poster

Sběratel kostí

 • USA

  The Bone Collector

 • Slovensko

  Zberateľ kostí

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1999, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LiVentura
  ****

  Jeden ze sedmi temných krutých krimithrillerů, kde "geniální" psychopat vraždí lidi na ulici dle jakéhosi postupu, klíč má nic netušící a plně invalidní Denzel celou dobu před sebou, leč prohlédnout rafinovanou lest nebude snadné a pomoci mu má aktivní policistka Angelina...(20.11.2009)

 • Djkoma
  ***

  Průměrný film se slušnou atmosférou. Hezká tvářička Angeliny a charisma Denzela se slušně doplnují. Závěr je trochu nečekaný, ale celý film se vleče celkem pomalu.(26.10.2004)

 • Pepinec
  ****

  Pokud nemáte možnost zhlédnout tento film v originálním znění, pokuste se vyhnout dabované verzi Novy. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že snižuje výsledný dojem (terminologií ČSFD) minimálně o jednu hvězdičku. Což je velká škoda absolvovat, poněvadž se jedná o velice zajímavý thriller se skvělým obsazením. Angelina Jolie představující nezkušenou a řadovou policistku rozehraje společně s charismatickým Denzelem Washingtonem hru plnou záhad, hlavolamů a překvapení. Mimochodem, vzhledem k postavě, kterou zde Denzel hraje, lze zachytit nezpochybnitelný herecký um tohoto opáleného štramáka. Prvkem rozptýlení je El Bunda (Ed O´Neill), zjevivší se v seriózní filmové roli.(29.1.2011)

 • Tyler
  ****

  Po druhém zhédnutí dávám hvězdičku navíc..."Sběratel kostí" mi tentokrát sednul mnohem lépe - dříve jsem si mnoha věcí nevšimnul. Scénář se knihy nedrží přesně (obzvlášť co se týká samotného závěru) a je to jen dobře!! Phillip Noyce za vydatné pomoci kameramana Deana Semlera vytvořil skutečně napínavou atmosféru a scény, kdy se Amelia jen za světla baterky pohybuje na místě činu mě přímo zamáčkly do gauče...Tím se oklikou dostávám k hereckým výkonům - Denzel Washington je bez debat výborný, vtisknul své postavě přesně tu správnou dávku arogance a tvrdohlavosti, která byla potřeba, aby vytvořil skutečného člověka a ne jen charakter šustící papírem. Angelina Jolie (v podstatě na začátku své hvězdné kariéry) dokazuje, že je nejen neuvěřitelně krásná, ale stvrzuje mnohými opomíjený fakt - že je skvělá herečka! Stačí jeden pohled a hned víte, co se v Amelii děje...Ani další postavy za ústředním duem moc nezaostávají, mají jen zákonitě méně prostoru - obzvlášť se mi líbila ošetřovatelka Thelma v podání Queen Latifah...Sečteno a podtrženo - od začátku do samotného konce (který mi dokonce vehnal slzy do očí) "Sběratel kostí" svému žánru ostudu v žádném případě nedělá, právě naopak.(7.7.2005)

 • Shakers
  ****

  Ma to dobrých hercov (Denzel Washington, Angelina Jolie),nápady a ostatné veci čo taký krimi/thriller potrebuje ale ta atmosféra filmu bola pre mňa dosť slabá.Až ku koncu filmu to bolo sakra napínavé.Celý film som len na to kukal a tu atmosféru som tam vôbec necítil.Až na ten koniec.Ale stále je to dobrý film. 80% - 4*(25.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace