Babe - galantní prasátko

Prasiatko Babe

Babe - galantné prasiatko

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

Austrálie / USA, 1995, 89 min

No taková extáze, jak to vypadá podle hodnocení, to rozhodně není. Ale jde o trochu nadprůměrnou rodinnou komedii, u které se dá zasmát.(18.9.2009)

Jeden z vrcholu, ktereho bylo v rodinne zabave dosazeno. Kouzelny film jehoz hlavni postava ,male prasatko, si ziskal srdce malych i velkych.(30.7.2002)

Ze začátku jsem se filmu trochu zděsil a tušil, že to bude podívaná jen pro nejmenší. Ono to je určené hlavně pro nejmenší ale určitě to zahřeje u srdce i nejednoho dospěláka.(21.12.2007)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +český dabing, krásné prostředí, příjemná podívaná -lidé nejsou moc sympatičtí/// V řadě dětských či rodinných filmů s touto tématikou se jedná o jeden z nejlepších filmů. Děti se budou bezvadně bavit a překvapivě to sedne i dospělým. Hlavně to není infantilní. Příběh ač jednoduchý, je krásný a nenásilný. Prasátko Babe si zamilujete, a tejně tak se vám budou líbit i jinačí zvířátka. Přiznám se, že podobnou „farmu“ máme i u dědy. Tedy možná tam chybí jen ten kačer :-). Takže dost dobře jsem si dokázal představit naši zvířecí rodinku a dost možná se i stane, že teď na ně budu pohlížet jinak. Možná škoda, že třebas kůň tam neměl více prostoru. Dále rozdělení na kapitoly jako z knížky mě osobně moc nenadchlo, ale dětem to jistě účel splní. K tomu pěkné vyprávění s velice příjemným dabingem dotvářejí již tak krásný snímek./// Celkem 78%///(6.2.2007)

Musím chválit především perfektní stylizaci. Výtrarná stránka je naprosto přesná a odpovídající typu vyprávění. I příběh je prostě kouzelný - svět vidíme očima zvířat a zároveň i farmáře (skvělý James Cromwell, kterého si možná budete pamatovat z L.A. přísně tajné).(15.5.2003)

• - Mistrovství ovčáckých psů se koná v Kingsmith Fairground. Film je založen na knize Dicka King-Smithe. Elektromechanik, který jde na výstaviště se jmenuje Dick. (HappySmile)

• - O téměř 1000 zvířat se na place staralo přes 56 zvířecích trenérů. (HellFire)

• - Muž, který koupí 3 Flyovy štěňata, je hlavní zvířecí trenér Karl Lewis Miller. (HappySmile)