Babe - galantní prasátko

Prasiatko Babe

Babe - galantné prasiatko

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

Austrálie / USA, 1995, 89 min

Takhle se má pánové točit film pro děti, dnešní sra... typu Chipmunkové se můžou jít zahrabat. Prčovní podívaná, u které se člověk zasměje (i díky kachně, která touží být kohoutem) a trochu si posteskne. Výborně vyšlo nenásilné převedení zvířecího života a komunikace.(7.6.2011)

No taková extáze, jak to vypadá podle hodnocení, to rozhodně není. Ale jde o trochu nadprůměrnou rodinnou komedii, u které se dá zasmát.(18.9.2009)

Když jsem zjistil, že je tento snímek jedním z 1001 filmů, které musíme vidět, než zemřeme, rozhodl jsem se, že mu dám šanci a pustím si jej, byť apriori nejde o žánr, kterému bych holdoval a jenž bych vyhledával. Ale víte co? Zaujal mě. Byl tak příjemně naivní a odpočinkový, milý a dětinsky roztomilý, že mu již po pár minutách nešlo odolat. Chválím i český dabing, veškeré dějové zvraty i celkové ztvárnění. Babe - galantní prasátko je filmem, který bych rozhodně doporučil každému, kdo má náladu na něco rodinného, oddechového a nenáročného.(12.2.2017)

Tak není to tak špatné. Sice je to taková dětská komediální pohádka když to přeženu, ale s vyplnutím mozku se to dá vydržet. Roztomilé, vtipné a nostalgické scény hlavně. Nehledat v tom nic zásadního. Na jedno kouknutí snesitelný, lehce nadprůměrný počin. Hodnotím na dobrých 62% = ***(9.3.2013)

Opravdu hodně roztomilé. Nikdy jsem netušila, že by mohlo bejt prasátko tak krásný a roztomilý.(26.2.2005)

• - James Cromwell v celém filmu řekne pouze 171 slov. (HellFire)

• - Ke konci roku 2010 je Babe (1995) stále jediným filmem s ratingem G (filmy s tímto ratingem nemají žádná věková omezení), jež byl nominován na Oskara za nejlepší film. (HellFire)

• - Ve filmu si zahrálo skoro 1 000 zvířat, které mělo na starosti 56 trenérů. (HappySmile)