Nejlepší česká pohádka, co kdy spatřila světlo světa. Úchvatné Ladovy kulisy a ten námět... princezna, která se snaží vysvobodit z pekla Honzu a mezitím, než splní tři opravdu složité úkoly, vycídí peklo i čerty samotné. Nezapomenutelný zážitek. Škoda, že se tyhle pohádky už dávno netočí.(12.5.2004)

• Adam Bernau

Honza je přesný sedumdesátkový krypl, kdežto princezna Máňa jak vystřižená z padesátých let, což je i v těch sedumdesátkách trochu trapné. A v pekle ještě nikdy nebylo tak teplo.(29.5.2016)

Další moje oblíbená trochu nezvyklá moderní pohádka na ruby..Ostatně naruby bylo celá toto Ladovo literární dílo skládající se z šesti různých pohádek..Krásné kulisy od Aleny Ladové, malebné a příjemné provedení...Co bych vyzdvihl tak určitě dobrý nápad-námět ale i celkové zpracování..Pohádka navíc nepostrádala i vtip..Ta náprava čertů byl vážně úžasná (v pohádkách ne tak časté pravidlo), dítěti to tenkrát mělo nejspíš přiblížit že i na ně platí pevná ruka a že když chtějí tak se dovedou změnit k lepšímu...Princezna Máňa v podání Jany Bouškové byl vážně krásná roztomilá holčička (ty kukadla), která si ještě hrála s panenkami a kočárkem, v hlavě to však měla srovnané a věděla co chce a zatím si také razantně šla...Z hereckých výkonů s mě nejvíce pochopitelně líbil ten její, špatný nebyl ani potulný vypravěč Pešek, babička Rosůlková a těch pár splašených čertů, konečnou známku dávám i za námět, zpracování, kulisy a hudbu..Hodnotím vysoko, tyto pohádky podle Ladovských předloh mám strašně moc rád...Jen si vzpomeňme např. na podobně laděného Líného Honzu 77' (opět Nezbedné pohádky, Pohádky naruby) nebo Chudé královstvíčko 79' ap..(27.12.2007)

Roztomile ladovské. Pohádka sice krátká, ale nezapomenutelná. Skvělé herecké výkony. A skvělý song:Moudrá kniha povídá...Video viz: http://www.youtube.com/watch?v=rcFiZa5Xooo(19.6.2009)

Pěkná milá pohádka, která potěší. ( Hodnocení: 9/10 )(25.11.2012)

• - V tomtéž roce vznikla na motivy filmu i rozhlasová verze pohádky pod názvem "O statečné princezně". O režii se postaral Karel Weinlich a v titulní roli se představila Jorga Kotrbová. (Přemek)