• Mertax
  **

  Alena Ladová, dcera Josefa Lady, obstarala pro pohádku sice malebné kulisy coby její výtvarnice, ale papírové obrázky kotlů, stromů nebo slunečnic zkrátka vypadají lépe na pohlednicích. Námětově jde o originální počin: emancipovaná princezna Máňa vysvobodí svého budoucího ženicha z pekla, kam si ještě dojede autem. Ovšem většina písniček je spíš otravných a humor zůstal pravděpodobně skryt v bohatě ochlupených zadnicích pekelníků, takže ani ta drzá Máňa to nezachrání...(23.12.2013)

 • Adam Bernau
  *

  Honza je přesný sedumdesátkový krypl, kdežto princezna Máňa jak vystřižená z padesátých let, což je i v těch sedumdesátkách trochu trapné. A v pekle ještě nikdy nebylo tak teplo.(29.5.2016)

 • Ded@M@tes
  *****

  Pěkná milá pohádka, která potěší. ( Hodnocení: 9/10 )(25.11.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Moudrá kniha povídá, tuhle těmi řádky, že je těžká cesta tam a ještě těžší zpátky. Možná že to postřehneš, nehledej v tom chyby, Máňa courá z pekla ven, jak jen se jí zlíbí. Honzu z pekla odvede, žádný saky paky, prosadit si dovede, to, že je tu taky. Pohádka má skvělý děj, ač tam není stvůra, jen dědeček Habaděj a bába Kanimůra. Těžko někdo pobere, proč to nemá vady, to pohádka dovede, když je podle Lady.(23.3.2014)

 • nash.
  ****

  Peklo, peklo, peklíčko, je tu teplo teplíčko a princezna Máňa, které ho dokáže zlikvidovat dřív než se pekelníci zmůžou na protiakci. Nesmrtelná klasika papundeklových televizních pohádek, stále stejně zábavná, svižná a kouzelná. SKvělá předloha, Ladovy kulisy tomu dokonale sednou, herci, zejména ti v rolích pekelníků si to blbnutí užívají, a Boušková ve své životní roli nemá chybu. Ať si kdo chce co chce říká, na tyhle 70tkový a 80tkový televizní věci nedám dopustit.(22.10.2013)

 • - V tomtéž roce vznikla na motivy filmu i rozhlasová verze pohádky pod názvem "O statečné princezně". O režii se postaral Karel Weinlich a v titulní roli se představila Jorga Kotrbová. (Přemek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace