Babe - galantní prasátko

Prasiatko Babe

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

Austrálie / USA, 1995, 89 min

• JohnnyD

Presladená gýčová blbosť s otrasnými rozprávajúcimi zvieratami. Ani ako dieťa ma nebavilo.(27.6.2012)

• Morien

(1001) A jednoho krásného dne se zamyslelo, vzbouřilo, vyhnalo svoje pány pryč a na bránu přidělalo ceduli Farma zvířat. A kdybych se měla nějak sofistikovaněji vyjádřit k tomu, proč mám s tímhle filmem problém, protože někdo mi vyčítal, že nemůžu přece strhávat filmy pro děti "jenom proto, že jsou pro děti", tak se vyjádřím: Koukám, že tenhle film je adaptace knížky a to je přesně moje pointa. Myslím si, že takovouhle látku by si měly děti číst. Proč ji přežvýkávat do zplošťující a nijaké filmové podoby, která neobsahuje žádnou přidanou hodnotu.(10.8.2009)

Ani by mě nenapadlo, že se vrátím z karlovartského festivalu v roce 2015, a můj největší zážitek bude film Babe - galantní prasátko, z roku 1995. Dostal jsem se tam naprostou náhodou, a ještě v moment, kdy kdy se setmělo v sále, jsem pochyboval zda nebude lepší nejít pryč. To jsem ale nevěděl, že kromě proměněné sošky Oscara za triky, má prasátko na kontě ještě nominace na Nejlepší film, Režii, Herce ve vedlejší roli, Výpravu, Střih a Scénář. Bez přehánění mistrovské dílo dotažené formy, s jemným anglickým, ehm, australským humorem.(6.7.2015)

Tak není to tak špatné. Sice je to taková dětská komediální pohádka když to přeženu, ale s vyplnutím mozku se to dá vydržet. Roztomilé, vtipné a nostalgické scény hlavně. Nehledat v tom nic zásadního. Na jedno kouknutí snesitelný, lehce nadprůměrný počin. Hodnotím na dobrých 62% = ***(9.3.2013)

Krásný miloučký frňáček se nedá odmítnout a tak hezky natočeno..:-)(4.8.2008)