Babe - galantní prasátko

Prasiatko Babe

Rodinný / Komedie / Drama / Fantasy

Austrálie / USA, 1995, 89 min

Povedena rodinna zabavka...(18.11.2003)

Oscar 1 : Vizuální efekty + 6 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR - James Cromwell, Výprava, Střih, Scénář - A(8.3.2004)

• Morien

(1001) A jednoho krásného dne se zamyslelo, vzbouřilo, vyhnalo svoje pány pryč a na bránu přidělalo ceduli Farma zvířat. A kdybych se měla nějak sofistikovaněji vyjádřit k tomu, proč mám s tímhle filmem problém, protože někdo mi vyčítal, že nemůžu přece strhávat filmy pro děti "jenom proto, že jsou pro děti", tak se vyjádřím: Koukám, že tenhle film je adaptace knížky a to je přesně moje pointa. Myslím si, že takovouhle látku by si měly děti číst. Proč ji přežvýkávat do zplošťující a nijaké filmové podoby, která neobsahuje žádnou přidanou hodnotu.(10.8.2009)

Nadherna rozpravka s roztomilym prasiatkom v hlavnej ulohe.Niektore sceny su roztomile dojemne aj bez toho, aby v nas budili dojem, ze je to len preto,aby to bolo :)(15.3.2004)

Bééé, berany béééé(22.1.2007)