Velmi kvalitní a prorocký politický thriller o terorismu, který sice propadl v kinech, ale po 11. září prý šel ve videopůjčovnách na dračku.(3.6.2008)

Film by měl u mě jiné hodnocení před tragickým 11.9.,ale jsme dávno za touto událostí a najednou film získává jiný rozměr. Radši bych však ubral hvězdičky a nechal 11.9. jako obyčejný den. Bohužel toto film nedokáže a tak dobře dělaný filmy o teroristech budou pro mě mnohem napínavější.(14.7.2006)

Nezodpovědný thriller, který klade spoustu zajímavých otázek, ale namísto odpovědi nabízí průměrnou popcornovou zábavu. 60% Zajímavé komentáře: ScreamJay, silent cut(10.6.2005)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $40,981,289Tržby Celosvetovo $116,672,912║ V dnešnej dobe tento film sa stáva hotovým klenotom a to hlavne kvôli dátumu 11/09/01 tento film ukázal v 1998 to čo sa za pár rokov nakoniec aj stalo. Bravúrne dielko od Edwarda Zwicka s výbornými hercami ako vedúcim protiteroristickej organizácie Denzel Washington, despotický generál Bruce Willis či záhadná Annette Bening, ale hlavnou výstuhou filmu je silný a teraz už aj pravdivý príbeh. "A hodnotenie som zmenil s pôvodných 3*** na zaslúžených 5*****!"(18.5.2005)

Překvapivě slušný thriller s docela citliým tématem, jehož tvůrci nejspíš ani nevěděli, jak moc aktuálním se brzo stane. Nejzajímavější na něm ovšem nejsou samotné útoky, ale právě onen "Stav obležení", který po nich nastal. Kdyby se oprostil od několika politicky krektních úliteb oběma stranám a šel o něco hlouběji, určitě bych šel s hodnocením o dost výš.(6.12.2006)