poster

Cesta do pekla a zpátky (TV film)

Pohádka

Česko, 1996, 28 min

 • stanslon
  ***

  V několika hodnoceních jsem zavrhl nové české pohádky. A ejhle, mýlil jsem se. Koukám na hezkou a hravou čertovskou a proč k tomu dodávat víc.(30.12.2014)

 • sator
  ***

  Lasica fakt nebyl roztomilej čert 👿...(30.12.2014)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Peklo se často v pohádkách snaží chytračit a dostat do svých spárů někoho, kdo peklu nepatří. A vždycky to dopadne tak, že dotyčného (zpravidla s pokornou omluvou) vrací zpátky na zem. Na českém (díky Belzebubovi Lasicovi vlastně československém) pekle je sympatické to, že je sympatické. Jde vidět, že jsme národ, který už dávno poznal, že nějaký ten čert není to nejhorší, co můžeme v životě potkat.(13.4.2014)

 • Radek99
  **

  Titul filmu je lepší než pohádka samotná. A hlavní premisa, rozmazlování dětí jako smrtelný hřích, trochu mimo mísu - to by bylo nebe v dnešní době prázdné a peklo pukalo ve švech... Hvězdičky hlavně za tu pekelnou písničku...(30.12.2014)

 • hous.enka
  ***

  Kouzelně zpracované (a zazhrané!) peklo. Na místě Vaška bych radši zůstala se sympatickým panem Lasicou, než s přemoudřelou Andulkou.(11.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace