poster

Noc s nabroušenou břitvou

 • Francie

  Haute tension

 • Slovensko

  Noc s nabrúsenou britvou

 • USA

  High Tension

 • Austrálie

  High Tension

 • Velká Británie

  Switchblade Romance

Thriller / Horor / Mysteriózní / Drama

Francie, 2003, 91 min (SE: 85 min, Director's cut: 89 min)

Režie:

Alexandre Aja

Producenti:

Robert Benmussa

Střih:

Baxter

Scénografie:

Tony Egry
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ****

  Nevím proč, jak, ale prostě ten film miluju .. jo, je to tak.(3.6.2008)

 • TheRaven
  ****

  Přiznám se, že po "Hory mají oči", které mě moc nezaujalo jsem se Ajovi dlouho vyhýbal, ale kladné reference na tento film, přicházející z několika stran, mi prostě nedovolily tento kousek vynechat. Nejdřív celkem zajímavá krvárna s velmi dobrou atmosférou, ale i přesto nikterak uchvacující. Ještě nějakých 10 minut před koncem jsem byl rozhodnutý dát takové ty klasické 3 hvězdy, ale to jsem ještě nevěděl co příjde. Závěr, který je tady mnohými odsuzován, mi tak nesmírně zamotal hlavu, že jsem si musel v hlavě celý film procházet a vysvětlovat. Nakonec musím uznat, že lepší závěr by se těžko vymýšlel. Díky tomu jde hodnocení jednoznačně nahoru a pro Aju jsou dveře opět otevřené.(24.10.2008)

 • Rogue
  ****

  Odlehlý dům v polích, pes, pět lidí... a jeden chlapík s dodávkou. Výborný horor se vším všudy, Ajova vstupenka do Hollywoodu a důležitý příspěvek do French New Wave of Blood. Akorát konec je trošku slabší (což, jak se později ukáže, je Ajovým dlouhodobým problémem).(30.10.2004)

 • ScreamJay
  ****

  A strach se stal ostrou čepelí, chladnou a nekompromisní, jež proťala hrdla stažená úzkostným napětím. Lapáš po dechu?. Pokud i vy rádi lapáte po dechu, jistě se optáte, co on ten debutující mladíček Alexandre Aja může nabídnout? Moderní éra hororu rozehrála hru kočky s myší, kde kočkou je stupňující se brutalita, otevřenost a myškou divákovo (estetické) vnímání. Haute Tension je příkladem moderního slasheru s celkem umně zvládnutou obrazovou kompozicí, slušně budovaným napětím, dobrým zvukem a svěží, sugestivní kamerou (kdeže sou léta 80tá). V základní výbavě dodáváno s jedním špekatým erotomanem, který věnuje patřičnou invenci ku provedení bizardních poprav a na rozdíl od jiných, přec mnohem charismatičtějších řezníků, je pěkně vychytralej a precizní (mimo jiné děsí 4 z 5ti obezitologů). K dokreslení celého snažení hraje ku prospěchu výběr prostředí, pěkně sešlé stavení posazené do pustopusté samoty, kde křiku nikdo neuslyší. Navíc velice slušná hudební složka (včetně zařazení toho italskýho retro-popu) a velmi půvabná Céline de France. Jistou slabinou je pak prostřední pasáž, kde ono úvodní běsnění decentně opadá tak, že když už si myslíte, že tenhle slasher, krom nějakého masakrálního finiše nemůže nic nabídnout, dostanete facku přeci jen snažně vypointovaným (však možná trošku očekávaně) rozuzlením. Co říct na závěr? Je to svěží, místy překvapivě atmosferické, nepřeplácané a toho kluka za kamerou to fakt baví. U mě za [8/10](23.10.2007)

 • Superpero
  ****

  Alexandre Aja, režisérský mistr nad mistry. To jak dokáže navodit atmosféru, jak dokonale pracuje s hudbou. Celou stopáž jsem téměř nedýchal a bál jsem se jak malej. Dějově je to téměř až do konce vlastně neuvěřitelně originální a nervydrásající, jelikož Cécile De France se tam celou dobu ukrývá a vrah o ní nemá ani ponětí. Pořád jsem si říkal, jak bych se zachoval já (asi bych zdrhnul). Brutalita je značná, fakt se krví nešetří. ALE!!!! To co přijde v posledních patnácti minutách mě neuvěřitelně NASRALO!!!!! Co to kurva mělo bejt? Apeluji na všechny scénáristy VYSERTE se už na ty šokující pointy!!!!!! Úplně jsem řval bolestí, když se po celou dobu naprosto dokonalý film zhroutil během jedné scény, jak domeček z karet. Přesto, když film vypnete asi 15 minut před koncem budete nadšeni.(10.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace