgové), formálně šalebnou konfekci jako revoluční (24 hodin) a na stokrát nastavovanou a vychladlou kaši lákají vodopádem údajných emocí (Rodinná pouta). No vidíte. A přitom mě v poslední době nejvíc baví dvě nenápadné série, které uvádí ČT víceméně s nulovou reklamou, Black Books a Podfukáři. Na Podfukářích se mi líbí neokázalost, s jakou do 50 minut každé epizody vtěsnat desetkrát originálnější zápletku, než mají třeba dvouhodinoví Dannyho parťáci. A hravost. Třebaže to nepřehánějí s komediálními ambicemi, tvůrci i jejich hrdinové mají vtip a šarm. Mezi všemi seriály s kriminální tematikou a jejich ocelově neprůstřelnými drsoni působí Podfukáři mile a pohostinně jako pařezová chaloupka mezi mrakodrapy. 80%(23.10.2006)

• - Robert Vaughn, poslední žijící z filmu Sedm statečných (1960), prokázal v sedmdesáti letech svou pohotovost elegána, když začal natáčet hned druhý den po svém obsazení. (Terva)

• - London Park Hotel, ve kterém hlavní hrdinové bydlí v prvním díle, ve skutečnosti neexistuje. (Had6)

• - V úvodní scéně prvního dílu se Mickey podívá přímo do kamery. Jedná se o tzv. "Prolomení čtvrté stěny (Breaking the fourth wall). Čtvrtá stěna je termín používaný pro pomyslnou neviditelnou bariéru mezi divákem a filmem či divadelní hrou. Pokud tedy například herec v divadle promluví přímo k publiku, jedná se o tzv. prolomení čtvrté stěny. Tuto techniku pak tvůrci používají během celého seriálu. (Had6)