Sběratel kostí

The Bone Collector

Zberateľ kostí

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1999, 114 min

Někdy se vyplácí nic od filmu nečekat. I když film nemá v sobě nejspíš ani zrnko originality a pouze vykrádá své úspěšnější kolegy, líbil se mi. Průměrná, ale dobrá kriminálka.(3.9.2007)

.. aneb s Denzelem Washingtonem v posteli. Solidní hereckou výzvu (thriller sehrát z postele) tenhle černošský filmový oblíbenec ustál se ctí, Angelina mu slušně sekundovala a hlavně sbírala zkušenosti a ostřílený Phillip Vysoká hra patriotů Noyce vybral pochmurné newyorské lokace, takže tahle detektivní rutina nakonec dosáhne víc než průměrných čísel. Ale teď si dejme mistrovských Sedm smrtelných hříchů.(25.7.2014)

• TheMaker

:::::::::::::::::::::::::::Tyhlety dektektivky mě nějak neberou ......... :::::::::::::::::::::::::::::::::(15.4.2009)

• gudaulin

V případě Sběratele kostí bylo mé zklamání přímo úměrné očekávání, které ve mně vzbuzovalo herecké obsazení a předloha. Zcela objektivně by se hodily spíš 2 hvězdičky, ale film mi v kině opravdu nesedl. Nebyl dost špatný na to, aby se dal považovat za parodii, ale nebyl ani dostatečně dobrý, aby zaujal a uspokojil. Můj oblíbený Denzel Washington podal hodně matný výkon, jeden z nejslabších ve své kariéře, a scénář byl jen slaboučkým odvarem literární předlohy. Snímek mi vzdáleně připomínal parodii na novodobého Sherlocka Holmese. Kdybych ho viděl podruhé, snad bych šel s hodnocením mírně nahoru, ale takhle celkové hodnocení zůstává na úrovni 25 %. Název vzbuzuje asociaci se Sběratelem polibků, ale nemůžu si pomoct, ten hraje úplně jinou ligu.(22.6.2007)

Ach jo, další převedení knihy do filmu, které nemá šanci dosáhnout kvalit svojí předlohy.....Bohužel vám nemůžu říct, kdo byl vrahem v knize, jen můžu říct, že zápletka románu Jefferyho Deavera byla tak nějak "logičtější" - vrah chtěl motivovat hlavního hrdinu, který ve svém stavu ztratil veškerou chuť a sílu do života. I výkon mladé Angeliny stojí za vidění - alespoň herecky. Ode mě 60%.(17.3.2003)