poster

O princezně se zlatým lukem (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 62 min

 • triatlet
  ***

  Kladem jsou jednak písničky a taky obsazení Jitky Čvančarové. Jinak studiová pohádka nevybočuje, což je možná další klad, protože není až takovým přemodernizovaným pohádkovým gulášem. Ale jak napsal Mariin: chybí tomu pohádkovost včetně chování herců.(8.12.2009)

 • kajas
  ***

  Solidní televizní pohádka na sváteční dopoledne. Snad jenom těch písniček mohlo být méně.(31.12.2013)

 • Tyny
  *

  Tahle pohádka se bohužel moc nezdařila, ale přesto to není nejhorší. Písničky jsou jednoduché, nudné a bez nápadu a celé je to takové nijaké.(21.12.2013)

 • frings
  odpad!

  Proboha, co se to dnes točí za pohádky?! A těm hereckým výkonům nemůžou věřit snad ani děti! Hrozně nepřesvědčivé "výkony" tu podávají především ženský.(12.12.2010)

 • Mariin
  **

  Velmi slabé po stránce obsahové i formální. Herci se vůbec nechovají pohádkově a přiměřeně stavu postav, které mají představovat; ze všeho doslova čiší současná demoliberální mentalita. Snad nejmarkantněji je to zřetelné u princezny Jeleny, kterou „hraje“ Pavla Ptáčková a rytíře Dana ( Igor Ondříček). Tato rádoby pohádka R. Tesáčka z tvůrčí skupiny Pavla Aujezdského patří i tentokrát mezi nejslabší.(4.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace