Noc s nabroušenou břitvou

High Tension

High Tension

Switchblade Romance

Thriller / Horor / Mysteriózní / Drama

Francie, 2003, 91 min (SE: 85 min, Director's cut: 89 min)

Alexandre Aja

Robert Benmussa

Baxter

Scénografie:

Tony Egry

Tak tohle byla hodně nabroušená jízda. Aneb Texaský masakr po francouzsku. Cécile De France se své role "statečné dívčiny" zhostila skvěle, a je radost ji sledovat (zvláště při osobním odpočinku s walkmenem:) Scény jsou dostatečně krvavé a brutální s občasnou příměsí, která zavání splatterem (nešťastný muž s hlavou v zábradlí, či závěrečná "cákající" scéna v autě). Jediné, co bych vytkla, je konec. Ten je nečekaný, překvapující, avšak pro mě nebyl šokující, neboť vzhledem k celému předešlému ději postrádá logiku a stává se tak nesmyslným. Ale i tak, mi tato menší drobnost nemohla pokazit celkový zážitek a dojem. I když, kdyby byl konci nechán "volný průběh", a příběh by byl zakončen tak, jak se očekává, že by v tomto žánru měl být zakončen, snímku by to možná je prospělo.(22.11.2009)

celej film se mi zdál spíš podprůměrnej.. oslizlej chlápek v montérkách a s kšiltovkou vyvraždí celej barák.. ale pak se ten děj tak zajímavě rozběhl a doběhl do konce jako nadprůměrný filmek... je tu ale zase klišé... bože proč jsou lidi tak důveřivý..v noci v pustině.. daleko od sousedů.. přijede dodávka a vy v klidu otevřete?? :-D no jo.. ale když Vám na konci filmu dojde ta pointa... na klišé úplně zapomenete ;)(1.4.2009)

Tenhle film je tak dobře natočený, že mi ani nevadí, že vlastně nedává smysl.(23.4.2011)

Odlehlý dům v polích, pes, pět lidí... a jeden chlapík s dodávkou. Výborný horor se vším všudy, Ajova vstupenka do Hollywoodu a důležitý příspěvek do French New Wave of Blood. Akorát konec je trošku slabší (což, jak se později ukáže, je Ajovým dlouhodobým problémem).(30.10.2004)

Krásná syrová krvárna, jedna z Ajových prvotin, kterou podráží až dementní a absolutně z prstu vycucaný konec. Poprvé je zde možno vidět brutalitu v tzv "ajovském" podání, kdy každý pohled na stříkající krev nebo uraženou hlavu značně pocuchává vnitřnosti a není tím pádem prováděný jen zívnutím, jako to bývá v novodobých slasherech. Výborné scény, například ten neozvučený bosý běh na benzínce. Pro mě druhý nejlepší Aja po Horách.(30.3.2011)

• - Hoci sa Alexii pri scéne v aute dostala striekajúca krv aj do úst, o pár sekúnd neskôr má žiarivo biele zuby. (Consolatrix)

• - Vrah má na zádech nápis „Aja & Freres“, což je odkaz na jméno režiséra. (imro)

• - Natáčení trvalo 36 dnů. (Holina)