poster

O princezně se zlatým lukem (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 62 min

 • Mariin
  **

  Velmi slabé po stránce obsahové i formální. Herci se vůbec nechovají pohádkově a přiměřeně stavu postav, které mají představovat; ze všeho doslova čiší současná demoliberální mentalita. Snad nejmarkantněji je to zřetelné u princezny Jeleny, kterou „hraje“ Pavla Ptáčková a rytíře Dana ( Igor Ondříček). Tato rádoby pohádka R. Tesáčka z tvůrčí skupiny Pavla Aujezdského patří i tentokrát mezi nejslabší.(4.5.2008)

 • sallyann
  ***

  Krásná hudební pohádka. Igor Ondříček má charisma :)(29.11.2009)

 • flanker.27
  *

  Feminismus a nové gender role už i v pohádkách, no nazdar.(20.3.2007)

 • Chrysopras
  ****

  Poměrně neotřele a přitom vtipně vyvedená pohádka. A ikdyž herecky to žádný zázrak není, dávám lehký nadprůměr.(8.5.2015)

 • ivishka
  odpad!

  Feministická science fiction doplněna snahou o muzikál s nesedícími hlasy a mizernými výkony. Dokonce je možné, že jsem takový český skvost viděla hned několikrát - bohužel. Osvěžit si paměť není nikdy špatný nápad a nyní se mi to vyplatilo dvojnásob. Nyní si více vážím dobrých filmů a dobře zpracovaných pohádek. Herecká stránka věci kromě nevýrazné role Jitky Čvančarové stála příkladem nejhoršího kalibru. Smutné a přeci paradoxně vypovídající o celistvé české pohádkové tvorbě pro neumětele a nevzdělance.(26.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace