Stav obležení

The Siege

Stav ohrozenia

Akční / Thriller / Drama

USA, 1998, 111 min

Tomuhle rikam Thriller s velkym T. Pred 11.9.2001 nejspis nevyvolaval v lidech takove pocity jako nyni, kdy zname hrozbu, ktera ciha na vsechny z nas kazdy den, kdekoliv a kdykoliv. Byl jsem k obrazovce jako prikovany, michaly se ve mne pocity strachu, napeti, nenavisti a nakonec i pochopeni...Denzel Washington v roli, ktera mu byla napsana snad primo na miru, Annette Bening jako nesmlouvava agentka leze casto na nervy, ale tak to ma byt. A Bruce Willis ve velice prekvapive roli chladnokrevneho a nesmlouvaveho generala..(24.2.2007)

rozpocet $70 million trzby celosvetovo $116,672,912(6.11.2006)

• YURAyura

2/10 Hloupoucka a nudna slatanina, ostatne jako dalsi veci od tohoto rezisera. Hlavne ze to ma dlouhou stopaz...(24.3.2007)

Jenom dvě věci k sobě jdou ještě hůř než sex a finále mistrovství světa - lidská práva s terorismem. Prosím vás, jaká práva asi tak může mít terorista? Leda tak právo vybrat si končetinu, kterou mu useknou jako první. Ti, co protestují proti násilí páchaném při výsleších jsou určitě zároveň ti samí schizofrenici, kteří nejvíce řvou a nadávají, když se stane nějaký průser. Takže lidská práva sice ano, ale když je 90% jisté rasy terorismem posedlá chátra, není náhodou lepší vyházet je vidlema pryč všechny? Tohle není jako když kvůli pár kreténům nesmíte dávat železo do výkupu, tady jde o píseček, na kterém bych si třeba já docela rád hrál v klidu. A kdo tvrdí, že se to týká jen Američanů, ten asi dlouho neviděl globus.(5.1.2015)

Perfektní jedinečný film o terorismu v USA a samotné armádě USA. Zwickovi se tenhle film opravdu povedl, působí realisticky a hlavně působí silně...mimochodem.. Roger Deakins - dokonalá kamera!!!(5.11.2006)