Nejlepší česká pohádka, co kdy spatřila světlo světa. Úchvatné Ladovy kulisy a ten námět... princezna, která se snaží vysvobodit z pekla Honzu a mezitím, než splní tři opravdu složité úkoly, vycídí peklo i čerty samotné. Nezapomenutelný zážitek. Škoda, že se tyhle pohádky už dávno netočí.(12.5.2004)

Moudrá kniha povídá, tuhle těmi řádky, že je těžká cesta tam a ještě těžší zpátky. Možná že to postřehneš, nehledej v tom chyby, Máňa courá z pekla ven, jak jen se jí zlíbí. Honzu z pekla odvede, žádný saky paky, prosadit si dovede, to, že je tu taky. Pohádka má skvělý děj, ač tam není stvůra, jen dědeček Habaděj a bába Kanimůra. Těžko někdo pobere, proč to nemá vady, to pohádka dovede, když je podle Lady.(23.3.2014)

Roztomilá pohádková parodie. Jen Honza v podání prkenného Ivana Luťanského se nepovedl, jinak je ale vše, jak má být.(28.5.2016)

Výrazně studiový, typicky televizní projekt, navíc ke klasice značně neuctivé modernizační pojetí, ze kterého by měly mít velkou radost především feministky. Princezna Máňa v podání Jany Bouškové je hybatelkou téměř veškerého dění na obrazovce, pro ženicha si jede v automobilu a bez problémů ukázní a zcivilizuje celé peklo. Studiovky v lásce příliš nemám a z moderních pohádek na ruby mám už dopředu strach, protože až na pár vyjímek v lepším případě ztrácí poetické a romantické kouzlo, v horším případě to bývá trapná ptákovina. Díky předloze a vtipnému scénáři ale Nezbedná pohádka funguje překvapivě dobře, nechybí tu pořádná dávka nadhledu a až recesistické pojetí dělá z téhle ladovské pohádky půvabnou podívanou. Celkový dojem 75 %.(27.12.2007)

Neuvěřitelná švanda!(18.12.2014)