poster

Podfukáři (TV seriál)

 • Velká Británie

  Hustle

 • Slovensko

  Prefíkaná banda

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2004, 48x52 min

Hrají:

Robert Vaughn, Robert Glenister, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore, Ben Miles, Tamzin Outhwaite, Max Grodénchik, Richard Chamberlain, Emil Marwa, Lee Ingleby, Orla Brady, Katie Walder, Eileen Essell, David Walliams, John Carlisle, Patrick Bergin, Dido Miles, Nikki Magnusson, Steven Robertson, Tim Plester, Robert Pugh, Jake Canuso, Indira Varma, Elizabeth Croft, Mark Bazeley, Kate Fleetwood, Anna Madeley, Guy Henry, Christine Adams, Shaun Dooley, Paul Nicholls, Vincent Riotta, Steve McTigue, Ronald Pickup, Patricia Hodge, Denis Lawson, Michael Smiley, Craig Parkinson, Tom Goodman-Hill, Mel Smith, Tom Beard, David Haig, Angel Coulby, Clemency Burton-Hill, Danny Webb, Peter Ferdinando, Stuart McQuarrie, John Barrowman, Silas Carson, Abhin Galeya, Peter Polycarpou, Bill Bailey, William Ellis, Eleanor Matsuura, Nicholas Boulton, William Lucking, Joe Armstrong, India Wadsworth, Francis Magee, Julian Firth, Dimitri Leonidas, Brian Pettifer, David Schaal, Ryan Gage, Claire Goose, Marlene Sidaway, Patrick Ryecart, Phil Atkinson, Richard Dixon, Kenneth Gilbert, Nicholas Asbury, Richard Katz, John Harding, Terence Harvey, Amit Shah, Richard Harrington, Phil Cornwell, Kieran Bew, Raquel Cassidy, David Harewood, Andrew Greenough, Velibor Topic, Simon Kassianides, Geno Monteiro, Tony Rohr, Simon Kunz, Jonny Phillips, Alix Wilton Regan, Brett Fancy, Leon Ockenden, Vincent Franklin, Mark Tandy, Zubin Varla, David Spinx, Paul Chahidi, Skye Lourie, Neil D'Souza, Doreen Mantle, Stanley Townsend, Paulino Nunes, Teddy Kempner, Grant Masters, Gareth Tunley, Vincenzo Nicoli, Adam Smethurst
 • Matty
  *****

  Úvodní epizoda mě nadchla, po druhé jsem zchladl, po třetí jsem byl opět nadšen. Čtvrtá, pátá a šestá zopakovaly stejný cyklus. Po dlouhém přemýšlení jsem dospěl k závěru, že Podfukáři si navzdory jistým výkyvům nejvyšší hodnocení zaslouží. A co v tomto seriálu jde? O partičku povedených výlupků, kteří jsou schopni obrat o slušné jmění kohokoliv, krom lidí poctivých, razíc přitom zásadu: „najděte toho, kdo chce všechno za nic a dejte mu nic za všechno“. Je to pětice podrazáků natolik šarmantních a provádějících své kousky s takovou elegancí, že je nelze nemilovat. Seriál často, ať přímo či nepřímo, odkazuje ke starým švindlům a filmům o nich, obzvlášť k legendárnímu Podrazu, kterému se (ač na ploše několikanásobně delší) svou lehkostí vyrovnává. Jednotlivé epizody na sebe navazují jen velmi volně, platí co díl to podvod. Ten přitom obvykle sestává z krátkého nastínění a následného provedení s nečekaným rozuzlením (například pointa hned první epizody mě velmi potěšila svou nečekaností). Po technické stránce se jedná o absolutní špičku, oblíbené je „zamražení“ jedné osoby (zpravidla podváděného) a následné vysvětlení jejího pravděpodobného chování postavami jinými, živými, kolem se pohybujícími. Sympatická je rovněž snaha nebrat se nikdy zcela vážně, čehož důkazem jsou promluvy do kamery i mírné úlety nepředvídatelnými směry (viz taneční vystoupení v páté nebo čtvrté epizodě, nejsem si jistý). Co mi na druhou stranu vadí, je přílišné spoléhání se na náhodu při realizaci toho kterého podrazu, podporované navíc lehkou retardací podváděných (vám by nebyla podezřelá novotou vonící sázková kancelář?). Ale v celkovém souhrnu to jsou detaily, pošramocující celkový dojem z této britské lahůdky jen minimálně. Ono se ani není čemu divit, protože když už byla nějaká epizoda slabší, pak slabší oproti epizodě bez výhrad vynikající, což přece není žádná prohra.(7.10.2006)

 • anderson
  ****

  SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: I. séria - STV 1 = 21.2.2005+II. séria - STV 1 = 2.7.2014, réžia slovenského znenia (STV 2005+RTVS 2013) = ZDENO DŘÍNOVSKÝ (I. séria)+PAVEL GEJDOŠ (II. séria) - Samé české komentáre. A pritom STV to odvysielala ihneď po britskej premiére. Aj toto je rukolapný dôkaz toho akí "experti" majú v rukách moc posudzovať čo sa nám divákom bude páčiť a čo nie. Hlavne ak budeme poslušne sledovať zvratky typu SUPER TELO či TANEČNÁ HORÚČKA. (24.10.2006)(24.10.2006)

 • kvasiva
  *****

  Velice inteligentní, originální a zábavný seriál, kterých je opravdu minimum. Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. Tolik zvratů v ději, tolik plánování i nejmenších detailů ... já to hltal od první do poslední série, každý díl, prostě skvělé. Tým podfukářů je jedna rodina a tak se i k sobě chovají. Prostě dokonalé ve všech ohledech. Obměna týmu nevadí, ale já osobně jsem měl radši původní sestavu s Dannym a krásnou Stacey. A pamatujte: Poctivého člověka neobereš(26.11.2011)

 • - Clive Owen odmítl roli Mickeyho Brickse. (oje)

 • - Režisér Bharat Nalluri přišel na myšlenku natočit  seriál o elitních podvodnících v roce 2002 při natáčení seriálu MI5 (od r. 2002). (Terva)

 • - Spoiler: Na začátku čtvrté série řekne Danny divákovi v kině, že na konci filmu všech pět lidí vybouchne na lodi. To samé se pak stane hlavním hrdinům seriálu na konci čtvrté série. (Had6)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace