poster

O princezně se zlatým lukem (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 62 min

 • Chrysopras
  ****

  Poměrně neotřele a přitom vtipně vyvedená pohádka. A ikdyž herecky to žádný zázrak není, dávám lehký nadprůměr.(8.5.2015)

 • Mariin
  **

  Velmi slabé po stránce obsahové i formální. Herci se vůbec nechovají pohádkově a přiměřeně stavu postav, které mají představovat; ze všeho doslova čiší současná demoliberální mentalita. Snad nejmarkantněji je to zřetelné u princezny Jeleny, kterou „hraje“ Pavla Ptáčková a rytíře Dana ( Igor Ondříček). Tato rádoby pohádka R. Tesáčka z tvůrčí skupiny Pavla Aujezdského patří i tentokrát mezi nejslabší.(4.5.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Roztomilá pohádka, kde princezna pasivně nečeká, kdo se uráčí se s ní oženit a chová se jako normální (mladý a dost zbrklý a zmatený) člověk.(2.10.2010)

 • villon17
  ***

  Kdybych si pak nepřipadala trapně, klidně bych dala i 4:D. Pavlu Vitázkovou mám moc ráda, byly tu hezký a chytlavý písničky a děj ne uplně nejhloupější. Na odpolední pohádku na jedničce víc než dobrý!(15.4.2012)

 • flanker.27
  *

  Feminismus a nové gender role už i v pohádkách, no nazdar.(20.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace