Sběratel kostí

The Bone Collector

Zberateľ kostí

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1999, 114 min

Dosť priemerný thriller, ktorý mal očividne ambície ísť v šľapajách Fincherovho kultu Sedem. Herecky dobre obsadené aj zahrané, ale scenáristicky a režíjne, dosť priemerné. Film 60%.(31.1.2010)

rozpočet : $73 million tržby celosvetovo : $151,493,655(14.12.2006)

Klidně mě ukřižujte, ale ten film se mi líbil...(19.10.2004)

Místo činu bylo ,,nahráno“, vrah nám chce něco říct... PŘÍBĚH:**** bez dlouhých caviků se jde na věc. Skládačkový krimi thriller (jako puzzle) – to všichni známe, to už každý viděl. Tento je však podařený. Zejména právě příběh, výborný zvuk a D.Washington mají zásluhu na tom, že nemusíte přemýšlet, jestli A. Jolie získává vaše sympatie postavou, rolí nebo dokonce herectvím./ HUMOR: 0 – co by mělo být na úchylným vrahovi k smíchu./ AKCE: 0 – není to akční film, ale závěrečný (neobvyklý) souboj je velmi zajímavý./ NAPĚTÍ:**** už jen analýzy ochrnutého D.W.(který ač nehybný, předčí mnoho hýbajících se) v sobě mají zajímavý náboj. Dále ohledávání míst činu a skládání mozaiky má dle mého výbornou atmosféru. Tím je tedy jasné, že napětí si drží celý film. A se závěrem se stupňuje. Pokud tedy chcete.(29.3.2008)

• Jossie

Strašlivá ukázka toho, jak se z výborné knihy dá udělat velice špatný film. Děj je totálně předělaný, postavy vlastně také, celé to ztratilo to napětí a dramatičnost. Prostě je to celé úplně špatně.(1.7.2005)