Babe - galantní prasátko

Prasiatko Babe

Babe - galantné prasiatko

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

Austrálie / USA, 1995, 89 min

Čekala jsem krávovinu, ale vyloupla se z toho vcelku sympatická pohádka, která má co nabídnout dětem i dospělým, co se rádi vracejí do dětských let. Spousta mluvících zvířat s roztomilým prasátkem v čele, slušnou atmosférou a nezbytným morálním ponaučením, že zlo se nevyplácí (takhle lhát dětem:-)). Pouhé tři hvězdičky jdou na vrub dabingu Aťky Janouškové - já tu minibabu prostě odjakživa nemůžu vystát, z jejího hlasu mám osypky. 60%(21.1.2010)

Vlk, vlk! (no tak Morien, nekaž mi radost...)(6.8.2011)

• WANDRWALL

Prasátko je to galantní, ale ty jeho příhody!(12.8.2010)

Oprávněný Oscar za vizuální efekty, které donutily zvířata dělat vše dle přání režiséra. Jako dětský film asi dobře zvládnuté, mně to ale přišlo až příliš infantilní - hlavně ten debilní komentář (film jsem viděl s dabingem).(12.6.2003)

• JohnnyD

Presladená gýčová blbosť s otrasnými rozprávajúcimi zvieratami. Ani ako dieťa ma nebavilo.(27.6.2012)

• - Mistrovství ovčáckých psů se koná v Kingsmith Fairground. Film je založen na knize Dicka King-Smithe. Elektromechanik, který jde na výstaviště se jmenuje Dick. (HappySmile)

• - Ke konci roku 2010 je Babe (1995) stále jediným filmem s ratingem G (filmy s tímto ratingem nemají žádná věková omezení), jež byl nominován na Oskara za nejlepší film. (HellFire)

• - Dlouholetý vegetarián James Cromwell se po natočení tohoto filmu rozhodl stát veganem. (HappySmile)