• Adam Bernau
  *

  Honza je přesný sedumdesátkový krypl, kdežto princezna Máňa jak vystřižená z padesátých let, což je i v těch sedumdesátkách trochu trapné. A v pekle ještě nikdy nebylo tak teplo.(29.5.2016)

 • May
  ****

  Nejlepší česká pohádka, co kdy spatřila světlo světa. Úchvatné Ladovy kulisy a ten námět... princezna, která se snaží vysvobodit z pekla Honzu a mezitím, než splní tři opravdu složité úkoly, vycídí peklo i čerty samotné. Nezapomenutelný zážitek. Škoda, že se tyhle pohádky už dávno netočí.(12.5.2004)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Moudrá kniha povídá, tuhle těmi řádky, že je těžká cesta tam a ještě těžší zpátky. Možná že to postřehneš, nehledej v tom chyby, Máňa courá z pekla ven, jak jen se jí zlíbí. Honzu z pekla odvede, žádný saky paky, prosadit si dovede, to, že je tu taky. Pohádka má skvělý děj, ač tam není stvůra, jen dědeček Habaděj a bába Kanimůra. Těžko někdo pobere, proč to nemá vady, to pohádka dovede, když je podle Lady.(23.3.2014)

 • Mertax
  **

  Alena Ladová, dcera Josefa Lady, obstarala pro pohádku sice malebné kulisy coby její výtvarnice, ale papírové obrázky kotlů, stromů nebo slunečnic zkrátka vypadají lépe na pohlednicích. Námětově jde o originální počin: emancipovaná princezna Máňa vysvobodí svého budoucího ženicha z pekla, kam si ještě dojede autem. Ovšem většina písniček je spíš otravných a humor zůstal pravděpodobně skryt v bohatě ochlupených zadnicích pekelníků, takže ani ta drzá Máňa to nezachrání...(23.12.2013)

 • Lenny.M
  ****

  "Moudrá kniha povídá...." Nejlepší česká pohádka.(28.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace