Stav obležení

The Siege

Stav ohrozenia

Akční / Thriller / Drama

USA, 1998, 111 min

Perfektní jedinečný film o terorismu v USA a samotné armádě USA. Zwickovi se tenhle film opravdu povedl, působí realisticky a hlavně působí silně...mimochodem.. Roger Deakins - dokonalá kamera!!!(5.11.2006)

Vynikajúce obsadenie, napínavé a po Armagedone je Bruce zase vo svojej koži. Na chválospevy si filmík síce musel počkať na Usámu (dost drahá reklama, na takú nemal ani Titanic, hehe), ale hlavne, že je to dobré a ziape z toho realita...(6.10.2005)

Ve své době možná 4*, ale dnes už to (navzdory aktuálnosti) působí vyčpěle jak týden otevřené pívo a zoufale klišoidně. Dříve se v amerických filmech střítili Rusáci, později se nepřítelem číslo 1 stali čuramedáni, momentálně jsou Rusáci kamarádi, čuramedáni oběti (zlá, ošklivá armáda!) a Hollywood co nevidět přezbrojí na severokorejce. Postřehla jsem, že Barak s Oknama ve svém nedávném projevu použil fráze z "The Siege" - těžké déja vu, lautr stejné plky a naléhavost v hlase, ale Denzel byl přece jen přesvědčivější, měli by z něj udělat prezidenta ;-). 61%(15.9.2010)

Tomuhle rikam Thriller s velkym T. Pred 11.9.2001 nejspis nevyvolaval v lidech takove pocity jako nyni, kdy zname hrozbu, ktera ciha na vsechny z nas kazdy den, kdekoliv a kdykoliv. Byl jsem k obrazovce jako prikovany, michaly se ve mne pocity strachu, napeti, nenavisti a nakonec i pochopeni...Denzel Washington v roli, ktera mu byla napsana snad primo na miru, Annette Bening jako nesmlouvava agentka leze casto na nervy, ale tak to ma byt. A Bruce Willis ve velice prekvapive roli chladnokrevneho a nesmlouvaveho generala..(24.2.2007)

To, kde jsou hranice občanské svobody, „zkoumá“ režisér Edward Zwick, který tři roky před 11. zářím uvrhl na New York hrozbu terorismu. Ostatně Spojené státy ztratily nevinnost už dávno před rokem 2001, v podzemních garážích dvojice mrakodrapů už v roce 1993 vybuchla nálož. Zůstaňme však ve filmovém světě, ve kterém, když armáda dostane zelenou, nastává problém. Své o tom ví agent FBI Denzel Washington, který velí protiteroristické jednotce a který přihlíží, jak se autobus s desítkami nevinných rozletí do okolí. Amerika je v šoku a diváka musí bavit všechny ty průlety kamer kolem mrakodrapů, velkolepé příjezdy policejních vozů i vlastenecké bouchání do stolu á la Amerika je naše, vzít si jí nenecháme. Přiznejme si, že v dané době byl divák ze středu Evropy „myšlenkou“ docela netknutý. Ač tu máme „vážné“ situace, kdy Arabové končí v narychlo zřízených táborech, kde se přistupuje i k mučení, jaksi to na diváka nedolehne. Většina je herců je fajn, omylem je však účast Bruce Willise (jeho „přerod“ z hrdiny ve fašistu je nevěrohodný), jehož výkon je (dnes by to příliš nepřekvapilo) na svou dobu mizerný. Jinak solidní prorocký thriller!!(18.5.2015)