Přísahám a slibuji (TV seriál)

Československo, 1990, 4 x 90 min

Ne všechny scény a motivace postav jsou zde dobře napsány, některá černobílá klišé rovněž zabíjejí zajímavý nápad a myšlenku (tedy že ne všichni Němci byli zlí, že i Češi se chovali hnusně, že v lékařství by nemělo nepřátelství mít co dělat apod.), žel i Abrhám a postavy kolem něho mi přijdou takové nijaké a nanicovaté, Janžurová svými vtipnými vsuvkami je spíše na škodu, a tak nějak není jasné, kam celkově seriál směřuje a co chce přesně říci.(30.12.2014)

Opětovné uvedení mne vyloženě potěšilo. je to už drahně let, co byl seriál naposledy vysílán. Kvalitní těsně poválečný příběh doktora na Liberecku, vzhledem k době vzniku na přelomu 80. a 90. let už nebyl zatížen ideologií minulého režimu a ještě nebyl zatížen tou současnou.(5.5.2014)

Moc pěkný seriál z nelehké doby s výborným hereckým obsazením.(17.1.2015)

Scénář byl napsán ještě na sklonku éry reálného socialismu a stejně tak byla vlastně zahájena i výroba, takže snímek spadá spíš do produkce pozdních 80. let a odpovídá částečně svým dějem dobově poplatným představám o poválečné etapě počešťování pohraničí. Skutečnost byla trochu složitější a méně černobílá. Abrhám hraje až příliš ušlechtilou, trošku jednorozměrnou postavu. Přes výše uvedené jde o mírný televizní nadprůměr. Celkový dojem: 60 %.(11.1.2008)

Seriál se vyznačuje zajimavou rovnováhou, způsobenou datem vzniku. Není ani antikomunistiský ani propagandistický komunistický.(16.3.2008)