• May
  ****

  Nejlepší česká pohádka, co kdy spatřila světlo světa. Úchvatné Ladovy kulisy a ten námět... princezna, která se snaží vysvobodit z pekla Honzu a mezitím, než splní tři opravdu složité úkoly, vycídí peklo i čerty samotné. Nezapomenutelný zážitek. Škoda, že se tyhle pohádky už dávno netočí.(12.5.2004)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Moudrá kniha povídá, tuhle těmi řádky, že je těžká cesta tam a ještě těžší zpátky. Možná že to postřehneš, nehledej v tom chyby, Máňa courá z pekla ven, jak jen se jí zlíbí. Honzu z pekla odvede, žádný saky paky, prosadit si dovede, to, že je tu taky. Pohádka má skvělý děj, ač tam není stvůra, jen dědeček Habaděj a bába Kanimůra. Těžko někdo pobere, proč to nemá vady, to pohádka dovede, když je podle Lady.(23.3.2014)

 • D.Moore
  ****

  Roztomilá pohádková parodie. Jen Honza v podání prkenného Ivana Luťanského se nepovedl, jinak je ale vše, jak má být.(28.5.2016)

 • gudaulin
  ****

  Výrazně studiový, typicky televizní projekt, navíc ke klasice značně neuctivé modernizační pojetí, ze kterého by měly mít velkou radost především feministky. Princezna Máňa v podání Jany Bouškové je hybatelkou téměř veškerého dění na obrazovce, pro ženicha si jede v automobilu a bez problémů ukázní a zcivilizuje celé peklo. Studiovky v lásce příliš nemám a z moderních pohádek na ruby mám už dopředu strach, protože až na pár vyjímek v lepším případě ztrácí poetické a romantické kouzlo, v horším případě to bývá trapná ptákovina. Díky předloze a vtipnému scénáři ale Nezbedná pohádka funguje překvapivě dobře, nechybí tu pořádná dávka nadhledu a až recesistické pojetí dělá z téhle ladovské pohádky půvabnou podívanou. Celkový dojem 75 %.(27.12.2007)

 • Mia...
  *****

  Neuvěřitelná švanda!(18.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace