O princezně se zlatým lukem (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 62 min

Poměrně neotřele a přitom vtipně vyvedená pohádka. A ikdyž herecky to žádný zázrak není, dávám lehký nadprůměr.(8.5.2015)

• Mariin

Velmi slabé po stránce obsahové i formální. Herci se vůbec nechovají pohádkově a přiměřeně stavu postav, které mají představovat; ze všeho doslova čiší současná demoliberální mentalita. Snad nejmarkantněji je to zřetelné u princezny Jeleny, kterou „hraje“ Pavla Ptáčková a rytíře Dana ( Igor Ondříček). Tato rádoby pohádka R. Tesáčka z tvůrčí skupiny Pavla Aujezdského patří i tentokrát mezi nejslabší.(4.5.2008)

Roztomilá pohádka, kde princezna pasivně nečeká, kdo se uráčí se s ní oženit a chová se jako normální (mladý a dost zbrklý a zmatený) člověk.(2.10.2010)

Kdybych si pak nepřipadala trapně, klidně bych dala i 4:D. Pavlu Vitázkovou mám moc ráda, byly tu hezký a chytlavý písničky a děj ne uplně nejhloupější. Na odpolední pohádku na jedničce víc než dobrý!(15.4.2012)

• flanker.27

Feminismus a nové gender role už i v pohádkách, no nazdar.(20.3.2007)