poster

Cesta do pekla a zpátky (TV film)

Pohádka

Česko, 1996, 28 min

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Peklo se často v pohádkách snaží chytračit a dostat do svých spárů někoho, kdo peklu nepatří. A vždycky to dopadne tak, že dotyčného (zpravidla s pokornou omluvou) vrací zpátky na zem. Na českém (díky Belzebubovi Lasicovi vlastně československém) pekle je sympatické to, že je sympatické. Jde vidět, že jsme národ, který už dávno poznal, že nějaký ten čert není to nejhorší, co můžeme v životě potkat.(13.4.2014)

 • otík
  ***

  I v dnešní době vizuálem stále ještě moderní pohádka, která docela vážně a zároveň s humorem ukazuje peklo, čerty a Lucipera. Na krátkém prostoru je podařeně vykreslen příběh lenocha, který se až v pekle naučí pracovat a zároveň dokáže z pekla vysvobodit svou milou. Není to vůbec špatné, na tu hrůzu novodobých pohádek je tato opravdu povedená. Hudba: Zdeněk Švarc(28.2.2015)

 • sator
  ***

  Lasica fakt nebyl roztomilej čert 👿...(30.12.2014)

 • Radek99
  **

  Titul filmu je lepší než pohádka samotná. A hlavní premisa, rozmazlování dětí jako smrtelný hřích, trochu mimo mísu - to by bylo nebe v dnešní době prázdné a peklo pukalo ve švech... Hvězdičky hlavně za tu pekelnou písničku...(30.12.2014)

 • stanslon
  ***

  V několika hodnoceních jsem zavrhl nové české pohádky. A ejhle, mýlil jsem se. Koukám na hezkou a hravou čertovskou a proč k tomu dodávat víc.(30.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace