Potom, ako kamionista Bach obťažuje tehotnú ženu, doslova lietajú päste. Kým sa vyjasní a prach opadne, Bach je mŕtvy a jeho brat nemyslí na nič iné, iba na pomstu. Čierna komédia o excentrických priateľoch, ktorí vypijú neuveriteľné množstvo alkoholu, "múdrych policajtoch" a násilníkoch, s ktorými to nikto nemá jednoduché (oficiální text distributora)

Willy Kufalt

Zajímavě stylově pojatý krimi thriller z hodně vzdálené ciziny Nového Zélandu. První scény trochu vypadaly, jakoby každá pocházela z jiného filmu, a než se stane zásadní zvrat, rozjezd sledující mj. jeden romantický vztah trvá snad polovinu stopáže – nicméně atmosféra sálající ze samotného prostředí mě silně vtáhla od prvních minut. Není to zdaleka film-noir, byť samotný příběh by díky nejednomu motivu mohl do tohoto žánru v jiném zpracování také zapadnout. Není to úplně western, ač atmosféra zakouřených putyk a venkovského zapadákova ve společnosti tvrdých chlápků, co se často porvou, i s přítomností šerifa trochu western evokuje. Film si ale nese hodně svébytný atmosférický styl, kterým mě právě hodně upoutal, a přitom v té zapadákovské atmosféře, často využívaného hospodského prostředí i pojetí a hereckého ztvárnění mnoha přítomných postav v popředí s Brucem Spencem (který coby notorický pijan Basil Foster vnáší do dění občas i svérázný až černý humor) dokáže působit stylově ikonicky, celkově mě nenudil a v první polovině připravil skvělou půdu pro napínavější a svižnější dění v té druhé. Příjemné žánrové překvapení. [85%] // PS: Kdo proboha vymýšlel ten slovenský název? ()